Má večeře s Hervém (TV film)

My Dinner with Herve

Životopisný / Drama

USA, 2018, 106 min

Z filmu zbyly dvě trosky v různém stupni morálního zoufalství pokřikující na sebe na Hollywoodských kopcích. To není dost na celovečerní film, ani na konverzaci u oběda. Dinklage naštěstí do své role přinesl humanitu a patos, takže taková celkově nešťastná postava celý film prohloubila. Je z něho sloupávána vrstva po vrstvě a je přeměňován na muže, který je manipulativní a agresivní, ale také osamělý , zranitelný a smutný. Výsledkem tohoto třídimenzionálního portrétu je tak film zábavný , šokující , nechutný a smutný.(20.8.2019)

Dornan a Dinklage předvádí super výkon! Ten film je stejně tak smutný a krutý, jako vtipný a zábavný. Přiznám se, že o Hervém jsem toho mnoho nevěděl a ten jeho osud (když pomenu, že je liliput) není nijak extra originální. Ovšem tohle pojetí a tohle obsazení vás usadí a zaujme. Na to, že se jedná o TV film (i když od HBO), tak je to velká paráda. Vřele každému doporučím.(28.10.2018)

Zivotopisny film jednej doslova malej TV hviezdicky oramovany rozhovorom s novinarom, ktory si prechadza zivotnou krizou a tak sa na konci z dojebaneho zivota hviezdy pouci nielen divak ale aj novinar. Väcsinu filmu ma otravoval velky priestor, ktory tu mal novinar, kedze ako Bondovskeho fanusika ma celkom zaujimal zivotny pribeh predstavitela jedneho z ikonickych Bondovskych zabijakov. Nakoniec sa ukazalo, ze to bol riadny namyslenec, ktory si za svoje neuspechy môze sam, ale vlastne nic extra zaujimave som na jeho zivotnom pribehu nevidel a ani som ho nemal chut lutovat. Az ten doslovny moralizujuci zaver mi otvoril oci, co vlastne chcel film povedat. Ziadne svetoborne posolstvo to nie je, ale kvôli nemu nakoniec dam aj tretiu hviezdicku. Ale len taku malu ako Hervé. Co sa tyka hercov, tak u Dinklaga som si tak pol hodinu zvykal na ten sialeny prizvuk. U Dornana som neuspesne rozmysla, ci som ho uz niekde videl a jednoznacne najlepsi bol Andy Garcia. Uplne som v nom videl Montalbana. 5/10.(25.10.2018)

Ze začátku jsem byl velmi, ale velmi skeptický. Nakonec se z toho vyklubalo cosi překvapujícího. Dojemné, šokující a v jistém směru napínavé. Byl jsem zvědav, jak Dannyho hodně ovlivní večeře s trpaslikem, ale v průběhu sledování jsem změnil stranu a upřeně jsem sledoval život Hervého a jak to s ním vlastně skončí. No, ten konec jsem nečekal. Tak jako tak, silný příběh a velmi originální. Líbilo se mi zpracování. Jen chvilku trvalo, než se příběh rozjel. Hodně omáčky ze začátku.(28.10.2018)

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o príbeh trpaslíka, ktorý nezvládol svoju slávu... no tak povrchné to predsa len nebolo, je za tým veľmi veľa. V každom prípade si Hervé prežil zaujímavý život. Len to podanie divákovi mohlo byť trochu živšie a dynamickejšie. Pridal by som na dráme a tam kde bolo treba by som dal viac humoru. Skrátka chýbala tomu šťava, nemalo to ako sa vraví - "dramatické gule" - a preto to pôsobilo po pocitovej stránke dosť neutrálne. Lepší priemer. 65/100(27.11.2018)