Príbeh nás zavedie medzi gymnazistov a profesorov jednej mimobratislavskej školy. Štvrtáci s pedagogickým dozorom sú práve na zemiakovej brigáde, kam za nimi nečakane v sprievode riaditeľa školy prichádza nový spolužiak Jozef. Hneď v prvých chvíľach sa dostáva do konfliktu s jedným pedagógom a získava tak vytrvalého nepriateľa, či skôr neprajníka. Jozef má konfliktov a prehier na konte už nemálo. Zdá sa, že sa blíži definitívny koniec perspektív a vyšších cieľov. Na túto školu totiž prichádza už po vylúčení zo všetkých bratislavských gymnázií ako na poslednú možnú "záchrannú" stanicu. Ako skončí? (oficiální text distributora)

hygienik

Veľmi zaujímavý príbeh o vzťahoch maturantov v rámci 1 školy. Naviac ma zaujali predsedníčka triedy Kopsová, telocvikár Dančiak a triedny E. Horváth ml. Naopak charakter hlavného hrdinu bol málo rozpracovaný. Z daného námetu šlo vytrieskať oveľa viac emócií. Dnes by tento študent už nebol vnímaný ako problémový, ale ako priemerný žiak. Časy sa menia, zajtra dovidenia! ()

PatoP

Kde sú tie časy, keď sme chodili na zemiakové brigády? Museli sme viac makať, ako to bolo ukázané v tejto inscenácii, hranie na gitare neprichádzalo do úvahy. Bolo jedno, či sme zbierali zemiaky na poli alebo triedili na kombajne, no vždy sme sa na brigádu tešili, a keď sa ešte k nám pridali tetky z Vernára, tak ma neraz bolela čeľusť od smiechu. ()