RedAK

Všichni to jistě známe. Koule začnou svrbět, genitál se snaží prodrat ven skrzevá upocené boxerky, semeno nám šplouchá z uší a hormony nezajímá, že jsme zrovna v Tescu v oddělení zeleniny. Zoufale tedy odložíme nákupní košík s modafenem, vytáhneme péro a začneme zuřivě masturbovat. Scvrklé pomeranče připomínají svraštělé poprsí Dolly Buster jen zdánlivě, tudíž jsme po hodině vyřízení jak žádost na byt a se slzami a potem ve frustrované tváři odcházíme k pokladně. Jon má podobný problém. Standardní sex ho neuspokojuje tak jak by si přál, proto musí při každé příležitosti přeleštit svícen. Snad ještě nikde mě postavy neiritovaly tak jako tady. Josepha, Gordona i Levitta mám relativně rád, ale všechno má své meze. Borec v sobě po letech probudil tu latentní bukvičku, která se v něm netrpělivě ukrývala a pyjem ho nenápadně šimrala po hemeroidech, a tak tedy sepsal, zrežíroval a zahrál testosteronem předávkovaného teplometa s kompletem tak upnutým, že by z toho zplesnivěl závistí nejeden připečený metrosexuál. Skárlet si vzal do parády tým maskéru filmových hvězd, který loni vyhrál Make-up festival tak, že z Džastýny udělal chlapce, čili její sex appeal osciluje někde mezi "supersexy" a "fakt supersexy" úrovní, logicky je pak tato úroveň úměrná počtu mozkových buněk, tedy Skárlet věrohodně ztvárnila slaboduchou pičku se silikonem v hlavě, co je tak tupá, že by neprošla ani těhotenským testem. No a roli obstarožní fuchtle Ester si brilantně střihla obstarožní fuchtle Julianne Moore. Netvrdím, že mi Moore nějak zásadně vadí. Naopak. Jsem nadšen pokud někde hraje, a pokud zrovna hraje ve filmu, na který se nedívám, jsem nadšen dokonce velmi. Chtěl jsem dát původně dvě hvězdy, ale vzhledem k tomu, že film je tak na tři hvězdy, dávám čtyři hvězdy. Logika, to je moje krédo. Rozhodně však nečekejte manuál na balení roštěnek, tento počin perfektně vyvolá pocity úzkosti v každém zakomplexovaném frustrantovi, který nezvládne sbalit ani stan. ()

POMO

Don Jon nemá práve sympatické postavy, ani nemá čím oslniť či nadchnúť. Je však osobitý, vie čo chce povedať a hovorí to úprimne a trefne. Fandím Gordon-Levittovi za to, že sa vybral smerom pobavenia návštevníkov festivalu v Sundance a nie ďaleko početnejších (a kasy plniacich) konzumentov tuctovej hollywoodskej romantiky. ()

Lima

Tenhle film se navenek (synopsí, trailerovou kampaní) tváří jinak, než čím skutečně je. Tak dospělé a uvědomělé vyznění bych od něj nečekal a tímhle snímkem u mě Gordon-Levitt stoupl v ceně. Doteď jsem ho vnímal jako zajímavého herce, nyní i jako zajímavého tvůrce, který ví, co chce říct a přitom se nepodbízí. ()

