poster

Polední úděl (divadelní záznam)

Česko, 2010

Režie:

Hana Burešová

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (2)

  • sator

    Divadlo v Dlouhé.......... Cenu Divadelních novin za herecký výkon sezony bez ohledu na žánry převzala dnes v Divadelním ústavu v Praze Helena Dvořáková za roli Ysé v inscenaci Polední úděl v Divadle v Dlouhé...........(3.3.2012)

  • klima777
    **

    Znám a snad i chápu estetiku modernismu. Vím rovněž o životních osudech Paula Claudela. A přece: Jako by postavy mluvily naprosto cizím jazykem, s nímž nedokážu souznít. Trocha úspornosti v projevu by neškodila (tímto děkuji alespoň p. Miroslavu Táborskému).--------------- Zkrátka je to dobrá inscenace (jako značkové zboží, vysoká krejčovina atp.), leč mně se zoufale nelíbí. Nejspíše pro přílišné citové vydírání, hysterii a okamžiky, kdy nad intimitou vítězí jarmareční manýra.-------------- Jedna hvězda za vyčerpávající herecké výkony (ve smyslu vynaložené energie, psychické námahy a odevzdání se roli); druhá za scénické zpracování.------------- Osobně se domnívám, že dramaturgie chytře vsadila na mírnou zmatenost diváka toužícího po křečovité emocionální turistice [vášeň, láska (???...), Bůh, smrt, fatalita, hodně řečí...], přičemž se přesně trefila do obecného vkusu, a zároveň uskutečnila sen divadelních snobů (tragédie, domnělá intelektuální náročnost, delikátnost etc.).(23.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace