Země z ptačí perspektivy (TV seriál)

• Česko

Na ptačích křídlech kolem světa

• Česko

Na křídlech ptáků 3D

(festivalový název)

Earthflight

Let okolo Zeme

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2011, 6x52 min (Alternativní: 90 min)

John Downer

John Downer

Will Gregory

David Tennant

Philip Dalton

Imogen Pollard

Neuvěřitelná exhibice úžasných záběrů vás nebude ani tak vzdělávat, jako spíš ohromovat. Takto zblízka jste nikdy přírodu neviděli. A tak i když nejste zavaleni informacemi, budete tiše žasnout a pokud máte rádi přírodu, budete ji o to víc obdivovat. Skalní přírodovědci s tím pábením přírody často nesouhlasí, některé údaje a interpretace chování jsou...minimálně sporné, přesto dokumenty BBC nesmírně přispívají k poznávání přírody a připomínají něco, co by mělo být zřejmé nám všem. Jsme součástí něčeho úžasného a nejsme tak jedineční, jak si myslíme.(12.4.2013)

Umiestniť kameru na chrbát alebo brucho divej husi, supa alebo orla bol geniálny nápad. Rovnako aj byť s ultraľahkým lietadlom a kamerou ich členom. Môžeme sa tak stať na vlastné oči členom migrujúceho kŕdľa husí alebo obávaným lovcom. A zistíme, že ani v jednom prípade to nemáme celkom jednoduché. V tomto seriáli je všetko filmársky dotiahnuté do dokonalosti skombinovaním úchvatných záberov so skvelými príbehmi a výborným komentárom. --- Posledná časť seriálu bola venovaná spôsobu natáčania, teda film o filme. Až teraz som dokázal pochopiť, ako vôbec mohli niektoré zábery vzniknúť a koľko práce a príprav to stálo. V niektorých prípadoch týždne na vystihnutie záberov, v iných mesiace výchovy od vyliahnutia mláďat a niekedy aj roky čakania na vhodnú konštaláciu letovej prevádzky.(30.3.2013)

Po všech těch překrásných dokumentech z BBC, který jsem v posledních letech viděl, už nemám větší očekávání, že by mě něco mohlo zaujmout. Zvlášť pak tehdy, když je to dokument zaměřený výhradně na pitomý pipiny. No to jsem tedy čuměl. Záběry říčních delfínů, honících ryby po břehu či orlů, hrajících v letu házenou, jsou výjevy, který ve mně asi zůstanou dlouho. Žasnul jsem a těším se na další díly.(5.8.2014)

Je potřeba si rozdělit dokumenty na dvě kategorie : 1) dokumenty od BBC, 2) ty ostatní. Už tolik let se tvůrci BBC činí a vytváří vlastní kategorii nadprůměrných dokumentů. Tenhle další přírůstek to jen potvrzuje. Pro mě je to absolutní vrchol kameramanského umění. Nádherné záběry se střídají jeden za druhým a vy ani nestačíte tu nádheru pochytit. Udělit z ptáků kameramany byl nápad, který tenhle seriál pozvedl do další dimenze. Rozsáhlé bažiny Jižní Ameriky, Himálajské pohoří, útesy Doverské to vše a ještě mnohem a mnohem víc z ptačího pohledu je něco tak nádherného...to se nedá popsat. Ruku v ruce s tím jde perfektní komentář, který jen tak lehce podbarvuje vizuální vjem - žádná zbytečné a nudné informace o vylučovací soustavě čápů, jen to, co je v daný moment důležité - příjemný hlas vám řekne, co zrovna vidíte, pak se zase odmlčí a vás už nic neruší. U mě jasných 6* :)(16.8.2013)

(AFO 2019) V rámci předozvěn a samotného festivalu AFO jsem měl možnost (dvakrát) zhlédnout úžasný dokument, který nabízí divákům unikátní a nevídané záběry ze života ptačích obyvatel naší planety. Kdo z nás někdy nesnil o tom, že létá či by chtěl létat. Díky tomuto filmu se to člověku v kině - a navíc ve 3D formátu - téměř splní. I když byla na festivalu promítána zkompilovaná varianta, tak i přesto se divákovi dostalo uceleného příběhu. Líbilo se mi, že tvůrci zakomponovali do děje i jiná, neptačí zvířata - viz létající manty, nenasytný plejtvák či hodující medvědí rodinka - čímž film nabyl na širším záběru a míře poznatků ze zvířecí říše.(25.4.2019)

• - Časť tohto kŕdľa husí pri nakrúcaní v New Yorku odletela do mesta a našli ich vysielačkou až po niekoľkých hodinách v miestnom parku. (Autogram)

• - Pre osvojenie malých husí kameramanom už od vyliahnutia tak, že ho budú považovať za matku, je použitý pojem imprinting (vtištění) - rovnaký pojem bol použitý napríklad aj vo filme Twilight sága: Úsvit - 1. časť (2011). (Autogram)

• - Na zábery preletu nad Londýnom museli tvorcovia čakať dva roky na povolenie úradmi a podarilo sa to až pri príležitosti leteckej prehliadky. (Autogram)