Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiální text distributora)

Vodnářka

Docela jsem se bála...všechny recenze a popisky filmu naznačovaly, že půjde o rádoby crazy komedii a smršť šílených vtipů na hranici taktnosti a respektu... Byla jsem ale mile překvapena, velká většina příběhu spíše než frašku pohrávající si s tím, co divák ještě unese, přináší neskutečně citlivě vyprávěný příběh. Nadšení, zklamání, přátelství, láska i touha po dobrodružství se tu s vyváženě proplétají v kouzelný příběh, který si dává velmi dobrý pozor, aby sice pohnul s naší duší, ale neupadl do sladkobolných klíšé dodávajících spíše odporně lepkavý pocit po celém těle... ()

Dzeyna

Tak to je hodně silný snímek. Opravdu to na mě hodně zapůsobilo, po zhlédnutí jsem neměla vůbec dobrou náladu, jako když jsem viděla úvodní cca 2 minuty. Udivilo mě, že jsem se u toho od srdce zasmála, ale taky se mi chvílemi chtělo brečet. Opravdu hodně dobré zpracování, obzvlášť na toto téma a o těchto lidech. Nemám, co víc bych k tomu dodala. ()

MikeCool

Druhá projekce: Nádherný příběh o třech nejlepších kamarádech, kteří se svým handicapem nemohou žít život jako všichni okolo nich. Tento film nás nutí zamyslet se nad mnohými věcmi. Pořádná a hlavně povedená dávka humoru dodávala celému "putování" patřičnou jiskru. Mě osobně se Hasta la vista! líbil(a) a líbilo se mi to o hodně více jak "devadesáti procentní" Nedotknutelní. ()

cukorek

Neznámi herci, neznámy režisér, ale vinikajúci výsledok. Už úvodné podanie dvoch mladých žien bežiacich po pláži sa nieslo v duchu prívetivého detailného snímania, ktorému ostal Geoffrey Enthoven verný počas celého filmu, čo ma ozaj prekvapilo. Okrem toho z filmu vyžaruje neskutočný humor a emócie, ktoré sa zdajú byť nevyčerpateľným zdrojom a úžasným prínosom. Dopĺňanie spomenutých detailov a nenáročnej, no výstižnej hudby vytvorilo podmanivú atmosféru. Tisíc hviezdičkový hotel Cloudy, či úloha malej super sestry sú len niektoré spomenuté predmety v dobre skonceptovanom dobrodružstve. Ponúknutý obraz postihnutých chlapcov dostáva skutočný rozmer v ktorom je výborné zobrazená realita, s ich chybami ale aj prednosťami, kde nad všetkým vyhráva ich túžba konečne "skórovať". Myslí, že film určitým spôsobom chytí za srdce takmer každého diváka, keď nie humorom tak drámou a to aj napriek tomu, že nepatrí do komerčných filmov s hviezdnym hereckým obsadením. Záverečné hodnotenie 70%, pretože niečo také sa len tak hoc kedy nevidí a navyše Hasta la Vista prekonala aj pána vozičkára z Nedotknuteľných. ()

Slarque

Road movie tří postižených belgických kluků do španělského bordelu mě zaujalo hned od úvodních titulků. Všechny hlavní postavy byly dobře napsané a přesvědčivě zahrané, a tak nic nebránilo v tom, abych jim všem na jejich svaté misi držel palce (i když se třeba zrovna chovali jako vypatlaní). ()

dopitak

Co se rozhodně nepovedlo v Nedotknutelných, dokázal Enthoven, jehož vlámsky chrochtající hrdinové s průkazkou ztp jsou novými frajery kin. Více v mojí externí recenzi pro kult na konci září. ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - VARIETY´S TEN EURO DIRECTORS TO WATCH - Deset evropských režisérů očima Variety (Hasta la vista / COME AS YOU ARE / Hasta la vista!) - Stejné téma opakující se téměř na každém festivalu a já se ho už trochu přejídám. Vše od začátku do konce nalainované, bez nějakého překvapení... - 1. 7. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 60% ()

Arsenal83

Road movie nemám veľmi v láske a keď sa k tomu pridajú traja neforemní podivíni, tak je hotovo. Áno viem, postihnutých panicov by sme nemali urážať, ale nie je zmyslom filmu ukázať, že postihnutých je treba brať rovnako ako zdravých plnohodnotných jednicov? Takže im plnohodnotne dávam jednu invalidnú hviezdu. ()

mat.ilda

Nechci, aby můj komentář vyzněl jako výlev individua neschopného empatie, nicméně mě smyšlený příběh tří invalidních mužů a jedné těžkotonážní "dobračky" míjel nejen po stránce emocionální, ale i umělecké, dokonce se domnívám, že nedostatkem vcítění trpí spíš autoři snímku, kteří vsadili na jistotu, která dojme a přes handicapovou různorodost, mizivé šance na lásku a blízkost konce si šlapali jistou cestičku k slzným kanálkům konečných spotřebitelů, aniž by se obtěžovali hrdiny obdařit opravdovou žízní po životě, vzdorem proti osudu i smyslem pro humor, třeba i černým. Road movie bez radosti z jízdy i smutku z návratu. ()

heyda

Škoda, že si tento jinak parádní filmeček nedokázal udržet sympatičnost celou dobu a musel za každou cenu vecpat do děje pár prapodivných momentů a situací. Každopádně pro mě osobně lépe podaný příběh o handikepovaných než v případě ´´Uvnitř tančím´´. PS: Jestli se to ve Španělsku hemží takovýma kočkama, tak si tam budu muset udělat co nevidět výlet. :-D 75% ()

lillien

Road movie s trojkou handicapovaných a supersize řidičem. Tak to můžu! Výlety ve filmu mají smysl pouze tehdy, když je v nich buď hromada hádek a otravných harantů, kteří kazí rodinnou pohodičku, nebo jako zde – partička handicapovaných „komiků“ vyráží zamrdat. Už to samo o sobě je docela sci-fi myšlenka, uvážíme-li, že Phillipe je kvadruplegik, a patrně jediným funkčním orgánem kromě hlavy je právě sexuchtivý genitál. Nebo možná ani to ne, nakonec totiž zjistíme, že o samotný sex v tomto snímku vlastně ani tolik nejde, protože většina toho, co vás pobaví, se děje už na cestě samotné. Mě naprosto dokonale dostal svým bezprostředním humorem a až pitomoučkým laskavým srdcem slepý Joseph, postavička komická vzhledem, hláškami a svými neustálými nehodami. Phillipe je zase sobecký neurvalý cynik a Lars dojemný hezounek s pohnutým osudem. Pro každého něco. Nějaký velký myšlenkový přesah v tom nehledejte, ale jako komedie mě to rozhodně nezklamalo. Navíc je vždycky příjemné vidět, když si handicapovaní lidé umí dělat legraci i sami ze sebe. ()

sharky

Kam se hrabe 99% americke produkce na tenhle napadem zcela jednoduchy a bez pochoby velmi levny belgicky skvost, smat se postizenym jiste neni hezke, ale tenhle film je natocen s takovou gracii, ze se u nej smejou i sami postizeni v hledisti a clovek se za svuj smich pak nemusi stydet;). Jedinou nedokonalosti je predvidatelny konec, otazka ale zni, jestli film na tohle tema vubec muze skoncit jinak a jestli by to fungovalo lip. Divaci ve Varech vybrali viteze sve ceny skvele. ()

Flego

Smiech, slzy, dojatie, šťastie, krutosť - všetko namiešané do letného nenápadného príbehu, ktorý je naviac inteligentne natočený a netlačí zbytočne na pilu. Tieto "handicapované" komédie sú v kurze a po francúzskych Nedotknuteľných sa pochlapili aj belgičania. Nejde o nápad, keď si traja postihnutí mladí muži plánujú návštevu bordelu kdesi v Španielsku a pre svoj ciel prísť o panictvo urobia všetko... ide o spôsob nazerania na ich túžby a sny. Hoci sa všetko vyvíja podľa osvedčených receptov a je to predvídavé, nič to nemení na skutočnosti, že film ponúkne omnoho viac zábavy a zamyslenia, ako si myslíte. ()

eraserhead666

Jeden z nejhezčích filmových začátků. Hodně úsměvná komedie ve stylu, jehož prosazování se mi horzně líbí. Pokud Amíci uspějí s remakem Nedotknutelných, řekl bych, že mají dalšího adepta na domácí předělávku. Neskutečně mile lidský humor, bořící zdi přebytečně politicky korektního pohledu (ano, i kriplové si ze sebe mohou dělat srandu a ze všech ostatních). Skvěle vystavěné a odehrané charaktery z nichž bych měl problém vybrat nejoblíbenějšího, ale Jozef, neustále vtipkující o své slepotě, mě současně rozesmíval i dojímal. ()

SLOTH

inteligentní , silné , dojemné. a naprosto úžasné. první záběr na ňadra na pláži a jejich pozorování z domku dokonale vykresluje celý film. Bravo! ()

Necrotongue

Vzhledem k tomu, že esaque rozumí mému stylu humoru, rád si od něj nechám doporučit snímek, který by mě mohl pobavit, a tady to opět vyšlo. Hned scéna v průběhu úvodních titulků byla tak odporně sexistická, že by si z ní nejedna fanatická feministka vzteky poprskala knírek, pak už ale nastoupila ta pravá zábava pro nás kriply. Jasně, nebyli to žádní Nedotknutelní, film byl postižen různými klišoidy a patosoidy, faktem ale je, že tvůrci dokázali obojí ukočírovat, takže jsem nemusel znechuceně ffwovat a mohl jsem si tenhle zvláštní road trip užít až do konce. Jakožto odpůrce dětských herců (tedy jejich většiny) musím tentokrát paradoxně vyzdvihnout výkon Kimke Desart, které jsem její roli bez potíží "sežral". Rozhodně to není jedna z mnoha zoufalých recitátorek a recitátorů, jenž jsou tak často k vidění. ()

Hogun

Nič nové pod slnkom. Predvídateľné, nenápadité, správanie postáv skôr iritujúce ako vtipné. Celkový dojem 5/10. ()

Kamca_

Čekala jsem mega film a realita byla úplně jiná. Někteří herci mi sedli, někteří ne. A to mi bohužel dost vadilo. Dějově jsem měla taky jiný očekávání. Myslela jsem si, že tam bude víc scén s nabalováním vytoužených slečen hlavní trojicí. Takových scén tam bylo na můj vkus hrozně málo. Škoda. 60%. ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu