Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zloděj kol
  ***

  Milostný příběh je velmi nápaditě zakomponován do mistrovství světa v hokeji 1948 a stejně neotřelé je i seznámení hlavních protagonistů. Jana Dítětová je roztomile dívčí, Zdeněk Dítě hraje smolařského mládence s neodolatelnými přechody od neohrabanosti k zamilovanosti v návaznosti na Harolda Lloyda. Film je jednou z posledních komedií natočených "postaru" a dívá se na něj opravdu velmi příjemně.(17.11.2003)

 • Historik
  ****

  Někdo namítá, že jeden anekdotický nápad na celý film nevystačí, já si myslím, že tady vystačil. Ta jednoduchá zápletka měla naopak svou přednost v tom, že vznikla komedie zcela ryzí, jednoduchá, přímočará a co je nejdůležitější vtipná. Tuto pozapomenutou jednohubku však bohužel na televizní obrazovce vídáme velmi zřídka. Na druhou stranu se zase neokouká.(21.6.2010)

 • tomtomtoma
  ***

  Nenáročná komedie, která příjemně pobaví, i když jsou některá místa svoji až chorobnou ztřeštěností nešťastných míjení trochu nudná. Co dokáže rozjařený nevinný polibek radosti? Rozvrátit jeden vztah před svatbou, ale jako náhradu nabízí dva nové romantické vztahy. Zubař Jan Vaněček (Zdeněk Dítě) je zbrklý popleta, který ve snaze po záchraně svého vztahu prožívá díky nešťastným náhodám nejedno neuvěřitelné dobrodružství a zamotanou situaci. Nakonec ale vychází ze všeho jako vítěz, když se zamilovává do prodavačky Květy Fabiánové (Jana Dítětová), která svou bezprostředností je i příčinou rozpadu jeho předchozího vztahu. Z dalších rolí: vedoucí restaurace a Janův kamarád Oldřich Janota (Svatopluk Beneš), který svému příteli pomáhá v zamotané situaci, Janova snoubenka Lída Jonášová (Irena Bernátová), která nakonec najde novou lásku v Oldřichovi, Janův impulzivní soused Malík (Eman Fiala), Lidina matka Ema (Marie Grossová), realistická v dané situaci, vedoucí obchodu Kubiš (Oldřich Dědek), beznadějně zamilovaný do Květy, rozhlasoví reportéři (Josef Laufer, Otakar Procházka a Štefan Mašlonka) z mistrovství světa ledního hokeje, které přineslo první titul mistrů světa Československu, pacient u Jana (Jára Kohout), či pikolík (Miroslav Horníček ve své první roli). Nenáročné, jásavé, zamotané a příjemně bavící.(8.6.2012)

 • Karlos80
  ***

  Vcelku rutinní záležitost a jedna ze slabších poválečných (mmj. v té době se už plnila dvouletka) komedií od jinak vynikajícího režiséra Friče. Veselohra ze sportovního prostředí, která místy příjemně rozesměje, pobaví, ale bohužel nenadchne tolik aby si z ní člověk odnesl něco více. Jeden rozverný nápad, to bylo přeci jen poněkud málo. Mírné zklamání, nutno však ocenit dokumentární zběry, především ze zápasu Rakousko - Švédsko, které tehdy skončilo seznačním vítězstvím Rakouska v poměru 2:1... ps; poslední role Járy Kohouta, před jeho čtyřicetiletou emigrací z politických důvodů.(20.6.2010)

 • zette
  ****

  Pokud by dej filmu nebyl situovan do prubehu MS v Praze roku 1947, myslel bych si, ze se jedna o predvalecny film. Myslim, ze je to jeden z poslednich takovych snimku. Jako hokejoveho fanouska me film svym nametem potesil. I bez toho se vsak jedna o velmi svezi a prijemnou komedii, ktera potesi divaka i dnes. For Biopler: Zdenek Dite a Jana Ditetova nebyli manzele, ani v zadnem jinem pribuzenskem vztahu...(20.4.2013)

 • - Poslední film Járy Kohouta před jeho 40letou emigrací. (Karlos80)

 • - Pracovný názov filmu bol Zavinil to Mašlonka? (Raccoon.city)

 • - Ve filmu je vidět záznam z hokejového utkání na MS v Praze na Štvanici Rakousko - Švédsko, které tenkrát vyhráli Rakušané v poměru 2:1. (Karlos80)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace