Ve filmu Snadný prachy 2 je, podobně jako v prvním díle, hlavní postavou JW, chudý mladý student, který se ocitá uprostřed stockholmské smetánky a organizovaného zločinu. Právě v době, kdy chce JW skoncovat s nelegálním businessem, objeví se muž z minulosti, který výrazně zkomplikuje jeho situaci. Je nevyhnutelné odejít ze země, protože ho hledá policie i srbská mafie. (Film Europe)

kenkaku

Sorry lidi, ale nic víc než nastavovaná kaše (a navíc pěkně řídká) to není. Pokračuje se přesně tam kde končí Snadný prachy #1, jen s tím rozdílem, že už není co objevovat. Není s kým se seznamovat. Prostě jen jedeme dál a neeeuuuvěěěěěřittttelněěě uloudaně. Když jsem s hrůzou z jistil že mám za sebou 1/2 filmu a vlastně se ještě nic nestalo, měl jsem chuť to zabalit. Ono sledovat několik linek je hrozně sexy, ale sexy je to proto, že to dává šanci na slušně dynamický děj. Celkem mě taky naštvalo, že "ojebaný JW" neudělá vůbec nic proto, aby "vyrovnal skóre". Stejně je mimo zákon, tak proč si brát servítky? Navíc jsem vůbec nepochopil, proč se VŠICHNI chovají jako retardi? Znamená to, že když jsem gauner, jsem i idiot? Stručně řečeno: děj nudný, hloupý, bez špetky fantazie... ()

Wally

Pro mne o dost lepší než první snímek, který mi přišel chaotický, nejasný a nedotažený a moc mne nebavil. Tohle se mi líbilo víc, karty byly jasně rozdané a pohnutky jednotlivých postav mnohem jasnější. Akce se mi tu taky líbila mnohem víc. Pěkný film... ()

kolemjdouc

Příběh který by se měl promítat před spaním adolescentům místo Včelky Máji nebo Krtečka !!! Nikomu nedojde co si v životě posrali když to někde na mejdanech cpali do rypáků.A jak snadnou kořistí se stanou ti,co si nechají nakukat ty snadný prachyFilm je natočen hodně reálně proto neohromuje střílečkama lítajícíma autama.ale ukazuje drsnou skutečnost. ()

vander19

Pokračovanie jedničky sa jej kľudne vyrovnáva. JW sedí v lochu a robí si čiarky na stenu a čaká kedy ho pustia. Sedí spolu so svojím srbským kamošom a plánuje si počestný život. Našťastie oproti prvej časti Kinnaman zmenil účes a oveľa viac mi bola v tejto partií jeho postava sympatickejšie. Film je možno ešte drsnejší ako bola prvá časť tohto multikulturálneho škandinávskeho krimi. Opäť sa do popredia dostavajú konflitky moslimov, Srbov a rôznych hispánskych skupín. Opäť je to o drogách a hlavne prachoch. JW sa vykryštalizuje na to, čo vo svojom vnútri skutočne je. Dvojka je o moc akčnejšia a filmu to prospieva. Výborné pokračovanie. ()

Hapretor

Lacinější, na herecké výkony a postavy chudší švédská verze ságy Kmotra. Až na některé úplně zbytečné postavy to ujde. Taková lacinejší "gangsterka" s několika velmi povedenými momenty. (např. Hej, Pičko !!! - prásk, prásk). Co mě ale překvapilo, že vlastně hlavní postava - a to i na plakátu - vlastně nemá tolik prostoru. Vlastně byla dost vedlejší. A závěrem se jako hlavní postava ukázal ten hašišák, vlasatej, mastnej, který se nějakým zázrakem dostal do výstavního kadeřnického salónu a prodělal výcvik USA mariňáků - jak jinak si mám vysvětlit, že oddělal úplně sám dvě po zuby ozbrojené party. No, podívání dobré. Ale musí se nemyslet a jen tak koukat. Zabaví, neurazí. ()

viviak

Druhe pokračovanie vybornej trilogie. Oproti prvemu filmu kratšia stopaž, čo určite prospelo, ale na druhej strane to bolo dejovo trochu slabšie. Pred zhliadnutim, som si pokračovanie však nevedel ani predstavit, a nakoniec to zvladli celkom dobre. Zaver čiste emocie... viac k celej trilogii v komentari tu -> Easy Money 3 ()

john.h

Pořád si to drží vysokou kvalitu prvního dílu. Tohle se mi možná líbilo ještě o chlup víc, protože to rychlejc odsejpalo a nebylo tam moc hluchých míst. Na druhou stranu se samozřejmě vytratila ta skvělá část z jedničky, kdy JW předstíral mezi zlatou mládeží, že do ní také patří a zůstal jen ten kriminální svět (až na jednu kratičkou scénku). To dělalo jedničku jedničkou. Tady už JW nemá žádný naivní představy a jede si to svoje, což tak trochu ztratilo to kouzlo, ale také je to atraktivní podívaná a jak jsem řekl, možná se mi to líbilo ještě o chlup víc. Sice byl děj hodně jednoduchej, nebyly tam tak velký odbočky jako romance, dcerka, rodina a podobně, o to to však bylo víc stravitelné. Dva kriminální kámoši JWho z jedničky se na druhou stranu příliš nezměnili a jedou ten kriminální standard, na kterej jsem byl v jedničce zvyklej. ()

