Vozová Hradba (koncert)

Hudební / Dokumentární

Česko, 2011, 98 min

Daniel Landa

Zvuk zahuhlanej,koncert skvělej.Takže???DVD mi připadá šité horkou jehlou.Vzhledem k tomu že jsem navštívil i koncert,jsem zklamán i střihem.Atmosféru se nepodařilo na DVD přenést i když potenciál (pro fanoušky) zde byl.Škoda promarněné šance.Se zvukem se také dalo pohrát více jak jsem napsal již na začátku a proto prostě nemohu dát plný počet bodů.Jako fanoušek Daniela dám za čtyři,ale uznávám že trojka by byla poctivější.(15.3.2012)

Čím je dan starší tím víc se nenápadně vrací k nějakým písničkám Orlíku. Tady na tom koncertě je pro mne největší pecka Jsi Čech,Čech,Čech tak si toho važ... a vůbec jsem byl překvapený, že těch hitů, který bych zpíval s panem Landou by bylo na celou hodinu. Ačkoliv pěvecky není tam kde před dvaceti lety, posun k mainstreamu byl v aranži písniček jenom k lepšímu ( jistě tomu dopomohl i ve sboru Tomáš Savka :-) )(4.5.2017)

• tomashewk

Záznam koncertu Daniela Landy, který zde zpívá/recituje ještě falešněji než na CD. Rádobyhluboké texty s národoveckou tématikou namlouvající blaženě poslouchajícímu publiku, kterak si před Žižkou s jeho vozovou hradbou sedla na zadek celá Evropa. Raná Landova tvorba (Valčík, Chcíply dobrý víly) je dobrá. Ta pozdní, „filozofická“ a národovecká, je bohužel podle mě spíš směšná.(28.8.2012)

Souhlasím, po Vltava tour jednoznačně nejlepší koncert s největším posláním pro Čechy. Byl jsem tam a byl to pro mě zážitek, na který nikdy nezapomenu. Těšil jsem se, že dvd bude z Ostravy, bohužel projekce je z Prahy. Za prvé akustika v ČEZ Aréně se nedá zaměnit a pro DVD z koncertu je to vždy špičkové. Za druhé v Ostravě se turné začínalo a Dan měl hlasivky ještě v pohodě. :-) Proto ti co na koncertech nebyli a dávaj odpad, tak si to užijte. Chtěl bych Vás vidět jak byste odřvali několik koncertů po sobě. A že do toho Dan dal maximum, vůbec se nešetřil. Jsi Čech Čech Čech, tak si toho važ! Díky Dane, bylo to víc než super! 100%(14.10.2012)

Hodnotit Landův pěvecký výkon je nesmysl, nezakládá si přece na tom, že to je pan Zpěvák ale na svých textech. A že má lidem co říct- o tom nepochybuju, bohužel v průběhu koncertu byly některý jeho proslovy prostě divný, mluvil trochu v hádankách a myslim si, že 4/5 lidí nepochopili co vlastně tim všim chtěl říct a celkově mi přišlo, že to trochu nabourávalo koncert. Navíc sme se v baru před arénou zkamaradili a popili s partou slováků a celkově atmosféra koncertu byla víc než příjemná :)(28.12.2014)

• - K nové písni "Bohemia" byl natočen také videoklip. (HArna)

• - Obsazení: harmonika - Radka Drahozalová, bicí - Marek Žežulka, baskytara - Jan Lstibůrek, první kytara - Martin Volák, druhá kytara - Jan Šobr, první klávesy - Vlastimil Bičík, druhé klávesy - Aleš Háva, perkuse - Pavel Plánka, saxofon a klarinet - Ondřej Klímek, druhý hlas - Zdeněk Troub, vokály - Petra Sladká, Markéta Procházková, Tomáš Savka. (dydy79)

• - Daniel složil specielně pro toto turné dvě skladby. Jednalo se o písně "Bohemia" a "Král". Ke druhé zmiňované však nestačil složit hudbu. Na koncertě ji pouze zarecitoval. (HArna)