• Thomick
  ***

  No, pokus slušnej. Global nemá moc "svých" seriálů, většinou přebírá dílo určený pro jiný kanály, takže se mouchy zkrátka daly čekat. A dostavily se, samozřejmě. 1. Vzhledem k tomu, že jde o drama, je docela politováníhodný, že jen Gladys ve vážných polohách dokáže působit přesvědčivě (maximálně ještě Kate); především Ali Liebert (Betty) je potom strašná herečka, ačkoliv jsem si o ní na imdb přečetl, že má bejt jednim z největších kanadských talentů (no potom se divme Amíkum, že maj z Kanaďanů takovou legraci). 2. Asi to bude tim, že kanadští tvůrci dělají seriál o primárně evropský válce a čistě pro americký publikum, každopádně ty historický odkazy jsou ohromně zvláštně (čti násilně) sázený. Jako by zkrátka scénárista akorát jednou za čas poslechl nahodilou touhu blýsknout se znalostí o tom, že v Itálii mívali fašismus a podobně. 3. To samý ty prázdný, rádoby uvědomělý poučky Gladys o "strašidelný válce tam venku", který mě začaly rozpalovat doběla už se třetím dílem. --- Ale jinak každej díl rozhodně má co nabídnout, přinejmenším napínavou zápletku, pro jistotu na více místech, či rozumně budovaný dialogy; a na Jodi Balfour se krásně kouká, ty šatičky ze 40. let jí padnou neskutečně.(16.1.2013)

 • Misuli
  ****

  Bohužel jen dvě série. První byla taková vlažnější, chvílema jsem přemýšlela, jestli ten seriál vůbec dokoukám. Ale druhá série se parádně rozjela, až mi bylo líto, že opravdu celý seriál končí (stále čekám na závěrečný dvouhodinový ,,film"). Také moc nejsem na filmy natož seriály s válečnou tématikou, ale myslím, že tvůrci to v tomto případě perfektně zvládli a brali v potaz, že sledovanost bude tvořit převážně ženská část obyvatel. Líbí se mi přiblížení té doby právě z ženské perspektivy. Musím uznat, že ženy v té době byly opravdovými hrdinkami, bez ohledu na to, jestli dřely na výrobní lince na bombách, nebo ne. Hned si člověk uvědomí, jak se vlastně teď máme dobře :)(10.2.2014)

 • edie sedgwic
  ****

  Pribehy skupiny zien su poslednych par rokov velmi oblubenou temou serialov. Sex v meste, Pretty little liars, Zufale manzelky ci Girls maju spolocne prave toto. Bomb girls prichadza s niecim novym - pohlad na zivoty zien pracujucich v tovarni na bomby pocas druhej svetovej vojny. Jednotlive diely su zaujimave a nenudiace ale za nutnu davku americkej propagandy strhavam jednu hviezdicku.(8.4.2014)

 • marvan
  ***

  Soap opera, na níž je nejzajímavější prostředí, ve kterém se odehrává. Postavy jsou jen hrubě načrtnuté karikatury, jejichž jednání postrádá jakýkoli smysluplný motiv, je jen výsledkem scénáristické svévole. V současném nástupu promyšlených, propracovaných a poměrně ambiciózních seriálů představují Bomb Girls čirý anachronismus.(21.1.2015)

 • Lenny.M
  *****

  "Same war, different battles" Válečný seriál z prostředí továrny na zbraně, kde hlavní roli mají ženy. Vyzdvihla bych hlavně skvěle napsaný scénář a postavy, díky kterým jsem hltala díl za dílem. Osobně mám hrozně ráda téma 2. světové války z pohledu žen, takže stejně jako Síla odvahy, je toto pro mě úžasná podívaná.(23.12.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Torontu v přestavěné továrně na nábytek. (Zdroj: ČSFD.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace