Le Mans: Bitva na La Sarthe

Mans: Battle of La Sarthe, Le

Dokumentární

Velká Británie, 2010

Kratší film z prostředí nejznámějšího a pro mě nejvíce ikonického automobilového závodu na světě v Le Mans z pohledu jednoho nejlepších týmu z druhé řady. Uvítal bych ale dvě věci - delší stopáž - rozhodně by bylo co ukazovat. Druhá moje výtka nebo možná spíš přání by byl detailnější pohled do zákulisí týmu, co všechno obnáší příprava na tento závod. Ve srovnání s Truth in 24 II: Every Second Counts je vidět menší rozpočet snímku, které mají za následek méně atraktivní záběry, ale i tak jsem si při sledování říkal, jaký to musí být pocit nastoupit na startovní rošt a vydat se vstříc 24 hodinám akce, při které závodní speciály jsou schopny ujet 5 tisíc km.(27.5.2013)

Miluju závody. Ať už jsou to motorky, auta, ať je to na silnici, v terénu nebo vzduchu. Miluju tu svébytnou kulturu, s místníma bláznama, namyšlenejma hvězdama, klukama co se do špičky promakali svojí poctivou prací a tu strašnou spoustu lidí, co si v takovejch místech plní svůj sen. A o tomhle je ten film - jak si Strakka Racing splnil sen! Mohlo to být delší, víc záběrů na mechaniky, to především, protože za tímhle úspěchem stojí ze 70% kluci co na tom autě šroubujou do zblbnutí, mohlo tam bejt víc ze závodu, víc z zákulisí. Klidně 3 hodiny, protože tahle skvělá párty doprovázená závodem si to zaslouží. Doporučuju každýmu chlapovi, klukovi i holce co miluje zvuk nastartovanýho motoru, závody a vůni benzínu.(23.7.2012)