Rockerman

Zdá se, že si Cezary Pazura chtěl zahrát na polského Tarantina. Nutno říci, že se mu to z velké části i podařilo. Už jen úvodní masakr ve výtahu by mohl být "ozdobou" nějakého filmu mistra Quentina. Ale i dále je znát, kým se výborný herec ve svém režisérském debutu nechal inspirovat. Pravda toho odzbrojujícího humoru je tu trochu méně než v kultovním filmu "Chlopaki nie placza". Chybí tu ta spontánnost a lehkost. Přesto jde o velmi dobrý film, který je na naše, "východní" poměry, natočen skvěle. ()

lucascus

Další ze série polských mafiánských komedií, co jsem si všiml, tak je tento žánr v Polsku poměrně oblíbený, samozřejmě, už nic nepřekoná polskou komedii "Chłopaki nie płacza", ale toto mělo k tomu blízko. Příjemní herci (především Tomasz Tyndyk, který se objevil ve vedlejší roli gaye, kterého čeští diváci můžou znát z filmu "Tři sezóny v pekle") a především excelentní hudba, málokdy si na filmu všimnu hudby, ale tady byla perfektní, proto skládám hold skladateli. Jinak jen tak dál, polským filmům se v poslední době daří (viz "Chrzest", "Świńki" atd.). ()