Inspektor Regan

The Sweeney

Štvanec

Akční / Krimi / Drama

Velká Británie, 2012, 107 min

Filmy Nicka Love asi nejsou pro mě. Tenhle je teda alespoň nejpřístupnější a to jenom proto, že se jedná o poměrně drsnou gangsterku, kde vrcholem všeho je životem omletej Ray Winstone. Technicky tak nemůžu říct ani popel. Závěrečná automobilová honička byla parádní, ale průběh byl na pořádnej knock-out mezi oči s monoklem barevným jak duha. A ono být nadšený z momentů a usínat u zbytku filmu taky není fajn.(17.5.2015)

"Vidím hrdost. Vidím sílu. A vidím pořádnýho chlapa, kterej se s ničím a s nikým nesere!" To tam fakt vidím? No jasně!(21.8.2013)

Takhle drsná kriminálka tady nebyla od doby Delona a Ventury, ale na kolena ji sraží nevěrohodné a hloupé chování postav a určitá přestylizovanost. Nicméne myslím, že režisér Nick Love by měl přesto být hlavním kandidátem na zfilmování příběhů Harryho Holea... A pro mě neznámá Hayley Atwell je fakt krásná...:)(24.11.2013)

Britská kriminálka lehce oděná do amerického hávu. Klasicky drsná, akční se skoro předvídatelným koncem, ale napětí tomu rozhodně nechybělo a já se vůbec nenudila. Nesmrtelný a neprůstřelný drsoň v džínách s bílejma botkama Jack Regan v podání Raye Winstonea mně svým způsobem chování silně připomínal sympaťáka a hlavní postavu Michaela Chiklise ze seriálu Policejní odznak. A Damian Lewis, můj největší tahák na tenhle film se tam jen párkrát mihnul, hodil do placu jednu nebo dvě věty a zase zmizel. Tak to bylo moje velké zklamání. Jinak jsem byla moc spokojená a těch pár smítek smetu klidně ze stolu. Za podívání to stojí, ale druhá projekce už mně taky nehrozí. Ta trojka je lepší a je docela možný, že to časem zvednu o tu jednu hvězdu nahoru. A taky že to zvednu, protože po zhlédnutí filmu Patrola na mě tenhle film udělal rozhodně lepší dojem.(24.9.2014)

• Fr

,,MY JSME SWEENEY TY ZMRDE! JSI ZATČENEJ!..... /// Jejich metody a způsoby jsou problematický a dělaj věci, vo kterejch si vostatní policajti můžou nechat jenom zdát … (ho ho hó… tak to jste asi neviděli kapitána Nascimenta. Nebo komisaře Cluosea!). Tvrďáci, všichni drsnější než Chuck Norris, jen jim chybí jedno – charisma (kromě tý holky…). Ty čuráku, dyť ti nevěřím ani to šukání! (počkej dyť si říkal, že vona ... No jo furt, jí to věřím…) Koho zajímaj ty jejich kecy? Chci vidět akci, napětí…. a místo toho – jednotka, která by nechytla ani hovno. Trapárna, která mě přivádí k smíchu (jak říkám, nechytěj ani hovno a ještě z toho dělaj drámo!). To ste kurva nikdy neviděli normální film? Tady de jen o vyplnění nekřesťansky vobrovskýho filmovýho prostoru bezpohlavním dějem a hrou na elitní policajty a geniální bandity. Tohle by mohlo trvat celej den a nic normálního by nikdo nevyplodil. A finále? To určitě. Chcete natočit béčko? Učte se u Frantíků! A teď mi dejte mi nůž, jdu se voběsit do rybníka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou televizní sérii jsem neviděl. 2.) Mám předplatný na XXX stránky ,,Old Man + (kdokoliv)“. 3.) Miluju speciální policejní jednotky. S některejma i spím… 4.) Thx za titule ,,KeeperX“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(14.1.2013)

• - Auta účastnící se scény pronásledování jsou Jaguár XFR a Ford Focus 1.6 stylizovaný do podoby ST. (StarPlate)

• - Richard Hammond počas plánovania akcie s naháňačkou áut zdemoloval karavan, za čo od režiséra filmu skoro dostal bitku. (vander19)

• - Na scéně pronásledování se podíleli Jeremy Clarkson a Richard Hammond z pořadu Top Gear (od r. 1978), kde mimo jiné v 3. epizodě 18. série natáčení ukázali. (StarPlate)