Gemini

Ačkoliv jsem od prvních zvěstí o výletu jistého talentovaného mladého herce na režisérskou židli doufal v opak, nezbývá mi než konstatovat, že tenhle donjon se bohužel nezdolným pilířem žádného žánru rozhodně nestane - míchá jich totiž dohromady celou řadu, a to způsobem dosti zvláštním. Don Jon má nicméně šanci zapsat se do historie jako jeden z prvních filmů zabývajících se seriózně závislostí na (internetové) pornografii, což by bylo samo o sobě zajímavé, a rozhodně by vítězil v kategorii obsazení - kterým nemyslím reálné pornostránky a použité záběry z reálných pornoklipů s reálnými pornoher... ehm... představiteli (neříkejme jim herci, rozhodně ne valné většině z nich;) Jenže Joseph Gordon-Levitt neudržel hormony na uzdě a namontoval do svého prvního filmu kde co, co jen trochu zavánělo emocionální dysfunkčností v partnerských vztazích. Takže ve finále tady prostě nenarazíte na jedinou normální osobu - nejblíž je tomu Julianne Moore, u které je příčina všeho v okolnostech. Na jednu stranu je na začátku jasně řečeno, čím se budeme zabývat - Jonovým životem a tím, co je pro něj důležité (viz trailer). Jenže díky tomu jak vypadá Jonova rodina a jakou roli ve filmu (a v jeho životě) má, a tomu jak se do jeho života promítne zblbnutí se do "té nejkrásnější věci jakou v životě viděl", a hlavně co ta věc provede s ním, se poněkud vytratí to, co mělo s přehledem potenciál utáhnout celý film samo. Svým způsobem je obdivuhodné, jak to Gordon-Levitt dokázal zaplést a ukočírovat, ale kdyby to udělal s většími zkušenostmi za deset let, a něco vypustil, myslím, že bychom si z toho sedli na zadek úplně všichni. V současné podobě se Gordon-Levittovi jeho prvotina zvrhne ve film o hledání a především o těch, co pořádně nevědí, že něco hledat můžou (a asi by i ve vlastním zájmu měli). Není to vůbec špatné, má to silné momenty (sex Jona s Esther, OMG), ale i když se to stále někam maličkými krůčky ubírá, jde to úplně jinudy - úplně zbytečně jinudy - než je potřeba. Sice to znamená, že se nemůžu dočkat toho, až Gordon-Levitt dá život nějaké prostší žánrovce, ale pro Dona Jona to moc nehraje. A to ani když nabízí kromě jiného Scarlett Johansson v póze vulgárně-a-kýčovitě-žvejkové-růžové-pipiny, kterou byste v reálném životě nejradši ihned zbavili utrpení:) Ten její vypatlaný, "dějem" pohlcený úsměv při promítání tragicky špatného chick-flicku v kombinaci s jejími odpornými manipulativními pokusy a gestikulací předměstské štětky ze sedmdesátých let jsou ale na Oscara. Každopádně když se Jon na konci přestane za volantem chovat jako "co čumíš kreténe" pablb a začne si místo toho užívat (dost hroznou, ale co naděláte;)) muziku z rádia, měl jsem chuť ho obejmout:) Takže ano, po víc než jen troše uvažování (čímž bych chtěl zároveň poděkovat CSFD za to, jakou je úžasnou terapeutickou a myšlenky třídící pomůckou) mu vypálím 80% a své vřelé doporučení. Repríza mě nemine. A nejenom jedna;) ()

Cervenak

Zábavná a s chuťou natočená i zahratá, ale napokon celkom povrchná báchorka o tom, čo vie každý dospelý chlap - že dobrá MILF je po všetkých stránkach lepšia ako mladá pekná tupaňa. ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $24,477,704Tržby Celosvetovo $41,268,579Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,723,464Tržby za predaj DVD v USA $4,209,196║ na celovečerný debut odviedol Joseph Gordon-Levitt veľmi slušnú prácu, načrel do nie moc prebádaného mužského džbánka a odvážne na náš vybafol s odvážnou témou a v celku v danom prevedenom štýle aj zaujal, má to čosi do seba, trošku tam miestami chýba väčšia ľahkosť v scénach pokiaľ to berieme vo fáze komédie /videl v kine: 60%/ ()

Radek99

Skvělý debut. Zprvu antiromantický, pak naopak hodně romantizovaný film s částečně postmoderní formou, v níž je vhodně namixována estetika pornografie, televizní reklamy a videoklipu. Joseph Gordon-Levitt dobře postihl past, do které padá (nejen mužská část) západní společnosti, která dost nemoudře povoluje stavět marketing na nahotě ženského těla. Celkem mne překvapilo, že Don Jon je vlastně o závislosti, o trochu opomíjené, ale asi určitě ne netradiční závislosti na sledování porna. Málokdo to řekne takhle naplno, ale tohle je film o skutečném rozdílu v mentalitě a v rozdílnosti duševních světů mužů a žen. Světy postupujícím civilizačním posunem naší kultury stále více nekompatibilnější. Extrémně zidealizovaný svět pornografie a romantických filmů, které jsou ve výsledku stejně falešné a nereálné. Byl bych za pokrytce, kdybych nepřiznal, že tenhle film není i o mně, o muži, co dost často sleduje porno, nadrženě pokukuje po každé Scarlett Johansson a čekající na svou Julianne Moore... ()

Superpero

Spoiler alert.Ta část kdy je Don Jon typickej Jersey Shore buran a furt si ho honí je fakt zábavná. Scarlett Johansson je tu asi nejvíc hot v kariéře, ale hrozná kráva. Bohužel po rozchodu s ní se raketovou rychlostí sčuchne s Julianne Moore a najednou je lepším člověkem a konec. Chtělo by to přidat stopáž do prostřední části, jelikož to působí hrozně urychleně a v do té doby tak upřímném filmu celkem nevěrohodně. ()

hirnlego

Normální podívaná pro masy (prej to takhle fakt chodí, uuu), ale ten růžovoučký konec si teda chlapec moh odpustit. Na druhou stranu aspoň potěšil vytříbeným pornovkusem (= Manuel Ferrara v akci). ()

Fr

,,V ŽIVOTĚ MI VE SKUTEČNOSTI ZÁLEŽÍ JEN NA PÁR VĚCECH. NA MÝM TĚLE, NA MÝM BEJVÁKU, FÁRU, RODINĚ, NA CHOZENÍ DO KOSTELA, NA MEJCH PARŤÁCÍCH, NA ROŠTĚNKÁCH A NA PORNU“… /// O tom, jak mezi hromadou PÉČKA a spoustou šukání, J-G. Lewitt uháněl S.Johansson (která ho dlouho nechtěla pustit dovnitř) a (nejen)proto mu Bůh musel vodpouštět masturbaci. Měl jsem za to, že půjde vo film, kterej by se mohl stát snem každýho nadrženýho chlapa (kterej je navíc na blondýny!). (Ty vole! Se podívej, kolik jich tady je!! Né blondýnek….) Ale nakonec nechápu, proč tohle bylo natočený (se nedělej… si přečti ty komentáře!!!) Že by si chtěl Lewitt ukrátit čekání na Nymfomanku? Že by toužil píchat J.Moore? Nebo chtěl světu říct, že si možná utrhne bambuli? Proč? Pornografickej deník, kterej mě minul. (Né vole, ani mě nelíznul!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Upřednosťňuju porno před frndou. 2.) Je mi jedno, jestli čumím na film nebo na péčko. 3.) Thx za titule ,,Vít "bakeLit" Jakeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Dever

// Distribútor: Relativity // Počet premietajúcich kín v USA: 2,422 // Otvárací Víkend v USA: $8,677,009 // ()

EvilPhoEniX

Absolutní vykradačka mě samého,ale jo musím uznat,že se mi Levittův debut líbil a doufám,že příště si připraví něco Akčního. ()

novoten

Levittova úderná celovečerní prvotina má sice podstatně menší záběr, než se snaží tvářit, ale ve chvíli, kdy zkusí naplno zatnout všechny svaly, funguje to do puntíku. Životní pravdy, jakkoli navinuté na zdánlivě malichernou problematiku pornografie, potažmo vlastního prostoru, jsou někdy vážně vzdálené jen pár krátkých vět od nás. A hodit takové myšlenky na papír, natočit je a zahrát si i ústřední sixpack, to je odvaha. ()

dO_od

// V první polovině je ten film fakt na ránu, hlavní dvojice postav vyloženě anti-můj vkus, pak se film přehoupne do druhé poloviny, objeví se zhulená Julianne Moore a z Jona se konečně stane film, který by se mi možná mohl i líbit, kdyby měl pokračování. Jen teda pořád nevím, jestli je to porno špatné, nebo ne. A smysl? Čekal jsem víc, obzvlášť od tvůrce, kterého mám moc rád. Snad příště, Josephe :) ()

