poster

Černobylské deníky

 • USA

  Chernobyl Diaries

 • Slovensko

  Černobyľské denníky

 • Nizozemsko

  Chernobyl Diaries

 • Velká Británie

  Chernobyl Diaries

Horor

USA, 2012, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (518)

 • verbal
  *

  Vynikající věc pro příznivce laciného, hororového porna. Natočeno je to za denní obrat z prodeje bublinek do vodováhy, strašlivě vás vyděsí jedno plesknutí mokrým hadrem na zamlžená skla dodávky z vrakoviště a jedno baf zmutované srandoryby, kterou ukradli z kontejneru při natáčení Piraně 3DD, a jinak za celý film piču uvidíte. Šest nesympatických dětí a jedna parodie na rusáka půlku stopáže procházejí vybydlenými Chánovskými holobyty a druhou špatně předstírají strach, když ta zmutovaná hrůza hrůzoucí dělá děsuprosté, neviditelné bubu kolem jejich auta. Takže pokud máte dokonalou fantazii a dokážete si k filmu o ničem představovat ta příšerná, radioaktivitou znetvořená monstra, která tam někde venku skřípou, vrčí, ječí a chroptí v temnotách, bude se vám děsem stahovat anus. Já, který ji nemám, jsem pro zachování alespoň trochu adrenalinového večera musel brnknout tchýni, jestli se s námi letos opět chystá na dovolenou. Odpovědí jsem byl upřímně zděšen a zbytečně jsem zabil hodinu a půl s touhle sračkou.(29.7.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Úplně v pohodě hororová jednohubka. Mám rád opuštěná místa a humanoidní monstra, takže prostředí a námět udělaly svoje. Na mě to fungovalo.(20.10.2012)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,119,640Tržby Celosvetovo $38,380,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $892,159 //počet predaných kusov 40,333Tržby za predaj DVD v USA $4,132,572 //počet predaných kusov 275,891║ no čakal som väčšiu filmovú hrôzu na to že to produkoval Oren Peli, lebo jeho Paranormal Activity za moc nestáli, v tomto prípade to ma aspoň ako takú atmosféru vďaka vybraným lokáciam, občas dobré napätie, hlavne keď sa veľký medveď vyrúti chodbou v paneláku... ale mohlo sa aj tak z toho vytrieskať ďaleko viac /35%/(7.2.2013)

 • LIVINGDEAD
  *

  Zase ten hloupý styl amatérské kamery i když v tomhle filmu se moc netřepe. A opět utíkání, křik, zmizení obětí a opět jde HOVNO VIDĚT!!(16.6.2012)

 • ricci.s
  ***

  Dostal som približne čo som čakal, takže neohúrilo ani nenasralo. Obyčajný priemerný radový horor, akých sú tisíce - síce sa odohráva v zaujímavom prostredí, ale napokon z toho nič nevzíde. Áno, partička teenagerov, áno, ostanú niekde visieť, odkiaľ je problém sa dostať, áno, ich sprievodca zmizne ako prvý, čím sú definitívne v prdeli - a pokračovanie je taktiež logické - tma, krik, pobehovanie s baterkou v tme, ale aj tak nie je nič vidieť, čakanie, kedy na nich niečo vyskočí, jeden po druhom miznú atď atď. Záver nezaujal, pretože všetko tu už bolo. Okrem prostredia klišé, ktoré pre mňa znamená akurát ďalšiu fádnu čiarku do počtu. Ale nemal som to problém dopozerať, ani nutkanie to vypnúť, čo sa mi v posledných mesiacoch stáva čoraz zriedkavejšie.(24.6.2012)

 • tron
  **

  Mám rád Orena Peliho (ktorý to produkoval) a Černobyľ ma fascinuje, ale toto nedopadlo. Kým sa nič hororové nedeje a postavy sa len prechádzajú post-apokalyptickým mestom (sídlisko, kolotoč), je to dobré. Nie super, ale postačujúce a dostatočné. Potom ale (tradične) umiera najschopnejšia postava, zostanú len samí hysterickí a nepraktickí blbci a na mesto padne noc a nič z jeho jedinečných kulís tým pádom nie je vidno. Ani scenár to moc nezachraňuje (človek, ak nie je olympijský víťaz v behu, nemá šancu utiecť svorke vlčiakov) a je plný pozoruhodne nelogických momentov (Juri pozná „tajný“ vchod do mesta, kde by sa nemusel dohadovať s vojakmi a platiť im, no napriek tomu použije „oficiálny“ vstup). Pasáže, ktoré ma mali vyľakať, ma vyľakali skôr len preto, že v nich niečo uprostred ticha nahlas „buchlo“, než že by tvorcovia kvalitne budovali atmosféru napätia a neistoty.(14.10.2017)

 • B!shop
  ***

  Vicemene jsem to cekal. Docela zajimavy prostredi rozmlacenyho opustenyho mesta a parta urvanejch pratel, ktera leze kam nema. Penez zrejme nebylo moc, takze je vsechno ve tme, rozklepany a neni tu asi ani jeden poradnej zaber na "mutanty", ale ono to nejak ani nevadi, mozna to je naopak dobre, beztak by ty masky posrali a jeste by to pusobilo smesne. Celkove proste klasicky hororovy becko, ktery nenadchne ani neurazi.(10.9.2012)

 • Bloody13
  **

  Jsem sice rád, že se nejednalo o prachsprostou duchařinu, ale původní obyvatelé Černobylu společně s krvežíznivými psy a rybami taky není žádná extra výhra... o to víc, když hovno vidíte. Radost mi ale udělaly závěrečný titulky doprovázející song "No reflection" od Marilyna Mansona, kterou jsem zrovna poslouchal celej den v autě.(31.7.2012)

 • EdaS
  **

  50% Rozjezd víc než super, ale od půlky už se to bohužel jen táhne. Každopádně Olivia Dudley palec nahoru!(7.10.2012)

 • pan Hnědý
  **

  Výborný nápad, škoda výsledku. Letos mě pobavila více Piraňa 3DD. Jenže porovnávat to nelze, protože John Gulager to s Piraňou 3DD nemyslel vážně jako Bradley Parker s jeho Chernobyl Diaries. V 90 minutové stopáži nabídnout scény, ve kterých se něco bude odehrávat, vyvíjet se, budovat atmosféru tu narážíme až v závěru, NAVÍC nejde nic vidět. Nejen, že nefungují postavy, lekačky a zvuk, ale i myšlenka, která k ničemu nesměřuje. Pokud by tvůrci nahodili bílé prostředí (atmosféry) se sněhem s menší mlhou a krve v bílém sněhu, kdy bude v nečekaných sekvencích vybíhat "neznámé zlo" ze všech stran určitě by to diváka vtáhlo daleko více, než tma, kde vidíme stíny, které navíc nebyly nijak strašidelné - rozebírám to v tomhle směru, protože Parker chtěl horor, chtěl vystrašit diváka a měl velmi dobrý námět (nápad), ale takhle to zkazit. Snímek mě lákal, protože kolem Černobylu je spousta záhad, škoda. +++ Jediná dobrá část je útěk v tunelu připomínající ILS, ale to je tak vše. Zklamání roku to ale není, jen ztráta času.(2.9.2012)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Na film se příjemně Kouká, Naštěstí nenudí, Ale není to nic nového..Jedna či dvě Lekačky, Žádná krev.. místy hodně roztřepaná Kamera.. Ale ten Chaos a Zmatek.. Kdy do reaktoru vejde 5 lidí a utíkájí, utíkají po 5 minutách zbydou jen 2 a já nevím kam se Poděli.. Tohle mě na filmu celkem štvalo. Potěšil medvídek! Ale u mně přesný průměr! Vidím to na takový Povedený Remake filmu Evidence(2.8.2012)

 • Dadel
  ***

  Škoda, že tvůrci neměli koule natočit to přímo v Pripjati. Srbské panelákové sídliště, kde se natáčelo, je sice hnusné dostatečně, ale přesto vypadá, že se v něm normálně bydlí a štáb jen řekl obyvatelům, ať nevykukují z oken. Chtělo by to především víc vegetace. Jinak film samotný je spíše průměrný horor, postavy se chovají hloupě, ale to už k žánru patří. Naštěstí NEJDE o "found footage" subžánr, takže se na to dá i koukat. Konec potěšil.(10.10.2012)

 • M.a.t.t.
  **

  Z marketingového hľadiska vlastne veľmi chytrý film. Parta málo známych tvorcov a hercov, atraktívny námet s prostredím na ktoré nie je nutné mrhať peniazmi a rozklepaná kamera s úlohou zakryť slabšie masky a zároveň navodiť atmosféru autentičnosti a strachu v scénach, kde sa vlastne nie je čoho báť. Že je to vlastne len v akčnejších častiach neprehľadné, málo napínavé a nelogické už len samotným námetom, pri porovnaní rozpočtu a tržieb nikoho z kompetentných osôb trápiť nebude.(8.9.2012)

 • xxmartinxx
  *

  Černobyl je tak fotogenický námět, že nechápu, jak se mohlo stát, že Deníky ho nedokáží ani pořádně načít. A může mi někdo vysvětlit, proč to bylo natáčené jako fond-footage, když tu nikdo nemá kameru (a klidně ji mít mohl)?(20.10.2012)

 • Gilmour93
  **

  Paranormal Radioactivity.. Divák je nalákán mystikou "atomového města" Pripjať a dostane se mu jen vybydleného balkánského sídliště, uvřískaných amerických kostiček a tmy nasnímané kamerou přivázanou ke sbíječce. Tu tmu, podotýkám, zvolili autoři velmi chytře, protože právě ona se odjakživa vyznačuje tím, že v ní není nic vidět.. Navíc, pokud by šla dozimetrem měřit krom ionizujícího záření i napínavost, či originalita, signál by se odmlčel. Příště dám raději přednost filmu o extrémním nudismu..(21.8.2012)

 • Aluska88
  ***

  Černobylské deníky přicházejí s tím nejohranějším a nejnudnějším schématem hororového žánru typu "Parta mladých lidí jede..." V úvodu se setkáváme se sympatickým Rusákem Jurijem, který je také pravděpodobně tou nejsympatičtější a nejpohodovější postavou z celého obsazení. Oproti té partě amerických usmrkanců působí téměř geniálně:) Takže Jurij jim má dělat průvodce v místě jedné z největších světových katastrof. První problém nastává ve chvíli, kdy je hoši z ostrahy objektu nechtějí pustit dovnitř z důvodu "údržby." Jurij se tedy na místo "prohlídky" vydává jakousi oklikou. S úsměvy na tvářích parta "american dudes" vyskáče z rozhrkané dodávky a těší se na vzrušující zážitek. Jenže, jak si během prohlídky divák jistě povšimne, Jurij ví něco, co jim neřekl. Něco velmi zásadního. Poté začíná onen klasický postup. Auto nejde nastartovat, na mobilním přístroji není signál a začíná se stmívat. V následujících chvílích při prozkoumávání okolí, to už je tma, je Jurij a jeden z chlapců "něčím" napaden. Poté následuje množství nelogických rozhodnutí, jako třeba to, že se kdosi rozhodne Juriho vydat hledat a to i přes fakt, že se onen večer z průzkumu nevrátil a je naprosto jasné, že je po něm. Film sám o sobě není vůbec tak špatný. Má slušně fungující atmosféru, která čerpá především z pochmurných lokací. Nejvíc mě však zklamalo, když jsem zjistila, co že se to tam v Černobylu vlastně nachází. Myslela jsem, že se bude jednat o nějakou duchařinu a on se z toho nakonec vyklubal takový "Zombie Silent Hill." Herecké výkony slabé, místy až směšné. Za pozornost rozhodně stojí honičky mezi reaktory a kdesi v podzemí. Závěr není nijak šokující, spíše předpokládaný. Chernobyl Diaries mohly být žánrovou jednohubkou, takto jen slabým průměrem, který nezapadne nejspíš jen díky prostředí a zpracovanému tématu.(15.2.2013)

 • ScreamJay
  *

  Ještě jednou mi zasviť baterkou do xichtu a pověsim tě za tvoje ozářený koule! Orena Peliho už to zas bere, už ho to zas chytá. Ten chlapec nějak uzrál v dojem, že ví CO diváka děsí i jak TO něco dávkovat, jenomže ono to SAKRA nefunguje, u mě ne. Chernobyl Diaries mají senzační prostředí, něco jako "hudbu", ambientní ruchy s přebasovaným tlukotem srdce, pár nepojízdnejch Žigulíků a partu kreténů, kterou bych neposlal ani na lyžařský výlet do Krkonoš. Už po prvních (a posledních) pěti minutách "akce" sem se modlil za pernamentně zasoplenou Heather z The Blair Witch Project, protože ufňukaná Olivia Dudley byla vyloženě nesnesitelná. Devadesát minut a žádný příběh, ani pitomá historka, prostě cokoliv, co by tomu dalo rozměr. Takže sem porád coural k ledničce, úplně sem si rozhasil body mass index a potěšila mě až Mansonova písnička u závěrečných titulků. Aby tenhle formát fungovat, MUSÍ to být aspoň trošku autentický, aspoň trošku prožitý, samoúčelně je to nanic. Zkrátka Ukrajina má oči a já demonstrativně spláchl svůj dozimetr do hajzlu, spolu s tímhle dvdčkem. S bídou [final rate: 30%](21.5.2013)

 • viperblade
  ***

  Až na pár výjimek (Paranormal Activity, série [Rec]) nemám rád vlnu hororů natočených ručních kamerou (a ještě k tomu když se to tváří jako "found footage") ale na tenhle jsem se těšil, hlavně kvůli námětu a slušnému traileru. Možná jsem se těšil až moc… Takhle, tohle je jeden z těch lepších hororů s ruční kamerou, má to slušnou atmosféru a ta kamera se ani moc netřese, ale film jako takový neumí vyděsit. Lekačky nejsou moc povedené a tak krom už zmíněné atmosféry zde není prakticky tak děsivého. Kdyby si tvůrci odmysleli ten konec, který každý, kdo už má něco nakoukáno, musel očekávat prakticky po celý film, šel bych možná ještě výš. Takhle je to jen 60 %. Rozhodně tenhle film není tak špatný, jak by se mohlo podle zdejšího hodnocení zdát, jak říkám, v poslední době jsem viděl pár podobných hororů točených ruční kamerou a tenhle byl koukatelný bez větších potíží a měl hlavně (alespoň) nějakou atmosféru.(22.7.2012)

 • Cherish
  *

  Tak takhle vedle jsem nesáhla hodně dlouhou dobu. Neuvěřitelně nelogická sračka, opravdu lituji té hodiny a půl mého života, kterou mi už nikdo nikdy nevrátí. Přitom začátek vypadal slibně, ale co se dělo potom? V jednání postav nebyla ani špetka logiky a to říká člověk, který před nelogičnostmi (především v hororech) přivírá oči, aby si nekazil zážitek. Tady to ale nešlo, protože to bylo do očí bijící. A to nemluvím o tom, jak byly některé postavy otravné. Snad půl filmu jsme si říkali, zabte už někdo tu odbarvenou krávu, jen ať přestane ječet. Bohužel ji zabili až ke konci. No, většinou se zdejším hodnocením nenechávám odradit, tady jsem ale měla.(1.2.2013)

 • psy.cho
  **

  Veľa ľudí sa na tento film tešilo s dôvodu atraktívneho prostredia, ale veľa ľudí bude aj sklamaných. Chernobyl Diaries neponúka vlastne nič. Otrepaní bubuláci čo niesu ani trochu desiví a do polovice filmu, kým sa nedialo nič ma to bavilo. Čudné.. viem. Herecké výkony boli strašne amatérske a ani nestoja za spomenutie v tomto komente. Vlastne už nestojí za spomenutie nič. Veľké sklamanie po veľkom očakávaní1,5*.(26.7.2012)

 • Falko
  **

  Videl som prilis vela hororov na to, aby som dal tomuto viac hviezdiciek, ako 2 **. Atmosfera bola celkom fajn, ale ked sa konecne zacalo nieco diat, trvalo to asi len poslednych 20 minut a bol koniec a o amaterskej kamere ani nehovorim. Takze u mna tak na jedno pozretie a staci. _________ Ingrid Bolsø Berdal - (Zoe) +++ Dimitri Diatchenko - (Uri) +++ Olivia Dudley - (Natalie) +++ Devin Kelley - (Amanda) +++ Jesse McCartney - (Chris) +++ Nathan Phillips - (Michael) +++ Jonathan Sadowski - (Paul) +++ Hudba: Diego Stocco +++(5.3.2013)

 • Faustka
  *

  Chtěla jsem tomu dát šanci. Vážně chtěla. Jenže styl "vezmu kameru a točím", už je dost ohraný, asi jako Schwarzenbergův pěvecký výstup… A mě to pomalu začíná unavovat. Když se hodně soustředím, zahlédnu jakousi čmouhu v záběru; tak nevím… byla to ta černobylská mutace, nebo jsem taky viděla jen (ne)zřetelný hovno. Jasný… je to hovno. No, nic… hážu na to bobek a jdu sledovat budoucí hvězdu SuperStar.(18.1.2013)

 • Xmilden
  **

  Tomuhle tedy říkám husarský kousek! Kdo by si pomyslel že něco podobného se může protlačit do našich kin, má samozřejmě pravdu. Na druhou stranu viděl jsem i mnohem horší filmy, které distribuce třeba právě u nás nevynechala. Filmu nemůžu upřít atmosféru a v rámci možností kvalitní herce, kteří působí uvěřitelným dojmem. Pokud bych měl srovnat tohle například Černou hodinou, tak mě jako vítěz vychází Černobyl. Tvůrci si vystačili i bez zvláštních efektů, ale zato přidali solidní atmosféru. Závěr filmu si snaží hrát na něco co určitě není. Posledních 20 minut se odvíjí stylem, kdy postavy utíkají odnikud nikam a vždy po 4 minutách jedna ubyde.(10.10.2012)

 • paascha
  *

  Jednu hvězdičku dávám za to, že se mi po dvou minutách podařilo uhodnout, kdo přežije...nejdéle:-))))))(1.9.2012)

 • Davies182
  ***

  Poměrně atmosférické, rozhodně ne nudné, lehce strašidelné a určitě ne zbytečné. Přesto se však z toho jistě dalo vydolovat mnohem více, ne, Peli? A někdo už konečně natočte horor, ve kterým se lidi budou chovat přirozeně! Až se přestanete smát, tak... no, je fajn, že se aspoň "moc často" nerozdělovali, co?(2.3.2013)

 • Wacoslav1
  **

  Bida a nuda az ta lacinost uplne neskutecne bije do oci atmosfera nulova prvek prekvapeni nulovy obcas nejaka ta scena povedena par solidnich mutantu jinak slabota namet dobrej ale naprosto nevyuzitej jinak oficialni text distributora opet nezklame prej sokujici film plnej desu a hruzy no to teda fakt jo co na to rict no svanda no...(12.3.2013)

