Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

geimz

To, čím seriál v dnešnej dobe inovuje a čo vylepšuje, teda rozdielnym a pravdivým pohľadom na modernú politickú situáciu a aktuálne dianie vo svete, mierne zhadzuje naivnými vzťahovými zápletkami na pozadí reportáží. Ubrať v tejto sfére, trochu pritvrdiť v tej profesionálnej, a bude to dokonalé. Už teraz sa ale jedná o výbornú ojedinelú záležitosť. 1. séria : 85% ()

Mikino00

Je mi líto, ale seriál sice má výbornou myšlenku a sledovat jejich zpravodajství je opravdu zábavné, jenomže to co se děje po většinu doby mě nebaví a ani nezajímá, úspěšný seriál potřebuje sympatické postavy a vztahy mezi nima a já si zde nenašel jedinou sympatickou postavu, je to jenom skupina nesympatických neurotiků lezoucích mi na nervy. Vzdávám po dvou dílech. ()

LuckyStar

Síla. První seriál od dob Lostu (10 let!), co si zaslouží plné hodnocení. Po dvou sezónách jsem nasycen dialogy, inteligencí, postavama a chytrostí, která se v dnešní době prostě nevidí, neslyší a neprodukuje. Od pokrytí mezinárodních témat, skrz pokrytí života v newsroomu, až po malé osobní příběhy tu pulzuje skvělý scénář, výborné scény a neskutečný feeling "domova". Malé nedokonalosti pak taví. Taví na nedokonalou senzaci. Jasných pět, jasná třetí řada a pokud divácký vkus nezdebilní, máme před sebou ještě minimálně další dvě. Bravo! ()

Mimomisu

Ono to asi tak už asi bylo nějakou dobu, ale Sorkin je oficiálně můj nejoblíbenější scenárista. No nic...jdu na West Wing... PS: Extra body za posledni, narychlo spichnutej dil. ()

BorisHron

Paralelně s Daily show snaha o objektivnější mediální svět. To je jedno velký plus. Druhý jsou naprosto brilantně napsané dialogy. Celou první (tedy zatim jedinou) sérii jsem si říkal, že ten Sorkin bude asi génius. Třetí plus je, že to je prostě sakra zábavný. A čtvrtý je, že zatím nikdo (kromě Bin Ládina) neumřel. ()

kubyno

Seriál, který má tak strašné charizma, že se tomu až nechce věřit. V první sérii ta američnost, naivita a hloupost ještě ušly - tolik to nevadilo a díky rychlým a parádním dialogům a skvělým hercům to člověk jaksi přešel. Ovšem druhá série už je moc. Potenciálně jeden z nejlepších seriálů poslední doby a je tolik domrvenej těma strašnýma kýčovitýma a trapnýma emocionálníma výlevama - jak v oblasti vztahů tak všude možně jinde (Jim a Maggie jsou opravdu na přes držku). To už se odpustit nedá, to je fakt otřesný - a je to škoda. Kromě tohoto a občas trochu laciných situací by to mohl být skvělej seriál. Ono i přes tyto problémy je to pořád nesmírně poutavé. Jinak závěr 2. série je lepší nekomentovat - to jsem měl málem infakrt... Jestli se 3. série rapidně nezlepší, jdu s hodnocením dolů. ()

WinstonS

Americký prezident se chystá oznámit světu, že byl zabit Usáma Bin Ládin a v newsroomu ACN Network se řeší rozchod editora s jeho přítelkyní, sekretářka přesvědčuje přítelkyni, že editora nemiluje a mladý Ind vesele štěbetá se svojí přítelkyní a přítelkyní editora. To se sakra tvůrci inspirovali u odpadu jménem Redakce!? Seriál v mnoha ohledech vynikající, ale tohle - a nejde jen o zmíněný díl - mě vytáčí neskutečným způsobem. ()

Camulator

"I call myself a Republican 'cause I am one. I believe in market solutions, and I believe in common sense realities and the necessity to defend ourselves against a dangerous world and that's about it. Problem is now I have to be homophobic. I have to count the number of times people go to church. I have to deny facts and think scientific research is a long con. I have to think poor people are getting a sweet ride. And I have to have such a stunning inferiority complex that I fear education and intellect in the 21st century. But most of all, the biggest new requirement, really the only requirement, is that I have to hate Democrats. And I have to hate Chris Christie for not spitting on the President when he got off Air Force One. The two-party system is crucial to the whole operation. There is honor in being the loyal opposition." - Děkuji Aaronu Sorkinovi za velice přesnou definici mého politického smýšlení. ()

Illy

Zase tři roky po funuse. V průběhu dvou dnů jsem na chatě zhltnul první sérii. Nářez. Fakt boží dialogy, perfektní obsazení a nadrženost na každý další díl....sem s pokračováním. ()

barteca

Bez debat 5, fenomenální aktuální scénář s neuvěřitelnou úrovní sebereflexe - " Amerika už není demokratickou zemí", Jeff Daniels ve své životní roli. 2.řada stejně skvělá. Gratulace k zasloužené ceně EMMY ! ()

tomo41

"You know what, kiddo? In the old days of about 10 minutes ago, we did the news well. You know how? We just decided to." 5 rokov štúdia na Masmediálnej komunikácie mi nedalo ani zďaleka toľko, čo 3 série The Newsroom. A hoci to môže znieť, ako sťažnosť na kvalitu výučby, je to skôr poklona pred tvorcami. Videl som veľa skvelých seriálov, ale žiadny pre mňa nemal takú silu ako The Newsroom. ()

El-Barto

HBO a Aaron Sorkin zase bodují. U mě zatím ne na celý čáře. Finále hraje víc na vztahy než na nějaké vyvrcholení ročního snažení ACN. Will McAvoy je borec a jeho snahu civilizovat plně podporuju (a jsem ochotný snést několik chrstnutých panáků do obličeje), produkční tým zpráv je sympatické seskupení schopných herců, kteří dohromady vypadají jako pravý tým bojující za správnou věc. Sorkin se v satirických a trefných dialozích vyžívá jak nikdo, taky moc dobře ví, kdy nejsou slova ani zapotřebí. Jeff Daniels a Emily Mortimer jsou vynikající. Tím hlavním na The Newsroom je, že Sorkin ukazuje pomocí News Night jak by měla správná zpravodajská relace vypadat, proto by měl tenhle seriál povině vidět každý novinář v ČR. Zatim nechám hodně silné 4* a čekám, že na začátku druhé série budu moct zvýšit na plný počet. ()

xxSmoldaxx

Nikdy seriály nehodnotím po prvním dílu....takž ani zde jsem neudělal vyjímku. Přesto musím říct, že pilot Newsroomu považuji za jeden z nejzdařilejších prvních dílů, co jsme kdy viděl. A že že jich už byla pěkná řádka. Mám za sebou první sezonu a musím říct, že HBO připravilo politicko-novinářskou lahůdku. Jsou dny, kdy se chci jenom bavit u akce nebo se zasmát a moc si netrápit hlavu dějem. A pak dny, kdy chci sledovat něco navíc, něco složitějšího a smysluplnějšího. A to přesně Newsroom splňuje. Mapuje situace světového (někdy amerického) formátu očima novinářů. Jak informovat o smrti Bin Ladina, o úniku ropy v Mexickém zálivu nebo o převratu v Egyptě? To Vám Aaron Sorkin poodkryje dílek po dílku a budete se bavit. 84% ()

ddf76

Rozjezd dobry, ale druha pulka, to uz byla komedie. Vztahove problemy vsech zucastnenych uz ke konci byla jedna velka parodie. Jestli se druha serie bude odehravat ve stejnem duchu jako poslednich 5 dilu, tak potes koste. Za chvili to bude takovy Sex ve zpravach :). Jinak dej hodne idealizovany, takove televizni sci-fi, jak se maji delat spravne zpravy. Vrcholem byl sedmy dil o zabiti Bin Ladina, ten tomu nasadil korunu. ()

simon84

První serie parádní, každý díl se řešil jiný příběh, často ve strhujícím tempu a skvělými dialogy. Jednoznačně plný počet. Druhá serie je... jiná. Celou serii se naopak řeší jen dvě témata. ale i tak mě to bavilo, takže hodnocení nechávám. ()

djfun

Prosím nééé, ať to ještě nekončí... Don Quijoteů už dnes moc není a já mám pro ně zvláštní slabost. ()

Fifer

Mixed feelings, rozpolcený. Scenárista Sorkin dokazuje, že v oblasti politiky nemá konkurenci. Seriál je břitký, vtipný, svižný a jde do hloubky. Navíc využívá reálných událostí místo aby si vypomáhal fiktivními příběhy jako se tomu děje u většiny seriálů z newsroomu. A zároveň vedle toho běží paralelní romantická linka, kde se Sorkin rozhodl vypnout mozek a chrlí to největší klišé přesně podle manuálu pro telenovely. Škoda. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy