The Shoes: Time to Dance

Krátkometrážní / Hudební / Horor / Thriller / Drama
Velká Británie, 2012, 9 min

aluna

Jakeovi to sekne (všichni chlapi by měli trochu zpustnout a zarůst, aby byli zas chlapama), je to fajn udělaný a vůbec, jenže už nějak blbě snáším, když se brutalita vykresluje jako něco hustýho, což je dneska už skoro normální a pak se nelze divit, že dá holčina kopačky klukovi a on jí rozřeže tescomáckým nožem. Nic proti usekanejm hlavám, motorovkám a všem roztomilejm blbůstkám, ale musí bejt jasný, že jde o nadsázku (nebo dát zabíjení nějakej důvod, i když ten jde dát jen zabíjení, masakru ne). Já dřív myslela, že to lidi mají v hlavě v cajku a žádná kůl agitka v rouše zobrazování "reality", zhmotnění představ či co já vim, je neovlivní, ale... Nebezpečný, moc nebezpečný. A to, že se to lidem líbí, je důkaz, že to padá na úrodnou půdu a já tápu, proč bych tohle měla chtít sledovat? ()

Marek1991

Veľmi kontroverzné umelecké dielo, ktoré treba pochopiť. Problém však je, že pointa je ťažko pochopiteľná a tak môže pôsobiť ako navádzanie na zlé, najmä tým, že ho po viacerých zločinoch nechytili a nezavreli a navyše zmenil výzor iba oholením a aj to v neaktuálnom holičstve. Avšak dávalo by to takto zmysel, že je to staromódny chlapík, ktorý nezapadol a hnevá ho to, taktiež sa nevie baviť, nemá priateľov a preto sa cíti sám a ubližuje im. Preto súhlasím s užívateľom Radiq, avšak ak to tak nie je, je to pochybné. Ja verím, že to tak nejak je, hudba priam vyzýva k tancu, ale dej sa k nej nehodí, možno by to chcelo, aby sa tá hudba počas tých zlých udalostí menila, lebo začať vraždou a pokračovať v nich počas deja počas rovnakej tanečnej hudby, nebolo zrovna podarené. ()

Jordan

spojenie gavraisa s hanekem? neviem... hudba sa mi páčila iba tá úvodná časť... každopádne gyllenhaal je najlepší práve v polohách, keď hrá šialencov - s týmto vstúpil ako mladý donnie darko do povedomia a týmto to znova dokazuje... a brada mu svedčí... neviem prečo, čakal som pointu, či aspoň silnejší záver... vizuálne to však pôsobí veľmi dobre - super lokácie a kostýmy; ()

Pria

Tak jo, moje první reakce: "No do háje, co to jako je?" Pak jsem se na to koukla asi po týdnu, řekla jsem si, že když tam hraje Jake, tak to přece nemůže být tak hrozný. A pochopila jsem, že je to vlastně takové malé umělecké dílo. Přesně "ne ukecaný styl", nechává vás užívat si vlastně jenom tu náladu a pocity, které vyjadřuje. Takže nakonec 4*, na klip velmi slušné. ()

Alementina

Jsem si puvodni myslela, ze je to kratkometrazni snimek a on je to videoklip. Jako kratkometraz by to byl odpad, nepochopila jsem, hudba je takovej vymejvak mozku a videoklip je a muj vkus takovej radoby umeleckej pocin, kde by uplne unikla pointa... Jake jako chladnokrevny vrah... no jako videoklip, kde o dej ani nejde... dobry :) ()

• Natáčelo se v Londýně. (BMW12)