Zvláštní schopnosti (TV film)

Česko, 1993, 32 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

Snad pro záchvat nostalgie a díky radosti z konce hledání téhle zapomenuté povídky, nebude mé hodnocení úplně objektivní. Ano, je to déčková zhovadilost, snad mi bude prominuto. Žít jako hlavní "hrdina" pan Kočka, tak vyvraždím v první řadě svou dementní rodinu, v rychlém sledu by pak následoval, pěkně patro po patru, holocaust sousedů a ten zasranej panelák bych nechal napospas cikorkám. Bůhví, jak vznikl Chánov a kde se snímek natáčel...Pak bych zapálil gumy u toho sedmičkovýho Bayernu a s doutníkem v tlamě bych se už jen chechtal...Vím, těch pár vět je vrchol primitivismu, ale ono to sem tak nějak patří :) P.S. Asociace, která mě napadá s panem Kočkou pouťákem, je jistě jen náhodná...(21.3.2012)

Kdo slyšel Kočku, ať udělá čárku.(19.11.2013)

• veronikav

Ale jooo...jen to není pro každého :-D(29.4.2012)

Slušnej bizarr, Suchánek a Vetchý pobaví v šílených rolích. Lidi to asi tenkrát moc nepobrali, ale po letech je celkem jasné, že lidi za scénářem satirizují absurditu raných 90. let, kdy se český národ hrnul do podnikání, děti tleskaly nad krváky a Ninja želvama a rodinky se předháněly, kdo má víc spotřebičů. Samozřejmě tahle šílená inscenace místy trochu pokulhává, ale je v ní řečeno dost a ujetá nadsázka pomůže půlhodinovou délku snadno strávit. Docela by mě zajímalo, jaké jevy by odrážela verze inscenace ze současnosti, kdyby chtěli Landovi udělat remake. Na Landu je mimochodem hudební doprovod vlažný. :)(24.4.2013)

• sator

Česká televize, tvůrčí skupina Jana Otčenáška cvičení 4. ročníku katedry režie FAMU Zvláštní schopnosti napsali Michal Suchánek, Daniel Landa, Mirjam M. - Landa. Dramaturgie Roman Ráž. Pedagogické vedení Jaromír Jireš, Karel Smyczek. Režie Mirjam M. - Landa. Svérázná nadsázka z dnešního sídliště. Pan Kočka, který je vyhozený z práce a žije v neutěšených poměrech, sní o tom, že se stane velkým podnikatelem a šéfem. A svůj sen prožívá tak intenzivně, až se proměmí ve skutečnost.(19.4.2012)

Bolo to zvláštne. Ale zasa táto poviedka sa viac-menej ani sama nebrala až tak vážne a ten patos bol určitou rezervou trochu nadnesený.(23.1.2014)

Jedním slovem - kravina. Jaký scénář asi tak může vzniknout, když ho píše duo Landa & Suchánek, že. Ovšem jako milovník bizarností musím tuto kravinu ohodnotit čtyřmi hvězdami. Na pět to není, to by tam muselo být více úchylností :-)(16.12.2012)

Nešetřim hvězdama výhradně z nostalgie. Je to tak blbý, až geniální... Konec mě rozsekává doteď.(26.4.2012)

Bože to byla krávovina ! Na druhou stranu, moc jsem se pobavil. Ta čtvrtá je za Daniela v poslední scéně.(30.11.2012)

Famózní reflexe doby - akčňáky, podnikatelé ve fialovém saku důležití jako zlatý hovno, cikáni.... Nejvíc hvězd dávám za pointu v závěrečné scéně s Danielem Landou. Bez ní by to bylo na dvě hvězdy. Velmi vyjímečné dílo, které jsem si jako kluk pamatoval z doby premiéry.(1.4.2018)

Tak tady samozřejmě ty čtyři hvězdy mohou být zkreslujcí....opravdu se nejedná o nějaké veledílo....viděl jsem to poprvé v tom roce 93, tenkrát puberťák, a nekecám, viděl jsem to tenkrát tak cca 50 krát během několika měsíců, celé to dodnes znám nazpaměť. Před pár lety jsem se k tomu opět dostal a viděl to opět nesčetněkrát..... Je tam hodně cítit humor Michala Suchánka, který pak uplatňoval třeba v Tele Tele....já tenhle humor miluju...loser, který si hraje díky své zakomplexovanosti na bosse, ve své kanceláři ve sklepě :-D....a ty hlášky!!! "Právě jsem na něco přišel, přišel jste pozdě, přijďte příště včas, nebo přijdete o zaměstnání"..."někde jsem četl, že nejvýnosnější je obchod s bílým masem...jááá na to drůbeží moc nejsem, a proto budem dovážete hovězí, přímo z Argentiny ", zprávy v rádiu - "na rumunské hranici bylo zadrženo 5 milionů uprchlíků "..... a tak dále :-D(6.2.2017)