Má večeře s Hervém (TV film)

My Dinner with Herve

Životopisný / Drama

USA, 2018, 106 min

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o príbeh trpaslíka, ktorý nezvládol svoju slávu... no tak povrchné to predsa len nebolo, je za tým veľmi veľa. V každom prípade si Hervé prežil zaujímavý život. Len to podanie divákovi mohlo byť trochu živšie a dynamickejšie. Pridal by som na dráme a tam kde bolo treba by som dal viac humoru. Skrátka chýbala tomu šťava, nemalo to ako sa vraví - "dramatické gule" - a preto to pôsobilo po pocitovej stránke dosť neutrálne. Lepší priemer. 65/100(27.11.2018)

Nie úplne „čistý“ životopisný film o Hervém Villechaizem. (Snímok z produkcie HBO.) Život pre „H.V.“ fakt nebol jednoduchým a vždy sa musel s niečím zápasiť (buď s ľuďmi prípadne sám so sebou). Snímok obsahuje niekoľko slušne natočených scén, ale nedokáže vyvolať takú emóciu (až na ten záver), akú by ste čakali. Film drží nad vodou skvelý P. Dinklage (J. Dornan tu nemôže spraviť nič významnejšieho, len „trošku“ asistovať). Osobné hodnotenie: 74% (***) (30.11.2018)

Pro někoho tříhvězdičkový průměr, pro mě hodně vydařený životopisný příběh, který je tak nenápadný a doslova v uvozovkách malý, že jako televizní film by ho nedokázal líp natočit nikdo jiný, než právě HBO. Hervé Villechaize totiž není zrovna ten nejsympatičtější herec na světě a jeho příběh není jeden z těch nejoriginálnějších v Hollywoodu. Na druhou stranu tu ale máte tandem Peter Dinklage a Jamie Dornan. No a ti tu odvedli poctivý kus práce, díky kterému mě film opradu bavil.(3.11.2018)

Dornan a Dinklage předvádí super výkon! Ten film je stejně tak smutný a krutý, jako vtipný a zábavný. Přiznám se, že o Hervém jsem toho mnoho nevěděl a ten jeho osud (když pomenu, že je liliput) není nijak extra originální. Ovšem tohle pojetí a tohle obsazení vás usadí a zaujme. Na to, že se jedná o TV film (i když od HBO), tak je to velká paráda. Vřele každému doporučím.(28.10.2018)

Ze začátku jsem byl velmi, ale velmi skeptický. Nakonec se z toho vyklubalo cosi překvapujícího. Dojemné, šokující a v jistém směru napínavé. Byl jsem zvědav, jak Dannyho hodně ovlivní večeře s trpaslikem, ale v průběhu sledování jsem změnil stranu a upřeně jsem sledoval život Hervého a jak to s ním vlastně skončí. No, ten konec jsem nečekal. Tak jako tak, silný příběh a velmi originální. Líbilo se mi zpracování. Jen chvilku trvalo, než se příběh rozjel. Hodně omáčky ze začátku.(28.10.2018)