O politických súvislostiach sa nebudem vyjadrovať, ale takto to dopadne, keď sa pod rúškom zákona dostane k činom frustrovaná a gangstersky násilnícka polícia. Poznáme mnoho filmov, keď sama polícia nedodržiavala zákony. Tu ide o skutočnú udalosť a nemám dôvod neveriť, že sa to tak odohralo. A tu sa dostávam k najväčšiemu problému filmu - nemohol som sa zbaviť dojmu, že sledujem doku-drámu.(28.10.2012)

Znásilnenie, zastrašovanie, podstrkovanie falošných dôkazov, brutálne násilie, no proste Berlusconiho gestapo v celej svojej kráse. Krvavé masakry vám ostanú v pamäti poriadne dlhú dobu a práve preto je tento film potrebné vidieť. Tento prípad štátnej šikany totiž zďaleka nie je ojedinelým, ale iba špičkou ľadovca. Je nutné si uvedomiť, akí ľudia sa môžu skrývať za policajnými odznakmi. Tieto zločiny z Janova (21.7.2001) sú dodnes nepotrestané.(23.11.2013)

• verbal

Ačkoliv rovněž považuji summit G8 za předražený večírek zkorumpovaných zmrdů, co točí světem, myslím si, že si ti "mladí a sympatičtí" (Muhehehe!) komunisté a banda anarchistických smažek tu pořádnou pendrekiádu rozhodně zasloužili! Tento film má bezesporu logické opodstatnění! Pokud nás na jedné straně pravicová média krmí tím, jak je G8 prospěšný světu a podvyživené Africe, je na straně druhé nasnadě, že někdo natočí takovéto tendenční svinstvo, jak bezskrupulózní establishment pod vlajkou globalizace mlátí ty ubohé, pokojné mladé lidi, co jenom chtějí lepší svět, neboť mají ve svých osmnácti letech brutální životní zkušenosti a věkem vybudované hluboké přesvědčení! A zkrátka ani nepřijde chudák dědeček jako věchýtek, který se k nim jen tak omylem nachomýtnul. Jen jsem čekal, kdy ti hnusní policajti začnou vytrhávat matkám z rukou ječící kojence a hrát s nimi fotbal. No nic, musím končit, jdu vymlátit k McDonaldovi nějakou tu výlohu, protože mi jedna umaštěná, šetnáctiletá feministka s dredy naprosto přesvědčivě argumentovala, že mleté hovězí škodí a globalizuje!! Pak si počkám, až to zametou a rovnou si tam skáknu na snídani, neboť to tam stojí pár facek a chutná mi to.(26.9.2012)

Tendenčné, nudné, zaslúžili? Vám niektorým asi prepína v mozgu, by budete bezcitní ľudia, kapitalisti do morku kostí a zaťatí ako boli komunisti. Keby toto urobili komunisti, tak by tu všetci vyskakovali, aké to bolo zlé, no keď to spravia kapitalisti, tak sa to k nám ani nedostane a musím vzhliadnuť film, aby som sa o takej zločinnosti, ktorá sa blíži priam Katyňi a Osvienčimu, no z 21. storočia, dozvedel. Bolo to podľa skutočného príbehu, takže niektorí by ste sa mohli hanbiť ako svojimi hlúposťami držíte tento systém. Nebolo to síce akoby profesionálne, no tiež to nemalo rozpočet známych hollywoodskych filmov. Malo to zaujímavú formu, kde je vidieť, že režisér, kameramani, herci, či iné osadenstvo nezaháľali. Problém sú možno niektoré zdĺhavé dialógy, ktoré odpútavajú od možného lepšieho spracovania. Viem oceniť aj filmy z druhej strany, najmä z Brazílie, či JAR ako sú Tsotsi, Tropa de Elite, no toto je súčasná Európa, súčasný globalizmus, elitárstvo a onálepkovávanie ľudí na komunistov, anarchistov, teroristov, iba keď nesúhlasia so systémom. Strčte si niekam vašu propagandu a vaše televízne výplachy mozgov, my sme niečo také na Slovensku zažili v menších mierach nedávno a tak polícii v tomto systéme, ktorý tu vládne neverím. Ľudia majú právo protestovať, no ich slobody sú im brané a napríklad v Európe je každý odporca hlavného prúdu euroskeptik, problémový a nevhodný človek, ktorého hneď onálepkujú a snažia sa zdiskreditovať samotne alebo spolu s inými. Už len kvôli svojim deťom a kvôli ďalším generáciám sa treba zobudiť. Inak by ste vraveli, keby tam bolo vaše dieťa, vaše dieťa by zabili, ľudia sú skrátka často hyeny. Tu sa tentokrát predviedli románske národy, hanba a tvorcom za odvahu veľké plus. Takýchto filmov to chce viac.(30.5.2013)

• klida

Víc jak hodinu jsem měl pocit, že to je nějakej videoklip nebo něco, protože tam nebyl žádnej příběh, žádněj děj, nic. A když se začne něco dít, tak je to až trapně tendenční pohádka o mírumilovných, poklidných, svobodných mladých lidech v batikovaných tričkách, které bezdůvodně seřeže ta černobíle zlá policie, jež se vyžívá ve vysvlékání zmlácených mladých dívek.(18.2.2013)

• - Vo filme je len jeden policajt, ktorý aspoň jednej demonštrantke stihol povedať „je mi to ľúto“. (Sufferer)

• - Podtitul filmu Don't Clean Up This Blood pochádza z odkazu, ktorý ktosi nechal na druhý deň v Diaz. Nezmytá krv mala poslúžiť ako dôkaz pre budúce súdne procesy. (Sufferer)

• - „Čo som počul a čítal, bolo horšie ako to, čo som ukázal vo filme. Viac ukázať nebolo možné, ak som teda nechcel nakrútiť horor s márovačkou,“ povedal režisér Daniele Vicari. (Sufferer)