Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Aneb odhalení pamětní desky s platiny. Tak zní podtitul této směsice scének a přednášek k čestnému udělení platinové desky za prodání 450 000 LP s vystoupením divadla Járy Cimrmana. Pořad obsahuje ukázky z her "Dlouhý, Široký a Krátkozraký", Hospoda Na mýtince". "Vražda v salonním coupé", "Cesta na Severní pól" a "Blaník". (Terva)

(více)

Recenze (11)

joker.george 

všechny recenze uživatele

Sice nové látky k Cimrmanovi přibylo minimum, ale i ta jedna platinová destička bohatě postačila. :D Jednotlivé úryvky z většiny děl patří k tomu nejlepšímu, ale aby se obsáhlo opravdu všechno vydařené, tak by tento film musel být mnohem delší, ale to je asi tak jediný nedostatek, který vám ale zážitek určitě nezkazí... : )) Teď už jen napíšu to, že ač jsem viděl fóry po několikáté, tak jsem se opět pobavil. : )) ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení v porování s podobným pásmem scének z r. 2007. Přitom toto představení je určitě kvalitnější, neb se nejedná o pouhý výcuc z her, ale Zdeněk Svěrák tu má originální přednášku, kterou člověk jinde neuslyší. A taky co si budeme nalhávat, je to lepší podívaná, pánové jsou o 16 let mladší. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Hluboce se Járovi Cimrmanovi omlouvám, ale při psaní Hospody na mýtince se těžce upsal. Nějak té hře stále nedovedu absolutně přijít na chuť. Vše ostatní - paráda. Jedná se především o výběr toho nejlepšího, v původní podobě či částečně upraveného (zlepšeného). Už jsem z dílny DJC dlouho nic neviděl, takže rozhodně vítané zpestření. Zdálo se mi, že herci byli snad ještě více uvolněni než obvykle a hrozně se mi líbilo Smoljakovo přeřeknutí, kdy zaměnil větu "Byl jsem ve městě" větou "Byl jsem v nevěstě." a následný Svěrákův záchvat smíchu. A dále třeba taková reklama na vanu neměla chybu. Moc pěkné. Divím se, že mi tento klenot tak dlouho schovával. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Je to takové (vzhledem k roku vzniku) "téměř best of", které naštěstí není jen obyčejným výcucem z jednotlivých her, ale poměrně dobře propojeným pásmem, při němž se herci bavili stejně jako diváci. Hlavní přidanou hodnotou je z mého pohledu promítání Cimrmanovy reklamy na vanu Litinový přítel člověka a možnost podívat se, jak to vypadá, když hostinského v Hospodě na mýtince nehraje Zdeněk Svěrák, ale Jan Hraběta. Krásným momentem je i přeřek Ladislava Smoljaka při recitaci libreta V chaloupky stínu a po něm následující Svěrákův smích. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

ČÁST 1 - Aneb odhalení pamětní desky s platiny. Tak zní podtitul této směsice scének a přednášek k čestnému udělení platinové desky za prodání 450 000 LP s vystoupením divadla Járy Cimrmana. Tak tady jen malý průvodce. Období před platinou a poplatinové. První ukázka je ze hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký aneb co je na LP slyšet a není vidět. Následuje ukázka s Hospůdky Na mýtince aneb na zdravém vzduchu a při dobrém pivu je dobře všude. Rozebírá se tu i vznik detektivní postavy inspektora Trachty a následuje ukázka ze hry Vražda v salónním coupé. ČÁST - 2 - Film: Litinový přítel člověka: Vana.. Druhá část také obsahuje přednes básně podle Cimrmanovo metody "oživlého" dřeva. Je tu také ukázka ze hry Cesta na Severní pól a konkrétně ta část nazvaná "sežereme psi". Následuje vstup do Blaníku a mečový souboj se zlatým hovnem. Je to příjemný a veselý sestřih a já se Cimrmanovsky bavil. Vše je zakončeno písní "Elektrický proud" a následně předáním již zmiňované platinové desky od společnosti Supraphon. ČÁST - 3 je uvedena samostatně pod názvem Posel světla. ()

Zajímavosti (1)

  • Chybu, kterou udělal Ladislav Smoljak„Byl jsem v nevěstě“, nebyla úmyslný. Jelikož se toto představení jako většina speciálu hrála 3x podle svěděctví lidí, co na představení byli, se chyba v představení nenacházela. Další důkaz je i to, že se hned poté Zdeněk Svěrák rozesmál. (mnaucz)

Reklama

Reklama