Jara.Cimrman.jr

"Filmy a porno jsou něco úplně jiného. Za filmy se dávají ceny." Kdybych o tom něco věděl, tak bych kontroval, že za porno taky. Jenže já jsem se nikdy v životě nedíval na porno. No, snad když jsem přecházel z jinošských let do mužných, tak jsem jedním očkem cosi hambtýého zahlídl a od tý doby už nic. Tedy pokud se nepočítá internet, protože ten se umí vnutit a ono tu a tam stojí za to užít si chvíli sám se sebou, koukat přitom na slečnu, která se mi líbí a dělá věci, který neplacenejm slečnám připadají nechutný. Ale dosti zasemeněných kapesníků - tady jde o film. A ten se pohybuje na hraně posilovny, sexu a kostela, což je kombinace vskutku pulsující a tak jedinou nespokojenost u mne způsobuje to, že jsem se nedozvěděl, podle jakýho vzorce zpovídající spočítá hříšníkovi množství Otčenášů a Zdrávas Marií. Ale já se HO jednou zeptám osobně a jestli černoprdelníci švindlujou, tak poznají to, co žádnej dobytek v zoofilním pornu dosud nezažil. ()

xxmartinxx

Krásné nic. Po Levittových kraťasech jsem se hodně bál, co přijde, ale dopadlo to dobře. Sice se z toho vyklubala až moc velká moralitka, ale už jen za tu rozkošnou pipinu Scarlett si to zaslouží tu čtvrtou. ()

H34D

Téma "porno lepší než sex" je vážně dost zajímavé a podnětné, proto je docela zklamání, že Joseph Gordon-Levitt ho zpracoval uměle a nepříliš nápaditě. Rozjezd je nabitý vtipnými výstřelky i pravdivými postřehy, jenže tam, kde měly přijít propracované charaktery a alespoň základní psychologický vývoj, se začne rýsovat přespříliš konformní, korektní a nudně uhlazená tuctovka. Scarlett je otravná a sobecká princeznička, Julianne zase až nesmyslně vstřícná a dostupná milfka, která vlastně do příběhu absolutně nezapadá. Samotný Don Jon nemusí řešit žádná morální dilemata, nemusí se nad ničím zamyslet a z ničeho se poučit, okolnosti vše vyřeší za něj. Změny ve filmu nepramení z posunu charakterů, ale ze scenáristických posunků a berliček. Pokud tedy film měl šanci naší generaci něco vzkázat, v žádném případě tak neučinil. Don Jon se vysmívá přeslazeným hollywoodským romancím, které se trapně vydávají za skutečný život a přitom sám k nim nemá příliš daleko... Proto i přes relativně zábavných 90 minut dávám z principu méně - 5/10 ()

somnar

Vyhonit si nad tím úplně nelze, jako rozehřívačka před budoucí, určitě víc vybroušenou Gordon - Levittovou tvorbou to ale funguje. 65% ()

Mertax

Přišel, viděl, vyhonil… A utřel. Mírné zklamání, ale na celovečerní debut je to zdařilé a až nečekaně sebejisté, ba dokonce namachrované podobně jako titulní postava. Dravý úvod s různými prsaticemi je vynikající, jenže zápletka je po scenáristické stránce hodně banální, ovšem dialogy zní autenticky a nekřečovitě. A zadek pipinky Johansson tady musí ocenit i ženy!/// Strukturu vyprávění tvoří několik kapitol, které jsou uvozeny Jonovými návštěvami posilovny či kostela. Skrze neustálé opakování činností s různými obměnami se rychle dozvídáme o psychickém stavu, v němž zrovna postava je, ovšem to člověku dojde i bez toho. 3x opakovaný vtip už pak dávno není vtipem a film vypadá jako několik slepených dílů sitkomu./// J. G–L zahrál nejsebevědomější postavu své kariéry s notnou dávkou přehrávání a hrudníkem vystrčeným jak šlapka, ale jeho honimír závislý na pornu vnáší do filmu poměrně zábavnou poťouchlost a nikdy to nesklouzne k ohrané sebelítosti nebo naprosto stupidní macho póze jako v Krev a pot. Stereotypy vážící se k bar/disko týpkům jsou často nadužívány a parodie romantických komedií je místy zcela explicitní. Ve výsledku to však působí, že film nemá žádnou další vrstvu a mdlý konec se vskutku „objevným“ zjištěním je toho důkazem. Levitt ale rozhodně ví, jak natočit sexy erotickou scénu./// Film je překvapivě vulgární – i když samozřejmě styk není vidět, je nepopiratelné, že lascivní a smyslná pornovidea jsou vybrána tak pečlivě a sestříhána natolik dynamicky, že na nejednoho diváka v přítmí kina asi přijdou choutky… 65 %. [Kino] ()