 • gogo76
  ***

  Výborný námet na film, to bez debaty. Otázne je nakoľko sa podarilo z tohto námetu niečo vyťažiť. Výsledok asi ťažko môže byť pre niekoho viac ako priemerný, hoci snaha bola. Výborný výber lokácií a opustené sídliská v meste dávali tvorcom slušné možnosti, ale budovanie atmosféry už bolo v rukách režiséra a to celkom nezvládol. Za celý film ma ani raz "netrhlo" ani som necítil nejaké silné vtiahnutie do deja. Nedokázal ma tak strhnúť, aby som dychtivo očakával čo bude nasledovať, prípadne aby som sa bál o postavy. Film pravdepodobne zapadne do kategórie "rýchlo zabudnuteľných". Ak si po rokoch na niečo spomeniete tak možno na názov a toho medveďa, čo robil revíziu výťahovej šachty...50%.(5.2.2017)

 • Hrabka
  ****

  Atmosféra je dost dobrá, jen ji je třeba podpořit dobrýma podmínkama, potom by tu možná někteří tolik nenadávali. Mě osobně tenhle horor vůbec nezklamal, dostal jsem zhruba to, co jsem očekával a tím je úchvatné prostředí, výborná atmosféra (podpořená právě vhodným prostředím pro horor) a jakási tajemnost, která se kolem toho všeho točí... Možná to chvílemi trochu zaskřípe, že si člověk řekne "to už je trochu moc", ale pořád je to v rámci snesitelnosti. Za sebe můžu říct, že mě Chernobylské deníky zaujaly, užil jsem si je a když to vezmu v rámci podobně ražených kousků, tak se jedná určitě o nadprůměrné dílko. 70%(27.11.2012)

 • juta
  **

  Spoiler uvnitř! Ze začátku vypadá vše nadějně, prostředí opuštěného města dodává správnou atmosféru, jenomže pak všechno naráz přestává fungovat a nastupují často nelogické pasáže a mutanti, kteří se chtějí napapat. Od té doby film ztrácí kouzlo. Aktéři jsou tam chvíli a hned se jim spálí obličej a div nezemřou a mutantíci tam pobíhají vesele dál, jakoby na ně radiace nepůsobila. Konec nepotěšil.(4.3.2015)

 • Pepinec
  **

  Říkal jsem si, že film Černobylské deníky nemůže být ani omylem horší než to, co se v Černobylu tehdy skutečně událo. Proto jsem se do něj pustil. Teda ale že to bylo o fous!(8.1.2015)

 • Beckett51
  *

  Černobylský průjem (slovní hříčka podle anglického názvu, pro ty, co mají rádi inteligentní humor...HaHaHaHa...) je dokonale podprůměrným hororem s několika lehce průměrnými momenty. Nápad neni úplně špatnej, ale je dost špatně podanej. Scénář plnej stupidních chyb a Sadowskiho postava mi těžce dráždila svěrače. Černobyl by si zasloužil lepší survival.(17.10.2015)

 • Pilda17
  **

  Hodně velké zklamání, trailer navnadil a film nepotěšil. Chaotičnost je obrovská a kamera nezabírala věci, tak jak by měla. Občas je potřeba zabrat mutanta pořádně, aby divák věděl, o co jde. Tady jsem se toho nedočkal a když došlo do souboje, tak byl nepřehledný. Atmosféra byla stravitelná a napětí nechybělo, ale to je tak jediné.. 4/10 = 40%(29.7.2012)

 • Carol Pifková
  odpad!

  Ako tu už bolo spomínané, tiež som bola najskôr v tom, že film je FF. Nakoniec som zistila, že nie ale nebuďte sklamaní ľudia, pretože tá trasľavá kamera vám to rozhodne vynahradí. Kameraman musel zhodiť tak 10 kíl najmenej lebo podľa trasľavosti som vydedukovala, že to bol strašný tlsťoch a kým akože tí herci kráčali on musel za nimi bežať. Výkony hercov boli tak nepresvedčivé, že mala som chuť tam prísť ja sama osobne a vytrieskať ich jak žito a predhodiť tým psom a Jessemu odkazujem, že radšej nech nespieva a tobôž nie ešte aby aj hral. A prosím kto vymyslel tie dialógy?! Dáky narkoman v delíriu? Ja som myslela, že tresknem televízor o zem, keď tam všetci ako mechom uderení hovorili všetci cez seba a hovno s makom pod padákom som im rozumela. No a ak v tom filme nepovedali tak najmenej 10x, že: "To bude dobré" resp. "To je dobré" tak ja potom spávam s Johnnym Deppom a do postele nám nosí raňajky Natalie Portman v služobnom odeve. No a čo ten koniec?! To malo byť akože "grandiózne" zavŕšenie filmu? Ľakačky boli tak úbohé, že ani jeden krát ma aspoň teda minimálne nemyklo. Každá sa dala predvídať dokonca i tá akože neplánovaná, že bububu a hneď na to bububu druhý krát. Tú som síce nečakala ale ani pri tej som sa nezľakla. Keby aspoň točili naozaj v Pripjať, že by som si to aspoň omrkla, ale niééé.... Takže podľa môjho názoru zaslúžený odpad!(26.3.2013)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Tak tohle ne! Jak nejsem až takový zastánce nějaké velké logiky v hororém žánru a často leccos odpustím, tak toto musím poplivat. Jelikož něco málo o radiaci vím, tak dokud mně někdo uspokojivě nevysvětlí, proč se ze spořádaných soudruhů dělníků (lze předpokládat, že v JEČ to ani uplní dělňasové být nemuseli, tedy že mohli mít i vyšší IQ než 110) po údajném ozáření stali agresivní kanibalové, nehodlám nad tímto počinem vůbec nějak rozjímat. Rádoby kvalitní scény se dají spočítat na prstech jedně ruky, takže u mě je hodnocení srovnatelné s australským brakem The Tunnel, tedy nebrat, nebo jen v případě nouze největší.(15.10.2012)

 • dr.horrible
  *

  Nič. Nič nové, nič zaujímavé, nič čo by sme už nevideli stokrát a väčšinou lepšie. Hodina pobiehania tam a späť, bez jediného náznaku napätia a tma. Kto videl mutanta na viac ako 1,5 sekundy vkuse, má bod. Sterilná nuda(3.8.2013)

 • MikeCool
  ***

  Docela slušná hororová jednohubka. Zdálo se mi, že je tento film natočen pomocí found footage stylu (hlavně ten začátek o tom vypovídal). Postupem času jsem si kladl otázku,"Jestli je to found footage horor, proč ke všem čertům pan kameraman necekne ani slovo při sebevíc děsivější situaci?" Zvláště při scéně s medvědem, což byla nejděsivější scéna z celého filmu, zároveň by se tato scéna dala považovat za Epic Fail roku v hororovém odvětví. Ale pokud toto není found footage (nejsem si vůbec jist), dal bych panu kameramanovi zřejmě malou povzbudivou facku. Na druhou stranu si myslím, že Černobylské deníky jsou dosti podceňované a že i přes viditelné klišé je to docela povedená vyvražďovačka. Od příjezdu do města Pripjať se mi atmosféra tohoto filmu začínala líbit a zvláště když šlo do "tuhýho". Rozhodně není tento černobylský kousek k zahození, nezklamal.(7.8.2013)

 • dex2man
  **

  Trestuhodně nevyužitý potenciál pro vytvoření hutné atmosféry, kterou oblast Pripjaťi sama o sobě evokuje a nemusel by být ani s nižším rozpočtem takový problém jí vystupňovat. To by si ale museli dát autoři trošku práce a ne si jen vystačit s partičkou hysterických turistů, pár čoklama a leklou rybou. Když už se něco děje, tak pro jistotu nevíte co, protože vidíte akorát hovno. Škoda, že se byt‘ jen z poloviny neinspirovali takovým Stalkerem (raději herním). Mohla to být o level jinačí podívaná.(9.5.2013)

 • teutates
  *

  Chernobyl i po tolika letech porad trpí. Jak by řekla skupina pseudomasturbantu potenciál by tady byl no, jelikož za židli sedí šulin, který chtěl hned prvotinou okouzlit (ehm) svět, stoji to za hovno. Můj učitel říkával, "je lepší byt celou dobu aktivní, než pak radioaktivní“… viď. příklad. 1/10(11.8.2012)

 • kingik
  *****

  Po tomhle filmu je to jasné. Evropa a zvláště rusky hovořící země mají spadeno na mladé americké turisty a většina z nich už svoji rodnou americkou půdu již více nespatří. Zvláště, pokud se nechají zlákat na exkurzi ukrajinského Černobylu, který i přes letité působení radiace po tragickém výbuchu jaderné elektrárny, není tak pustý a prázdný, jak se na první pohled nezkušeného a nadšeného amerického turisty hledajícího dobrodružství pro něj jistě v exotických končinách, může jevit. Děsivé tajemství, které nemělo spatřit světlo světa a je úzkostlivě střeženo armádními jednotkami, postupně vyplouvá na povrch v radiaci zamořeném prostoru a veselý výlet se mění v boj o holé životy. Působivý hororový příspěvek mísící realitu s fikcí je natočen velmi dynamickou kamerou, která evokuje dokumentární styl,který v tomto případě zaručeně funguje. Debutující režisér Bradley Parker zbytečně nezatěžuje diváka sáhodlouhým okecáváním, a po příjezdu do zpustošeného města zkázy, velmi úderně a napínavě rozehraje působivý a přímočarý boj o přežití. Kamera velmi často ukazuje jen to, co chce a zdařile navozuje dojem, kdy má divák pocit, že je přímým účastníkem akce. Byl jsem zvědavý a napjatý, co se v příštích okamžicích strhne, a zda se turistům podaří najít z toho pekla cestu ven. Nějaké to překvapení v podobě drastického konce nesmí chybět, a navíc neokoukaná herecká sestava to zahrála velmi uvěřitelně. Nejznámější z nich je asi populární zpěvák Jesse McCartney. Film mně hodně rychle utekl, nemá příliš rozvětvené dialogové pasáže, je napínavý, má spád, a tak nestihne nudit. Kdo ví, jak to tenkrát bylo, když to před léty v Černobylu bouchlo, co se utajilo a co ne, a tohle téma doposud ještě žádný horor neřešil. Tenhle se toho nebál a přišel se zajímavým zpracováním známých faktů zabalených do kvalitního dynamického a napínavého hororu. Já si exkurzi po městě duchů dal s chutí. 100%(16.7.2012)

 • lillien
  **

  Nijak extra napínavá a vcelku neděsivá vybíjená puberťáků, ovšem s jednou zajímavostí. Bohužel se vůbec netýká děje:( Nicméně tvůrci bezesporu získali 1.cenu v soutěži: Natoč horor za babku. Herci naverbováni z lůzrů, kteří s vámi natočí kdejakou krávovinu jenom za stravu v pauze mezi neúspěšnými castingy. Exteriery sestávaly z dvou vypůjčených cigošských paneláků, kouska prořídlého lesíku vojenského výcvikového prostoru Doupov a několika muničních skladů. Sponzorem pořadu: Army bazar Starý Máteřov. No, do konce to určitě vydržíte, budete chtít totiž zahlédnout alespoň kousek z toho strašidlákovského bubáka, co tam snad někde pobíhá. A pokud ještě na tu radiaci nezemřel, pobíhá dodnes. Snad se nám ho podaří zahlédnout detailněji v druhém díle.(19.8.2012)

 • Rocky62
  *

  V zajímavostech je uvedeno, že myšlenka filmu je podle USA a Ruska cynická a znevažuje oběti černobylské katastrofy, což je názor, se kterým se plně ztotožňuji. Tzv. Pripjať vypadá jak romské ghetto Chánov a pohled z okna na "černobylskou elektrárnu" působí jako rozmazaná fotografie nedávno zdemolované Rustonky v Praze. Pokud k tomu přičtu naprosto idiotské postavy a dialogy, nezbývá mi než si v klidu poplakat nad znesvěcením všeho, co souvisí s touto událostí a vyvinout veškeré úsilí na to, abych co nejrychleji zapomněl na tento příšerný zážitek. 1* za scénu s medvídkem. 5%(10.4.2014)

 • Kothy
  ***

  Není to nic extra. Klasická americká vyvražďovačka. Prostředí města duchů je sice zajímavé, ale to je tak všechno. Tak jako se člověk většinou bojí víc toho, co nevidí. Tak tady to moc nefunguje.(30.1.2013)

 • Campbell
  **

  Tak tohle bylo zklamání. Celou dobu jsem čekal že se film točí typem Found footage, což by přidalo na věrohodnosti, ale film je to obyčejný jen se kamera třepe. A to jak kráva. Navíc se ve filmu 70 minut nic extra neděje, a konec je nezajímavej. Jsem zklamanej a znechucen.(8.3.2013)

 • PetrPan
  *

  Já celou dobu čekal na bubáka a musím říct, že když tam baflo, na vteřinu asi, to Rosemaryino děťátko, tak jsem se málem vážně lekl, málem jo. Obočí jsem nadzvihl i při pohledu na medvěda brtníka v paneláku či zmutovanou bělici ne nepodobnou mláděti latimérie podivné. Superagresivní němečtí ovčáci a přisáhám že tam byl i jeden bernský salašnický pes !, jejichž mutace asi spočívala právě v tomhle zdivočení, no hrůza fakt, byli taky k nezaplacení. Hlavní hrdinové se tedy ocitli ve světě opravdu cizím a nepřátelském, vůbec se jim teda nedivím, že se chovali jako debilové.. A musím i přiznat, že jsem si z filmu odnesl docela dost poznatků o tom, jak nepůsobí radioaktivita a tak z toho odpadu přece jen vykřešu jednu ušmudlanou hvězdičku.(30.5.2013)

 • Big Bear
  ***

  Tohle je rozhodně nadprůměrný horor. Černobylská katastrofa mne velmi zajímá, takže volba sáhnout po tomto filmu byla jasná. A doporučuji učinit tak každému kdo hrál na PC hru S.T.A.L.K.E.R s datadisky. Podívá se na důvěrně známá místa do Zóny :-).... Již sám nápad točit v prostředí městečka Pripjať a pak i přímo u elektrárny (pokud to z bezpečnostních důvodů nenatočil štáb jinde) je skvělej a samo město duchů má dost hustou atmosféru samo o sobě. Viděl jsem o Černobylu mnohé dokumenty a i u nich mi běhal mráz po zádech když člověk viděl ta narychlo opuštěná obydlí po okamžité evakuaci...Že budou hrdinové postupně ubývat jsem tušil (to je přeci klasika) a nijak mne to nepřekvapilo. Leckdo tu skuhrá, že - to - tam venku ve tmě nebylo pořádně vidět a vše se dělo jen ve stínech za minima světla. Osobně si myslím, že to je na tom to dobré. Nejeden horor mi ke konci zkazilo detailního ukázání závěrečného padoucha či netvora, který působil jako srandovní maškara. To se raději budu bát za tmy každého šelestu a náznaků mihnoucích se stínů pod kterými si lze představit cokoliv... Zkrátka a dobře mně se to líbilo a co jsem čekal, jsem vrchovatou měrou dostal. Jen jedna věc mi vadí, - trochu jsem plánoval zajet se tam podívat než to tam definitivně zajde časem a nájezdy rabovačů, radiace už je prý neškodná... Po tomhle filmu to krapet ještě promyslím..co kdyby..... :-))) Solidní tři rudé hvězdy! * * *(22.8.2012)

 • Chrustyn
  **

  Pseudokumenty díky vizuální stránce opravdu můžu a tvůrčí pokusy o realistické vyznění příběhů si užívám. "Černobylské deníky" mohly být dalším opravdu povedeným kouskem do této dnes už bohužel uvadající skupiny snímků ale i přesto, že prostředí Černobylské elektrárny vytváří tíživou atmosféru samo o sobě, amatérským tvůrcům se z daného tématu nepodařilo vyždímat víc než partu nesympatických, prkenných herců, kteří se s kamerou pohybují po depresivním prostředí a nechávají se postupně "něčím" likvidovat. Stačilo málo (říká se tomu tvůrčí talent) a mohlo se jednat o opravdu kvalitní snímek ale dejte peníze packalům a vytvoří vám nemastný a neslaný zmetek.(18.2.2013)

 • Dzeyna
  ****

  Tak to je celkem hardcore, nebo alespoň tak od půlky až do úplného konce. Rozhodně vím, kam se nikdy nechci jet podívat na výlet. Škoda jen, že do takovýchto snímků s opravdu dobrým tématem všichni dávají mladé a nezkušené herce, které to jenom kazí. Atmosféra je skvělá, stejně jako akce a napětí, je to vše udělané hodně reálně. Tady je to hodně podhodnocené, řekla bych že se každý musí ponořit do děje aby nehledal zbytečnosti.(3.8.2012)

 • matestlust
  ***

  I přes nevalnou kritiku jsem se bavil dobře . Pohodová jednorázovka, skvěle vybrané místo, celkem povedená atmosféra,...dobrý !!! 3,5 *(22.10.2012)

 • mcb
  *

  Tohle už doslova ztrácí smysl - když se nejedná o žánr found-footage, proč je to natočené roztřepanou ruční kamerou? S její "autentickou" přítomností, která však není součástí děje, ztrácí Chernobyl Diaries veškerou působivost a stává se z ní jen zmatené a amatérské pobíhání vyprázdněným panelákovým sídlištěm. Bez atmosféry, bez napětí, bez strachu. Prostě nic.(20.10.2012)

 • BoPo
  ***

  Pokiaľ sa Vám páčil REC, tak nevidím dôvod, prečo by ste mali nadávať na toto. Samozrejme nečakajte nič prevratné, len dobrú porciu tmy a podozrivých zvukov z neznáma. A kto je hlavnou hviezdou filmu? No predsa medveď.(10.9.2012)

 • Jericho666
  ****

  Další z filmů, kde lidé čekali kdoví co a jelikož to nepřišlo, tak film je špatný. Není. Černobylské deníky mají sice mušek více než dost, ale to je spíše dáno tím, že se natáčelo jinde než v Černobylu (nečekaně) a tak se tam nelogičnosti dostali. To je ale asi tak všechno. Mě upřímně film překvapil. Úvod do děje ani nebyl tak dlouhý, jak jsem čekal. Po pár minutách se dostáváme k průvodci Jurijovi a za další 3 min jsme již na cestě do Pripyatu. Atmosféra Pripyatu je nepříjemná, tísnivá, depresivní. Skupinka, do té doby veselá, se honem rychle uklidňuje, když si uvědomí, že na tom pustém místě si kdysi hráli děti na houpačkách, prolézačkách, holčička česala svou, nyní pohozenou a chátrající, panenku. Lidé chodili do práce do nedalekého Černobylu, jejich ženy se venku bavily, věšely prádlo a celkově to město žilo, jak jsme normálně dnes zvyklý. A nyní, pusto a prázdno. Byty vyrabované, skla oken vymlácená, pustýmy chodbami domů fouká vítr, venku ani noha. Na mě, i když jen na diváka, ta atmosféra neskutečně dýchla a bylo mi dost nepříjemně. Následující děj se strhuje hororovým tempem. Ano, můžeme se pozastavovat nad jednáním postav, ale už nemůžeme s jistotou tvrdit, že bysme se na jejich místě chovali jinak. Člověk má sklony k tomu jednat zkratovitě, až nesmyslně ve vypjatých situacích. Obával jsem se, že v momentě kdy se setmělo, půjde již jen o klasickou přehlídku duchů, monster apod. Byl jsem moc rád, že záporáci byli logičtější oběti radiace, ze kterých se ozářením stala humanoidní monstra. A ještě více jsem byl rád, že snímek ona monstra skoro vůbec neukazuje v "celé své kráse", ale jsou zobrazeny v rychlých střizích či jsou to jen postavy ve stínech. Jen to pro mě umocnilo tu atmosféru "neznáma, nevědoma". Závěr až smutný, k přeživším brutální a nezáviditelný. Černobylské deníky jsem si, narozdíl o většiny, dosti užil a dostal jsem více, než jsem čekal. P.S.: Je smutné, že když lidem ve filmech dáte parádně zpracovaná monstra, tak mají kecy že film je prvoplánově postavený jen na vizuální stránce. A naopak, když monstra ve filmu skoro nezobrazíte a film hraje na atmosféru, tak lidé zase peskují, že není nic vidět. Klasický případ situace "Je moc zima, chci teplo. Je moc teplo, chci zimu."(23.4.2013)

