Reklama

Reklama

Saving Hope

(seriál)
  • Kanada Les Passages de l'espoir (více)
Trailer
Drama / Fantasy
Kanada, (2012–2017), 60 h 54 min (Minutáž: 42–43 min)

Hrají:

Erica Durance, Michael Shanks, Benjamin Ayres, Julia Chan, Daniel Gillies, Erik Knudsen, Glenda Braganza, Kristopher Turner, K.C. Collins, (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(85)

Obsahy(1)

Dr. Charlie Harris (Michael Shanks), charizmatický primár chirurgie v torontskej nemocnici Hope Zion, sa po autonehode cestou na vlastnú svadbu ocitne v kóme a zanechá tak nemocnicu v úplnom chaose. Jeho snúbenica a taktiež chirurgička, Dr. Alex Reidová (Erica Durance), sa spolu s ďalšími členmi nemocničného tímu zo všetkých síl pokúša o záchranu jeho života. Plné ruky práce však majú aj s ostatnými pacientmi nemocnice. Charlie medzitým v podobe ducha vo svojom smokingu blúdi po chodbách nemocnice a nie je si istý, či vidí skutočnú realitu, alebo je to všetko len výplod jeho vlastnej predstavivosti. Do toho všetkého sa primieša aj nová chirurgická posila v podobe Dr. Joela Gorana (Daniel Gillies), bývalého priateľa Alex. Za dočasnú primárku chirurgie je miesto Charlieho vymenovaná Dr. Dana Kinneyová (Wendy Crewson), ktorá sleduje pracovný výkon Alex pod prísnym drobnohľadom. Kinneyová spochybní Alexinu schopnosť byť hlavnou chirurgickou rezidentkou, keďže sa jej pozornosť sústreďuje na snúbenca v kóme. Alex musí dokázať, že je stále vynikajúcou chirurgičkou, aj keď práve prežíva najťažšie chvíle svojho života. Spolu so svojimi kolegami lekármi - čerstvou chirurgickou rezidentkou Dr. Maggie Linovou (Julia Chan), Alexiným dobrým priateľom a Charlieho neurochirurgom Dr. Shahirom Hamzom (Huse Madhavji) a psychiatrom Gavinom Murphym (Kristopher Turner) - vyvíja Alex najväčšie úsilie, aby dokázala zachraňovať životy a našla rovnováhu medzi schopnosťou medicíny liečiť a liečivou silou nádeje. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

venalce 

všechny recenze uživatele

Seriály z lékařského prostředí mě normálně nezaujmou, ale tomuhle jsem dala šanci už kvůli té nadpřirozené lince. A nemá cenu si nic nalhávat, herecké obsazení bylo taky dost pádným argumentem. Michael Shanks a Daniel Gillies v hlavních rolích? Tomu se těžko odolává. Vedlejší postava psychiatra je taky bod k dobru, hlavní dějová linka spolu s flashbacky je příjemně nastavena, Shanksův voiceover je k nezaplacení, ale samotná duchařská linka je trestuhodně nevyužitá až samoúčelná. Nevzdávám se ovšem naděje, že se to časem zlepší. ()

Jarisleifr 

všechny recenze uživatele

Opravdu velice milé překvapení. Do sledování jsem šel naprosto bez jakéhokoliv očekávání, jediným důvodem bylo obsazení herečky Ericy Durance, nicméně po konci seriálu jsem byl rád, že jsem se do Saving Hope pustil. Příběh je jednoduchý, přesto chytlavý, bez hluchých, nudných scén. Případy, které doktoři řeší, jsou rozmanité, zajímavé a rozhodně mnoho z nich diváka dokáže upoutat. Dobré podívané pomáhá taktéž kvalitní obsazení herců, jak už jsem zmínil, hlavní hrdinku Alex ztvárnila Erica Durance, jíž po boku skvěle exceluje Daniel Gillies. Třetí hlavní postava, Michael Shanks v roli doktora Charlieho Harrise, mi do seriálu neseděla svým chování, Shanks je sám o sobě dobrý herec, bohužel do tohoto seriálu mi silně neseděl a jeho chování vůči Alex působilo příliš škrobeně a chladně (možná to byl účel, každopádně mezi těmito postavami chyběla jiskra, nebo tak něco). Zbytek postav taktéž zaujme, každý si najde toho svého doktora, jemu bude fandit a prožívat s ním každodenní život nemocničního života. Co mi vadilo, tak přílišná snaha o dojemné vyústění dílů, někdy tyto scény opravdu nepůsobily přirozeně a kazí to celkovou kvalitu díla. ()

Reklama

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Začal jsem na to koukat, protože tam hraje Michael Shanks. V první sérii první díl a asi poslední 2-3 dily docela ušly, zbytek byl ale nekoukatelný. Navíc si ty díly byly hodně podobný. Většina herců je mi velice nesympatická a Shanks tam moc prostoru nemá. 20% 2.série je koukatelnější, Shanks už konečně má prostor a může něco hrát. Navíc získal schopnost mluvit s dušema lidí, tak to občas i pobaví. Ale pořád je to strašný klišé a bohužel tam zůstali ostatní herci a jejich ubohé výkony. 50% ()

alyssa18 

všechny recenze uživatele

Lois Laneová a Elijah Mikaelson v jednom seriálu? To pro mě bylo dostatečným lákadlem, i když seriálům z lékařského prostředí zrovna neholduji. Nicméně po první epizodě jsem byla lehce zklamaná a trvalo mi přes měsíc, než jsem si stáhla a pustila další díly. Po zhlédnutí 6. epizody naštěstí můžu říct, že je to o chlup (nebo o dva) lepší. Alex i Joel mají každý samostatně rozjetou celkem zajímavou dějovou linku, přestože jsem čekala, že se děj bude nápadně točit kolem jejich vztahu (i když na to asi časem taky dojde). Akorát nějak pořád nevěřím té chemii mezi Alex a Charliem. Zatímco Joel si mě získal hned (jojo, má na tom podíl jeho působení v TVD), Charlie mi svou apatičností moc sympatický není. Ale v podstatě seriál hodnotím celkem kladně. Je tam pár postav (např. krátkovlasá doktorka Maggie), které mají slušně našlápnuto, že si mě určitě časem získají. Dávám tomu ještě pár dílů na rozjezd a uvidíme, zda budu hodnocení měnit. Zatím je to u mě na slabší 3*. (oblíbená postava: Joel) ()

Gaia.M 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem víc, Pilot vypadal dobře, čekala jsem, že se to bude nějak vyvíjet. Ale ne. On prostě furt spí, jeho duch se potácí po nemocnici. V každém díle řeší nějaký vedlejší lékařský problém. Já nevím. Nebaví mě to moc. Mám za to, že potvrdili druhou sérii, o co tam proboha půjde? Jediné, co se mi fakt líbí je herecké obsazení ;) to je brilantní! :) ()

Galerie (1 798)

Reklama

Reklama