Helena (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2012–2018, 25 h 3 min (Minutáž: 23–27 min)

Předloha:

Matt Williams (kniha)

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková, Kristýna Janáčková, Hana Seidlová, Filip Antonio, Lukáš Weber, Lenka Krčková, Zbyšek Pantůček, Radim Novák, Jan Vápeník, Veronika Petrová, Josef Láska, Jan Jakub Ryba, Michal Bumbálek, Tomáš Magnusek, Marcela Holubcová, Miroslav Vladyka, Zuzana Skalická, Petr Semerád, Karel Hofman, Petr Jančařík, Anna Polcarová, Tomáš Turek, Patrik Děrgel, Michal Hruška, Gustav Bubník, Hana Vagnerová, Luděk Sobota, David Suchařípa, Pavel Zedníček, Tereza Beranová, Kamila Janovičová, Lada Jelínková, Anna Polívková, Jan Adámek, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Antonín Kala, Adéla Petřeková, Kristýna Kociánová, Simona Peková, Olga Želenská-Drápalová, Luboš Vrňata, Ondřej Novák, Roman Štabrňák, Šárka Opršálová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek, Jana Šulcová, Vojtěch Záveský, Jan Kříž, Michal Holán, Aneta Kernová, Josef Kubáník, Ondřej Volejník, Alena Mihulová, Jindřich Kriegel, Kateřina Langerová, Metoděj Alexa, Vendula Fialová, Sabina Muchová, Robert Šilhan, Vladimír Polák, Tomáš Turek, Tomáš Šulaj, Arnošt Proschek, Gustáv Řezníček, Milan Slepička, Jarmila Vychodilová, Vladimír Doskočil, Bohumil Klepl, Marie Ludvíková, Igor Stránský, Daniela Pokorná, Magdalena Reifová, Sára Milfajtová, Monika Kobrová, Irena Máchová, Simona Včalová, Josef Havrda, Miroslav Táborský, Barbora Mošnová, Otakar Brousek ml., Markéta Hrubešová, Adéla Gondíková, Dalibor Gondík, Mojmír Maděrič
  • kinghome

Tenhle sitcom měl navázat na úspěchy Comebacku, ale to se rozhodně nepovedlo. Příšerně stupidní postavy a hlavně špatní herci v seriálu úspěch přímo odpuzují. Převládá většinou trapnej humor a většinou jsem rád, když se alespoň pousměju nad nějakým blbým vtipem. Comeback se mi líbil, ale tohle je blbost, která comebacku nešahá ani po kotníky.(8.4.2013)

• Ded@M@tes

Jedná se o předělávku amerického seriálu "Roseanne", do české tvorby televize Nova. Srovnávat s Comeback nelze, tohle je úplně jiný druh komedie. Podle mě to úplně špatné není, i když jde místy trochu o suchý humor. Prozatím za slabší dvě hvězdy, uvidím časem kam se seriál bude ubírat. / Viděné epizody *42.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 4/10 )(22.4.2012)

• Pelargius

Trvalo mi blbejch 5 minut, než jsem zjistil, co to je zase za paskvil. A další 3 minuty, než jsem našel ten zpropadenej ovladač (pod gaučem, parchant jeden). To znamená 8! minut zničeného času, kterého jsem klidně mohl využít na nošení dříví, uklízení pokoje, tancování kozáčka, zpívání azerbajdžánské hymny....(3.7.2013)

• kingik

Kdyby se rozdávaly tresty za tvůrčí neschopnost, tým, který dělal na sitcomu Helena, by dostal gilotinu. Navíc mně připadá, že tento tým zřejmě nebyl dost příčetný a nepříčetně se po dotočné bavil a smál se nad právě spáchaným odpadem. Ani se na to nedívejte. Je zde nashromážděno to nejhorší z nejhoršího. Od kamery, přes herce až po režii. Podle mě se točilo na prošlý materiál a kameru si půjčili z Růžovky v přestávkách, když měl Šťastný na hlavě naražený pytel smrkanců, aby mu to zakrylo vlasy, jakože je po chemoterapii. Mimochodem, když jsem viděl jeden díl, jak má na palici ten hadr na podlahu a pod ním evidentně bujné háro, tak jsem málem chcípl smíchy. To se ti herci nevzepřou a nevidí, v čem hrají?! A k tomu můj vrozený odpor k sitcomům. Přesto si to své fanoušky jistě najde. Nova si to umí vychválit svým úlisným projevem, ale jednou by měli zabrousit sem a přečíst si kritiku. Jenže v jejich pokrytectví by ještě tvrdili, že jsou vesměs jejich seriály a sitcomy přijaty kladně, viz Extinktura nebo Exkozímůra, nebo co to bylo za humus vyplavený z Klímových gatí. 0%(11.4.2012)

• marttaN

takže po prvních dvou minutách skvělého, nového, kůůl a naprosto supr sitcomu, naši nejprdlešjí (a samozdřejmě ještě víc kůůůl atd. atd) televize Nova, jsem se zdárně poblil ..... podobnost k emerické sračce Roseanne je naprosto náhodná .... jedině co mě teď napadá (krom toho, že myslím na svůj prázdný žaludek) jsou slova jednoho písničkáře z Třince.... za co, pane Bože za co?????(22.3.2012)

• - Od prvního castingu se kromě Leoše Nohy obsazení Musilovic rodiny kompletně proměnilo. On sám to komentoval slovy: „Asi jsem typický Musil.“ (Olík)

• - Martha Issová (Klára Brázdová) odešla ze seriálu kvůli svému těhotenství, Jan Maršál (Marek Musil) zase proto, že začal hrát v seriálu Gympl s (r)učením omezeným (od r. 2012). (fiLLthe3DD)

• - V epizodě "Zápas" hází Helena (Sandra Pogodová) koulí, ale v dalším záběru na dráhu má koule jinou barvu. (TheStitch630)