 • ARI50
  ****

  Černobylské deníky hodně překvapily protože nebudu ani mluvit o místě protože to je samo o sobě děsivé místo a nebo li město duchů co má pořád co vyprávět a když už jsme rozjeli tuhle výpravu tak vás celý film pohltí a dost dobře si jízdu užíváte a bavíte se, strach je celkem v klidu zato napětí pojato místem je super herecký jsem spokojený nejvíc s naším průvodcem je výborný chlap prostě mě zaujal. A když už se pak nakonec blížíme ke konci jsem rád za nápad ale čekal sem úplně něco jiného a dosavadní nápad byl málo využit a proto moje hodnocení a mírné zklamání scenaře.(8.9.2018)

 • Genero
  *

  Tak už i Černobyl má oči, jen tentokrát nikoho nestraší horníci, ale zmutovaní sovětští jaderní inženýři. Ti ve filmu pronásledují šestici kluků a holek, které neznám a radostně hledím vstříc snu, že už ty ochotníky ani nikdy neuvidím. Navíc scénárista vyřešil dialogy velice pragmaticky, když napsal ve wordu čtyři dramatické a slohově pestré věty (Musíme najít ostatní. Dochází baterka v baterce. Proboha, oni se blíží. Tu pistoli musíš nejdřív odjistit) a následně na klávesnici hodinu zběsile mačkal ctrl+c a ctrl+v. Plusem Černobylských deníků je bezpochyby výprava a každý skalní fanoušek PC hry Stalker: Call of Chánov jistě se sentimentální hořkostí na patře ocení všechna ta malebná zákoutí vybydlených komunistických paneláků. Ačkoliv to tak do padesáté minuty vypadá, že se bude veškeré dění odehrávat na nároží ulice Kolji Lakatoše a Prospektu Vitalije Ivanoviče Demétera, nakonec se proběhneme i po reaktoru a určitě budete jako já už jen prahnout po tom, aby konečně v řídícím středisku elektrárny někdo stisknul to červené tlačítko s nápisem Jaděrnyj grib a umožnil tak nejméně půlce Evropy takovou kokotinu pro samý spad nevidět.(24.9.2012)

 • 6thSun
  *****

  He, tak teď si připadám sám jako nějaká zmutovaná příšera mezi uživateli CSFD, páč mně se tohle hodně moc líbilo. Už samotný výběr lokalizace ukrýval velký potenciál, ale já debil jsem se zhlídnutím otálel, neb mě odrazovaly recenze a dokonce i odsudky mých oblíbenců. Do filmu jsem tedy šel s pramalým očekáváním, jenže tohle je povedený od samýho začátku, napětí postupně graduje a kupodivu to nekazí ani tradiční slabina většiny hororů, tedy závěr. Velkým plusem je pro mě v podstatě totální absence prvoplánově zobrazovaných hnusů, dlouho taky není jasný, s kým má parta mlaďáků (smrtelnou) čest, což všemu jenom přispívá. Prostě tohle je pro mě vysoce lahodnej žánrovej kus, jehož víceméně všeobecný odsouzení zřejmě nikdy nepochopím. 80-90%(20.10.2012)

 • schizmo
  ***

  Přesně napůl. Hodně klasický a hodněkrát zpracovaný téma, ale kde jinde na vás dýchne skutečně autentická atmosféra, než v Černobylu? A dál je už v podstatě jen na vás, jestli si ji chcete užít, vžít se do děje a bát se, nebo celý film brblat, že něco podobného jste již x-krát viděli akorát zasazeno do jiného kontextu a lokality. Oboje je správné. Za sebe jen řeknu, že lokolita se mi líbila, atmosféra moc, v několika momentech jsem se i bál, ale nutno uznat, že od druhé půle film trochu ztrácí dech a konec to moc nezachraňuje...(18.10.2012)

 • ConanVJ
  ***

  Docela pěkný filmek odehrávající se v Pripjati, kam se vydala skupinka mladých turistů. To, co zde najdou asi nikdo nečekal. Tento horůrek neni nic extra, ale prostředí je zajímavý. Celkově je to spíš půměrný filmek, ale za díky tomu Chernobylu dávám 65% :)(8.12.2012)

 • Fiftis
  ****

  Film bravúrne ťaží s post-katastrofálnej situácie, ktorá sa odohrala v Černobyle, Najprv sa v meste popozeráme po “pamätihodnostiach”, čomu sa nedá nič vytknúť. Kulisy vyzerajú celkom dobre a dokonca tu máme i známy spustošený kolotoč (ten pravý je však oveľa väčší). Postavy sú celkom zaujímavé a dá sa na ne aj dívať, obzvlášť na Oliviu Dudley. Ak postavy nerobia niečo nelogické, tak prakticky stále utekajú. Nebojíte sa o nich a jediné, čím vás naľakajú, sú typické zľaknutia po tichej scéne. Napríklad scéna s medveďom je fakt brutálna. Aj časť v uzavretom autobuse bola skvelá. Tých “druhých” tu moc nevidno, čo ale zase nie ja až tak na škodu. Hoci sa tu pracuje len s klišé, režisér ho celkom rozumne využil a neprestrelil. Takže sa nestalo, že by ste v polovici filmu už mali pred sebou všetky monštrá v plnej kráse, ktoré žerú všetko naokolo. Snaží sa tu všetko skrývať a ukazovať to len pomocou akčnej kamery. Film príjemne prekvapil, hlavne niektorými scénami a zaujímavým koncom.(13.11.2013)

 • Anderton
  ***

  Ako polnočný film na víkend v televízii sú Černobyľské denníky vhodným zabijakom času. Prečo sa ale tento film objavil v kinách a chcel po divákoch plné vstupné? V nejakom zastrčenom zavšivenom kine za dva doláre/eurá prečo nie, ale široká distribúcia? Bohužiaľ treba konštatovať, že Černobyľ, katastrofa a jej obete tu nie sú spoločenským odrazom ničoho a nikoho, jedná sa iba o vhodné hororové lokácie a monštrá. Denníky tak vznikli iba ako súčasť pásovej výroby nízkorozpočtovej hororovej tvorby. Pôsobí to potom značne dehonestujúco a tie monštrá sú napokon ziskuchtiví tvorcovia, že. Lenže film slušne funguje, obsahuje jednu výbornú scénu (medveď) a proste pozerať sa na horor odohrávajúci sa na sídlisku vo východnej Európe má pre nás pridanú hodnotu navyše. 50%(23.10.2016)

 • Hoyt
  ***

  To co z tohoto snímku dělá aspoň průměrný horor je výborné prostředí opuštěné Pripjaťi a její okolí plné neobydlených domů, odstavených aut a samozřejmě tajné podzemní chodby vedoucí do Černobylu. Jinak to jsou asi všechny klady tohoto snímku. Postavy se chovají opět divně, pořád běhají úplně zbytečně a nelogicky z místa na místo, příběh je taky těžce neoriginální ale nedalo by se říct že je by nějak nefungoval. 90 minut akorát a film až na začátek nenudí. Silnější 3.(29.7.2012)

 • Terva
  odpad!

  Rozklepaná kamera a příběh ve kterém se vůbec nic neděje. Krásný obal a pěkný název je důkazem toho, jak funguje reklama na "NIC".(14.7.2012)

 • ivishka
  odpad!

  Panebože....Naprosto nereálné, nestrašidelné a ani nevtipné, proti-ruské a mohla bych napsat dalších milion věcí...(25.2.2016)

 • SexyAjinka
  *

  WTF?? Tak já nevím, kdo je to nějakej Parker, ale asi se na place moc nezdržel, protože tohle byla jasná ukázka toho, když chybí režie. Dále to nemělo děj, výpravu, smysl, pořádného predátora prostě nic. Měli jenom jednoho kameramana, který se den ode dne natáčení (a to natáčeli asi 5 dní podle výsledku) více a více unavoval až už kameru neudržel vůbec a ta plápolala jako praporek. Nakonec si nedělal ani starosti s tím, že stojí v pozadí, na co chodit pro dobré záběry?? Ti chytřejší "herci" si raději sami vyžebrali rychlou smrt, než aby se museli takto ponižovat a poskakovat. Tento film je katastrofa, já jsem ráda, že nějaká redukce filmů u nás v ČR stále existuje a tento film se do kin a snad ani na DVD nikdy nedostane..(21.7.2012)

 • maddy
  **

  Keď ma na filme najviac poteší záverečný song No Reflection od Marilyna Mansona, tak je asi niečo zle. Moje očakávania našťastie neboli priveľké, resp. takmer žiadne, keďže už ma nudil aj ledva dvojminútový trailer, a tak sa nedostavilo ani sklamanie. Oren Peli, po Paranormal Activity a seriály The River, zastrešil ďalší rádoby found footage horor (aj keď v tomto prípade sa nejedná o čistokrvný found footage, kamera síce sníma situáciu ako by ju držala niektorá z postáv, no reálne tam prítomná nie je) a opäť dokazuje, že s jedným a tým istým námetom sa nedá pracovať donekonečna. Chernobyl Diaries (aj keď skôr by som to nazval Chernobyl Faires) nevystraší ani v jednej scéne (je mi ľúto, ale toho že v rybníku plávajú ryby a naháňajú ma psy sa naozaj v roku 2012 báť nebudem!). Rozbeh je zbytočne naťahovaný, síce postupne stupňuje očakávania, že sa v ňom konečne začne niečo diať, ale čakanie je viac menej márne. Film sa o niečo viac rozbehne v poslednej desať minútovke, ktorá je ale nakoniec taktiež sklamaním. Mutantov nie je vôbec vidieť, masky sú slabé a o nejakom strachu ani nie je možné hovoriť. Všetko to dorazí predvídateľný koniec, ktorý navyše vyznie neskutočne trápne. Do toho pripočítajte nesympatické postavy s veľmi slabými hereckými výkonmi (nie, pri tomto type hororu nečakám nominácie v kategórii najlepší herec počas Oscarov, ale mladé babenky musia aspoň minimálne hrať, nie len dobre vyzerať), k tomu všetkému ma najviac iritovalo ich nadmieru nelogické správanie s nespočítateľným množstvom absolútne nezmyselných rozhodnutí. Aby som len nekritizoval a zdôvodnil si tie 2* - tak musím uznať, že atmosféru to občas malo celkom zaujímavú. Je pravda, že tomu dopomáhalo iba perfektne zvolené prostredie, no to putovanie po rozpadnutom sídlisku s opusteným mlynským kolom malo niečo do seba (teda aspoň prvých pár desiatok minút). Zamrzí však fakt, že z daného prostredia a daného černobyľského námetu sa dalo vyťažiť 100x viac a dúfam, že horor z tohto prostredia ešte niekto v najbližšom čase natočí. Našlo sa dokonca aj pár scén (asi dve), pri ktorých bolo badať napätie – pokus ženskej o získanie zbrane pri mutantovi, pár sekúnd v závere pri úteku cez podzemné chodby a slušná lakačka s medveďom :). Oceňujem aj triezvu, ani nie 90 minútovú stopáž, ktorá ubehla skôr než som mal film chuť vypnúť. Týchto pár drobností je však veľmi málo na fungujúci horor. Natočiť niečo takto sterilné v roku 2012 chce buď veľkú dávku odvahy alebo naivity. Jediné, čo film zachraňuje a drží pútavosť je jedine atraktívne zvolené prostredie. CELKOVO: 2*(5.10.2012)

 • F.man
  *

  Když někdo posere obyčejný film, zase tak moc mě to nevzrušuje. Režisér dostane vyhubováno od studia, slízne si to na netu, herci dostanou zlatou malinu, diváci mají na co nadávat a všichni jsou vlastně spokojeni. Co mě ale dokáže slušně řečeno nasrat, když někdo totálně posere dobrý námět. To pak nemám moc slitování s chci po tom, který to spískal. minimálně hodit cihlu. A to je i případ Chernobyl Diaries. Ano, jen blázen by čekal od produkce takových rozměrů áčkovou duchařinu, ale prostředí a alespoň trochu ucházející námět mohli při ideální lunární kombinaci vytvořit hodné povedené béčko. Místo toho ale přišlo zatmění a divák tak dostane 89 minut ... čeho vlastně? Nějaké pakárny která by se mohla odehrávat úplně kdekoli, má totálně odpudivý námětem, ve kterém se po celou dobu neděje naprosto nic a co je nejhorší je fakt že postrádá jakoukoli logiku a je celý postavený a vypointovaný na totální píčovině. Sorry POMO, ale to tohle jinak napsat nejde. Sečteno podtrženo, dlouho jsem neviděl pakárnu, která by mě dokázala více nasrat. Have you heard of extreme tourism? (8.12.2012)

 • Frajer42
  odpad!

  Mít k dispozici tak nádherné prostředí k natáčení a takhle to posrat si zaslouží vhození do reaktoru. Zavzpomínal jsem na staré dobré časy, kdy jsem v Pripjať navštěvoval takřka denně v multiplayeru PC hry Call of Duty 4. Bohužel film kromě krásného prostředí nemá absolutně co nabídnout. Nevím přesně, kde se natáčelo, ale pár fotografií Pripjaťe jsem viděl a musím uznat, že se prostředí shodují. Ozáření mentálové jsou docela o ničem a takřka nejsou vidět. Napětí úplně nulové. Hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a stojí absolutně za hovno. Jejich utrpení si ani pořádně neužijetě, neboť jsou zabiti mimo kamery, kdesi v dáli ve tmě. K hororu to má opravdu daleko a k dobrému filmu ještě dál. Pěknější odpádek.(12.1.2014)

 • Kryton
  odpad!

  Ukrajinský odpadní artikl s nálepkou MADE IN USA. Už by se mělo zakázat handy-cam horory. Obzvlášť takové horory, které ani horory nejsou. Celou dobu sledujete bandu uječených a tupých Amíků jak někam běží, křičí a atmosféra nikde. Není pořádně vidět, není pořádně slyšet a není pořádně ani o co stát. Tohle mi sebralo pár minut života. Hodnocení OST: Hudba není. 0/10(14.2.2013)

 • SarumanKo
  ***

  Solídna atmosféra mesta duchov Pripiať a opustenej černobyľskej elektrárne zadusená bandou neobvykle debilne sa chovajúcich amerických turistov, prekombinovaným scenárom s ešte prekombinovanejšou pointou a nedostatkom ľakačiek. Od tvorcov Paranormal Activity ma mrzí obzvlásť to posledné. Keď ma ten des nedokázal opantať v prázdnom kine, tak už fakt nikde. (5/10)(8.7.2012)

 • Goldbeater
  ***

  Dopadlo to dle očekávání. Vůbec nechápu, nač si zde uživatelé hodnotící míň jak dvěmi hvězdami stěžují. Co jste od tohoto filmu sakra čekali? Černobylský Pád do tmy? Nebo něco víc? Hovadina. Já čekal prostě jen schématickou vyvražďovačku ze zajímavého prostředí a toho se mi dostalo. Myslel jsem sice, že půjde o found footage, ale styl třesoucí se kamery mi zde naštěstí nevadil. Nevadilo mi ani, jak je v několika scénách vidět, že nejde o Černobylskou jadernou elektrárnu. Tvůrci opomenuli takové fakty jako velký betonový sarkofág či absolutně rozpadlý čtvrtý reaktor. Já to ani nepředpokládal. Co mě trochu zklamalo byly vraždy, které nejsou vidět. Kdyby snímek neměl toto pomyslné PG-13, dal bych čtyři hvězdy. Ale i tak jsem se dobře bavil. Zapůsobilo stoprocentně víc než přiblblé Apollo 18. Kvalitativně srovnatelné s nedávnými Grave Encounters.(31.7.2012)

 • DJ Lonely
  *

  Nesympatičtí herci, stupidní scénář, špatný soundtrack a vůbec... Jedna hvězda za místy jakžtakž atmosféru, jinak úplný shit.(1.12.2012)

 • JohnCZ
  ***

  Hvězdu navíc za to, že mě prostředí okolo Černobylu fascinuje a rád hltám cokoli, co se na toto téma objeví. Ony Černobylské deníky opravdu nejsou žádné veledílo, ale jsou až překvapivě dobře koukatelné - zejména první polovina, kdy se skupinka mladých nadšených turistů vydává do tohoto bohem opuštěného místa je skvělá (škoda, že nebylo použito více autentických záběrů z reálné Pripjati). Jakmile se ale odhalí nepřítel, atmosféra jde do háje a strach mizí úplně. Survival je to slušnej, pointa není úplně marná, ale jak jsem řekl na začátku, hlavně od toho nečekat bůhvíjaký nářez.(14.2.2015)

 • SaNcHeZ_cz
  *

  Paranormal Activity v Černobylu? Ne daleko horší. Nesourodá splácanina, která se snaží zalibit všemi deseti a přitom jí čouhá až příliš sláma z bot. Pokud čekáte alespoň částečně výlet do referované oblasti, čeká vás stejně jako při nadějích na slušný horor proklatě studená sprcha.(5.7.2012)

 • iolaos
  ***

  Po shlédnutí hordy dokumentů o okolí Pripyatě, její fauně, flóře i lidech, kteří v okruhu třiceti kilometrů od neblaze známé jaderné elektrárny nevesele žijí více méně jen z nostalgie a z důvodů fixace na svou půdu, loví radioaktivní zvířata a pěstují kontaminované bylinky, jsem se konečně odhodlal shlédnout tento handcam, k němuž jsem přistupoval velmi rezervovaně. Tak hrozné to ale nebylo. Zajímavé podzimní nasnímání (tuším že srbského) cikánského sídliště, které supr zasuplovalo tomu Pripyťskému (proč asi) mě celý film bavilo a evokovalo jakýsi divný pocit reality. Potenciál atmosféry místa byl myslím vyždímán dostatečně, ale jinak samozřejmě může člověk jako vždy nadávat, proč se za klapku neposadil někdo schopnější, nebo někdo více ve vatě, proč ten vůl neobsadil charizmatičtější herce, či pročpak naspídovaní humanoidi měli na hlavě gumové odbyté masky namísto věrohodnějšího makeupu...(28.4.2013)

 • Praxis
  **

  Až do té vyvražďovací bubákovské části docela dobrý. Konec dost pošahaný. Škoda, a to začátek začal tak slibně. Opuštěnost Pripjati sálala z každého kroku... 40%(29.6.2013)

 • kovi55
  **

  Extrémní turismus nás jednou všechny zabije... 40%(2.8.2012)

 • katuska138
  ***

  Moc jsem se na něj těšila. Není to možná ten nejděsivnější horor, ale párkrát jsem se lekla opravdu pořádně. Ani mi nevadilo, že tam vlastně nebylo skoro nikdy skoro nic vidět. Jsem velký strašpytel a strach jsem měla.(22.8.2012)

