Anger Management (TV seriál)

Kurz sebaovládania

Komedie

USA, 2012 - 2014, 35 h (Minutáž: 100x21 min)

Peter Smokler

Charlie Sheen, Selma Blair, Noureen DeWulf, Barry Corbin, Shawnee Smith, Michael Boatman, Daniela Bobadilla, Michael Arden, Derek Richardson, Aldo Gonzalez, Kristen Renton, Denise Richards, James Black, Kamala Jones, Amanda Musso, Brian Austin Green, Meghan Falcone, Danielle Bisutti, Brett Butler, Darius McCrary, Martin Sheen, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Jackie Joyner, Lindsay Lohan, Nicole Travolta, Kerri Kenney, Ginger Gonzaga, Tiara Lanai, John Charles Meyer, Mircea Monroe, Steven Krueger, D'Arcy Fellona, Carla Renata, Odette Annable, Masiela Lusha, Lance Lim, Gregory Marcel, Cedric Sanders, Carla Gallo, Angela Trimbur, Michaela Watkins, Jill Basey, Nikki BreAnne Wells, Bruno Amato, Ping Wu, Tiffany Dupont, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Christiann Castellanos, Mitch Silpa, Emily Montague, Katherine Bailess, Kelly Frye, Bob Einstein, Brea Grant, Tina Ivlev, Alexis Carra, Valentina Ivancenco, Will Harris, Andy Mientus, Laura Bell Bundy, Abigail Wright, Brett Zimmerman, CeeLo Green, Ciara Hanna, Dee Dee Rescher, Fred Stoller, Christine Estabrook, Ethan Erickson, Camilla Jackson, Michael James Bell, Jeff Doucette, Thomas Barbusca, Mario Diaz, Isaiah Mustafa, Don Lake, Johnny Dowers, Michael Swan, Danielle Baker, Davenia McFadden, Stephen Monroe Taylor, Jeff Harlan, Leslie Connelly, Jason Williams, Candace Bailey, Arden Myrin, Barry Livingston, Brian Palermo, Mikaela Hoover, Rigo Obezo, Katherine Von Till, John M. Keating, Ajay Mehta, Carla Jimenez, Laird Macintosh, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Carlos Antonio, Carly Steel, Alexandra Ella, Tom Beyer, Lorin McCraley, Gibson Bobby Sjobeck, Marque Richardson, Michael Cory Davis, Christopher Douglas Reed, Christopher Gehrman, Soledad St. Hilaire, Katlin Mastandrea, Jeremy Scott Johnson, Ivar Brogger, Regi Davis, Beth Kennedy, Roy Abramsohn, Tiffany Daniels

Tim Ryder

Kostýmy:

Julie Rhine
  • Milda003

Charlieho návrat k situační komedii jsem si představoval teda trošku jináč - udajně to měla být mega pecka, ovšem po shlédnutí 5ti dílů, přemýšlím, jestli se mam vůbec na šestý dívat. Rozjezd je vždy těžký, nezbývá nic než doufat, že se to rozjede - o čemž zatím bohužel pochybuji a více jak jednu hvězdičku zatím nemohu dát...(16.10.2012)

