Truth or Dairy

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Velká Británie, 1994, 23 min

Dokument hovorí o dôvodoch vedúcich ľudí k vegánskemu štýlu života. Informuje diváčky a divákov o možnosti slobodnej voľby a živote bez mäsa a bez produktov spojených s utrpením zvierat. Obsahuje niekoľko silných záberov, ktoré však stoja za zhliadnutie. Dokument vyrobila organizácia Vegan Society. Uvádzajú ho osobnosti ako Benjamin Zephaniah, Uri Geller, K.D.Lang, River Phoenix a ďalší. (whack)

whack

Ten, kto nekonzumuje mŕtvoly, určite už niekedy dostal otázku: „A čo teda ješ?!“ Tak tento film je odpoveďou na túto otázku. Benjamin Zephaniah ukazuje, že vegánstvo nie je žiadne obmedzovanie, práve naopak. Tiež predstavuje vegánstvo z etického a ekologického hľadiska. ()

Khalesi

Výborne natočené:) Niekto si môže povedať, veď ten týpek je cvok! No iste tak môže pôsobiť, pritom si myslím, že to má v hlave zrovnané viac, ako ktokoľvek z "normálnych" ľudí, ktorých denne stretávam a ktorí sa na mňa dívajú, ako na blázna ak im poviem, že som vegan. Myslia si, že je to imidž, že je to póza ktorou sa chcem odlíšiť, predviesť, alebo morálne povyšovať nad ostatnými. Niektorí tvrdia, že hazardujem so svojím zdravím. Nerozumejú mi, tak ako ja nerozumiem tomu, prečo je pre nich tak nepochopiteľné, že len milujem zvieratá, súcítim s nimi a odmietam sa podieľať na spôsobe, akým sa s nimi kvôli nášmu komfortu zaobchádza. Nesúhlasím s tým, že sme viac, že sme nadradení, len preto, že sa väčšine z nás vyvinul mozog viac, ako ostatným živým tvorom. Môj názor je, že život každej cítiacej bytosti je časovo obmedzený. Nemáme právo ho skrátiť, obmedzovať, ani ukončiť, len pre naše potreby, alebo pobavenie. Moja strava je vyvážená a vyhovujúca. Ako zdravotník mám príležitosť každý mesiac kontrolovať výsledky mojich krvných testov a tak viem, že sú v poriadku a to čo robím, nerobím bezhlavo a bez rozmyslu. Naviac kvôli mojej strave ani oblečeniu nemusí byť utýrané ani zabité žiadne zviera. Nehľadajte za tým nič iného, je to len takto jednoduché. Každý máme možnosť voľby, ja som zvolila cestu súcitu a preto som a zostanem vegan. ()