 • stuntmanMIKE
  ***

  *pri tomto filme som sa rozhodol nezamyslat nad tym co je aka tupost a nerealnost lebo to by clovek nemohol pozerat horory vobec :) Takze k filmu... namet je dobry a ani scenar nieje tak uplne naprd ako by sa mohlo zdat na prvy pohlad. Problemom filmu je rozpocet. Napatie tam je a celkovo atmosfera slusna. Co skripe je to ze za cely film vlastne nic nevidite. A to je spominany problem s rozpoctom. Masky su chabe ako keby ich nakupili z jedneho vypredaja pre vsetkych a preto sa radsej tie zrudy ani neukazuju. Dalsi problem suvisiaci z rozpoctom je, ze v takomto filme by nemali chybat gore sceny...ale chybaju. Takze Hory maju oci po cernobylsku sa nekona ale rozhodne to nieje zly film... prijemna stopaz a atmosfera tam je. Viem si predstavit dvojku s vacsim rozpoctom...(9.8.2012)

 • dawe04
  **

  Do dvou třetin jsem si napnutou atmosféru nočního Pripyatu se všemi těmi medvědími, rybími a dalšími podivnostmi docela užíval. Hrdinové nebyli úplně dementní, pomalé napínání diváka, co se skrývá ve tmě funguje. Finále však odkrylo naprostou ignoraci filmařů vůči divákovi a Chernobyl Diaries jsou zase jen prvoplánovým produktem parazitujícím na slavné katastrofě. Celý vznik, chování a motivace monster mi je naprostou záhadou, nevím jestli to bylo úrovní radiace, ale hlavním postavám se při závěrečné naháněčce vygumuje mozek a následně to zabije stupidní shocktwist. Radioaktivní Blair Witch, jen o dost nudnější a hloupější.(24.10.2012)

 • Thomassi
  ***

  Nevím, ale pro mě měly Černobylské deníky zvláštní kouzlo. Zřejmě to bylo tím prostředím. Pripjať vypadala naprosto skvěle. Město duchů, kde se v jeden okamžik zastavil život mi nahánělo husí kůži. A co že se to vlastně stalo? Scénář typický pro americké horory. Přímo v epicentru katastrofy se velkou náhodou usadí pár obětí a ty pak dělají nemalé problémy nově příchozím. Debilita hlavních postav se jen opakovala, tak jako v jiných filmech tohoto typu a v tomto ohledu není o co stát. Ale jak jsem psal, téma Černobylu je už tak fancinující, že se nemůže stát, že by se mi toto nelíbilo.(12.4.2013)

 • AlistairMir
  ***

  "NIC SE NEBOJ, JÁ JSEM GEROJ" ...Jooo když Vám tohle řekne bejvalej ruskej specnaz tak si můžete být jistí, že výlet do Černobylu, kterej zpískal starší bráška zatímco ten mladší chtěl jen v klídku žádat o packu svou milou, bude procházka růžovou zahradou. Nebo taky ne...Ono jeden GEROJ a šest omladin proti medvědovi, psům a všem obyvatelům Černobylu to je docela nepoměr navíc když ta záporná strana je na steroidech v podobě dennodenního radioaktivního záření díky kterému tak trochu zmutovali. Takže si vsaďte na svého favorita a jdeme dále pár slovy k filmu. Prostředí je hezky depresivní prostě klasickej chánov v okolní přírodě. Peněz moc nebylo, takže mutanty detailně neuvidíte a vraždu taky ne což zní v hororu jako docela solidní problém, ale překvapivě to zachraňují sympatičtí herci a i celkem slušná atmosféra i když možná to chtělo jinou hudbu pro zvýšení napětí. I tak je to pohodovej horůrek na kterej se třeba za půl roku s chutí mrknu znova a i kdyby ne tak na jednu noc to bylo slušné pobavení.(17.12.2013)

 • Martpod
  **

  Tupě šablonové varování pro urbexery, na kterém potěší jen jeden do kalhot nasrávací, ale naprosto nehororový moment.(30.11.2014)

 • Fanucci
  *

  Strašně laciné, nepřekvapivé...s debilní zápletkou a vyústěním. Dost o ničem.(23.3.2014)

 • TheDon
  ***

  Dalo by se to popsat jako :"Černobyl má oči", v podstatě příjemná žánrová jednohubka. Neurazí,nenadchne.Atmosféra je fajn, Pripjať jako město duchů taky, ale asi se z toho dalo vytáhnout víc, než vykrást scény z "hory mají oči". Ale i tak je to koukatelnej film. 45%(14.2.2015)

 • Caminzind
  **

  Nejvýhodnější je fakt sledovat podhodnocené snímky. To si pak člověk neužene žádné zklamání. Tohle sice žádné extra milé překvapení není, ale docela pobaví. 52% Jinak černobylské (nebo jiné podobné) exteriéry (jedna hvězda je za ně) by si zasloužily mnohem častější využití. Proč už tam nenatáčí Spielberg nebo třeba takoví Proyas či Balagueró?(30.7.2012)

 • StrYke
  ***

  Až do poslední chvíle velmi povedené. S vědomím, že by se ve filmu měli objevit nestvůry podobné The Descent a The Creep jsem si užíval všechny ty "děsivé" zvuky a scény. Bohužel s nestvůrami také začalo poklesávat mé nadšení, protože nic povedeného se nekoná a Chernobyl Diaries kombinuje zombie s mutanty. To nebyla dobrá kombinace(20.8.2012)

 • stration
  ***

  Průměrný film ze zajímavého prostředí, které určitě skýtalo daleko větší možnosti. Na triky peníze nezbyly, herci zachraňují co se dá a polovina snímku je hovno vidět. Konec průměrný.(9.10.2012)

 • Petroff

  Tak jsem to proklikal...(5.4.2013)

 • corpsy
  ***

  Tie filmové postavy sú tak strašne odvážne, ale hlúpe, až sa hanbím že som ľudského rodu. Ale to by asi ani neexistoval hororový žáner, keby jeho hrdinovia mali, resp. používali mozog a počúvali inštinkt. Tieto denníčky majú vynikajúci look ( samozrejme sa ale netočili v Černobyle ) a atmosféru neznámeho. Avšak čím ďalej ku koncu sa tieto prednosti vytrácajú a prichádza to, čo všetci diváci vedeli, ale predsa len dúfali v niečo originálnejšie. Úvodný potenciál sa stratil do neznáma.(4.8.2014)

 • zdepapepa
  *

  Kdyby to byl krátkometrážní počin zadarmo dostupný na YouTube, šel bych možná i výš, číst knihu možná taky, ale realita je pro mě taková, že je tu brakový scénář, za který by se styděl dnes už i lecjaký pornofilm. (ač kostýmy a výběr herců na ten pornofilm trochu poukazuje) Je tu také schizofrenní kamera, která místy vypadá podezřele filmově, ale když je potřeba se snažit strašit diváky, dostane parkinsonovu nemoc a klepe se víc než naháč v ruské tundře, takže není absolutně nic vidět. Většinou se navíc klepe ve tmě, takže tuplem není nic vidět. Nechybí ani mnoho minut na seznámení s postavami, kde se zhola nic neděje, stále čekám, kdy se to někomu podaří obejít. Takže to bychom měli technickou stránku, pořád ještě zbývá emocionální stránka, tj. navození strachu. Chytří ale už vědí z hodnocení, že i tady film selhává. Zde se také ukrývá má jedna hvězda - atraktivní neotřelé prostředí. To je bohužel ale to jediné, co film může nabídnout.(5.10.2012)

 • JohnMiller
  **

  Bolo tu pár zaujímavých momentov všetky v prvej polovičke filmu. Náramne podarená bola lakačka s medveďom to som nečakal. Avšak v polovici filmu režisérovi asi preplo a celé to začalo kvalitou klesať. V polovičke dialógov iba kričali mená.. Chriss natalie a pod... Zatratené klišé.. bolo ich tam toľko že som presne tušil ako to dopadne. Smola pri tom sa to začalo náramne zaujímavo(13.2.2013)

 • zdenotvor
  *

  Tento film som vzal so sebou na stanovačku do lesa za účelom strachu. Po peknom traileri a dobrých recenziách od priateľov som usúdil že to bude vhodná voľba.Opak bol však pravdou. Do trištvrtiny filmu som si hovoril: "teraz už určite príde akcia,rozbehne sa to a uvidím aj mutantov". Ale stále nič. Ku koncu niečo málo akcie prišlo ale bolo to veľmi slabučké. Jedna hviezdička kvôli zaujímavému Ruskému prostrediu ktoré mám veľmi rád. Dalo sa z toho "vyžmýkať oveľa viac pretože to opustené prostredie vzbudzovalo naozaj strach a keby sa lepšie popracovalo na mutantoch a lakacích scénach,bol by to perfektný horor.(1.7.2013)

 • Havaj8
  **

  Ohromně jsem se na to těšil, plánoval jsem na to jít do kina. Trailer byl pro mě skvělej. A když jsem se dozvěděl, že to do kin v ČR nepůjde, byl jsem zklamanej. Protože Černobylskou tématiku já můžu. Ale bylo tu vidět, jak to musel bejt sakra nízkorozpočtovej film. Ta lokace sice jakž takž vypadala, ale vůbec ji nevyužili tak, jak by jí využili jiní. Ty radioaktivní mutanti a zvířata a všechno, s těma se dalo tak vyhrát, ale za prvý nebyli vůbec pořádně vidět a když už jo, tak nevypadali o nic hůř než ty Američani. Logiky to taky nijak moc nepobralo, se scénářem se nikdo neprděl. A celkově to bylo dopředu čitelný pro každýho, kdo něco nakoukal. Odpadávali přesně tak jak to bylo jasný...průvodce - jeden pár - druhej pár - a skončil spolu (ne)pár, kde přežila ženská, a když ji čapli, bylo jasný kam jí strčej. Hvězdy dávám dvě hlavně kvůli Černobylu samotnýmu a novejm hercům, hlavně ty 2 slečny byly povedený. V poslední době hororů přece jenom o něco lepší než minulej Evidence...(6.8.2012)

 • Morholt
  odpad!

  Za co, kurva, za co? Po tisícípadesátý se necham napálit a pustim si hovadinu snímanou háj osmičkou kameramanem Parkinsonem. Jako nezbytnou ingredienci dostanu bandu tupohlavejch Amíků, jekot ve všech jeho odstínech a k tomu neodmyslitelný nic, který celý tohle neštěstí provází. Takže znova. Jděte vy rádoby režiséři s jednou kamerou a kapesnym od rodičů do prdele!(19.8.2012)

 • Khumbac
  ***

  I přes popisky chyb v zajímavostech, jako např. že žlutý kolotoč se nachází jinde, nebo jehličnany, a různé reaktory neseděly vzdálenostně, myslím že atmosféru filmu filmaři vystihli dobře. Zarostlé sídlaky, ponure a tiché čtvrti. Vytknout můžeme snad jen, že zmutované bytosti nám mohli představit více detailněji a také tam mohlo býti více krve.(22.10.2012)

 • milka
  *

  Příšerný, co všechno už se v dnešní době vydává za horor. Absolutně nenapínavá a atmosféru postrádající blbina, která je díky své až velké lacinosti po většinu času i k smíchu. Scénář navíc vypadá, jakoby ho někdo sesmolil na záchodě. Že je tento děsivý scénář od tvůrce Paranormal activity mě vlastně vůbec nepřekvapilo.(24.11.2012)

 • panMartin
  **

  Hodně velké zklamání, trailer vypadal zajímavě a film nepotěšil. Docela mi to připomíná úspěšnější a o mnoho lepší film Hory mají oči. Tematicky se tyto dva snímky takřka shodují. Celkem jsem se nudil, nebál jsem se, chybí pořádná vyvražďovačka a konec? Neoriginální, zmatený, nevysvětlený, prostě špatný. A nic nebylo vidět, jako kdyby se nic nedělo. Koukat se na to dá, ale proč když máte na výběr mnohem lepší kousky?(18.1.2013)

 • O´Neill
  **

  Další příklad toho, že dnes se dočkáme kvalitního hororu opravdu jen zřídka kdy. Chernobyl Diaries nalákal zejména trailerem, ale to je asi tak jediný plus. Námět byl hodně velké klišé (alespoň, že prostředí zvolili vhodně), hudba prakticky nijaká, atmosféra žádná a bez jakékoliv gradace, a ani žádná lekačka. Zkrátka filmu chybí vše, co by dobrý horor měl mít. Plusem snad jen herci, kterým se jejich výkon dá věřit. 30%(11.10.2012)

 • zette
  ***

  Tak prostredi Cernobylu (i kdyz se na Ukrajine vubec nenatacelo) ma velky potencial jako kulisy pro horor. Z tohoto potencialu se vsak dalo vytezit vice. Napeti a atmosferu to ale melo a herecke vykony, vzhledem k zanru byly taky dobre. Cekal jsem ale trochu vice...(30.10.2012)

 • Gorehound
  ****

  Bez problémov pozerateľný pohodový film, ktorý sa snaží staviať predovšetkým na tme, ľakačkách, napätí a pomerne neopozeranom prostredí, a mixuje to so sympatickým hereckým obsadením a vcelku tradičným námätom, čo sa mu aj pomerne darí. Párkrát som sa aj zľakol, minutáž mi utiekla ako voda, tma i celkom pochmúrne ladenie i záver fungovali a mal som z filmu príjemný pocit. Samozrejme, tam kde taký tématický podobný Ajov Hory majú oči začína, tam tento film končí, ale to pravdepodobne ani nebol úmysel tvorcov, ani som to neočakával. Také príjemné, jemné zimomriavky.(9.2.2013)

 • Wheelcrusher
  ***

  Gďé jiňdě nž f Čérnobílu... tady se fakt nedá jinak, než souhlasit se starym verbalem:) Akorát já tu fantazii narozdíl od něj mám a čimdálvíc chápu, jak je pro správný sledování nejen hororů nezbytná. Tohle sice zrovna nobyl nejvhodnější příklad, ale z podobně zatuchlejch prostor mívám nejlepší noční můry kde mi kvůli radyjaci taky kdeco vodpadne, takže především vizuální i empatická ukojenost aneb odpad ne!(29.11.2015)

 • metal.storm
  ****

  Najväčší efekt tomu dodávala tá (tipujem) ruština v ktorej som to pozerala. Pár ľakacích momentov a kontaminované zvieratká tomu na efekte nepridalo. Rádioaktívny ľudia neboli nič moc a čo bolo najhoršie, skoro vôbec ich nebolo vidieť. Boli to len sekundovky, kde som mala možnosť pozrieť sa im do tváre a úprimne, ich tiene ma nezaujímali. V podstate nič moc, ale aj tak som sa celkom dobre pobavila.(22.9.2012)

 • uiu
  *

  Tak jsem se těšila. Jako milovníka bubáckých hororů mě trailer navnadil a nakonec jsem se dočkala hloupého zombie hororu, který mě štval snad každou minutu. Od začátku mě iritovala demence amerických hrdinů - konverzace:"Pojedeme do Černobylu." "Co je Černobyl?" "Já vím! To je to město, kde vybouchl jaderný reaktor!" Pak nelogické chování - máme porouchané auto, tak budeme do noci sedět a čekat, namísto abychom použili naše líné americké nožičky a odešli, než bude tma, po svých. Nehledě na to, že na začátku jim průvodce říká, že tam můžou být maximálně 2 hodiny, jinak je už ozáření škodlivé, oni si tam hoví zavření v autě a myslí si, že je asi vzduchotěsné. Když vám na auto zaútočí smečka asi 4 psů, tak musíte hystericky ječet, jako by se dělo něco hororového. A pak to zklamání, že nejde o bubáky a duchy, ale o bandu zmutovaných lidiček, co se v noci vyplíží se svých nor - nebyla by lepší ta duchařinka? Promarněná šance, kterou bych natočila líp i na našem sídlišti. Btw. někteří komentující tu asi film ani neviděli, když píšou: další "found footage" nebo další rozklepaná ruční kamera. Film není jako Paranormal Activity, Záhada Blair Witch nebo REC. Nikdo z hrdinů děj nenatáčí na kameru, takže používat termíny jakou found footage je totálně mimo mísu, když vidíme děj z pozice vypraveče-kameramana, jak je tomu u normálních filmů.(5.10.2012)

 • bourec
  *

  Tohle v kinech.Ptákovina,na který za nadprůměr lze považovat jen to opuštěný město,hnusně špinavý prostory.Jenže rejža Bradley to úplně zmrvil.Klišé a hororový postupy si nastudoval skvěle.Tři dvojice,jeden zhebne,aby ho druhej mohl ořvat,načež je na řadě on,protože už ho zřejmě život neba.Mutanti sou ve tmě,takže z nich vidíte úplný hovno,krev taky nikde,ty zabití si musíte představit.Takže z filmu zbyde jen pár strašidelnejch prolejzaček polozbořenejma budovama,,jinak nic.Na konci pak krátká rvačka,ale to už ten píča s kamerou měl v žaludku tři lahve vodky,takže s tou věcí mával sem tam jak čurin.Škoda.20%.(23.2.2013)

 • Wiikii
  ***

  Béčkový horůrek ve kterém je postupně lepší a lepší atmosféra, především díky těm tichým místům co dokáží zaujmout.. Ale jinak je ta po hudební stránce úplně mrtvé. Herecké výkony patří k těm průměrným a ke konci je to dokonce strašné jako i konec filmu samotný.. No co mě nejvíc štve je ta nepřesnost ohledně radiace, tu si filmaři přizpůsobily k obrazu svému, jakož to i zamořené oblasti ve kterých se můžete a nemůžete pohybovat !!! A co ten průvodce Uri, podle toho co dělal a říkal tak to nevypadalo že tu práci dělá už 5let... Taky bych chtěl něco dodat k názevu "Černobylské deníky" zní tak hlubokomyslně, že čekáte od příběhu nějakou pecku, ale podle toho co se dá vidět ve filmu bych to pojmenoval "Černobylský masakr radioaktivním spadem a nakaženými lidmi". Kdyby to bylo trochu více propracované, mohl by to být i hodně zajímavý horor... HODNOCENÍ: 55% (3*)(21.9.2013)

 • dr.fish
  ***

  Z průměru ničím nevybočující film. Možná nanejvýš těmi exteriéry, ale jinak obvyklý průběh, žádné zásadní zvraty, prostě pohoda bez nervů. 50%(27.7.2013)

 • LiborGondek
  *

  Docela mi to připomíná úspěšnější a o mnoho lepší film Hory mají oči. Tematicky se tyto dva snímky takřka shodují. Konec je překvapivý, kdo ale čeká šťastný "hepyend", bude pravděpodobně zklamaný, nedočká se ho. Horory obecně nemusím, nemám je rád a ani tento se nestane výjimkou. Ani si nemyslím, že je to něco, co musíte vidět. Opravdu existují lepší filmy a není jich málo. Když to zkrátím, očekával jsem asi něco úplně jiného.(7.11.2012)

