The Shoes: Time to Dance

Krátkometrážní / Hudební / Horor / Thriller / Drama
Velká Británie, 2012, 9 min

Jordan

spojenie gavraisa s hanekem? neviem... hudba sa mi páčila iba tá úvodná časť... každopádne gyllenhaal je najlepší práve v polohách, keď hrá šialencov - s týmto vstúpil ako mladý donnie darko do povedomia a týmto to znova dokazuje... a brada mu svedčí... neviem prečo, čakal som pointu, či aspoň silnejší záver... vizuálne to však pôsobí veľmi dobre - super lokácie a kostýmy; ()

SOLOM.

A pak že se nedá natočit slušný videoklip. Místo silikonových kočiček, černošských rapperů a všelijakých individuí se před kamerou odehrává doslova taneční masakr – který jistě potěší i nejednoho fandu hororu. Jake Gyllenhaal zde má rád hlavně tři věci: posilovnu, šerm a zabíjení – No a v tom posledním je setsakramentsky dobrý. Takže ve víru tance popojedeme zas o kus dál. ()

Marek1991

Veľmi kontroverzné umelecké dielo, ktoré treba pochopiť. Problém však je, že pointa je ťažko pochopiteľná a tak môže pôsobiť ako navádzanie na zlé, najmä tým, že ho po viacerých zločinoch nechytili a nezavreli a navyše zmenil výzor iba oholením a aj to v neaktuálnom holičstve. Avšak dávalo by to takto zmysel, že je to staromódny chlapík, ktorý nezapadol a hnevá ho to, taktiež sa nevie baviť, nemá priateľov a preto sa cíti sám a ubližuje im. Preto súhlasím s užívateľom Radiq, avšak ak to tak nie je, je to pochybné. Ja verím, že to tak nejak je, hudba priam vyzýva k tancu, ale dej sa k nej nehodí, možno by to chcelo, aby sa tá hudba počas tých zlých udalostí menila, lebo začať vraždou a pokračovať v nich počas deja počas rovnakej tanečnej hudby, nebolo zrovna podarené. ()

aluna

Jakeovi to sekne (všichni chlapi by měli trochu zpustnout a zarůst, aby byli zas chlapama), je to fajn udělaný a vůbec, jenže už nějak blbě snáším, když se brutalita vykresluje jako něco hustýho, což je dneska už skoro normální a pak se nelze divit, že dá holčina kopačky klukovi a on jí rozřeže tescomáckým nožem. Nic proti usekanejm hlavám, motorovkám a všem roztomilejm blbůstkám, ale musí bejt jasný, že jde o nadsázku (nebo dát zabíjení nějakej důvod, i když ten jde dát jen zabíjení, masakru ne). Já dřív myslela, že to lidi mají v hlavě v cajku a žádná kůl agitka v rouše zobrazování "reality", zhmotnění představ či co já vim, je neovlivní, ale... Nebezpečný, moc nebezpečný. A to, že se to lidem líbí, je důkaz, že to padá na úrodnou půdu a já tápu, proč bych tohle měla chtít sledovat? ()

Alementina

Jsem si puvodni myslela, ze je to kratkometrazni snimek a on je to videoklip. Jako kratkometraz by to byl odpad, nepochopila jsem, hudba je takovej vymejvak mozku a videoklip je a muj vkus takovej radoby umeleckej pocin, kde by uplne unikla pointa... Jake jako chladnokrevny vrah... no jako videoklip, kde o dej ani nejde... dobry :) ()

de_FACTO

Pitchforkovej Patrick Bateman. Bez smyslu a pointy, ale nápad se zabíjením hipsterů (?) je minimálně na Oscara. Wolfe se možná snaží jít ve šlépejích Gavrase, ale k tomu mu chybí o dost větší porce inovace. A Justice. ()

Marqta

Kdyby byly všechny videoklipy k písničkám takovéhle, tak by snad ani nemusely vznikat dlouhé filmy....Ne, to zas ne, ale tohle se povedlo. Sice se mi tahle hudba nijak extra nelíbila, ale špatná nebyla, nicméně Jake Gyllenhaal coby vraždící šílenec byl skvělý. Skvělá byla i vizuální stránka klipu. ()

eurika

Odhliadnuc od hudby, na videoklip výborné (Daniel Wolfe), rovnako ako ich staršia "America" (2010). A Jake je skvelý! ()

dubinak

Jake zahraje asi každýho maniaka dle libosti. Ne, že by to byl kdovíjak světoborný videoklip, ani písnička mě nějak nechytla, ale ty tři si určitě zaslouží aspoň ten Jakeův výraz. A doufám, že už se nikdy neoholí. ()

Radiq

Podle mě zabíjí ze závisti, že se neumí nebo nemůže bavit jak ostatní lidi, kteří si užívaj hudbu, tanec a život. A proto jim ten život bere. A mě to taky bere a bere dech, nejen hudba, ale celý to videjo a je mi jedno, že tam hraje Gyllenhaal... ()

Qitek

Jake Gyllenhaal v roli, jaká by mu jistě slušela i na delší stopáži. Přímočaré, krvavé, stylové a na "oficiální videoklip" neobyčejně šokující. ()

geklon

to že se pointy nedočkám, mi bylo celkem jasný od začátku, abych se přiznal ani jsem jí po nikom nevyžadoval. Jen mě trošku mrzí, že tento unikátní post-hipster dekadentní videoklip kapely THE SHOES, ztrácí s délkou na atraktivitě a poutavosti, jinak se jedná o opravdu komštózní kousek. Jaka bych možná vyměnil za Denise Lavanta, nebo někoho podstatně odpudivějš charismatičtějšího..... ()