• Mire

S hodnotením som dlho otáľal ale prehrávajúc si úseky z epizód tohoto seriálu nemôžem hodnotiť inak. Tá hviezdička je podobne ako pri Go On len z akejsi slušnosti, keďže sa nájdu aj dozaista lepšie, ale samozrejme aj horšie veci. Hneď vysvetlím prečo: Anger Management je totiž úplne suchý, nudný, nezáživný, nevtipný ale hlavne nezaujimavý seriál, alebo ak chcete pejoratívne - "sračka". Ak mal byť toto veľký comeback Charlieho Sheena, tak to sa radšej doň nemal vôbec púšťať. Toto je totiž horúcou ihlou šitý a na kolene zbúchaný seriál so slabým scenárom a minimom zaujimavých a vtipných momentov, čo je pre situačnú komédiu fatálny nedostatok. Charlie Sheen tu hraje opäť Charlieho, tentoraz akéhosi Goodsona, ktorý je oproti tomu Harperovi len slabým odvarom. Už len po tejto stránke v porovnaní s Dva a pol chlapom AM zaostáva na kilometre. Ďalej sú tu vedľajšie postavy - v DaPCH fungovali výborne, v AM nie. Najviac mi lezie na nervy Noureen DeWulf, ale nezaostáva za ňou ani ten starý. Fakt príšerné postavy. Všetky scény kde sa zišli pokope v Charlieho dome na tých terapiách boli totálnym trapasom kde som neobjavil takmer jediný moment kde mi aspoň mihlo kútikmi, zatiaľ čo pri DaPCH sa ich našlo v miere vrchovatej. A k tomu prehrávaniu úsekov z epizód: zatiaľ čo si púšťam DaPCH, neviem sa od toho odtrhnúť, keď si púšťam Anger Management, tak len pretáčam a pretáčam dopredu márne hľadajúc nejakú vtipnú scénu. Jediná postava ktorá ma aspoň trochu oslovila bola asi Charlieho dcéra v štvrtom dieli. Naozaj krútim hlavou nad štyri či päťhviezdičkovými hodnoteniami niektorých užívateľov. Deviata sezóna DaPCH a prvá s Ashtonom nebola nejakým zázrakom, ale vtipných momentov a častí tam bolo neporovnateľne viac ako tu. Takže nech si akokoľvek Sheen vybavil účty s jeho bývalým scenáristom v prvých sekundách serilálu, Lorre aj tak nakopal prdel celej tejto suchej maškaráde. Druhú sezónu už pravdepodobne sledovať nebudem, lebo nebudem strácať čas a tiež miesto na HDD na niečo čo nemá budúcnosť. Myslím si že tých 90 objednaných častí sa nenatočí, lebo je to prislabé, veď si len pozrite sledovanosť na Wikipédii. Úbohé. Želal by som si aby Charlieho herecký epitaf vyzeral inak ako toto, ale bohužiaľ :((20.10.2012)

V mnohom dosť podobné Two and a half men ale musím uznať, že celkovo má Anger management lepšiu a hlavne o dosť pozitívnejšiu premisu. Páči sa mi, koľko priestoru je venovaného aj iným postavám ako Charliemu: jeho pacienti sú bohovsky vtipní a som nadšená zo Selmy Blair aj jej postavy. Navyše camea Martina Sheena (a referencie na West Wing) sú awesome!(17.3.2013)

Celkom fajn. Občas mi tam dosť nesedela "hudba", ale inak dobrý nápad a prekvapivo dobrý Charlie Sheen... Ak to porovnám so ZPÁTKY DO STUDIA (ktory prišiel po FRASIEROVI) je Anger Management (ako "nasledovník" DVA A POL CHLAPA) slabším počinom. Znesiteľným a vtipným, len som prekvapený, že má väčší úspech než Grammerove eskapády... __Napokon sa zo sitcomu stala dokonalá náhrada za 2a1/2...(16.2.2013)

Konečne ho máme späť a je v oveľa lepšej forme, než som predpokladal. Anger Management je sitcom úplne odlišný a predsa v mnohom podobný TAHM. Navyše Charlie sympaticky zosmiešňuje/napodobňuje/paroduje/ironizuje na účet jeho predchodcu a v mnohom sa to vypláca. Čo mi tu však pekelne chýba, je iný funkčný a silný element okrem Charlieho. Chlapčisko to zatiaľ ťahá všetko sám a postupom času by to nemuselo stačiť. Zároveň dúfam, že postavy na terapii získajú určitú hĺbku a vážnosť, tá im výrazne chýba. Videl som však zatiaľ len prvú sérku, uvidíme ďalej...(23.7.2012)

• - V prvních 15 vteřinách prvního dílu říká postava Charlieho Sheena, že ho nemohou vyhodit a že když ho nahradí tím druhým chlápkem, bude to uplně jiné. Rčení je odkazem na jeho vyhazov ze seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003) a nahrazení jeho samého Ashtonem Kutcherem. (S.W.A.T)

• - Ve čtvrtém díle první řady s názvem "Charlie and Kate Battle Over a Patient" ve scéně, kdy Charlie (Charlie Sheen) navštěvuje svého pacienta Patricka v obchodu s oblečením, má na sobě přesně to samé oblečení, které bylo pro Charlieho typické v seriálu Dva a půl chlapa (2003), tedy modrobílou košili a béžové šortky. (Shadowspark)

• - Ještě před začátkem premiéry prvního dílu Charlie Sheen prohlásil, že po konci seriálu končí i jeho herecká kariéra. (S.W.A.T)