 • cariada
  ****

  Tohle bylo hodně dobré. Jak už název napovídá bylo jasné kde že se to bude odehrávat. Skupina turistů dostane možnost navštívit místo jaderné havárie, zvlášt město, které tam už několik desítek let zůstalo opuštěné a ponecháno svému osudu. Co bude následovat je asi víc než jasné. Celé je to neskutečně ponuré už samo místo, zarostlé ulice , vymlácené bytovky, zrezavělé kolotoče, už jen z toho jde mráz po zádech. Ani nevím jestli bych se tam chtěl vůbec podívat, nejspíš bych se bál. To hrobové ticho je drsné. Radiace udělala své za tvorové se začnou projevovat. To že někdo "přežije" je jasné a i dokonce kdo se dá dobře odvodit. Čekal jsem nákou zradu, ale to tu není, tady je to jen boj o holý život. Který má stejně ironický konec i když přežijete. Já byl hodně spokojený. Velice dobře si dovedu tohle představit jako počítačovou hru.(18.2.2013)

 • PavelVanekArt
  *

  1* za Černobyl, 4* mínus za mé nadývání. Takže jeden hvězdec za nudnou výpravu, shit herectvo, v prdeli kameru, v piči scénář a v chandži finále. Bravo za natočené hovno.(19.9.2015)

 • WolfR
  **

  Na tomhle filmu stojí za to jenom atraktivní lokace a to, že se na to dá jakž takž koukat. Jinak je to neoriginální výplod hrabivých tvůrců, který jede podle klasického schématu a vydává se za found footage. Zklamalo mě to, 2 hvězdy.(30.7.2012)

 • dubinak
  **

  Tak dobře to vypadalo. A nakonec..nic. Jesse se teda moc nepředvedl. :D Ostatně jako vždy. Zezačátku to působilo docela slibně. Pár lekavých okamžiků by se našlo i atmosféra byla hustá skoro jako moje dnešní rajská omáčka. Podle traileru jsem čekala duchařinu, vlastně mi to přišlo, jako bych měla očekávat další kopii Grave Encounters bratrů Vicious. Možná by američané udělali líp, být ten film duchařina. V půlce filmu mi ale došlo, oč jde. Film mi poměrně rychle utekl, nato,že jsem musela celých 90 minut snášet ruský dabing. Každopádně další zklamání do sbírky za posledních pár týdnů. Poslední podivně nesmyslná scéna už jen vše pohřbívá.(9.8.2012)

 • Mr.Cinephile
  *

  Tenhle film má špatný název, spíš by se měl jmenovat "Moje chování je nelogické, překonáš mě?" a nebo "To ale umím křičet, co?". Když jsem poprvé viděl trailer, tak jsem se i těšil, ale jak přišly první reakce tak nadšení opadlo a bohužel po shlédnutí musím potvrdit všechny negativní názory. Ten kdo psal scénář byl buď nějaký začátečník nebo byl totálně namol, protože budování napětí není téměř žádné a všemu dává korunu absolutně nezvládnutý konec. Další z kiksů jsou herci, jeden jako druhý, prakticky v ničem si nejsou odlišní, všichni řvou a u těch, u kterých by se dalo předpokládat že budou "hrdiny", tak svůj potenciál nikdy nenaplní. A poslední výtka kterou mám, tak nechápu jak tam mohli něco vidět, já teda viděl úplný prd. 25%(26.8.2012)

 • ivan_drago
  **

  Film si dokáže udržet napětí jen do té doby, než zjistíte, kdo se po městě pohybuje a z koho má jít strach... Nelogičnost celého rozuzlení je do očí bijící a ani ostatní složky filmu neexcelují, spíše naopak... Koncept celého snímku je pak zcela neoriginální a nic jiného než exteriéry města Pripjať nezaujme...(1.11.2012)

 • Aargh
  **

  Prostředí je naprosto úžasné, ale když scenáristi nedokážou napsat jedinou sympatickou postavu a jediný uvěřitelný dialog, všechno přichází vniveč. Poslední čtvrthodina byla mnohem lepší než zbytek, ale už to nestačilo.(1.12.2012)

 • karlik4801
  **

  Takových filmů už bylo, myslím nekvalitních. Jsou i podobné a daleko lepší. Na to že jsem čekal že to bude celkem dobré, je to veliké zklamání. Celkem jsem se nudil, nebál jsem se, chybí pořádná vyvražďovačka a konec? Neoriginální, zmatený, nevysvětlený, prostě špatný. A nic nebylo vidět, jako kdyby se nic nedělo. Úplná sračka to ale není.(13.12.2012)

 • Danny F.
  ***

  Očekával jsem mnohem více. No ale na pobavení byl tento z části obyčejný a nudnější horor dobrý. Žádné větší vzrůšo však nečekejte. Řádění monster žádné. Větší krvavé scény taky žádné. Hodně se mi ale líbilo to prostředí, bylo opravdu ponuré. 55%(27.1.2013)

 • Martin741
  ***

  Meno Oren peli /tvurce snimku Paranormal Activity/ mi nahanalo hrozu pred kukanim tohoto snimku, ale film je to priemerny. Pripjat a jeho ruiny milujem, su strasidelne uz len samy o sebe. Ktomu sice poznat digitalne monstra, ale atmosfera bola aspon priemerna : 50 %(7.7.2015)

 • elanius
  ***

  (131/2012, DVDRip) / Ono to nakoniec nie je taká bomba ako sa to tvárilo v traileroch, ale keď to zobereme ako klasický radový kúsok od ktorého sa moc nečaká tak to hravo na ten priemer bude. Samozrejme otázka je, ako moc je kvalitný film samotný keďže dosť ťaží zo známeho a mimochodom skvelého prostredia a človek čo to z nedostatkov odpustí. Na nejaký kvalitnejši kúsok s Černobylu hlavne s lepším dejom si budeme musieť počkať. (6/10)(4.11.2012)

 • Bobik9
  ***

  Tak dalo se to vidět a asi nebylo tak špatné, jak tady všichni líčí. Je to holt laciné, bez kvalitních herců, bez kvalitních efektů. Jestli se ale něco povedlo, tak je to postapokalyptické městečko a relativně slušné napětí. Mutanti nebyli prakticky vidět a příběh stál za prd. Člověk by od takovéhle vyvražďovačky čekal alespoň nějaká prsa a ani ta se nedostavila. Rozhodně se nejedná o světoborný horor roku, ale není to o nic horší než polovina jemu podobných.(20.2.2013)

 • Guzo
  ***

  Klasický béčkový horor, který ničím nenaštve ani neurazí. Je tu všechno, co se od takového filmu dá čekat: parta mladých lidí, jeden vysloužilý voják, roztřesená kamera a dobrá atmosféra s několika mutanty. Víc jsem ani neočekával. 55 %(18.9.2013)

 • StanislachKo
  odpad!

  Môj doposiaľ najpresvedčenejší odpad!. Bolo mi jasné, že to bude blud, ale niesol som v sebe hádam do polovice filmu nádej, že to bude aspoň guilty pleasure á la workshop najbanálnejších klišé aké existujú. Každopádne všetky klišé do puntíku splnené boli... ale ono to bolo tak tupé, že to nebolo ani fascinujúce, ani smiešne ale presne na tej zlej hranici, ktorá dokáže iba nasrať. Parta nímandov bola vybraná tak precízne, že všetkým som želal smrť už od začiatku (aspoň malého zadosťučinenia sa mi dostalo), pol filmu prakticky tvorí záber na tmu sprevádzanú civilným, pramálo uveriteľným vreskotom americkej nány. A lacná scéna typu "pozrieme sa čo sa stalo prehraním kamery" ? Vrchol! Fascinujúce obrazy mŕtvej Pripjaťi bol zjavne dôvod, ktorý dal filmu vzniknúť... Ale ani tie z hovna bič neupletú.(10.11.2013)

 • Mol
  ****

  NOT TO WORRY, HERE IS URI!! Černobylská katastrofa mě vždycky fascinovala a zasadit do tohoto místa horor je brilantní nápad. Jak lépe napsat scénář, než posadit bandu amerických mládežníků do dodávky a nechat je tam vykysnout přes noc. Za mě super a jen mě mrzí, že frajer Juri šel z kola jako první, i když jsem to očekával. Atmosféra houstne a strach ve tvářích "hrdinů" taky. Díky roztřepané kameře a baterce jsem měl pocit jako bych tam byl s nimi, prožíval ten strach a utíkal za velkého křiku.(12.12.2018)

 • Kudly4
  *****

  Přesne tohle mi dlouho, dlouho, dlouho chybělo. Vynikající prostředí, sympatické herecké obsazení. Žádné zbytečné dialogy ! Sice mi tam chyběl nějakej ten masakr, ale ta ATMOSFÉRA a PROSTŘEDÍ mi to vše vynahradilo. Kamera ? vůbec mi nevadila, tma ? viděl jsem krásně. V rámci žánru a pro mě osobně ( klišé neklišé ) jasných 5*.(3.8.2012)

 • cocrHeLL
  ****

  Natolik průměrné Béčko, až to musím hodnotit nadprůměrně. Chernobyl Diaries má vše, co by správné béčko mělo mít. Nic víc, nic míň. Natolik laciné a bez větších nápadů. Jak podle šablony na béčka. Proč vyhledávat nějaké nové nápady a bla bla, když tu máme takové roztomilé horrory? 70%(30.1.2013)

 • Johnny.ARN
  **

  Tak akože, hororovú atmosféru to malo, aj keď stále som mal pocit, že sledujem vykrádačku Blair Witch. Neviem čo by som k tomu ešte. Akurát, že ten záver mohol byť iný. 2 z 5(1.2.2013)

 • Sfinkter
  ***

  Lokace Pripjati jsou v podstatě sázkou na jistotu - město duchů, které samo o sobě nahání strach a jeho atmosféru využívají všichni, od filmařů po tvůrce počítačových her. Děj snímku mi vyhovoval, střet s tajemným obyvatelstvem je podán s patřičným napětím a díky nezapomenutelným exteriérům Pripjati a dekoltu Olivie Dudley bych se podíval znovu.(31.10.2015)

 • C0r0ner
  *

  "Šokující film plný děsu a hrůzy", hlásá oficiální popis snímku. Já bych spíš řekl něco jako "strašná sračka, kde není vlastně vůbec nic dobře a člověku se protáčejí panenky při té nudě a debilitě, která se před ním hodinu a půl odehrává". Béčkové horory pro mě doteď byly neznámou a po téhle zkušenosti tomu tak bude i v budoucnu. 25%(12.3.2017)

 • sir-dave
  **

  Ztotožnil bych se se Sadowskiho větou v závěru "I can't see anything". Chápu, že tmou se dají zakrýt nedostatky, dá se jí nahnat hrůza ale když se musí divák pořádně soustředit aby něco viděl, tak něco není OK. Dalo se vytěžit více. Fanoušky vyvražďovaček na druhou stranu těch necelých 80 minut nezabije.(25.7.2012)

 • TonySad
  *

  Chernobyl Diaries je krásný příklad, kdy trailer představuje film mnohem lépe, než jaký ve skutečnosti je. Reklama je opravdu kvalitní, ale samotný film už v hodně věcech značně pokulhává. Nevím proč jsem si myslel, že tento film je natočen ruční kamerou. Asi tím, že ve filmu kamera neustále klepe. O to ale nejde. Všechny "dobré" scény jsou odhaleny v traileru, takže se prakticky nemáte čeho leknou. Snad jen příšerné kvality závěru. Čekal jsem mnohem víc...(1.8.2012)

 • xhonza09
  ****

  Dlouho jsem se na tento film těšil a nesklamal mě.Až na neúplně pravdivé informace ohledne Černobylské katastrofy a zmateného konce se mi film líbil.(27.8.2012)

 • Testament
  **

  Eh? Nedodělek. Černobyl, medvěd, co se prohání barákem (ne, nezhulil jsem se), zmutovaní lidi a závěr "šokující". Tak, kdo další? A rozpočet byl kolik? Každýmu 2 hambáče, Zero Colu a vodku s cigárama pro tovariše. Na neshledanou.(28.10.2012)

 • Ceres
  *

  Bylo jasné, že pro film bude použit jen název měst Černobyl a Pripjať, takže pro skutečné fanoušky Zóny tenhle film bude minimálně utrpením se dívat na lokace, které prostě nejsou ani zdaleka podobné Pripjati, ale to hloupí američané neřeší a nezasvěcení také ne. Na mě první půle působila jako komedie, ruský průvodce a jeho hlášky stály za to, zvláště "I work alone". Asi největší plus je to, že film obsahuje lekavé scény, ale po čase, kdy máme možnost vidět více mutantů, tak to ve mně nic nedělalo. Třešničkou trapnosti na dort byla poslední scéna, nechápu proč se někdo snaží zakončit jako spousta jiných špatných filmů nějakou rádoby šokující scénou a rozuzlením. A palec nahoru za tu blonďatou prsatici teda dávat nebudu, jako někteří puberťáci tu. Sečteno podtrženo - chtělo to lepší atmosféru a příběh, film je od začátku do konce průhledný, takže jako oddychovka ok, ale kvalita filmu je velmi nízko, zvláště pro fanoušky Zóny, pro ostatní hodnocení bude vyšší.(23.1.2013)

 • fefee
  ***

  Primerane a efekte natočený horor, bavil som sa!(28.3.2013)

 • ti88na
  *

  Toto sa vážne niekto odváži nazvať hororom? Tvorcovia by mali ísť sami do černobyľského reaktoru na pár dní a možno by sa im okrem iného rozsvietilo aj v hlavách a pochopili by akým nehanebným spôsobom zabili skvelý námet vo výbornom prostredí. Zrejme pre nízky rozpočet sa rozhodli len vykradnúť o stupeň kvalitnejšie horory, ale aj tak je to len trápne behanie vystrašených magorov po bytovkách pripomínajúcich Luniku IX. Absolútna predvídateľnosť, nulový dej, mizerný scenár, príšerná chaotická kamera, jednoducho tragédia. Jediné pozitívum je dĺžka, kde som však tiež len zdesene pozrela na stopáž a povedala si, veď o chvíľu je koniec a ešte sa nič nestalo.(10.3.2014)

 • PKD
  ****

  Pro mě,jakožto fanouška herní série S.T.A.L.K.E.R.,dost zásadní věc. Od tohoto filmu jsem dostal přesně to,co jsem čekal. A to se mi moc často nestává.(23.5.2017)

 • HorrFi
  ***

  Zasadit děj hororu do okolí Černobylu byl dobrej nápad a jakž takž se to povedlo ikdyž je to vlastně pořád jak přes kopírák..(31.12.2017)

 • grizly007
  *****

  Koukám J-elita opět pranýřuje super horor. Perfektní atmosféra kterou buduje především město samotné. Slušný lekačky. Já se bavil dobře suprová pohodovka. Po delší době zase horor kde jsem se i příjemně bál. Samozřejmě nevim co na to Livingdead-ova ségra ,maminka a kdo ví ještě s kým čumí to kopyto na filmy :DDD jinak se mi hrozně líbí hodně se zde opakující názor že se amíci chovali jak dementi. Teda viděl jsem tisíce filmů kde logika hlavních postav byla směšná ale že bych si v tomto filmu všiml nějaký demence ze strany herců? hmmm v čem jako? :))))(26.7.2012)

 • Bioscop
  **

  Další z řady nízkorozpočtových filmů natočených za 48 hodin. Rádoby autentická kamera která má vždy stejný problém a to ten že když se už konečně začne něco dít tak není vůbec nic vidět!! Několik kopanců do auta, výkřiky odnikud, postavy v dálce a další pro nás diváky asi cenzurované záběry. I přesto doufám že se námětu zhostí šikovnější režisér (a taky kameraman), protože nápad to opravdu není špatný.(19.8.2012)

 • mrx.friend
  ***

  Lepší tři hvězdy, opět s otazníkem směřujícímu k místnímu hodnocení. Na druhou stranu, holt mam pro slátaniny tohohle typu slabost. Bezvadná byla myšlenka zasadit příběh do prostředí opuštěných sídlišť, která mi hodně připomínala feťácká doupata, pro mě osobně strašidelné už samo o sobě (viz můj komentář k Dětem ze stanice Zoo). Byl jsem tím pádem o kousek blíž to zhltnout i s navijákem, protože podobnými baráky se může "pyšnit" snad jen střední Evropa. Dál atmosféru skvěle podtrhovala ta všudepřítomná šeď, barev tu moc nenajdeme (i přesto, že argumentem může být fakt, že se téměř celý film odehrává v noci). Nejkrušnější momenty si pro nás tvůrci připravili uvnitř mikrobusu (asi by mě co nevidět přepadnul klaustrofobickej rapl), v jídelně a v úzkých tunelech (ehm, katakomb?) při závěrečném prchání. Jasně, kamera je přespříliš akční a ukáže máloco, ale u sebe to řadím do plusů (zřejmě proto jsem ještě před zkouknutím žil v domnění, že jsou Černobylské deníky dalším found-footagem).(30.1.2013)

 • ecceHOMMO
  **

  Sklamalo.....a to veľmi...Absolútne nevyužitý potenciál Černobylu. Temnota veru zabrať nedostala...a záver akože "šokujúco prekvapivý" vyznel neoriginálne a až gýčovo.(4.2.2013)

 • TheNine
  **

  Ach jo. Člověk se chce jednou pořádně podělat a ono nic. Lokace sama o sobě nahánějící husí kůži a potenciál hororu vystavěného na radioaktivní půdě Černobylu je do posledního písmene otřesně nevyužitý. Nevidíte NIC, strach z neznáma se nedostavuje a ten konec... to mělo být prokrista pána co?! Oren Peli ať se jde zahrabat, tohle vymyslet muselo dát teda hodně práce. Jediný plus na tomhle filmu je Olivia Dudley. A ano, není to jejím herectvím... Dialog: "Yuriiiii!" Hodnocení: 20%(11.3.2013)

 • Kosmik 1
  ***

  Nápad skvělý a musí se ocenit, bohužel kvalita zpracování se zase musí chtě nechtě zkritizovat. Většinu času jsme totiž ve tmě, kdy nic nevidíme. Když už něco vidíme, tak pouze stíny, nebo jen se něco rychle těžko postřehnutelně mihnout v záběru. Lekačky moc nefungují a tak nám zbývá jen ta atmosféra málo probádaného Černobylu, která koneckonců také šla udělat daleko lépe. Hysterky v hororech mě štvou už delší dobu, takže to už je jen tak na okraj. Asi by to bylo spíš na dvě hvězdy, ale zase takový průser to u mě nebyl, i přes všechnu tu kritiku. 55%(29.9.2014)

 • Evandulik
  *

  Rozbehlo sa to celkom nádejne, ale ako partička prišla do Černobylu sa začal sled nelogického správania, behania za nebezpečenstvom, záberov na prsia, škrečania, úteku pred psami. Od začiatku som vedela v akom poradí postavy zomrú a z koledovali si zomreť už skôr. Mutanti nie sú nejako prepracovaní a príbeh stojí za nič. Jedna hviezdička za zábery na obydlia a reaktory, ktoré navodili správnu atmosféru.(12.11.2014)

 • vitekpe
  ***

  Normalni, na nic si nehrajici vybijena...Olivia Dudley je superkocka, a Pripjat je diky "Stalker Game" moje oblibena lokalita, takze jsem to odkoukal uplne v klidku. Par lekacek dobrejch... 3++(13.10.2012)

 • Rebbit
  ***

  Hory mají oči po Černobylsku??? Celkem se to povedlo, mám rád filmy s takovými to příšerami, nebo-li ozářenými radiací.(27.1.2013)

 • Sajuska1991
  **

  Teda ale medvěda posrali, to zas jo :-D(9.3.2013)

 • slovan1
  ***

  Jak už to tak bývá, práce, noční směna, klid, takže se jde dívat na horor. Černobylské deníky mají atmosféru, která je někdy strašidelná a hlavně! moc dělá prostředí Pripjatu. O tom, že jde o horor s klasickými klišé, se ale tady nechci rozepisovat. Nějakým způsobem mi to nevadilo a docela dobře jsem se bavil. Naštvala mě jedna věc a to ta, že ani na konci se divák vlastně dozví prd... Proč, kdo...?(2.5.2013)

 • Jello Biafra
  *

  Hlúpy béčkový horor o skupinke amerických turistov, ktorí sa vydajú na výlet do mesta duchov Pripyať. Dotyčná oblasť je však okrem radioaktivity zamorená aj mutantmi rôzneho druhu. Podpriemerná záležitosť bez atmosféry i napätia.(16.2.2015)

 • marrjaana
  *

  dokud se tam neprohnal ten medvěd tak se to ještě dalo(28.7.2012)

 • beba789
  *

  Film s velkým potenciálem,který režisér neuměl použít a vůbec to nepůsobilo strašidelně.Celý film je tak předvídatelný že se ani neleknete.Je už od začátku jasné že tyto ''hrůzostrašné" události nepřežije nikdo.A na konec tu máme překvapení , který mi přijdě,že je v každém druhém hororu.Letošní rok hororům moc nedal (až na Cabin in the Woods,které zatím není nikde k sehnání ale ohlasy má na horor velice dobré).Máme tu samé propadáky:Piraňa 3DD a teď tohle.Spíše by se to mělo jmenovat Černobylské Debility.Doufám že aspon PA 4 se Silent Hillem 2 se povedou.18%.(7.8.2012)

 • DonQ
  *

  Film byl pro mne zklamáním, a to nejen díky zpackanému "hororu", který nestraší, neleká - nedělá nic, ale především o neautentičnosti reálií, což dnes, v době černé turistiky by jistě ani pro filmaře nebylo neřešitelným problémem. To obzvláště, když konkrétně město Pripjat je mediálně více než provařené. O hovadinách ohledně radiace ani nemluvě.(13.8.2012)

 • JančiBači
  odpad!

