Voice from the Stone

Scénografie:

Davide De Stefano

Kostýmy:

Anna Lombardi

Áno, občas som sa jemne nudil a raz za čas to mierne stagnovalo, ale na druhej strane bez problémov priznám, že radšej budem pozerať nudnejší atmosférický horor, spoliehajúci sa na prácu s postavami a s postupne budovanou atmosférou, než nudnejší slasher. Mierne nad priemerom je na tomto filme hlavne prostredie. Obrovský, starý dom, ktorý sa dedí z generácie na generáciu. Priľahlé lesy. Sychravé dni, ponuré noci a temné rána. Koľkokrát sa z okolitých hôr neozve ani len blbý vták, nieto ešte niečo väčšie. V takomto parádnom prostredí sa robí atmosféra takpovediac sama. A určite to režisérovi nekazia ani herci, pričom niektoré scény sú príjemne nepríjemne zlovestné. Inak ako celok ale každopádne nejde o nič výnimočné ani nadpriemerné a koniec som nepochopil. Príbeh za 40%, ale proste sa mi páčila atmosféra, výprava a príjemne pomalé tempo rozprávania.(17.6.2017)

Nijak mimoriadna mysteriózna dráma, ktorá záujme akurát záverečnou tretinou, ktorá tak či onak nie je nijak prevratná, či dokonca strhujúco úžasná. Zajtra nebudem vedieť o čom to bolo ..(28.4.2017)

Priznám sa, tento film som si pustil hlavne kvôli E. Clarke, ktorú poznám predovšetkým z Hry o tróny. A to je zároveň asi tak jediné výrazné pozitívum, ktoré sa dá o filme povedať. Príbeh sám o sebe bol málo pútavý, mysteriózna atmosféra vzhľadom na výborné exteriéry priam až trestuhodne slabá a ostatní herci hrali dosť biedne. Hlavne ten chlapcov otec, to bolo čo? Po hereckej stránke niečo tak toporné sa vidí len zriedka. Jediné čo sa mi ešte páčilo bola kamera a slušná výprava. No skrátka šikovnejší režisér by z námetu, prostredia a atmosféry dokázal vyťažiť podstatne viac. Priemer s odretými ušami a privretými očami. 50/100(10.5.2017)

Daenerys aka Emilia Clarke předvedla skvělý výkon. Celé drama je strašně dobře natočeno. Navíc ty prolínající scény ve snu, v hrobce a podobně jsou vynikající a člověka to vtáhne do toho pravého mysteriózna. Atmosféra je umocněna architekturou domu, hudbou, prostředím, počasím a kostýmy více než dobře. Velmi povedené dílo.(5.5.2017)

• luka4615

Voice from the Stone se opírá o poněkud předvídatelný děj, který je rámován několika skutečně neuvěřitelnými "WTF" momenty a nepochopitelnými dialogy, takže ve finále jediné mystérium představuje účast Emilie Clark.(5.5.2017)

• Morholt

Hezký vizuál, ale to je tak vše. Atmosféra je tu víceméně nulová, tempo zběsile pomalé a postrádal jsem trochu víc té duchařiny. Jasně, melodramatický koncept předem zavrhuje nějaké strašidelné reje, ale dítě s uchem na zdi mi prostě nestačí. A nesedlo mi to ani herecky. Csokas s klukem sice ještě jakž takž ušli, ale Emilia Clarke byla špatná od prvních záběrů a i tady potvrdila, že se jí mimo GoT zatím moc nedaří. 25%(15.5.2017)

• kaylin

V konečném důsledku je to vlastně takový dojemný, romantický, lehce erotický thriller, který se místy dokonce i snaží naznačit, že to má lehce hororovou atmosféru, ale to opravdu jen místy a opravdu jen lehce. Kamera nám chce říct, že Emilia Clarke je strašně zajímavá, ale tady prostě není. Až na to obnažení. A to je dost málo, ne? To dělá i jinde.(20.6.2017)

• Darth Revan

Předvídatelné "mysteriózní" melodrama s Emiliou Clarke, která se zase jednou svlékla. Slabší 2*.(9.5.2017)

• grizly007

No to zase byla kundovina.(19.7.2017)

• Magika82

Scénář - dějová linie, je bohužel příliš předvídatelná. Místy se zdá, že v některých sekvencích se scénárista nechal fantazií zanést až do neznámé dimenze, nad kterou by bledli závistí i obyvatelé země Oz, a Alenka by se po jejich shlédnutí v říši Divů nudila... Snímek zachraňují dvě věci: Kamera a hlavní představitelka Emilia Clarke... Proto také za každou ze dvou věcí jedna hvězda.... 40%, 2 hvězdy, sbohem a šáteček...(16.5.2017)

• anatheman

Tento film jsem zhlédl kvůli Hyperobočí (pro nezasvěcené - E. Clarke) a také z čisté zvědavosti, zda je to opravdu tak špatné. Druhý zmíněný aspekt se naplnil zcela. I když jsem přemýšlel o třech hvězdičkách, nakonec zvítězila hodnota nižší. Film se totiž brutálně táhne. Na to, že má pouze hodinu a půl, jsem měl pocit, jako by uteklo několik dob ledových. Několikrát jsem musel přerušit projekci a zaměstnat se něčím jiným. Přitom ve své podstatě to až taková hrůza také není. Mysteriózní stránka funguje celkem přijatelně, což je ale především dílem vizuálu než příběhu. Děj je totiž ke konci plný WTF momentů a zároveň obsahuje několik slepých uliček (vzhledem k charakteru narace například nechápu, proč si obě hlavní postavy představovaly, jak spolu mrdaj...). Líbilo se mi ale prostředí na zámku, herecké obsazení a Amy Lee v závěrečných titulcích. Tím to ale hasne.(30.6.2017)

• MiaMahoney

Pokud zrovna Kalisi necvičí draky, dělá psychovložku někde v Taliánsku. Bohužel jsem na její terapii konstantně zaspávala (nebo to byla hypnoterapie?), jelikož něco tak nezáživného a neodsejpajícího jsem už dlouho nezažila. No prostě nuda k uzoufání, ze které si pamatuju jen sekvence: těžká víčka - psychoKalisi nahání synka po ponurém domě - těžká víčka - synek nepromluvil - ještě těžší víčka - psychoKalisi stále náhání fakana - černočerná tma - parchant stále mlčí - ještě delší černočerná tma - KURVA HLASITÝ ZVUK - hercna v prdeli - psychoKalisi stále nahání synka a ten stále zarputile drží bobříka mlčení... Lidi, tohle mi nedělejte a pokud chcete točit mysteriózní filmy, tak by nejvetším mystériem rozhodně nemělo být, zda se probudím stále ještě v průběhu filmu nebo až po jeho skončení. 1 za jakštakš atmosféru a vcelku solidně hrající Kalisi.(8.5.2017)

• petrik11

Nepopísateľná nuda(20.5.2017)

• Persephone9

Suche a velmi predvidatelne. Ani atmosfera a Emilia tomu nepomohli.(31.5.2017)

• brasek

Absurdný snímok! Neprešla ani prvá tretina a zožierala ma nuda. Nerozumiem zápletke... možno ani žiadna nebola. Príbeh absolútne neoplýva žiadnym napätím a atmosféra je taká úbohá, že snímok rozhodne sa nedá považovať za mysteriózny thriller.(8.5.2017)

• Saxos

Kromě nádherného, rozlehlého, starého domu, nic jiného neupoutá. Děj jede tak, jak tušíte a nic nepřekvapí.(30.5.2017)

• Martin29

Jak hodnotit film ve,kterém se nic nestane a ´´hraje,, v něm zhruba 8 herců z toho 1 umře. Verena je vychovatelka, která jde do domu ve kterém je kluk co nemluví od té doby co mu umřela matka. Tak se snaží ho rozmluvit a to je celý děj filmu. Mezitím vidí mrtvé lidi (ne není to 6 Smysl),představuje si, že to dělá s majitelem domu a mluví k ní zeď (ne není magor). 5 procent za květiny co dostala jinak zde není nic k chválení.(14.5.2017)

Krásná Emilia Clarke zachraňuje celý thriller, obohatený o trochu mysterióznosti... Aj to mi šlo neskutočne na nervy, že bola v polke filmu navlečená do toho nechutného mníšskeho habitu! Našťastie sa využil jej potenciál v druhej polke filmu, kedy sa už konečne aj nejaký ten "hlas z kameňa" ozval... ale v konečnom dôsledku film neohúril, neprinášal nijaké veľké napätie a iba mierne prekvapenie v závere...(19.5.2017)