Night Drive

Horor / Thriller

Jihoafrická republika, 2010, 103 min

Ňo, tak jsem to našel ve složce "Amateur" a už vím proč. I retard s webkou v ruce by udělal lepší záběry než jsou ze začátku filmu, ale jakoby to bylo záměrně, aby odehnal slabé povahy od creenu, protože pak už to člověk přestane vnímat a soustředí se na to surrvival/ akční gore peklo, které díky kameře vypadá trochu real a klidně tam ten filtr lehce oděný do mainstramové vestičky mohli dát, rozpočet na to určitě měli, takže to beru jako experimental, hodnotím nadprůměrně a můžu to s čistým svědomím doporučit všem nemainstreamovejm fandům...(23.10.2014)

Od neznámeho kúsku z Južnej Afriky som takýto nárez nečakal. Je to akčný horor, ktorý sa koncentruje najmä na gore a ide mu to naozaj dobre. Príbeh o bývalom policajtovi, ktorý sprevádza skupinku turistov kdesi v africkej buši, a majú tú smolu, že sa im pokazí auto a dostanú sa do boja na život a na smrť s jedným šamanom s mačetou a skupinkou jeho následovníkov so samopalmi, ktorí si radi zalovia na ľudí. Kto by po takom vlažnom úvode povedal, že sa to v druhej polovici zmení na poriadnu masakráž. Filmu by sa dalo vytknúť množstvo vecí, napr. zbytočné flashbacky do minulosti hlavného hrdinu, časté experimentovanie s kamerou alebo množstvo scén v tme, ale napriek tomuto všetkému mám z toho veľmi dobrý pocit, a všetky tie strieľačky, rezačky a sekačky vo mne ešte budú pár dní rezonovať.(3.3.2012)

Faynovo vyleštená Afrika, ktorá sa zahryzla do !ného žánru. V skratke - 3-hubka , ktorá žánrovo príbuzným rozširy prehľad..Od castingu , po scenériu / scenár a celý teen odbytok osloví , ak je zameraný na daný žaner.Exoticky spokojná ( senior párty bola cool čo cover nenapovedal ) OK !(7.6.2013)

Šestica turistov využije služby niekoľkých skúsených sprievodcov, aby ich previedla naprieč africkou divočinou. Spočiatku pohodový výlet sa nečakane mení v nočnú moru po náleze zohaveného ženského tela. Keď počas presunu do bezpečia dôjde k poruche na vozidle, situácia naberie priam hororový spád. Všetci členovia malej expedície sa ocitajú v obkľúčení miestneho gangu, ktorý s nikým kto mu stojí v ceste nepozná zľutovanie. Popravde, vďaka tunajším názorom som predsa len očakával väčší gore nárez. Väčšinu konfliktov riešia "guľky" zo samopalu, čo mne príliš k "exploitation" subžánru nepasuje, no tak či onak, "Night Drive" svoju kvalitu naozaj má, pričom pozornosť fanúšika hororu si právom zaslúži. Ako celok, tento snímok vôbec nie je zlý - 60%(26.9.2016)

• - Film propagovali falošné plagáty kliniky doktora Uba s ponukou odkúpenia ľudských orgánov. Záležitosť prešetrovala polícia a venovala sa jej aj tlač. (Ampi)