  Ak sa ma niekto opýta, aký dobrý horor som videl v naposledy, určite nepoviem Černobylské denníky. Je to ako 10x vyvarený ruský čaj. A ja v záujme blaha ostatných užívateľov CSFD nebudem dávať súcitne žiadne hviezdičky ale hneď to hodím na smetisko dejín a označím ako odpad, pretože tam tento film a všetky jemu podobné patria. Tých 90 min zabitých pri pozeraní tohto by som vedel využiť aj lepšie ! Amen(13.9.2012)

 • Šakalík
  ****

  Na tenhle film jsem se dlouho těšil, což většinou vede ke zklamání, ale tentokrát jsem spokojen. Film sice neoplývá nijak novátorským scénářem či režisérskými postupy, zato nabízí výbornou atmosféru v mimořádně působivých exteriérech liduprázdné městské zástavy. Film jsem viděl v době, kdy jsem hrál hru Metro 2033, která se odehrává v Moskvě po nukleární válce, takže to pobíhání po děsivě prázdných ulicích – zatímco Geigerův počítač hlásí vysoký stupeň radiace – mi bylo dost povědomé. :-) Ve filmu je několik výborných lekaček, já třeba skoro zešedivěl při setkání s medvědem. Je škoda, že ve filmu není více nočních záběrů. Taky samotný konec šel asi vymyslet lépe, nicméně v globálu film splnil má očekávání a vůbec bych se nebránil druhému dílu.(6.10.2012)

 • R1CH1E
  *

  Úžasná myšlenka s opuštěným děsivým městem a totálně zmrvená šance na dobrej horor. Žádný pocit strachu, jen pár lekaček, nulová gradace a děj předvídatelný jak vánoční TV program. Jo a hlavní příšery mají být děsivé a nebo aspoň nechutné.. tady to nebylo ani jedno, protože vlastně nejdou celý film vidět.(23.12.2012)

 • jefff
  *

  Tak zajímavé téma, z toho se dalo vykřesat hodně. Bohužel jd o totálně dementní film bez atmosféry a vlastně bez důvodu ke shlédnutí, protože po celou stopáž filmu není nic vidět krom řvoucí partě rozmazlenců. Nechápu podle čeho distribuční společnosti vybírají filmy, které půjdou do kin. Já na tento sice nakonec nešel, i když jsem to měl původně v plánu, ale dobře jsem udělal, byly by to pouze vyhozené peníze a zkažená nálada. No a pak taková pecka jako Insidious se do kin u nás ani nepodívá. Nechápu.(28.12.2012)

 • korndaddy
  **

  Jsem rád, že sem od filmu moc nečekal, tudíž nemůžu bejt moc nasrán. Pár lekaček sice bylo a nápad udělat film z Pripyatu je dle mého hodně zajímavý, ale to není vše. Film přes to nudil, byl nepropracovanej a herecké výkony velice průměrné. Snad se do budoucna dočkám kvalitního snímku z černobylského prostředí.(11.2.2013)

 • DeLaMorte
  **

  není to taková tragédie jako tehdy v Černobylu,ale žádná sláva se zde nekoná....pár dobrých momentů a dokukáno pouze s pocitem,jaké kamerové záběry Pripjaťi kameraman ještě nabídne.(24.2.2013)

 • Chipsonator
  ****

  No a takhle to dopadá když Američani lezou kam nemají. První věc co musím pochválit je místo kde se příběh odehrává, opravdu skvělý nápad udělat horror z místa největší jaderné katastrofy. Atmosféra opuštěné Pripjaťi a Černobylu je skvělá ( i když ani jeden záběr nepochází ze skutečného místa, ale tak co už), a hlavně díky tedy jedinečné atmosféře těchto dvou míst hodnotím takhle vysoko. Film začíná pozvolna a tak první asi půl hodinu se nic neděje, avšak jak už to u horrorů kde si banda mladých lidí někam vyrazí bývá, něco se posere a film pak už jen stupňuje atmosféru a to opravdu skvěle, tak skvěle že mě film donutil oddalovat má sluchátka od mých uších (můj tradiční zlozvyk při sledování horrorů, i když to tady nebylo tak hrozné jako při Sinistrovi, tam jsem měl ke konci radši sluchátka deset centimetrů od uších). Co se týče herců tak jsou obstojní a obstojně hrají, sice nic extra ale stačí to. Dokonce ani kamera mi tu nevadila jak si tu někteří stěžují, podle mě byla dobrá a to co bylo vidět bohatě stačilo, přeci jen si tak film uchovával rouško tajemství když kamera neodhalila všechno do detailu. Tak a teď je čas na konečný verdikt, tákže Černobylské deníky jsou dle mě jak na CSFD tak i na IMDb nedoceněné, film pracuje se skvělou atmosférou, ta se od poloviny filmu parádně stupňuje a i když jsou některé lekačky trochu předvídatelné tak fungují, podle mě jsou Černobyslké deníky víc než slušný horror, který si ode mně vysloužil čtyři hvězdičky a 75%.(29.3.2013)

 • mlSean
  **

  chernobyl diarrhea(2.6.2013)

 • herr_carter
  **

  Příznivci a vyznavači dokumentů těšte se, Vaše srdíčko zaplesá nad tíživými exteriéry radioaktivní a neobydlené části Ukrajiny, ta deprese tu všude vykukuje, jenom když člověk těmi opuštěnými lokacemi prochází. Naopak přívrženci hororů ruce pryč, děsivé to nebylo bohužel ani trošku, lekačky předvídatelné a moment překvapení se nedostavuje. Pokud by se tenhle film udělal jako FF, asi by tvůrci udělali lépe...................moje hodnocení = 4 z 10.(22.8.2015)

 • anaticha
  **

  U tohoto filmu jsem měla celou dobu takový divný pocit, protože Pripjat jsem znala jenom z fotek a nedokážu si představit co bych tam dělala, kdybych se tam ocitla. Každopádně obdivuju herce a všechny kolem, že tam dokázali točit! Jako film takový nic moc, nenadchne, ani neurazí.2*(22.8.2012)

 • Teabag
  ***

  Příjemný hororový kousek s docela dobrým nápadem, ale bohužel jen průměrným provedením. Každopádně procházka po Pripjaťi měla svoje kouzlo a nebýt zbytečně natahovaného úvodu a fádních postav, mohlo to být opravdu super. 5/10.(15.11.2012)

 • Joann
  ***

  Pitomí amíci s pitomejma nápadama a jeden Rusák, kterej to má ,,pod kontrolou"....Nevím teda, proč by zmutovaný příšery napadlo překousávat kabely od auta, ale budiž...Některé lekačky slušné...rozkousané nohy taky ok...Škoda, že je to kvality B až C, ty hnusný potvory mě docela zajímaly, ale tohle jsou spíš blbě udělaný zombíci, na který není skoro vidět....Ale tak aspoň občas jsem se bála, to je pravda.(15.2.2013)

 • sedm.1
  ***

  Černobylské deníky nejsou na jednu stranu ani žádný zázrak, zároveň ale ani žádný vyložený průser. Jako horor má film velice slušnou atmosféru, hodně syrově působící styl a o napětí tu také není nouze, čemuž se ovšem nelze příliš divit, když jedním z autorů je i tvůrce dokonalých Paranormal Activity. Herci pak působí přirozeně, sympaticky a nikomu z nich jsem po celou dobu nepřál vyloženě nic špatného. Navíc celá zápletka mi přišla poměrně dost originální, až se divím, že toto téma ještě nikoho předtím nenapadlo zpracovat, anebo je to možná způsobeno prostě jen mou neznalostí, každopádně jako nápad na horor mi téma černobylské katastrofy, odehrávající se přímo v jejích prostorech přišlo opravdu výborné a především i hodně široce využitelné. A zde je možná ten největší kámen úrazu. Černobylské deníky mi totiž přijdou jako silně nedotažený a zcela nevyužitý film. S takovým tématem, s takovým nápadem a takovým dokonale hororově působícím prostředím mám z celého filmu jednoduše dojem, že tvůrci totálně promrskali šanci udělat skutečně vyjímečně perfektní horor. A není to jen otázka financí, neboť ačkoliv jsou Černobylské deníky velice levným snímkem, jak známo i za málo peněz lze pořídit hodně muziky. V tomto případě jde tedy především o lacinou zápletku, která je skutečně prostinká a chudá jak mongolský rolník, a postupem času, ikdyž na jednu stranu film dějově gradoval, tak se z toho zároveň postupně stávala i čím dál více primitivnější podívaná, zbavená jakékoliv úrovně a soudnosti natočit něco, co není jen narychlo uplácaným blábolem. A celé je to pak završeno rádobyšokující pointou, která to spíš ale ještě jen víc zazdila. Černobylské deníky je zkrátka snímek, který sedne spíše méně znalým žánru, ti si to celé dokonce mohou i s příjemným mrazením v zádech docela užít, pro zkušené „hororžrouty“ to ale zas až taková lahůdka není. Prostě jako průměrný thrillerový horůrek ok, ovšem nic víc.(11.5.2013)

 • chaometic
  *

  Naprosto žádná horrová atmosféra, na kameře nebylo vidět jediné obludárium......... SPOILER:::: Týlpka něco pokouše a on neví co to bylo. Scénář pod psa.. Divým se proč vůbec točí takové filmy....(26.12.2013)

 • AdamesWWE
  **

  [3/10] Zo začiatku to vyzeralo celkom dobre, prostredie kde sa odohrala jadrová katastrofa vyzerá dobre, ale film naráža na základné problemy. Tínedžerov som čakal, škoda sympatického Juriho ktorý skonal ako prvý, ale kamera je fakt amatérska a rozstrasená, snaží sa zakryť malý rozpočet a slabé masky mutantov, ktorých ani vôbec nieje vidieť. Atmosféra nulová, lakačky skoro žiadne. Lacné, amatatérské a podpriemerne slabé. A to som si myslel, že film má dosť veľký potenciál.(12.3.2015)

 • kebom
  ***

  Vcelku som sa zabavil, chcelo by to viac sympatických hercov a trochu menej absurdných rozhodnutí postáv. Oceňujem udržanie napätia.(18.11.2017)

 • M.i.k.e
  *

  nevýrazná,nezajímavá a hlavně nudná podíváná s několika nepříliš sympatickými hrdiny,ke kterým jsem si nedokázal za celou dobu vytvořit vůbec žádný vztah a bylo mi ve finále úplně jedno pokud z nich někdo záhadně zmizel/umřel.Co víc,ústřední "mutanti" nejsou za celou dobu prakticky vidět a tentokrát to napětí příliš nepřidává.Jedna hvězda za slušnou atmosféru opuštěného města,které má ke skutečnosti poměrně blízko...30%(29.7.2012)

 • shimpy(CZ)
  *****

  Mě si film získal opravdu skvělou atmosférou, celou dobu jsem si připadal, jako bych byl účastníkem dění. Černobylská katastrofa mě fascinuje. Je zde cosi tajemného a "jiného". Způsob jakým bylo zachyceno město duchů - Pripyat, je opravdu splněný sen každého, který aspoň trochu touží po tom se do tohoto města skutečně podívat. Přesně takhle to tam vypadá, z filmu sálá ta beznaděj, to ticho a ta prázdnota... Člověku až mrazí, jak to vypadá skutečně. Pokud se film opravdu natáčel na "místě činu", obdivuji filmaře, že tam tak dlouho vydrželi. Já bych byl strachy bez sebe... hlavně v noci...(4.10.2012)

 • Sufferer
  **

  Vstup len na vlastné nebezpečenstvo, a to doslova. Černobyľské denníky priťahujú divákovu pozornosť pod rúškom známej rádioaktívnej katastrofy, a keďže už len pomyslenie na ňu nevyvoláva dvakrát príjemný pocit, je tento námet ako stvorený na hororové spracovanie. Film sa pochopiteľne nenatáčal priamo na mieste tragédie, no ilúzia ľudoprázdneho a pustého prostredia je takmer dokonalá, avšak je užitočná ako vedro bez dna, pretože sa nedokázala podpísať na atmosfére, ktorá tu proste chýba. Tvorcovia si pre nás pripravili iba ošúchané “bu-bu-bu“ postupy, ktoré ani zďaleka nie sú desivé či strašidelné, no na druhej strane, táto extrémna osemdesiatminútová turistika zbehne celkom rýchlo.(12.10.2012)

 • VanTom
  **

  Pobíhání po opuštěném sídlišti a v podzemních tunelech rozhodně nepostrádá atmosféru, ale když ono je to celé tak hloupoučké, předvídatelné a nudné. :-( Díkybohu tvůrci nezvolili zprofanovaný koncept "reálné" found footage, takže i když natáčí podobně (ruční kamera neustále v blízkosti herců), zachovává se přehlednost a dá se na to koukat.(2.1.2013)

 • Warle
  **

  Zombie z tohohle filmu... Mám další důvod k tomu, abych se tam taky jednou vydal. Škoda nevyužitého potenciálu.No problem, Pripyat is only for us today(2.2.2013)

 • Sany33
  ***

  Vyslovenie niečo, čo by mi na tom vadilo som nenašiel. Nápad to bol vynikajúci hneď zo začiatku na vás dýchalo to postapokalyptno, ktoré vie navodiť Černobyl. Škoda len toho, že nebolo všetko doladené do detailov, ktoré by mne vyhovovali. Práca s tmou je super vec ale poodhalenie tajomstva nastáva vlastne až v posledných minútach, čo nieje asi moc dobre. Koniec tiež, nieje niak moc dobre dotiahnutý, keďže jedinú ženu .... ale to by bol spoiler tak vám musí stačiť iba mojich 60%.(18.3.2013)

 • Circo macabre
  *

  Tak se připravte na dobrodrůžo. Jedem se ozářit do Černobylu, no nebude to švanda? Tvůrci si asi mysleli, že jo, jenže ono spíš ne. Když všude něco běhá, skřípe, plácá se, padá, šustí a já nevím co ještě, ale je hovno vidět, tak mi to moc zábavný nepřijde. A to ani když tam šoupnou prehistorickou zmutovanou rybu a gymnasticky zaměřenou mrtvolu. Co víc může zkazit den než tohle? No asi hodně věcí, ale řekl bych, že dnes mě nic horšího nepotká. Na závěr ještě pár slov od jednoho známého filosofa - ...a budeme dělat, že jedem.(22.8.2013)

 • MareT.
  ***

  Jak se to vezme. Já jsem totiž od toho moc nečekal a proto jsem ani nebyl zklamaný. Celkový příběh nevybočuje ze standartu, postavy taky ne. Atmosféra celého místa je ale kvalitní, kdyby to mělo lepší scénář a více udérných a zapamatovatelných scén, bylo by to určitě lepší. Takhle jenom čekáte a ve většině případů se nedočkáte.(2.7.2012)

 • mosnak
  ***

  Ono by to jako nebylo zase tak špatný :-) jen kdyby; za a) byl tento film natočený před Pádem do tmy a Záhadou v Blair Witch, za b) byl natočenen např. španělama a za c) kdyby to nebylo,tak americky blbé - 60%(26.7.2012)

 • FMJ
  ****

  Chernobyl Diaries neurazí,ale ani nenadchne snad jen kromě místa kam je zasazený.Průběch filmu i konec odhadne každý divák co má alespoň trochu nakoukáno hned na začátku.Klasický horor na 3 hvězdy,ale mě se líbilo prostředí tak tomu jednu hvězdu přidam. 63%(18.8.2012)

 • Phorbo
  *

  Klasické očekávání po pěkném traileru, který nabídl ty nejzapeklitější momenty celého filmu (a to nejaká čistá stopáž 80 minut bez reklam a titulku), mění očekávání v totální debakl. Tendle jednoduchý, laciný a ohavný kus, který má znázorňovat kdo ví co, nevypadá vůbec na to, že by byl z ruky Orena Peliho. Todle fakt napsal on? To měl snad nějakou slabší chvilku. Casting, kamera, hudba, střih... ono to všechno stojí za totální houno. Reakce některých postav, hlavně teda Paula a Amandy (no vlastně uplně všech), jsou fakt hrozné, odporné a zavádějící, jestli todle nemělo být myšleno jako nějaká parodie na Pripjat nebo vlastně co. Paul si stěžuje na to, že přestává vidět a stejně potom je metr a pul od jedny bloncy (když byly v grupě dvě) a ví přesně že je to ta Natalie, potom vidí mutanty, kteří jsou dobrých 20 metrů daleko a když na ně přiběhnou ozbrojenci tak na ně mluví čistě anglicky, když bydlí tak dlouho na Ukraině. To přece dává všechno logiku. Ono si to ani tu jednu hvězdu nezaslouží. Ale za Marilyna na konci, kterej mi zhoršil mínění o celé crew, která natáčela film, dávám jednu hvězdu, za to jak moc jde zpackat tak hezkej motiv.(9.10.2012)

 • netahlo
  *

  Tristni podivanou podtrhnul jeste zoufalejsi dabing. Nicmene si nedelam iluze, ze v originalnim zneni by to byl lepsi zazitek. Jedna hvezda za tu kozatou blondynu.(31.12.2014)

 • oRi11
  **

  Na Chernobyl Diaries, jsem se těšil hlavně kvůli atraktivnímu prostředí, bohužel ve filmu tento potencial moc nevyužili. První polovina, ve které se děj teprve rozjíždí, je celkem zábavná. Zato druhá polovina nepřináší nic nového, je nudná, plná nelogického chování postav, které si pouze chodí pro smrt. Výsledkem bylo to, že jsem se těšil až všichni poumírají, místo toho, abych někomu z nich fandil.(14.3.2015)

 • Allica
  **

  Fungovalo to trochu ze začátku. Potom se atmosféra začala kazit. Nejvíce to tu zde kazí především obsazení a jejich kostýmy - takže sledujete spíš bandu "šampónků".(6.7.2015)

 • qxkamo
  ***

  Viac zamakat na scenari, pridat viac napatia a malo by to este o jednu hviezdicku viac. V tomto pripade je aj dobre, ze to nebolo tocene ako FF. Koniec by vsak mohol byt iny.(6.11.2015)

 • KeithMaxwell
  ***

  Nadprůměrný horor kde nebýt posledních 20 minut a nesmyslného konce jsou to pohodové 4* Do té doby to skvěle funguje a hodně tomu pomáhá prostředí které je užasné, co muže být děsivější prostředí než noční černobyl?(10.1.2016)

 • Becca_
  *

  Přála jsem si aby tam chcípli všichni...a hlavně rychle!(29.11.2016)

 • wampire23
  **

  Rozmýšľal som medzi jednou a dvoma hviezdami. Nakoniec som ostal pri slabších dvoch. A to z dôvodu, že existujú aj horšie horory podobného typu. Takisto to zachraňuje krátka stopáž. Prvá polovica má dokonca akú takú atmosféru a Černobyľ tu vyzerá naozaj strašidelne a tajomne. Avšak niekde za polovicou sa to zvrtne a nastane bezhlavá tmavá naháňačka so strácaním postáv a s totálne debilným koncom. Holt, scenáristi sa príliš nenarobili. Ale som rád, že to nie je točené klasickým digitálom ako PA a podobne. To jedno pozretie sa dá, ale nič veľké od toho nečakajte.(28.7.2012)

 • jorgus
  ***

  Mno celkove bych měl jít ještě o hvězdu níž,ale nemohu si pomoct..ručněkamerove filmy mam prosté rád..první třetina filmu nadstandardní,ale pak se to už klasicky vezlo:/atmosféra ta tam a ani závěr to nezachránil:-)(3.8.2012)

 • Illy
  **

  Tam kde Hory mají oči, jsou v Černobylu jen vydloubané důlky.(13.10.2012)

 • Ronaldo79
  ***

  Dost mi to připomínalo o rok starší Evidence, který je o level lepší a hlavně svojí atmosférou a dynamičností neporovnatelný, ale i tak Chernobyl Diares za jednu projekci stojí. 55%(21.10.2012)

 • Noomi
  *

  Je pravda že nápad to bol celkom dobrý, ale nevyužitý. Po 15 minútach som si pri tom začala listovať v časopise, ďalšiu hodinu som hrala online poker a že je koniec som zistila až vtedy, keď ma na to upozornila No Reflection od Mansona, ktorú tam strčili k záverečným titulkám. Zároveň je to asi jediný dôvod tej osamotenej hviezdy, inak by svietil odpad. Pozdravujem Bradleyho Parkera : si zabil!(27.10.2012)

 • J*A*M*A*L
  ****

  Před čtyřmi dny jsem si užil asi nejlepší AMERICKÝ HORROR Cabin in the woods, předevčírem jsem měl tu čest zažít naprosto famózní horrorový duchařský zážitek a zároveň pro mě nejlepší horror roku 2012 Woman in black s DANIELEM RADCLIFFEM a dnes jsem si vychutnal trošku slabší, ale přesto pro mě skvělý horror.No začátek filmu: Typický americký horror (parádička a všichni se smějí), ale nuda to nebyla a poté jakmile ve filmu běžela 25. minuta, tak pro mě začal velký horrorový zážitek.Ani příběh nebyl špatný, což vlastně nemá snad žádný americký horror (kupodivu) tentokrát se už nezabíjelo jen v určitém místě, tentokrát na to měli celé město, takže i výhoda.Navíc jsem docela čekal, že se mi to bude líbit když to bylo od tvůrců Paranormal Activity.Asi se na každém konci jejich horrorů leknu.89%(18.1.2013)

 • arcticsky
  **

  Velmi dobrá "základní" myšlenka příběhu a působivé prostředí - to jsou klady tohoto filmu. Ale zpracování je skoro katastrofální. Než dojde k nějaké akci, musíte přežít zdlouhavé a věčným hádáním a hysterickými výstupy vyplněné mezihry s nesmyslným pobíháním v přítmí různých sklepů. Partě afektovaných rozmazlenců začnete zhruba po polovině filmu přát co nejhorší konec a ten se také dostaví....(7.2.2013)

 • Santino7
  **

  Čo som si z filmu najviac zapamätal, bola asi tá roztrasená kamera, ktorá mi vadila po celý čas. Absolútne zlý výber, pôsobí to zbytočne chaoticky - i keď na druhej strane ten všadeprítomný chaos a zmätok je viacmenej jediné (spolu s prostredím), čo film drží nad vodou, keďže film ako taký postráda akúkoľvek obšírnejšiu zápletku. Je mi jasné, že bolo zámerom, aby to pôsobilo tajomne, lenže aj tajomné filmy mávajú v druhej polovici nejaké to rozuzlenie. V tomto prípade sme sa k niečomu dopracovali dajme tomu až v záverečnej minúte, keď to bolo ako tak načrtnuté (a zvládnuté celkom fajn), lenže to je príliš málo. Ale na jedno pozretie to s prižmúrenými očami ujde, hlavne vďaka nie premrštenej dĺžky, ktorá je tak akurát. Vzhľadom na divácky "príťažlivú" tému sa však z toho dalo vyťažiť omnoho viac. 2/5(8.7.2014)

 • Lucas87
  odpad!

  Parta tupých Američanů si vyjede na Ukrajinu, no jak to asi může dopadnout ?(9.6.2012)

 • Jiu
  **

  Skupinka tupých teenagerov, zjavne úplne absentujúca schopnosť racionálne myslieť skúma každú dieru v rádioaktívnom mestečku. Môžete trikrát hádať ako to skončí.(10.6.2012)

 • ProgLaney
  ***

  Další z řady teď tak populárních hororů, který se tváří trochu jako dokumentární a snaží se navodit autentickou atmosféru rozklepanou kamerou, kterou zcela výjimečně nedrží jeden z protagonistů a jejíž záznam se zcela výjimečně nenajde někde ležet. Celkově vzato mám dokumentární horory rád, ovšem u "Černobylských deníků" se dostavilo trochu zklamání. Že jsou hlavními hrdiny opět banda tupých, mladých lidí, kteří dělají pro tyto filmy tak klasické, většinou fatální chyby, by mi tak nevadilo, nějak se ten spád navodit musí, že ano. Co už mi vadí víc, je fakt, že okolí Černobylu a Pripyat konkrétně jsou super atmosférická místa a film z nich nevyždímal maximum. I přes nesmírnou atraktivitu místa tak film nijak nevybočuje ze škatule všech těch Tunelů, Ghost Encounters a Blair Witches, ačkoliv exteriéry Pripyatu nabízejí tisíce možností. Nápad zmutovaných pacientů není špatný - co nechápu, proč - když kameru nedrží jeden z nich - nejsou záběry na tyto mutanty lepší, aby krom lekaček vynikly také efekty a dostavilo se trochu toho zhnusení z toho, co by tak eventuelně mohla radiace způsobit. Místo toho je všechno nejasné, točené asi mobilem, který ale nedrží nikdo z "hrdinů". Lekačky jsou další věc - je jich ve filmu pomálu, sem tam stín, sem tam postava, samozřejmě nesmí chybět obligátní postava (nejlépe dítě, ano) stojící zády ke světlu (jen jsem čekal, kdy se otočí a uvidíme černé oči, protaženou černou tlamu a tak)...paradoxně jsem se nejvíc lekl asi medvěda. :-D Pak už jen útěk, vyvražďovačka...HODNĚ se mi LÍBIL konec, to bez ironie. Ten měl nápad a díkybohu za unhappyend. Celkově vzato - průměrný horor z nadprůměrného prostředí, jehož potenciál nebyl dle mého plně využit.(15.7.2012)

 • Game90
  ***

  Po zhliadnutí traileru som mal pocit že nás čaká naozajstná pecka odohrávajúca sa v Černobyle. Ale prišlo sklamanie, toto bol ďalší horor do zbierky neohúril-sklamal...(28.7.2012)

 • Socom
  ***

  V celku priemerný horor, ak sa dá vôbec nazvať hororom. Miestami vydesí, avšak scenár je veľmi oklepaný, režisér nepriniesol v skutku nič nové. Nebyť skvelého miesta kde sa dej odohráva akým je bezpochyby Černobyl, bolo by moje hodnotenie o niečo kritickejšie. Šedý priemer.(14.9.2012)

 • Zajdo
  **

  Jedna hviezdička za námet, druhá za Pripjať, ktorý vyzeral celkom vierohodne nato, že sa tam nenatočila ani sekunda filmu. Ostatok ako kamera (tmavé), lakačky, príšery (na sekundu rozmazané v zábere), navodenie strachu, atď. bolo slabé. Prvých 20-30 minút exkurzia ma bavila viac, ako samotné dianie, čo je pri horore asi zlé, pri dokumente by som to uvítal. Herecké výkony mi nejak extra nevadili, neboli zlé ale ani dobré.(8.10.2012)

 • Aluminium
  *

  Celý čas sa tam nič nedeje. Nikoho nie je poriadne vidieť. Postavy sa chovajú debilne. Prečo sú vždy všetci zmutovaní, zdegenerovaní alebo inak postihnutí kanibali. Veď je to už nuda. A hlavne, ako mohli zmutovať do takejto formy, za necelých 30 rokov. A koniec? Tento film je čistý výplach.(28.2.2013)

 • THE_Joko
  *

  Film o Černobyle kde nebol jediný zaber skutocneho Černobylu a preto ma to ako fanusika STALKERa silne uraza. Orenovi by mal niekto povedat, daj si pauzu...aspon na 20rokov nez dostanes zmysluplnejsi napad.(3.3.2013)

 • jasanka
  **

  Na film jsem se podívala z nudy a našla ho čistě náhodou. Nic povedeného to zrovna není, ale když má člověk náladu na tento žánr, tak proč ne. Americká klasika s krvelačnými zvířaty a zombíky na opušteném místě.(13.9.2013)

 • honajz2
  *

  POZOR, SPOILERY! Ocenit se zdá snad jenom nápad a pár vcelku dobrých scén.. Na zbytek se nedá dívat. Ve skutečnosti je to opět o mládeži, která dostane nápad: Spáchat originální sebevraždu a jet do Černobylu. Ale nějak se jim to nepovedlo a skončili v nějakém městě. Taky opuštěném, taky zdevastovaném.Po chvilce nelogického chození sem a tam si vlezou do auta. Pak nám zamává na rozloučenou jeden z té party. A mládež má strach! Po pár krásně "strašidelných" scén (třeba ta jak na ně spadne ten prach), se dostávají bůhví kam. A pak zjišťujeme, že město není opuštěné. Bydlí tam hobiti! Mají rádi prsteny novomanželských párů, ale tady si moc nesmlsnou. Pak už nevíme nic, jenom sledujeme jak mládež umírá. Jeden po druhém... Konec neprozradím, protože to už bych do toho komentáře psal hodně.(19.4.2015)

 • Heero
  **

  Když bych to měl porovnat s Hory mají oči, tak se tu dostáváme o level níž. Mutantíci prakticky nebyli k vidění a zároveň byli dost vyměklí, což se pak odráželo na celém hororu. Celkově mi tam chybělo víc napětí, celý to bylo proběhlé moc rychle, jak video hra. Na konci se ocitli v reaktoru elektrárny, o které na začátku bylo řečeno, že je 20 km daleko od Pripjati. Divný, jak se tam dostali, když zaběhli jen do nějakého baráku v Pripjati? :)(31.5.2016)

 • Wolvie
  ***

  Věřte či ne,ten film v mnoha svých složkách funguje překvapivě dobře a atraktivní prostředí využívá skutečně velmi slušně.Má v sobě samozřejmě spoustu menších i větších zaváhání,chyb a nedotažeností a pod jistějším režijním dohledem mohl dopadnout ještě mnohem lépe,ale i v této podobě drží pohromadě výrazně lépe než tolik populární Paranormal Activity a k objektivním dvoum hvězdám přihodím jednu navíc za poměrně příjemné překvapení.(25.7.2012)

 • Filec
  ****

  Mal som v pláne ísť niekedy v budúcnosti do Pripiaťu, najskôr budúci rok ale jediné čo viem je že na noc neostávam...Inak celkom fajné ja som sa bavil a neľutujem 90 min. sledovania tohto filmu..4*(6.8.2012)

 • mala_kea
  odpad!

  To zase bylo něco. Naprosto připitomělý příběh, ještě pitomější lidé hrající si na spasitele světa. Ani perfektní práce při stavbě "podia" a téměř stoprocentní podobnost skutečné Pripjatě nemůže tento naprosto zbytečný hnus zachránit.(14.10.2012)

 • M.Myers
  ***

  Překvapilo mě to! Dle hodnocení jsem čekal nudnou a nepřehlednou kravinu, ale místo toho jsem se celkem dobře bavil. Budování atmosféry mě z kraje vůbec nepřišlo bůhvíjaké,sídliště jak v cikánský čtvrti, no nic jako.... s přibívající stopáží a s prvním nástupem tmy se to ale změnilo v poměrně atmosferickou podívanou... Pak to sice přeplo na obyčejnou naháněnou američanů bandou radiací sežraných rusů, ale i tak to mělo něco do sebe. To, že ty opuchlý a slezlý ksichty těch humusáků nebyly skoro vidět, mě celkem netrápilo, spíš naopak. Na vlastní kůži bych tam být nechtěl....pro mě lepší průměr-něco mezi 3-4*(19.10.2012)

 • towstit
  *****

  Absolutne nechapem preco tie nizke hodnotenia. Niektori tu pisu ze porno.Asi pozerali medzi scenami nejaky pornhub.com alebo neviem, pretoze tu nie je jeden holy cecok , ziadny sex nic. Silna stranka je atmosfera prazdna mesta, vsetko posobi velmi autenticky . Vsetky tie nelogickosti ako su ziadny signal to maju ospravedlnene vzhladom na to kde sa obete nachadzaju. Dalsie plus je ze prvy krat som videl naznak emocii, a skutocneho pocitu ze tym ludom na tych druhych naozaj zalezalo. Vela ludi rozprava ze to co nie je vidiet z toho mame vacsi strach. Monstra vidno len tak letmo a do tvare im nevidno absolutne. Tiez je fajn ze sa objavia len na konci, a predtym sa v podstate na obraze neukazu takze neviete o co ide. To tu zas nejaky zvlastny profikomentatori napisali ze nie je nic vidiet je to odpad. A ze amaterska kamera ala Rec? zblaznili ste sa, ved je to tocene klasickou filmarskou kamerou. Ja uz fakt nebude citat niektore kokotske komenty hlavne tie co su Top lebo ako kokot verbal ci LIVINGDEAD by si mali skusit tep. Za tie trapne ryby ze dam 4 ale ked vidim ten kokotizmus tak si pridam.(6.12.2012)

 • TERRORDROME
  ***

  Amíci to majú ťažké, môžu ísť síce na dovolenku kamkoľvek na svete, ale musia počítať s tým že ich tam umučí a zabije nejaký úchyl či obluda. Iné to nebude ani pre skupinku trotlov čo sa rozhodli omrknúť ukrajinské atómové mestečko Pripjať pri Černobyle. Obhliadka chátrajúceho komunistického skanzenu smrti je parádna, až na to že im krysy zožerú motor v dodávke a oni tam uviaznu. A že tam po nociach brúsia zmutovaný súdruhovia ktorý zháňajú niečo pod svoje plesnivé zuby je jasné každému kto nestrávil posledných 20 rokov ryžovaním piesku na Plute. Je pravda že tu po celú dobu neuvidíme ani to legendárne veľké hovno, maximálne sa čosi neurčité mihne v tme, ale nemôžem povedať že by ma to nejako mimoriadne sralo. Môžete hrdinom vyčítať že sa správajú ako také vemená, ale nemyslím že to bolo také zlé, dokonca tvrdím že v skutočnosti by to bolo ešte omnoho horšie. Až niekedy uviaznete na noc v zamorenom meste kde vás bude naháňať zmutovaná zgerba, tá rýdza Vulkánska logika vás s najväčšou pravdepodobnosťou dosť rýchlo prejde a budete ešte radi ak si vôbec trafíte hovnom do gatí. Ja hovorím že to bola slušná hororová jednohubka vo veľmi pekných ( rozumej hnusných ) kulisách ktorá mi nežrala nervy a to sa počíta.(4.2.2013)

 • mazadlo
  *

  Neschopnost tvůrců se rozhodnout co vlastně točí vedla ke schizofrenímu survival horou sa prvky přírodopisného dokumentu. A přitom nabízí "černobylské universum" snad nevyčerpatelný zdroj inspirace. Přesto tu Bradley Parker poskakuje s kamerou jako kamzík a neví co dřív točit. Nakonec to domasakruje jakýmsi pseudo mutantem, který mohl klidně běhat na ulicích Prahy a dopadlo by to stejně. Ona příchuť trapnosti je doplněna i faktem, že postavy jsou napsané jako skicy panáčků, které můžeme zabít. V podstatě tedy k žádné z těch postav nepřilnete natolik aby vám některé z nich bylo líto. Vůbec. Od začátku jsem čekal kdy půjdou do karbanátků s očekáváním a tleskotem. To na horor z okolí elektrárny, která nám změnila život, je trochu málo. Konec je obrovské banální klišé. Je vidět, že Parker viděl spoustu hororů a zapamatoval si spoustu scén, které násilně ukradl a vložil do jakéhosi National Geographic dokumentu v zajímavé lokaci. Ostuda celého filmu je pak hlavně v tom, že nápad okolo Černobylu by snad nezmrvil ani nejhorší amatérský filmař z ČR....a tady se to prezentuje jako profi snímek. Ajajaj.(19.2.2013)

 • PetkaW.
  *

  Po dlouhé době jsem měla chuť na pořádný horor. No... tak volba bohužel nevyšla. Takhle laciný film jsem už dlouho neviděla. Nějaká akce přišla až v posledních 20 minutách filmu a i ta byla dost slabá. Zkrátka nuda, mizerná atmosféra, po technické stránce taky hrůza, herecké výkony horší než v divadle zkomponovaném mateřskou školou, dialogy, člověk se vlastně ani pořádně nedozví, koho se teda má bát, protože na zmutované lidičky není žádný pořádný záběr (asi chtěli ušetřit na maskách), klepající se kamera, která nevypadá ani jako amatérské záběry, ani jako profesionální nafilmování... prostě... ne. Tohle se vážně nepovedlo...(2.4.2013)

