novoten

Levittova úderná celovečerní prvotina má sice podstatně menší záběr, než se snaží tvářit, ale ve chvíli, kdy zkusí naplno zatnout všechny svaly, funguje to do puntíku. Životní pravdy, jakkoli navinuté na zdánlivě malichernou problematiku pornografie, potažmo vlastního prostoru, jsou někdy vážně vzdálené jen pár krátkých vět od nás. A hodit takové myšlenky na papír, natočit je a zahrát si i ústřední sixpack, to je odvaha. ()

lamps

Jeden z těch filmů, které bych jen pro tu hromadu pikantních životních pravd mohl sledovat až do zblbnutí. Levittova osobnost je nyní zřejmě ve velmi specifické fázi, kdy sice stále zůstává volnomyšlenkářským a do úmoru masturbujícím mladíkem, avšak zároveň si již plně uvědomuje všechny negativa a trpkosti, které v sobě volnomyšlenkářství a dospělácký život plný "seriózních" vztahů a rozdílných potřeb obsahuje. Jeho Don Jon tudíž představuje nejen geniální generační výpověď, v níž mladí preferují nezávazný sex a rodina je prezentována jako skupina naprosto nesourodých a rozhádaných lidí, nýbrž i příjemnou satirickou komedii, výstižně se strefující do nesnesitelných manýrů ženské populace a odzbrojující svou roztomilou otevřeností v jejich zobrazování. Režii nelze vůbec nic vytknout, scénář je do puntíku promyšlený a v rámci žánru velmi originální a všichni herci si své role vyloženě užívají - hlavně tedy Levitt, který v mých očích opět neskutečně stoupnul. Obávám se dokonce, že vypadat stejně dobře jako on, žil bych snad úplně stejně jako Don Jon.. :P 85% ()

Pepinec

Don Jon klame tělem. Tělem Scarlett Johansson, které by její žvýkací dovednosti mohla závidět i kdejaká kráva na pastvě. A ač je pohled na ní i přesto krásnější než na zbarvené podzimní listí, zbytek parády pajdá na obě zadní. Pepík Levitů je všechno možné, jen ne frajer, kterému bych věřil, že sex snídá, obědvá i večeří, příběh se navíc točí v prapodivné smyčce pořád dokolečka jako pejsek za ocáskem, až jsem si ke konci říkal, jestli by bývalo nebylo lepší zůstat doma a dívat se na porno. Až budu příště mazat historii, Don Jon bude na řadě mezi prvními. ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $24,477,704Tržby Celosvetovo $41,268,579Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,723,464Tržby za predaj DVD v USA $4,209,196║ na celovečerný debut odviedol Joseph Gordon-Levitt veľmi slušnú prácu, načrel do nie moc prebádaného mužského džbánka a odvážne na náš vybafol s odvážnou témou a v celku v danom prevedenom štýle aj zaujal, má to čosi do seba, trošku tam miestami chýba väčšia ľahkosť v scénach pokiaľ to berieme vo fáze komédie /videl v kine: 60%/ ()

Happens

Přemýšlím, proč celý život byl zobrazen s takovou nadsázkou, satirickým nadhledem, komicky přehnaným a přitom scény nevhodné pro děti byly tak přehnaně realisticky zpracovány - nemluvě o té opravdu nepovinné dávce opakování v pravidelných posilujících sériích. Film stojí a leží na Levittovi. Napravený feťák a americký sen... 60 % ()