poster

Cimrman sobě (TV film)

Komedie

Československo, 1991, 2x60 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

 • D.Moore
  ****

  Je to takové (vzhledem k roku vzniku) "téměř best of", které naštěstí není jen obyčejným výcucem z jednotlivých her, ale poměrně dobře propojeným pásmem, při němž se herci bavili stejně jako diváci. Hlavní přidanou hodnotou je z mého pohledu promítání Cimrmanovy reklamy na vanu Litinový přítel člověka a možnost podívat se, jak to vypadá, když hostinského v Hospodě na mýtince nehraje Zdeněk Svěrák, ale Jan Hraběta. Krásným momentem je i přeřek Ladislava Smoljaka při recitaci libreta V chaloupky stínu a po něm následující Svěrákův smích.(12.7.2014)

 • Terva
  *****

  ČÁST 1 - Aneb odhalení pamětní desky s platiny. Tak zní podtitul této směsice scének a přednášek k čestnému udělení platinové desky za prodání 450 000 LP s vystoupením divadla Járy Cimrmana. Tak tady jen malý průvodce. Období před platinou a poplatinové. První ukázka je ze hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký aneb co je na LP slyšet a není vidět. Následuje ukázka s Hospůdky Na mýtince aneb na zdravém vzduchu a při dobrém pivu je dobře všude. Rozebírá se tu i vznik detektivní postavy inspektora Trachty a následuje ukázka ze hry Vražda v salónním coupé. ČÁST - 2 - Film: Litinový přítel člověka: Vana.. Druhá část také obsahuje přednes básně podle Cimrmanovo metody "oživlého" dřeva. Je tu také ukázka ze hry Cesta na Severní pól a konkrétně ta část nazvaná "sežereme psi". Následuje vstup do Blaníku a mečový souboj se zlatým hovnem. Je to příjemný a veselý sestřih a já se Cimrmanovsky bavil. Vše je zakončeno písní "Elektrický proud" a následně předáním již zmiňované platinové desky od společnosti Supraphon. ČÁST - 3 je uvedena samostatně pod názvem Posel světla.(9.7.2014)

 • Frajer42
  ****

  Hluboce se Járovi Cimrmanovi omlouvám, ale při psaní Hospody na mýtince se těžce upsal. Nějak té hře stále nedovedu absolutně přijít na chuť. Vše ostatní - paráda. Jedná se především o výběr toho nejlepšího, v původní podobě či částečně upraveného (zlepšeného). Už jsem z dílny DJC dlouho nic neviděl, takže rozhodně vítané zpestření. Zdálo se mi, že herci byli snad ještě více uvolněni než obvykle a hrozně se mi líbilo Smoljakovo přeřeknutí, kdy zaměnil větu "Byl jsem ve městě" větou "Byl jsem v nevěstě." a následný Svěrákův záchvat smíchu. A dále třeba taková reklama na vanu neměla chybu. Moc pěkné. Divím se, že mi tento klenot tak dlouho schovával.(29.8.2015)

 • joker.george
  *****

  Sice nové látky k Cimrmanovi přibylo minimum, ale i ta jedna platinová destička bohatě postačila. :D Jednotlivé úryvky z většiny děl patří k tomu nejlepšímu, ale aby se obsáhlo opravdu všechno vydařené, tak by tento film musel být mnohem delší, ale to je asi tak jediný nedostatek, který vám ale zážitek určitě nezkazí... : )) Teď už jen napíšu to, že ač jsem viděl fóry po několikáté, tak jsem se opět pobavil. : ))(11.11.2014)

 • vesper001
  ****

  „Kdo chce víc, nemá nic.“ A že mi dlouho trvalo, než jsem podstatu této moudrosti pochopila. :)(19.3.2014)

 • noriaki
  ****

  Pro mě, jakožto fanouška Divadla Járy Cimrmana, který zná většinu her jen z audioukázek, v nichž bohužel některé pasáže chybí, jsou různé bonusy a sestřihy pravým požehnáním. V tomto dokumentu jich ale moc není. Veleúspěšný soubor zde sestavil jakési best of, připomínající jejich nejznámější scény. Jen sem tam je okořenil nějakou tou novotou.(8.12.2014)

 • pytlik...
  *****

  Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení v porování s podobným pásmem scének z r. 2007. Přitom toto představení je určitě kvalitnější, neb se nejedná o pouhý výcuc z her, ale Zdeněk Svěrák tu má originální přednášku, kterou člověk jinde neuslyší. A taky co si budeme nalhávat, je to lepší podívaná, pánové jsou o 16 let mladší.(24.9.2012)

 • Olík
  ****

  "Platinový Cimrman" jako jakési the best of 1967-1991 má svou Achillovu patu stejně tak jako nosný sloup v roce 1991. Herci neherci jsou v nejlepších letech a v tom nejsilnějším složení, bohužel je rok 91 okrádá o Záskok legendárního Karela Infelda Prácheňského nebo středoplcké česání nádražní Švestky..........o Africe a Českém nebi se myslím nemusím zmiňovat a že ty to citaci "copak jmelí, ale jmelí" na place slušelo. Jinak jde o takový milý bonus pro skalní fanoušky DJC, který nejen rekapituluje, ale i přináší něco nového.(29.4.2016)

 • Rockerman
  *****

  Čeká snad někdo od dlouholetého " cimrmanologa" jiné hodnocení, než plné?(27.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace