Zdravím v tomto předoscarovém čase! To, co jsem viděl dnes večer, bude ještě dlouho přilepeno na mé šedé kůře, jako žvejkačka na gatích.. Šel jsem na film bez jakéhokoliv očekávání, bál se dvouhodinové stopáže, při odchodu mi ale bylo jasné, že jsem viděl zásadní výpověď o stavu práva, pravdy a moci v současné Evropě.. Autentické a syrové drama vás donutí zavrtět hlavou kdykoliv si znovu uvědomíte, že je natočené podle skutečnosti.. Doporučuji, poutavě natočené, není co vytknout.. Mějte se filmově! Woo.(15.2.2013)

Téma silné, zpracování realistické ale přesto mi neseděla určitá násilnost, (ani tak nemyslím násilí jako takové, které ve filmu hraje prakticky hlavní roli) kterou režisér divákům nutí svůj zaujatý postoj k dané události. Přesto zajímavě zpracované téma, krvavého útoku policistů na skupinu demonstrujících. Na podobné téma mě více zaujala "Vzpoura v Seattlu".(26.2.2013)

• klida

Víc jak hodinu jsem měl pocit, že to je nějakej videoklip nebo něco, protože tam nebyl žádnej příběh, žádněj děj, nic. A když se začne něco dít, tak je to až trapně tendenční pohádka o mírumilovných, poklidných, svobodných mladých lidech v batikovaných tričkách, které bezdůvodně seřeže ta černobíle zlá policie, jež se vyžívá ve vysvlékání zmlácených mladých dívek.(18.2.2013)

Vždycky je třeba bejt opatrnej, když se v podobných událostech snažim dát účastníkům konkrétní držky, do kterých pak budu půlku stopáže jebat pendrekama, abychom neměli levičáckou mrskačku a naopak trochu objektivní pohled. Diaz to záměrně ani omylem nedává, a z moderních "protest" filmů je to regulérně největší gore, kde se vybíjej zuby z tlamy, krev teče po stehnech a příslušníci policie (až na jednu snaživou výjimku) nejdou ve svých vokálních projevech nad durové oktávy ani pod 110 decibelů. Já osobně s tím takovej problém nemám, protože ve filmech tradičně fandim těm z hezčíma prsama a mám-li si vybrat mezi Prodigy a Landou (vlastně prakticky čímkoli a Landou), zvítězí první jmenovaný. Zase na druhou stranu, jak to má jeden pojmout, když na levé straně je 12000 očitých výpovědí (byť půlka z nich byla v danou dobu v úplně jinym světadílu) a na straně pravé úporná držhubná, šoupající nohama. Každopádně na další summit G8 bych možná jel ze stejného důvodu jako každý tamní revolucionář - ty protestující štěrbiny tam jsou fakt dobrý.(22.4.2013)

Nebudu se vyjadřovat jestli je vždy košér demonstrování některých chuligánů, kteří ničí centra měst anebo to že v řadách těžkooděnců se často nacházejí ty největší násilnické hovada. Chyby jsou zcela jistě na obou stranách. Bohužel film je hodně jednostranný a činí z policie naprosté hovada a nedává možnost aby zdokumentoval celý summit pěkně popořádku. Takhle nás čeká ve 4 minutě vyvrcholení filmu v podobě razie do janovské školy Diaz, která je natočena stylem který bere dech a při kterém tuhne krev v žilách. Zbytek filmu tvoří již jen následky, které po sobě tato razie zanechala. Zcela jistě lepší než Vzpoura v Seatllu.(5.1.2014)

• - Podtitul filmu Don't Clean Up This Blood pochádza z odkazu, ktorý ktosi nechal na druhý deň v Diaz. Nezmytá krv mala poslúžiť ako dôkaz pre budúce súdne procesy. (Sufferer)

• - Producenti dosiahli, aby sa film premietal aj v Európskom parlamente. (Sufferer)

• - Vytvoriť atmosféru demonštrácie a čo sa stalo v Diaz pomohli dostupné videá a prerozprávanie svedkami, teda obete, medzi nimi aj novinári. (Sufferer)