Národní klenoty - Série 2 (2017) (série)

Praha - Tři odstíny rozmanitosti (S02E16)

(epizoda)

Praha je označována za klenotnici stavebních slohů. Na malé ploše se zde vedle sebe nacházejí stavby z dob prvních Přemyslovců, budovy reprezentující královský majestát i příklady unikátní moderní architektury od prvorepublikových časů. I to byl důvod, proč se historické jádro Prahy objevilo na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kulturní bohatství Prahy se ale odráží i v další ambici o rozšíření stávajícího seznamu památek. Mezi aspiranty o vstup do prestižního klubu patří Břevnovský klášter z 10. století, legendami a tajemstvím opředený Letohrádek Hvězda a Müllerova vila, dům podle projektu provokujícího architekta Adolfa Loose, který byl dostavěn v roce 1930. (Česká televize)

Frajer42

Znovu si dovolím požádat o vysvětlení toho, co chtěli tvůrci říct názvy epizod ze závěru první série. (Praha - rozmanitost v jednotě, Praha - jednota v rozmanitosti). Nepochopil jsem to už tehdy a když nyní vidím epizodu nazvanou "Tři odstíny rozmanitosti", tak bych skoro až řekl, že jsem to tehdy nepochopil správně, protože v Praze je ledacos, ale jednota v architektuře je to poslední, co bych se tam pokoušel hledat. Teto epizoda byla věnována právě třem totálně odlišným stavbám z totálně odlišných období a musím říct, že se mi líbila mnohem víc, než ten dvoudílných rychlo průlet napříč celým městem, ze kterého jste se ve výsledku nedověděli nic. Každopádně, naprosto luxusní český dokumentární cyklus, kdy bych moc rád uvítal další sérii. [78 %] ()