Saving Hope (TV seriál)

• Kanada

Les Passages de l'espoir

Drama / Fantasy

Kanada, 2012–2017, 60 h 54 min (Minutáž: 42–43 min)

Erica Durance, Michael Shanks, Benjamin Ayres, Julia Chan, Daniel Gillies, Erik Knudsen, Glenda Braganza, Kristopher Turner, K.C. Collins, Wendy Crewson, Colm Feore, Salvatore Antonio, Brian Markinson, Michelle Nolden, Dwain Murphy, Tyler Johnston, Shawn Doyle, Veena Sood, Kari Matchett, Matthew Edison, Rick Roberts, Catherine Disher, Linda Thorson, Sabrina Grdevich, Dewshane Williams, Will Bowes, Meghan Heffern, Rachael Crawford, Peter Keleghan, Erin Karpluk, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lexa Doig, Lyndie Greenwood, Lucius Hoyos, Joanne Boland, Marshall Williams, Shamier Anderson, Jeff Roop, Kevin Hanchard, Kyle Breitkopf, Kathryn Alexandre, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Al Mukadam, Kerr Hewitt, Jim Annan, Justin Kelly, Siobhan Murphy, Janet Porter, Danielle Bourgon, Ryan McDonald, Kendra Leigh Timmins, Brittany Allen, Jake Goodman, Jack Fulton, Dejan Loyola, Oluniké Adeliyi, Zoé De Grand Maison, Kristin Adams, Vanessa Morgan, Gord Rand, Kayla Lorette, Raven Dauda, Connor Price, Karen Holness, Roanna Cochrane, Ella Ballentine, Eliana Jones, Kathryn Greenwood, Chris Anton, David Collins, Parveen Kaur, Arwen Humphreys, Tony Nappo, Rogan Christopher, Joshua Peace, Claire Rankin, Casey Hudecki, Gia Sandhu, Samy Osman, Carlos Diaz, Matthew Bennett, Hannah Emily Anderson, Richard Clarkin, Mark O'Brien, Sarain Boylan, Nora McLellan, David Huband, Katie Messina, Lamont James, Victor Chiu, Carlyn Burchell, C. David Johnson, Tara Yelland, Rebecca Liddiard, John Paul Ruttan, Katie Douglas, George Tchortov, Richard Waugh, Marty Moreau, Jane Moffat, Billy MacLellan, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Lisa Bunting, Deborah Hay, Max Bennett, Percy Hynes White, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Karen Robinson, Shane Daly, Randal Edwards, Dylan Authors, Amish Patel, Janine Theriault, Sadie Munroe, Mena Massoud, Dan MacKay, Ivan Sherry, Billy Otis, Stacey Farber, Skyler Wexler, Josette Halpert, Katherine Barrell, Michael Rhoades, Diana Bentley, Bryn McAuley, Ronnie Rowe, Dillon Baldassero, Katy Breier, Erica Deutschman, Greg Calderone, Stefano DiMatteo, Kimberly Laferriere, Jasmin Geljo, Edward Ruttle, Damien Atkins, Marci T. House, Abigail Winter, Pat Mastroianni, Bahia Watson, Theresa Joy, Linda Kash, Michael Brown, Jordan Johnson-Hinds, Conrad Coates, Karissa Strain, Lamar Johnson, Adamo Ruggiero, Raven Cinello, Alice Poon, Bernadette Couture, Andrea Davis, Dwight McFee, Oliver Becker, Mishka Thébaud, Krystin Pellerin, Tony De Santis, Arden Alfonso, Erin Noble, Wesley Morgan, Seamus Patterson, James Cade, Zarrin Darnell-Martin, Tina Jung, Karen LeBlanc, Paul Braunstein, Zachary Bennett, Neil Crone, Matt Gordon, Joanna Douglas, Matt Baram, Morgan Kelly, Ron Lea, Natalie Lisinska, Jonas Chernick, Brooke Palsson, Daniel Kash, Raoul Bhaneja, Jordan Todosey, David Keeley, Noam Jenkins, Shauna MacDonald, James Thomas, Tzi Ma, Tyler Hynes, Yanna McIntosh, Patrick McKenna, Alan Van Sprang, Peter Michael Dillon, Kristin Booth, Eric Johnson, Sergio Di Zio, David Richmond-Peck, Krista Bridges, Dani Kind, Jonathan Watton, Benjamin Arthur, Georgina Reilly, Liane Balaban, Sheila McCarthy, Robin Brûlé, Wendel Meldrum, Kate Hewlett, Joris Jarsky, Cristina Rosato, Milton Barnes, Robert Joy, Steffi DiDomenicantonio, Scott Beaudin, Lauren Lee Smith, Rebecca Dalton, Currie Graham, Christopher Cordell, Melanie Merkosky, Nigel Bennett, Janet-Laine Green, Maggie Castle, Grant Nickalls, William MacDonald, Jennifer Robertson, Ben Beauchemin, Travis Milne, Alexandra Castillo, Laura de Carteret, Kate Lynch, Christine Horne, Allison Hossack, Kim Shaw, Shaun Benson, Charlotte Sullivan, Yani Gellman, Tedd Dillon, Tara Spencer-Nairn, Jenessa Grant, Shawn Roberts, Joan Gregson, Monika Schnarre, Peter Mooney, Tom McCamus, Alison Louder, John Bregar, Jeff Clarke, Genelle Williams, Severn Thompson, Melanie Nicholls-King, Demore Barnes, Janaya Stephens, Sam Malkin, Alex Carter, Peter DaCunha, Kristen Thomson, Janet Pinnick, Jim Watson, Rachel Wilson, Kolton Stewart, Kathy Maloney, Jarod Joseph, Aramis Pacitto, Tim Rozon, Joe Dinicol, Pascal Langdale, Greg Bryk, Kate Drummond, Kristin Lehman, Jennifer Dale, Kyle Mac, Martin Roach, Lara Jean Chorostecki, Christopher Jacot, Philip Riccio, Spiro Malandrakis, Kenneth Welsh, Ben Bass, T.J. McGibbon, Jonathan Higgins, Sofia Banzhaf, Joy Tanner, Ari Cohen, Jonathan Whittaker, Joe Cobden, Claire Lautier, Marty Adams, Don McKellar, Alain Goulem, Cynthia Preston, Missy Peregrym, Rob Stewart, Adrianna Di Liello, Nicola Correia-Damude, Jason Blicker, Aris Athanasopoulos, Alden Adair, Paul Popowich, Rachelle Casseus, Teresa Pavlinek, Zoe Doyle, Kevin McGarry, Kelly Fanson, Gordon Hecht, Evan Marsh, Brandon Oakes, Cara Ricketts, Rebecca Applebaum, Huse Madhavji, Dempsey Bryk, Justine Campbell, Nola Augustson, Kate Yacula, James Preston Rogers, Jaeden Noel, Samuel Faraci, Drew Nelson, Masa Lizdek, Olivia Scriven, Chris Young, Astrid Van Wieren, Carrie-Lynn Neales, Thomas Mitchell, Katherine Ashby, Lauren Hammersley, Evan Buliung, Soma Chhaya, Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Tara Joshi, Howard Jerome, Humberly González, Peter Valdron, Aidan Wojtak-Hissong, Sydney Meyer, Allison Wilson-Forbes, Michael Ayres, Darryl Hinds, Matt Bois, Luke Humphrey

Seriály z lékařského prostředí mě normálně nezaujmou, ale tomuhle jsem dala šanci už kvůli té nadpřirozené lince. A nemá cenu si nic nalhávat, herecké obsazení bylo taky dost pádným argumentem. Michael Shanks a Daniel Gillies v hlavních rolích? Tomu se těžko odolává. Vedlejší postava psychiatra je taky bod k dobru, hlavní dějová linka spolu s flashbacky je příjemně nastavena, Shanksův voiceover je k nezaplacení, ale samotná duchařská linka je trestuhodně nevyužitá až samoúčelná. Nevzdávám se ovšem naděje, že se to časem zlepší.(17.10.2014)

Čekala jsem víc, Pilot vypadal dobře, čekala jsem, že se to bude nějak vyvíjet. Ale ne. On prostě furt spí, jeho duch se potácí po nemocnici. V každém díle řeší nějaký vedlejší lékařský problém. Já nevím. Nebaví mě to moc. Mám za to, že potvrdili druhou sérii, o co tam proboha půjde? Jediné, co se mi fakt líbí je herecké obsazení ;) to je brilantní! :)(24.10.2012)

Lois Laneová a Elijah Mikaelson v jednom seriálu? To pro mě bylo dostatečným lákadlem, i když seriálům z lékařského prostředí zrovna neholduji. Nicméně po první epizodě jsem byla lehce zklamaná a trvalo mi přes měsíc, než jsem si stáhla a pustila další díly. Po zhlédnutí 6. epizody naštěstí můžu říct, že je to o chlup (nebo o dva) lepší. Alex i Joel mají každý samostatně rozjetou celkem zajímavou dějovou linku, přestože jsem čekala, že se děj bude nápadně točit kolem jejich vztahu (i když na to asi časem taky dojde). Akorát nějak pořád nevěřím té chemii mezi Alex a Charliem. Zatímco Joel si mě získal hned (jojo, má na tom podíl jeho působení v TVD), Charlie mi svou apatičností moc sympatický není. Ale v podstatě seriál hodnotím celkem kladně. Je tam pár postav (např. krátkovlasá doktorka Maggie), které mají slušně našlápnuto, že si mě určitě časem získají. Dávám tomu ještě pár dílů na rozjezd a uvidíme, zda budu hodnocení měnit. Zatím je to u mě na slabší 3*. (oblíbená postava: Joel)(16.7.2012)

• Gogo333

Začal jsem na to koukat, protože tam hraje Michael Shanks. V první sérii první díl a asi poslední 2-3 dily docela ušly, zbytek byl ale nekoukatelný. Navíc si ty díly byly hodně podobný. Většina herců je mi velice nesympatická a Shanks tam moc prostoru nemá. 20% 2.série je koukatelnější, Shanks už konečně má prostor a může něco hrát. Navíc získal schopnost mluvit s dušema lidí, tak to občas i pobaví. Ale pořád je to strašný klišé a bohužel tam zůstali ostatní herci a jejich ubohé výkony. 50%(10.7.2013)

Velmi příjemné překvapení. Rozhodně zajímavé propojení skutečného světa a světa, ve kterém se motá chudák Charlie ve svém svatebním obleku. Z postav je rozhodně nejlepší a nejzajímavější Joel (D. Gillies), hned za ním vede Charlie. Trochu problém jsem měla spíš s ženskou částí - Maggie mi rozhodně k srdci nepřirostla a Alex byla místy nudná. Celkově 70% koukat se na to rozhodně dá (na druhou stranu ale nečekejte zázraky:) )(31.1.2013)