Helena (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2012 - 2013, 18 h 9 min (Minutáž: 42x26 min)

Předloha:

Matt Williams (kniha)

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková, Kristýna Janáčková, Hana Seidlová, Filip Antonio, Lukáš Weber, Lenka Krčková, Zbyšek Pantůček, Radim Novák, Jan Vápeník, Veronika Petrová, Josef Láska, Jan Jakub Ryba, Michal Bumbálek, Tomáš Magnusek, Marcela Holubcová, Miroslav Vladyka, Zuzana Skalická, Petr Semerád, Karel Hofman, Petr Jančařík, Anna Polcarová, Tomáš Turek, Patrik Děrgel, Michal Hruška, Gustav Bubník, Hana Vagnerová, Luděk Sobota, David Suchařípa, Pavel Zedníček, Tereza Beranová, Kamila Janovičová, Lada Jelínková, Anna Polívková, Jan Adámek, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Antonín Kala, Adéla Petřeková, Kristýna Kociánová, Simona Peková, Olga Želenská-Drápalová, Luboš Vrňata, Ondřej Novák, Roman Štabrňák, Šárka Opršálová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek, Jana Šulcová, Vojtěch Záveský, Jan Kříž, Michal Holán, Aneta Kernová, Josef Kubáník, Ondřej Volejník, Alena Mihulová, Jindřich Kriegel, Kateřina Langerová, Metoděj Alexa, Vendula Fialová, Sabina Muchová, Robert Šilhan, Vladimír Polák, Tomáš Turek, Tomáš Šulaj, Arnošt Proschek, Gustav Řezníček, Milan Slepička, Jarmila Vychodilová, Vladimír Doskočil, Bohumil Klepl, Marie Ludvíková, Igor Stránský, Daniela Pokorná, Magdalena Reifová, Sára Milfajtová, Monika Kobrová, Irena Máchová, Simona Včalová

Tenhle seriál má hodnocení, který si rozhodně nezaslouží. Já oceňuju, že aspoň se česká produkce odklání od telenovelového schématu a povoluje aspoň menší odklon. Rozhodně seriálu ubližuje spousta věcí, ale má i světlé stránky, mezi něž patří charismatičtí herci, kteří se příjemně snaží (kromě titulní postavy Heleny, která mi v první sérii často vyloženě vadila). Suma sumárum 3 hvězdy, jsem rád, že aspoň náznak kreativity se v našem televizním rybníčku objevuje. Velké plus mají Kristýna Belzová, Leoš Noha a z první serie Jan Maršál.(24.1.2013)

• Linsang

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ten umělý smích sám o sobě by mi ani tak nevadil, ale vadí mi, jak ho tvůrci zoufale strkají pomalu za každou větu a situaci. Za chvíli ho budou pouštět pokaždé, když někdo jen vejde do místnosti, abychom pochopili, že se stane něco hrozně legračního. Chápu to jako naprostou bezradnost tvůrců, kteří jsou si vědomi jak slabé to je, a snaží se diváky donutit se "bavit" za každou cenu. Ovšem kde nic není, ani smrt nebere, pánové...(22.3.2012)

• kinghome

Tenhle sitcom měl navázat na úspěchy Comebacku, ale to se rozhodně nepovedlo. Příšerně stupidní postavy a hlavně špatní herci v seriálu úspěch přímo odpuzují. Převládá většinou trapnej humor a většinou jsem rád, když se alespoň pousměju nad nějakým blbým vtipem. Comeback se mi líbil, ale tohle je blbost, která comebacku nešahá ani po kotníky.(8.4.2013)

• Nach

Každý Sitcom nemůže být rázem Comeback. Pravdou bohužel zůstává, že jich většina dosáhne kvalit Heleny. Nejde jen o zvolený humor, ale i o scénář, postavy, režii, prostě souhru všeho, co činí film filmem. Zde je to však o to těžší, že každá epizoda musí přijít s něčím zajímavým a zároveň dost dlouhým i krátkým na zábavné vyprávění. Helena tohoto kouzla nevyužila. Je natahovaná a vlastně i bez nějakého ucelenějšího děje. Postavy jsou nudné, až odfláknuté. Herci to nijak nezachraňují a celkově to vše dává maximálně na tu jednu hvězdičku. Tedy u mě 20%. Není to hold šálek mého čaje.(29.3.2012)

• Puerdraco

Původně jsem hodnotil jako odpad, ale když nyní tento sitcom srovnávám s jinými seriály z CS tvorby, tak musím v rámci objektivity své hodnocení zvednout, ale pořád mi velice vadí tyto skutečnosti: (1.) Smích v podmazu. To jsme my, diváci, skutečně tak dementní, že nám produkce musí říkat kdy se máme smát!? (2.) Změna hereckého obsazení za pochodu asi po 15. epizodě. Marthu Issovou střídá Petra Hřebíčková (postava Kláry) a Jana Maršála Filip Antonio (postava Marka Musila). (3.) Jako mnoho sitcomů, a jiných seriálů, neví, kdy má skončit a začíná vykrádat sám sebe a jde do sr..ek.(28.3.2014)

• - Barmanka v restauraci Rodeo se v první řadě jmenovala Denisa, ale v druhé řadě se jmenovala Jarmila. (Ivousx.y)

• - V 3. epizodě s názvem "Přesčas", kdy přijde Leoš a říká, že mají špatně sestavený výrobek, ukazuje Helena ukazuje čísla 8 a 9, přičemž číslici 8 drží chvíli správně a poté naopak. (Ivousx.y)

• - Leoš Noha má podle svých slov se svou seriálovou postavou společnou lásku k pivu a „gaučink“. (Olík)