Saving Hope (TV seriál)

Drama / Fantasy

Kanada, 2012 - 2017, 60 h 54 min (Minutáž: 85x43 min)

Erica Durance, Michael Shanks, Benjamin Ayres, Julia Chan, Daniel Gillies, Erik Knudsen, Glenda Braganza, Kristopher Turner, K.C. Collins, Wendy Crewson, Colm Feore, Salvatore Antonio, Brian Markinson, Michelle Nolden, Dwain Murphy, Tyler Johnston, Shawn Doyle, Veena Sood, Kari Matchett, Matthew Edison, Rick Roberts, Catherine Disher, Linda Thorson, Sabrina Grdevich, Dewshane Williams, Will Bowes, Meghan Heffern, Rachael Crawford, Peter Keleghan, Erin Karpluk, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lexa Doig, Lyndie Greenwood, Lucius Hoyos, Joanne Boland, Marshall Williams, Shamier Anderson, Jeff Roop, Kevin Hanchard, Kyle Breitkopf, Kathryn Alexandre, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Al Mukadam, Kerr Hewitt, Jim Annan, Justin Kelly, Siobhan Murphy, Janet Porter, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Kendra Leigh Timmins, Brittany Allen, Jake Goodman, Jack Fulton, Dejan Loyola, Oluniké Adeliyi, Zoé De Grand Maison, Kristin Adams, Vanessa Morgan, Gord Rand, Kayla Lorette, Raven Dauda, Connor Price, Karen Holness, Roanna Cochrane, Ella Ballentine, Eliana Jones, Kathryn Greenwood, Chris Anton, David Collins, Parveen Kaur, Arwen Humphreys, Tony Nappo, Rogan Christopher, Joshua Peace, Claire Rankin, Casey Hudecki, Gia Sandhu, Samy Osman, Carlos Diaz, Matthew Bennett, Hannah Emily Anderson, Richard Clarkin, Mark O'Brien, Sarain Boylan, Nora McLellan, David Huband, Katie Messina, Lamont James, Victor Chiu, Carlyn Burchell, C. David Johnson, Tara Yelland, Rebecca Liddiard, John Paul Ruttan, Katie Douglas, George Tchortov, Richard Waugh, Marty Moreau, Jane Moffat, Billy MacLellan, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Lisa Bunting, Deborah Hay, Max Bennett, Percy Hynes White, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Karen Robinson, Shane Daly, Randal Edwards, Dylan Authors, Amish Patel, Janine Theriault, Sadie Munroe, Mena Massoud, Dan MacKay, Ivan Sherry, Billy Otis, Stacey Farber, Skyler Wexler, Josette Halpert, Katherine Barrell, Michael Rhoades, Diana Bentley, Bryn McAuley, Ronnie Rowe, Dillon Baldassero, Katy Breier, Erica Deutschman, Greg Calderone, Stefano DiMatteo, Kimberly Laferriere, Jasmin Geljo, Edward Ruttle, Damien Atkins, Marci T. House, Abigail Winter, Pat Mastroianni, Bahia Watson, Theresa Joy, Linda Kash, Michael Brown, Jordan Johnson-Hinds, Conrad Coates, Karissa Strain, Lamar Johnson, Adamo Ruggiero, Raven Cinello, Alice Poon, Bernadette Couture, Andrea Davis, Dwight McFee, Oliver Becker

Opravdu velice milé překvapení. Do sledování jsem šel naprosto bez jakéhokoliv očekávání, jediným důvodem bylo obsazení herečky Ericy Durance, nicméně po konci seriálu jsem byl rád, že jsem se do Saving Hope pustil. Příběh je jednoduchý, přesto chytlavý, bez hluchých, nudných scén. Případy, které doktoři řeší, jsou rozmanité, zajímavé a rozhodně mnoho z nich diváka dokáže upoutat. Dobré podívané pomáhá taktéž kvalitní obsazení herců, jak už jsem zmínil, hlavní hrdinku Alex ztvárnila Erica Durance, jíž po boku skvěle exceluje Daniel Gillies. Třetí hlavní postava, Michael Shanks v roli doktora Charlieho Harrise, mi do seriálu neseděla svým chování, Shanks je sám o sobě dobrý herec, bohužel do tohoto seriálu mi silně neseděl a jeho chování vůči Alex působilo příliš škrobeně a chladně (možná to byl účel, každopádně mezi těmito postavami chyběla jiskra, nebo tak něco). Zbytek postav taktéž zaujme, každý si najde toho svého doktora, jemu bude fandit a prožívat s ním každodenní život nemocničního života. Co mi vadilo, tak přílišná snaha o dojemné vyústění dílů, někdy tyto scény opravdu nepůsobily přirozeně a kazí to celkovou kvalitu díla.(14.5.2015)

Seriály z lékařského prostředí mě normálně nezaujmou, ale tomuhle jsem dala šanci už kvůli té nadpřirozené lince. A nemá cenu si nic nalhávat, herecké obsazení bylo taky dost pádným argumentem. Michael Shanks a Daniel Gillies v hlavních rolích? Tomu se těžko odolává. Vedlejší postava psychiatra je taky bod k dobru, hlavní dějová linka spolu s flashbacky je příjemně nastavena, Shanksův voiceover je k nezaplacení, ale samotná duchařská linka je trestuhodně nevyužitá až samoúčelná. Nevzdávám se ovšem naděje, že se to časem zlepší.(17.10.2014)

Čekala jsem víc, Pilot vypadal dobře, čekala jsem, že se to bude nějak vyvíjet. Ale ne. On prostě furt spí, jeho duch se potácí po nemocnici. V každém díle řeší nějaký vedlejší lékařský problém. Já nevím. Nebaví mě to moc. Mám za to, že potvrdili druhou sérii, o co tam proboha půjde? Jediné, co se mi fakt líbí je herecké obsazení ;) to je brilantní! :)(24.10.2012)

Velmi příjemné překvapení. Rozhodně zajímavé propojení skutečného světa a světa, ve kterém se motá chudák Charlie ve svém svatebním obleku. Z postav je rozhodně nejlepší a nejzajímavější Joel (D. Gillies), hned za ním vede Charlie. Trochu problém jsem měla spíš s ženskou částí - Maggie mi rozhodně k srdci nepřirostla a Alex byla místy nudná. Celkově 70% koukat se na to rozhodně dá (na druhou stranu ale nečekejte zázraky:) )(31.1.2013)

Lois Laneová a Elijah Mikaelson v jednom seriálu? To pro mě bylo dostatečným lákadlem, i když seriálům z lékařského prostředí zrovna neholduji. Nicméně po první epizodě jsem byla lehce zklamaná a trvalo mi přes měsíc, než jsem si stáhla a pustila další díly. Po zhlédnutí 6. epizody naštěstí můžu říct, že je to o chlup (nebo o dva) lepší. Alex i Joel mají každý samostatně rozjetou celkem zajímavou dějovou linku, přestože jsem čekala, že se děj bude nápadně točit kolem jejich vztahu (i když na to asi časem taky dojde). Akorát nějak pořád nevěřím té chemii mezi Alex a Charliem. Zatímco Joel si mě získal hned (jojo, má na tom podíl jeho působení v TVD), Charlie mi svou apatičností moc sympatický není. Ale v podstatě seriál hodnotím celkem kladně. Je tam pár postav (např. krátkovlasá doktorka Maggie), které mají slušně našlápnuto, že si mě určitě časem získají. Dávám tomu ještě pár dílů na rozjezd a uvidíme, zda budu hodnocení měnit. Zatím je to u mě na slabší 3*. (oblíbená postava: Joel)(16.7.2012)