Shitonit

Skoro bych napsal jen, že bez dvojky nelze chápat jedničku, což by asi stačilo, jenže bych rád pro upřesnění upřesnil toto: příběh pomalu odtékající jedničky, se skládá střípek za střípkem až v tomto pokračování, do uceleného obrazu humusoidní společnosti, která krom přívětivosti k černochům, buzikům, a všelijakým jinejm vším, věnovala světu i Ikeu, Pipi, a děti z Bulerbinu. Do sledování tohoto obrdíla jsem netušil, kde Švédsko je, jedinej švéd kterýho jsem znal, byl Olaf na Palmě a Olaf Keffison. Díky Snabba Cash jsem pochopil, že švédština je pokurvená anglina, švédi jsou většinou černý, poločerný a nebo srboalbánci. Naštěstí do Švédska nemám v plánu vycestovat, tak mi to je fak fuk.Tím vším chci pouze vzdát hold tvůrcům tohoto, páč přes výše zmíněné, se tvůrcům podařilo uprostřed těch sraček vymodelovat hodně uvěřitelnej, vcucávací a podařenej snímek, a tímto se loučím, a vrhám se na švédskou trojku. ()

DJ Kritik

Zatiaľ čo jednotka bola o hľadaní cesty, 2 je o tom ako sa človeku pred očami straca sen. A musí sledovať, čo nemôže zvrátiť. ()

Pete

Druhá část plynule navazuje na první, změna režiséra ještě neznamená úplnou změnu stylu, ale přestože je stopáž kratší, nějak se to více vleče. Dobrou půlhodinu času řešíme stále ještě návaznosti událostí z jedničky a jejich dopad na ty stejné postavy, teprve až ve druhé půlce se trochu posuneme v ději, a titulní "snadný" prachy vystřídají snad všechny myslitelné majitele. Jenže vyprávění opisuje opět ten samý oblouk, trochu křečovitě proplétá všechny v jedno klubko hadů, a snaha o osudovost je vyloženě jalová. Nakonec z toho vyšlo docela zbytečné pokračování, které mě sice zabavilo, ale jelikož snad nejzajimavější zde byl vedlejší Fares Fares a jeho trable, tak je jasné, že se to celé určitě dalo vymyslet mnohem lépe. ()

CrazymanM

Podobně jako předchozí film velmi slibně vypadající,ale opět nevyužil zcela svůj potenciál,přesto stál za shlédnutí! ()

blondboss

Veľmi dôstojné pokračovanie už tak dobrej jedničky. Vidno však rozdiel, čo je aj odrazom toho, že dávam o hviezdičku nižšie hodnotenie, keďže táto časť už išla dosť na divákove city. To v podstate dosť podrylo ducha a atmosféru jedničky. Každopádne opäť precízna kamera, slušná hudobná kulisa a kvalitné herecké výkony. Jednoznačne jedna z najlepších európskych sérií vôbec. 70 % ()

DonBraso

Jedničku už si nepamatoval, tak jsem byl docela v nevýhodě, protože ty postavy byly trochu pro mě no name. Ve výsledku co jsem psal ohledně prvního dílu, zde to sedí taky. Babak Najafi si vychutnává konec filmu hodně na pána. Běží hudba v pozadí, napětí a prostě jedete kam Vás vítr zavane. Prostě se toho stane během chvilky hodně. To je možná největší problém, že zase jak v jedničce jste u tý love story a vcelku pomalu to rozjíždíte. Jak už jsem psal, tento film je spíše drama, který nemá akční pasáže na deset minut a tři honičky během chvilky, snaží se to být aspoň trochu více reál a je vážně stále super, že to prostě jako divák nečekáte, že někdo zemře během chvilky, aniž bys to neřekl, že prostě jo. Pro mě samozřejmě škoda, že jestli jeden flashback my vykouzlil nějakou situaci, tak je to spíš rafirovaně natočený, kdy se vracíte v průřezu časem, přitom jedete současnost. JW jede dobře, ale Matias Varela tu má mraky ukázat, že fakt herec umí a samozřejmě ta klasická banda okolo Srbů. Nahodil už zlehka trojku a ta bohužel začíná fakt nudně a doufám, že se jen neprojede stejná omáčka i po třetí, protože už by to bylo zbytečně moc na sílu. 75% ()

kokofek

Ačkoliv je druhý díl námětově stejný tak se liší větší propracovaností jednotlivých postav.Není tak akční jako první díl, o to víc emoční a lidský. ()

Epco

O level slabšie ako časť prvá. Príbeh je menej pestrý a viac sa snaží o ťah na bránku. Postavy známe z časti prvej sú často krát len do počtu a aj ich pohyb na scéne pôsobí neprirodzene a samoúčelne. Naopak postavy iné si priam žiadajú o to aby sa s nimi nejednalo len skratkovite a dostali toho priestoru viacej. Tak ako som mal pri časti prvej pocit pretlaku tu sa hralo na istotu a šlo sa na voľnobeh a z kopca. ()

danny79

Prvni film jsem si jiz nepamatoval , ten druhu na neho navazuje a prijde mi, ze pocita s tim, ze prvni cast divak prave dokoukal, tak ho neni nutno seznamovat s jednotlivymi postavami, kterych je ve filmu dost, a rovnou to na neho vsechno vybali. Postav je hodne, film mezi nimi neustale preskakuje a jejich pribehy jsou samostatne a stretnou se az na konci. Takze film jiz zacina mnoha dejovymi liniemi se spustou postav o kterych nic nevime. Dalsi veci je, ze tyto postavy mi byli nesympaticke – vsechny. JW se mi nelibil, nemel koule, cest, duvtip ani charisma. Dali postava Joe nemel spatny charakter, ale byl to uplny tupec. Mahmud – ukazkovy loser. A jedina postava, co za neco stala – ta holka, tak brzy skoncila s kulkou v brise. Akcnich scen bylo malo. Takze spatny – scenar rozsypanej na tolik stripku, jak rozbity zrcadlo, takze se v tom clovek ztracel. Postavy byly nezajimavy, takze film postradal atmosferu ()