poster

James May na Měsíci (TV film)

 • Velká Británie

  James May on the Moon

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 52 min

Hrají:

James May

Střih:

Bill Coates
(další profese)
 • RomeroIsGod
  *****

  Perfektní. Co víc chtít od dokumentu o výcviku astronautů a letu na Měsíc. James jako odborník zjišťuje ty nejzajímavější věci související s programem Apollo a zároveň prochází vším, čím musí projít všichni, kdo chtějí překonat gravitaci. Pátá hvězda hlavně za zpracování, rodinnou atmosféru a Mayovu schopnost mluvit na centrifuze i ve stavu beztíže.(12.1.2016)

 • Renie42
  ****

  Sice se na Měsíc nedostal, ale líbilo se mi, jak o tom mluvil, ukázal některé přípravy na lety do vesmíru. A ten vzlet až nahoru k okraji vesmíru, mě docela vzal k srdci. Jak o tom mluvil, tak jsem měla pocit, že mi ukápne ne jedna, ale více slz, protože ta naše planeta je opravdu krásná.(7.1.2016)

 • agassi68
  *****

  James je veľmi sympatický moderátor, ktorý svojim prirodzeným nevtieravým humorom prevedie diváka pocitmi vtedajších priekopníkov astronautiky. Nahliadneme do zákulisia príprav na kozmický let a to sa hocikedy nevidí..(7.6.2016)

 • Big Bear
  ****

  Tak zase jednou první. Méně znalým divákům, může být Jamesova vlastá hlava nějak povědomá. Ano je to ten třetí ze slavné trojice moderátorů Top Gearu - kapitán šnek. My ostatní, které máme Mayovi sólo pořady v oblibě (Hračky Jamese Maye, Laboratoř pro chlapy ad..) tu máme další pecku. Jistě May je osobnost s BBC a tučným rozpočtem za prdelí. Není tedy pro něj problém odjet na Floridu a v NASA si lecos vyzkoušet. Přesto mi připadá, že právě on si z té slavné trojice nechává nejvíce nahlédnout do soukromí, nestydí se zavzpomínat na dětství, sdělovat soukromé pocty, názory a případně i dojetí. To vše s jeho bujnou hřívou a košilemi bujných vzorů z něj dělá prima průvodce všemi dobrodružstvími, které podniká a ke kterým bere i kameru. Tento film by se dal v klidu nazvat hold lidstvu. Vyzdvihuje um a snahu obyvatel Země dosáhnout hvězd. May navštíví několik kosmonautů, kteří se prošli po měsíci, vyzkouší si některé z trenažérů u nichž jen pohled na ně vzbuzuje hrůzu a nakonec se nechá vynést letounem U2 na hranici vesmíru, aby viděl zakřivení Země i neskutečnou vesmírnou modř přecházející v čerň... Film je protkám historickými záběry z kosmických programů, jimž samozřejmě dominují záběry z příprav, mise samotné a návratu Apolla 11. Humoru tu tentokráte bylo méně než je obvyklé, což bylo škoda, seriózní James je jako rýma bez ucpaného nosu. Za mne je to na 4 G. * * * *(16.3.2014)

 • subic
  ****

  Dokumentů o misích Apollo je více, takže další do řady. A čím je jiný? James May si vyzkouší, jak je to ve stavu beztíže a jak na člověka působí ta géčka. Taky se proletí v tehdejším letadle U2, které mohlo vystoupat do výšek přes 20km. Pro mě byl ale mnohem zajímavější jeden topgearovký díl, kde James May jezdil v kosmickém marsovském vozidlu. 72%(28.1.2016)