Helena (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2012 - 2018, 19 h 51 min (Minutáž: 42x26 min)

Předloha:

Matt Williams (kniha)

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková, Kristýna Janáčková, Hana Seidlová, Filip Antonio, Lukáš Weber, Lenka Krčková, Zbyšek Pantůček, Radim Novák, Jan Vápeník, Veronika Petrová, Josef Láska, Jan Jakub Ryba, Michal Bumbálek, Tomáš Magnusek, Marcela Holubcová, Miroslav Vladyka, Zuzana Skalická, Petr Semerád, Karel Hofman, Petr Jančařík, Anna Polcarová, Tomáš Turek, Patrik Děrgel, Michal Hruška, Gustav Bubník, Hana Vagnerová, Luděk Sobota, David Suchařípa, Pavel Zedníček, Tereza Beranová, Kamila Janovičová, Lada Jelínková, Anna Polívková, Jan Adámek, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Antonín Kala, Adéla Petřeková, Kristýna Kociánová, Simona Peková, Olga Želenská-Drápalová, Luboš Vrňata, Ondřej Novák, Roman Štabrňák, Šárka Opršálová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek, Jana Šulcová, Vojtěch Záveský, Jan Kříž, Michal Holán, Aneta Kernová, Josef Kubáník, Ondřej Volejník, Alena Mihulová, Jindřich Kriegel, Kateřina Langerová, Metoděj Alexa, Vendula Fialová, Sabina Muchová, Robert Šilhan, Vladimír Polák, Tomáš Turek, Tomáš Šulaj, Arnošt Proschek, Gustáv Řezníček, Milan Slepička, Jarmila Vychodilová, Vladimír Doskočil, Bohumil Klepl, Marie Ludvíková, Igor Stránský, Daniela Pokorná, Magdalena Reifová, Sára Milfajtová, Monika Kobrová, Irena Máchová, Simona Včalová, Josef Havrda, Miroslav Táborský, Barbora Mošnová, Otakar Brousek ml.

Náhodou jsem na to narazil, kouknul na 10 dílů (a naschvál se dopředu nedíval na hodnocení na ČSFD). Výsledek: neovlivněn davem musím uznat, že je to příjemná vtipná záležitost, na kterou se budu určitě dál rád dívat. Jasně že to nedosahuje úrovně Hospody či Comebacku, ale na současnou českou seriálovou produkci furt dobrý, takže za 3*.(23.6.2018)

• dogrose

Jednu hvězdu za příjemné herecké obsazení. (A taky, že to bylo o třídu výš než rodinky na Primě). Zvláštní střih (souhlasím s komentářem honajz: někdy šly znenadání tři fóry za sebou, což divák nestíhá zpracovat). Snad nejvíc mi vadil zahraniční formát, který mi na české poměry prostě neseděl: on bez práce, ona v nepříliš dobrém zaměstnání, přesto barák a tři děti a jen běžné starosti - s tím se příliš ztotožnit nedá. Namixovaný smích mě rušil. Uvidíme dál, třeba ještě překvapí. Srovnání s Comebackem mne vůbec nenapadlo, to je pro mě jiná váhová kategorie.(24.3.2012)

• Smerfetka88

Přestože je to další z naprosto zbytečně natočených seriálů, dávám 1* za občasný náznak vtipu. Nelíbí se mi napodobování amerických sitcomů a ještě když se je tvůrci snaží "vtipně" zasadit do prostředí české rodinky....Nelíbí se mi ani výběr herců a to včetně těch dětských. Jako úlet hodnotím pracoviště Heleny a všechny ty její kolegyně, z nichž některé se mi jako herečky vždycky líbily (zvlášť Issová si tímhle seriálem u mě snížila úroveň). Viděla jsem, zhodnotila a už to nechci nikdy vidět.(6.4.2012)

• RockChick

Po prvním dílu musím hodnotit bohužel zatím takto nízko. O nějakém srovnávání s Comebackem nemůže být opravdu ani řeč. Pogodová je v klidu, ale scénaristi si tentokrát holt trochu ulítli na cracku. Překvapila taky Issová, které se jinak vyhýbám velkým obloukem. Vrcholem trapnosti jsou však v tomto seriálu děti. I když i to bude asi spíš chyba Novou najatých pisálků...(23.3.2012)

• draggo

Další seriál "ze života", a opět o zcela nezajímavých, obyčejných a průměrných lidech - což Herlenu víceméně předem odsoudilo k neúspěchu, neboť bez zajímavých postav dobrý seriál neuděláte - i na ty VKV se dalo dívat právě díky tomu, jak byly všechny postavy schematicky přestřelené. Měla to být údajně komedie - škoda že jsem se během seriálu ani jednou nezasmál, tenhle typ "humoru" je něco co se mi absolutně příčí. Zápletky jsou banální a nudné, Sandra Pogodová hrozná (do role se vůbec nehodí), takže nemám za co dát byť jedinou hvězdu. TV Nova nezklamala a po povedeném Comebacku, Kriminálce Anděl a Expozituře opět spadla do starých časů a vyprodukovala prvotřídní hnůj. /5% a odpad!/(17.7.2012)

• - V 3. epizodě s názvem "Přesčas", kdy přijde Leoš a říká, že mají špatně sestavený výrobek, ukazuje Helena ukazuje čísla 8 a 9, přičemž číslici 8 drží chvíli správně a poté naopak. (Ivousx.y)

• - Od prvního castingu se kromě Leoše Nohy obsazení Musilovic rodiny kompletně proměnilo. On sám to komentoval slovy: „Asi jsem typický Musil.“ (Olík)

• - Leoš Noha v jednom rozhovoru prozradil, že sit-com není zrovna tím druhem zábavy, který by vyhledával. (Olík)