Dramatická rekonštrukcia trestného činu vraždy, ktorého vyšetrovanie potom spôsobí odhalenie ďalších závažných trestných činov.
Zoznam častí: 1.-Ako sa kalila voda  2.-Úzky profil charakteru  3.-Poštársky striptíz  4.-Rozprávkový dom  5.-Hazardéri  6.-Túžba Mercedes  7.-Koncert pre samopal  8.-Pancier ľahostajnosti  9.-Posledná večera  10.-Svinský príbeh  11.-Kandidát sladkého života a smrti  12.-Konečný účet (Československá televize)

Flego

Tvorcovia zvolili dovtedy netradičný prístup, seriál je natočený polodokumentárnym spôsobom, kde vystupujú ako komentátor Ladislav Chudík a prizvaní boli aj vyšetrovatelia či psychológovia, ktorí mali čo povedať do jednotlivých prípadov. Samotné prípady sú rekonštrukciami, prevláda snaha o dramatickosť a istú akčnosť. Druhý komentár. ()

retroslovak

Tento polohraný dokumentárny krimi seriál, alebo ako to nazvať, považujem za veľmi podarený počin. Vôbec mi nevadí, že tam účinkujú väčšinou neherci, naopak, aspoň je to autentickejšie. Takisto zvoliť Chudíka za rozprávača a komentátora všetkého bol skvelý nápad, keďže sa celkom dobre osvedčil v detektívkach ako vyšetrujúci orgán. Hudba, strih, všetko sedí. Myslím si, že tento skvelý počin nebyť Trojky by určite ležal hlboko hlboko v archíve. Takže za mňa jedno obrovské ďakujem, že sa nakoniec dramaturgia rozhodla správne a zaradila ho do vysielania, hoci sa to zo začiatku nie veľmi hodilo. Treba byť niekedy aj trpezlivý. Nie všetko sa dá reprízovať, hlavne nie hneď. ()