Helena (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2012 - 2018, 25 h 3 min (Minutáž: 58x26 min)

Předloha:

Matt Williams (kniha)

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková, Kristýna Janáčková, Hana Seidlová, Filip Antonio, Lukáš Weber, Lenka Krčková, Zbyšek Pantůček, Radim Novák, Jan Vápeník, Veronika Petrová, Josef Láska, Jan Jakub Ryba, Michal Bumbálek, Tomáš Magnusek, Marcela Holubcová, Miroslav Vladyka, Zuzana Skalická, Petr Semerád, Karel Hofman, Petr Jančařík, Anna Polcarová, Tomáš Turek, Patrik Děrgel, Michal Hruška, Gustav Bubník, Hana Vagnerová, Luděk Sobota, David Suchařípa, Pavel Zedníček, Tereza Beranová, Kamila Janovičová, Lada Jelínková, Anna Polívková, Jan Adámek, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Antonín Kala, Adéla Petřeková, Kristýna Kociánová, Simona Peková, Olga Želenská-Drápalová, Luboš Vrňata, Ondřej Novák, Roman Štabrňák, Šárka Opršálová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek, Jana Šulcová, Vojtěch Záveský, Jan Kříž, Michal Holán, Aneta Kernová, Josef Kubáník, Ondřej Volejník, Alena Mihulová, Jindřich Kriegel, Kateřina Langerová, Metoděj Alexa, Vendula Fialová, Sabina Muchová, Robert Šilhan, Vladimír Polák, Tomáš Turek, Tomáš Šulaj, Arnošt Proschek, Gustáv Řezníček, Milan Slepička, Jarmila Vychodilová, Vladimír Doskočil, Bohumil Klepl, Marie Ludvíková, Igor Stránský, Daniela Pokorná, Magdalena Reifová, Sára Milfajtová, Monika Kobrová, Irena Máchová, Simona Včalová, Josef Havrda, Miroslav Táborský, Barbora Mošnová, Otakar Brousek ml., Markéta Hrubešová, Adéla Gondíková, Dalibor Gondík, Mojmír Maděrič
  • kinghome

Tenhle sitcom měl navázat na úspěchy Comebacku, ale to se rozhodně nepovedlo. Příšerně stupidní postavy a hlavně špatní herci v seriálu úspěch přímo odpuzují. Převládá většinou trapnej humor a většinou jsem rád, když se alespoň pousměju nad nějakým blbým vtipem. Comeback se mi líbil, ale tohle je blbost, která comebacku nešahá ani po kotníky.(8.4.2013)

• bonifac

Kopírovat seriál z oku 1988 v roce 2012 a v trapnejch interiérech, který by ani v té Americe nefungovaly? Dialogy už ani není třeba komentovat, stejně tak jako strašidlo Pagodovou....3 minuty na odpor stačily! p.s. Tohle, že je byt rodiny s nedostatkem financí? Asi by se tvůrci měli rozhlédnout kolem sebe...(23.3.2012)

Kdybych to náhodou nepoznal, v titulkách je jako autor předlohy napsaný Matt Williams, tudíž je nad slunce jasné, že se jedná o český remake Roseanne...! A v rámci možností se u mě pohybuje kolem 50% hranice, u které jsem při hodnocení přivřel oko a dal 3*. Už proto, že to beru jako oddychovku, ne populárně naučný nebo jinak sofistikovaný pořad!!(28.5.2012)

• draggo

Další seriál "ze života", a opět o zcela nezajímavých, obyčejných a průměrných lidech - což Herlenu víceméně předem odsoudilo k neúspěchu, neboť bez zajímavých postav dobrý seriál neuděláte - i na ty VKV se dalo dívat právě díky tomu, jak byly všechny postavy schematicky přestřelené. Měla to být údajně komedie - škoda že jsem se během seriálu ani jednou nezasmál, tenhle typ "humoru" je něco co se mi absolutně příčí. Zápletky jsou banální a nudné, Sandra Pogodová hrozná (do role se vůbec nehodí), takže nemám za co dát byť jedinou hvězdu. TV Nova nezklamala a po povedeném Comebacku, Kriminálce Anděl a Expozituře opět spadla do starých časů a vyprodukovala prvotřídní hnůj. /5% a odpad!/(17.7.2012)

• Mallinali

Čekal jsem to mnohem horší. Ale jestli to má nahradit Comeback tak to teda potěš koště - i když, dám tomu ještě čas. Záporů v okolních komentářích plujou hejna, takže já jenom vyzdvihnu jeden klad, za kterej v době stárnutí a vymírání našich zemí považuju určitou propagaci rodiny se třemi dětmi. Zatim dvě hvězdy.(23.3.2012)

• - Ve 24. epizodě pouští Marek (Filip Antonio) televizi, ve které hraje úvodní znělka k sitcomu Přátelé (od r. 1994). (fiLLthe3DD)

• - V epizodě "Zápas" hází Helena (Sandra Pogodová) koulí, ale v dalším záběru na dráhu má koule jinou barvu. (TheStitch630)

• - Martha Issová (Klára Brázdová) odešla ze seriálu kvůli svému těhotenství, Jan Maršál (Marek Musil) zase proto, že začal hrát v seriálu Gympl s (r)učením omezeným (od r. 2012). (fiLLthe3DD)