 • JankaJBLK
  ****

  Dobre natočený horor, celý film som bola dosť napätá...Také mám rada:) Horory to je moje:)(17.4.2013)

 • marshaall
  ***

  Samozrejme ze tak trochu blbost, ale ked boli ucinkujuci prenasledovani zmutovanymi Pripjatcancanmi, tak som bol v napati, takze zato ta hviezdicka navyse, ktora vytrhla tento film zo sparov priemernosti.(11.7.2013)

 • TwoFace
  ***

  Film měl tak obrovský potenciál, který ovšem ve výsledku zůstal naprosto prázdný. Slabý děj, nejlepší postava z celého filmu (Yuri) zemře hned jako první, Pripyat na kterou tvůrci lákali naprosto neodpovídá realitě (myslím si, že natočit pár scén ve skutečné Pripyati by nebyl zas tak velký problém). Černobylské deníky mohl být bezvadný, děsivý horor, místo toho bylo natočeno něco, co se jen tváří jako skvělý film. Musím ale pochválit dobrou atmosféru (asi největší plus celého filmu), a to, že jde nejspíš o jediný horor odehrávající se v Černobylské Zóně. Nyní doufám, že se jednou dočkáme pořádného hororu natočeného ve skutečném, nebo alespoň věrně ztvárněném prostředí Zóny.(6.10.2013)

 • Vaiollet
  *****

  Nečekala jsem od toho mnoho, ale jednoduše se mi to líbilo. Dusná atmosféra, který se táhla až skoro do konce, skvělá práce z kamerou a to co jsem oceňovala nejvíce, bylo podle mě naprosto reálné a uvěřitelné chování postav. Až tedy na to, že jsem nepochopila, proč neodešli ještě před první nocí. Herci sympatičtí, líbila se mi absence hudby a postavy umírali v zcela jiném pořadí, než jsem si tipovala. SPOILER Atmosféře hodně dodávalo to, že skoro až do konce nebyli mutanti ukázaní. Někteří si na to stěžují, ale podle mě to to dělá děsivější. Kdybych už od začátku viděla skákat mutanty, neděsilo by mě to jako to, když čekám kdy se konečně ukáží. KONEC SPOILERU Malé minus za pro mě trochu předvídatelný konec a za to, že když mutanty ukázali, tak mohli být lepší. Nicméně 80%(29.3.2014)

 • Mayers
  ***

  Po delší době celkem zajímavej horor. Hlavně ty procházky ulicema Pripjaťe. Chvílema slušné mrazení po zádech a pár lekacích scén (bear) ale konec docela předvídatelný. 55%(6.4.2014)

 • MikeeTheory
  ****

  Tady možná půjdu proti proudu, ale tohle podle mě vůbec nebylo zlé. A to nejsem žádný příznivec hororů se "zombie" tématikou. Jenže tedy to na mě fungovalo - ač věřím, že po druhém zhlédnutí bych mluvil jinak. Podle mě to prostě byla solidní jednohubka, která sice nenadchne, ale určitě ani neurazí (heh, i když jak se to vezme)!(16.9.2014)

 • Matli
  ***

  Laciné jak víno ze spodního regálu v Alebertu, který zrovna ruší svoji existenci kvůli nízkému zisku a má vše výrazně zlevněno. Ale na druhou stranu obdivuju záběry a natáčení v lokalitách, které hodně připomínají Pripjať, jen ty záporáci, kterých tam i tak moc nebylo mohli být trošku lépe udělaný, no prostě každá koruna (nebo rubl (nebo dolar)) dobrá. 41%(17.12.2014)

 • Lachtaan
  ****

  Jeden ze součásti mých prvopočátků snahy přijít na chuť klasickým hororům, vymezujícím se tématice natural horor a nečítajícím až abnormálně nízká hodnocení nejen zde na ČSFD. Film si logicky po letech nepamatuji zcela do detailů, určitě mohu ale s klidem na duši říci, že nebyl špatný, ba chvílemi i napínavý. Není subžánrem hororu, který dnes nejraději vyhledávám, avšak nemohu jej řadit mezi nepovedené snímky.(16.9.2017)

 • TMontana
  ****

  Partia dementných američanov sa vyberie na výlet do Černobylu presnejšie do mesta Pripyat.Už od začiatku som vedel že tento výlet neskončí ako inak bez ľudských obetí.Jeden Obyčajný priemerný radový horor, akých sú tisíce - síce sa odohráva v zaujímavom prostredí, ale napokon z toho nič nevzíde.Ked som sa začal na tento film pozerať ,myslel som si že to bude nejaký dobrý horor.No v skutočnosti som plakal od smiechu.(13.6.2012)

 • Castielo
  ****

  Další věc na kterou jsem se těšil. A měl jsem proč. Ikdyž chápu nízké hodnocení, já jsem si to celkem užil a chvílemi a příjemně bál. Horší 4*(26.7.2012)

 • vlado90
  ****

  Na tento horor som sa dosť tešil keď som si pozrel trailer ale dopadlo to horšie ako som čakal, no aj tak sa my celkom páčil. Malo to dobré prostredie a hlavne to bolo pocelý čas napínave vždy sa niečo dialo. A ani ta amatérska kamera my nevadila, čo my vadilo bol trošku koniec ale ten som uhádol v podstate už na začiatku.(29.7.2012)

 • Marcin
  **

  Račej by som to bral ako tú kľudnú exkurziu po Pripjati ako to bolo prvých 30 minút než tú somarinu čo sa z toho stala potom. Roztrasená kamera tomu moc nepomohla a ožarení mutanti dostanú tak akurát malé deti. No za tie peniaze čo ten film stál sa nato dalo aj celkom pozerať...(29.7.2012)

 • dawe787
  ****

  Dobré téma, hustá atmosféra, herecké výkony v pohodě, nemám co vytknout, skvěle jsem se bavil a aspoň vím, kam příště pojedu s Čedokem :-)(6.8.2012)

 • hororwatch
  **

  Slabý průměr. Černobylské téma ještě zdaleka není tak oprýskané na to, aby se na to nedal natočit alespoň jeden opravdu pořádný unikát se všim všudy,co by měl kvalitní horor mít. Ne že by snad tady chyběla atmosféra, ale na druhou stranu je vytvářena pouze dobrým modelem města. Zbytek, jako je odhalení vraždících monster, herecké obsazení, napětí které by se dalo vytřískat z jednotlivých scén atp. je docela špatné. Bradley Parker má pod čepicí a věděl kam sáhnout tak, aby natočil něco alespoň průměrného i přesto, že toho moc neumí. Kdyby tohle natočil někdo, kdo už má v hororové branži něco za sebou, bral bych to jako těžkou podpásovku. Lepší 2.(29.9.2012)

 • Eluin
  *

  Inu, ubohost. Doufal jsem v cosi ve stylu sice nic moc nápaditých, ale minimálně působivých hororů, ale tady se to jaksi nekonalo. Ta hvězd je za několik málo zajímavých scén. Fůra klišé a nelogičností (a to jsem ještě celkem mírný).(30.9.2012)

 • Cheeker
  ***

  Celkem velká zhovadilost, která mě ale docela bavila. Chtěl bych vidět jak někdo dojde podzemím z Pripjatě až k reaktoru - dobrej pokus :D Spoiler: Překvapil mě konec, kdy jsem čekal, že přežije aspoň jeden z nich. A ono nakonec ne!?!(31.12.2012)

 • figliar
  odpad!

  Toto bolo sakra čo? Úplne stupídne, bez emócií, nápadu a známky logickosti. Hrôza, hrôza a ešte raz hrôza. V prvej polovici som filmu ešte dával akú-tak šancu, no čím ďalej je horší, až sa nakoniec stalo, že iné ako odpad film nezaslúži. A to mám históriu okolo Černobylu rád.(5.2.2013)

 • fr3ak
  **

  Vyloženej průsor to sice není, ale mohlo to být o moc lepší. První čtvrtina klasicky v pohodě, pocit že jsou návštěvníci pozorování, různé zvuky apod. docela dobře navodí atmosféru zdnánlivě opuštěné Pripjaťi. Bohužel to co následuje už jsou jen klasické nemoci tohoto žánru, které jsou zde navíc podpořeny špatnou kamerou.(10.2.2013)

 • pytrisss
  *

  Cely film vypada a pravdepodobne byl natocen s rozpoctem dvou plechovek koly a jednech orbitek. Odrazi se to na vykonech hercu, kameramana, strihace a vlastne i bubaku. Achjo...(27.3.2013)

 • parabellum
  **

  Tomu říkám promarněný potenciál. Film má výborné umístění a i celkem solidní neznámé herce, ale totálně ho sráží konec kde se běhá od někud někam a ženský křičej jak na prvního máje.(13.5.2013)

 • gp_one
  *

  čekal jsem míň, protože bylo jasný, že ve skutečné Pripjati se svou obří, hutnou atmosférou to točené nebude. Ale musím uznat, že Srbské exteriéry nějaké to kouzlo místa měli. Toť vsjo, víc film vyvolat nedokázal.(31.8.2013)

 • Magika82
  odpad!

  Žargónovým humorem vzato: "Už jsem viděla koně tancovat, medvěda na housle hrát, ale takovou pitomost ještě ne." Otázka hodna Shakespearových postav: "Proč jen někdo s pár groši v kapse umem svým stvoří skvost, kdežto jiný měšcem se zlaťáky obtěžkaným, stvoří dílo, jenž je ducha i myšlenky prost?" Prosím o Odpadkový koš!(20.5.2015)

 • Fenomenal
  *

  Příběh by potenciál měl. Při dobrém zpracování si dokážu představit obstojný horor. K tomu však nedošlo. Jediná nadějná část je ta, kdy hlavní hrdinové míří zakázanou cestou do onoho městečka. To, co se děje později (nebo nedejbože předtím) hraničí s radioaktivním odpadem.(5.12.2016)

 • AxelWers
  ***

  Celkom slušné. Boli tam chvíle napätia, mohlo to byť však viac mysteriózne. Malo to potenciál, aby sa z toho vytrieskalo viac, potom by to bol dosť dobrý horor. Scéna s medveďom bola výborná.(29.4.2017)

 • Eduardo
  ***

  Teda až tak nízke hodnotenia si to určite nezaslúži. Celkom slušný hororík, na ktorom sa mi páčilo práve to, na čo tu všetci hundrajú (roztrasenejšia kamera, nič tam dokopy nie je vidieť, pracuje to skôr s náznakmi/predstavivosťou, ako v priamom ukazovaní bubákov, kde väčšina hororov u mňa v tom momente prestane byť hororová), prostredie Pripyati (aj keď sa to nenatáčalo priamo tam z pochopiteľných dôvodov) je na horor ako stvorené, neustále sa tam niečo deje a ani chvíľku to nenudilo. Na druhú stranu je pravda, že sa tam všetci až na sprievodcu chovajú ako idioti: sme v zóne kde je všetko kontaminované, tak sa všetkého dotýkajme. Dozimeter ohlušujúco pípa, že prichádzate na miesto so zvýšenou radiáciou, tak ho vypinme a poďme tam. Krvavé stopy vedú do temného tunela, tak to pome omrknúť, atď... aj tak by som tomu kľudne dal 4* s čistým svedomím, nebyť toho nezmyselnejšieho konca, kvôli ktorému to padlo na veľmi zábavné a dobre odsýpajúce 3*(22.11.2018)

 • stratocasta
  *

  "Chernobyl Diaries is an original story... by Paranormal Activity... an "extreme" tour guide... they are not alone..." SHUT THE F UP!(3.6.2012)

 • nessbeal
  ***

  No čakal som niečo viac, bol to viac menej film toceny roztrasenou kamerou s vybornym ale moc urychlenym koncom. Ruske pasaze v nemeckom dabingu celkom potesili. Tvorca Paranormal Activity sa nezapre. Videne v ramci Orange Kino Donnerstag v Cineplexx Wienerberg, Wien 12.7.2012(12.7.2012)

 • Anna_F
  *

  Klasický začátek, obyčejný průběh, předvídatelný konec.(2.8.2012)

 • Blondy.
  **

  Když u horrorů tohoto typu první půlka předčí druhou, tak nikdy neni o co stát. Ze záčátku jsem se dokonce i bavil a říkal jsem si ze na 3* i přes hodně..no řekněme neprocítěné herecké výkony to dopadne (nedopadlo). Sice se jednalo spíše o exkurzi arealu nez o nějaký horror ale něco to v sobě mělo, to že v městě Pripjať byli víceméně hned po začatku epilogu nebylo myšleno jako skvělý nápad, ale nížky rozpočet, nebo další velmi chudý horrorový scénář. Druhá půlka filmu, ta která měla být konečně ta horrorova stála no prostě za hovno. Je to tak líp se to řící nedá, honíčka ve tmě, věčný chaos a ani jeden "zombie" nebýl ukázán v plněm světle a filmy kde je videt ruka, noha, nebo jeden vlas a už bububu mě vážně už nebaví, dokoukal jsem to jen proto, že mě zajímalo jestli se z toho někdo dostane ale jinak tragédie, nicměne porad lepsí než asi většína podobných snímků.(8.8.2012)

 • emdvojka
  **

  Úbohý pokus o atmosferický horor z minimom napätia, nesympatickými hercami a z podivným scenárom, ktorý bol skôr dokumentom o atómovej katastrofe ako film o monštrách z pekla. Námet ujde, ale to neznamená, že realizovať takýto nápad je potrebné.(19.9.2012)

 • 1Legend1
  ***

  Musím říct, že ze začátku jsem byl doslova ohromen celou Pripjatí. Docela dobře dodávala pochmurnou atmosféru vylidněného města, ale jak přišlo na nějakou akci, je to pořád to stejné...50%(28.9.2012)

 • gazogazo
  *

  velmi prvoplanove, schematicke...(15.10.2012)

 • dandislav1991
  ****

  Pro narez. co mi krasne zprijemnil cestu vlakem(2.11.2012)

 • Rockerman
  odpad!

  Existuje spousta nízkorozpočtových filmů, které zachraňuje dobrý scénář a pak může vzniknout solidní film. Bohužel toto nemělo ani prachy, ani nápad. Typově by se to dalo přiřadit k filmům, jako "Hory mají oči" nebo "Pach krve", ale úrovní se jim ani neblíží. I tady zmutovaní lidé masakrují turisty, kteří se přijeli podívat, jak vypadá okolí po 25ti letech od černobylské jaderné katastrofy. Půl filmu se neděje vůbec nic, jen medvěd proběhne panelákem v Pripjati. Pak se začne něco dít, ale kamera je roztřesená a většinou je tma, takže jsem musel jen odhadovat, co se tam vlastně děje. Napětí se tak snaží zvýšit neskutečnými kecy, což však nemůže fungovat a jen se zvyšuje má naštvanost na tento velmi nepovedený film. Kvůli závěru jsem uvažoval aspoň o jedné hvězdě, ale pak jsem si zase vzpoměl na ty příšerné dialogy a hned mě to přešlo.(30.1.2013)

 • DjMetal
  ***

  Pre mna dokumentarny s kvapkou strachu na konci.(2.2.2013)

 • Ondr@932
  ***

  Rozhodně povedený horor s parádním námětem a skvělou atmosférou! Já jsem se bavil... Dávám 65%(4.2.2013)

 • Grimlok
  odpad!

  Nebyl původní název "Paranormal Activity: Story from Chernobyl"?! Kvalitou filmu to totiž do série PA sedí.(13.2.2013)

 • svadlenaX
  **

  Kdyby tento film dostal vyšší rozpočet a režíroval ho někdo jiný, určitě by to dopadlo lépe, jelikož nápad to má dobrý. "Styl amatérské kamery" se mi líbí v případě, že film natáčí jedna z postav co ve filmu přímo hraje. Zde se to však nehodilo, a působilo to dost lacině. Kromě několika chyb ve filmu mi vadí přemýšlení postav. Nejlepší co mohli přez noc udělat, bylo zůstat uprostřed sídliště v rozsvíceném autě... opravdu velmi nenápadné. Nevím, jak ostatní, ale já bych se raději do rána zabarikádoval v nějákém z paneláků a vše zhasl. Ani mě tudíž nepřekvapilo, že na konci chybělo vysvětlení proč poslední přeživší stejně zabili.(18.5.2013)

 • frmoll
  **

  Opatrně, spoilery. Připravovali se na 1. máje, slavnosti jara. Pokud si uvědomíme, že se na Ukrajině slaví stejně jako v ČR svátek práce, tak už jenom z této věty lze usoudit, že tento film nebude zrovna sociologickou studií východní Evropy. Černobyl i Ukrajina jsou pouze prvoplánovým tahem filmařu - podle nich žijí na Ukrajině pouze drsní lidé, vojáci mají mnohem drsnější výraz než kdekoli jinde, lékaři jsou bezcitní a tak dále. Stejně tak naivní je představa o zóně a Pripjati - pochopím že se v ní mohou prohánět divocí psi, s trochou skepsí taky, že ve vodě můžou plavat trochu podivné agresivní ryby, ale když na skupinku ve třetím patře paneláku zaútočí medvěd, tak se mohu smíchem popukat. Nemluvě již o zmutovaných lidech, kteří žerou syrové maso. Posledním co mi připadalo vtipné byla nemoc z ozáření, kterému byli naši hrdinové vystaveni - jdou reaktorem, stěžují si že nic nevidí a sem tam jim na těle teče krev. Otrava zářením normálně probíhá tak, že lidé upadnou do kómatu a pak umřou, při menších dávkách dezorientace a pak vykrvácení zevnitř. Naši američtí hrdinové holt asi mají nějak jinak stavěná těla. Tak. To by bylo k tomu, jak se filmařům podařilo vypořádat s prostředím jejich hororu. Nyní k hororu samotnému. To, že skupina lidí jede do Pripjati, tam je jim rozbito auto a pak jeden po druhým zemřou, bych osobně nenazýval dějem. Dialogy dosti nesmyslné (možná to bylo hnusným dabingem), například ve scéně kdy jednomu notně krvácí z nohy (pochybuji že by to přežil) a jeho bratřik se ho ptá, jak se mu daří? Já osobně bych buďto neodpověděl vůbec nebo něco sprostého, ale světe div se odvážný jinoch odpovídá dobře, ale že by se mu prý hodila pomoc. Nádhera. Nuže líbilo se mi vůbec na tom filmu něco? Musím si přiznat, že atmosféra na některých místech byla docela dobrá, bod tvůrci dostávají za to, že jsem nepoznal, že namísto Ukrajiny se to točilo v Srbsku a nejvíce jim hraje do karet, že jsem to neměl chuť vypnout (čemuž sem se po následovném uvažování dosti divil). Takže kluci, za 30% (12.10.2013)

 • Chundys
  **

  Horor, který asi nehraje moc na lekačky, ale lacinou nudu, která to alespoň vytáhla víš než Paranormal Debility! Jenom mi prosím řekněte, jak se do paneláku dostal medvěd? A proč neukázali trochu více zmutované lidi? Pravda je ale, že po zhlédnutí jsem měl bobky jít ze schodů než jsem našel vypínač se světlem...(6.11.2013)

 • newer_more
  ***

  Jako ne že bych nebyla chvílema po*raná až za ušima, ale...(11.8.2014)

 • chlebo
  *

  Milý denníček (černobylský), s bráchom Jožim, Magdou a Ančou sme sa teda nakoniec odjebali na dlhoročne plánovanú dovolenku na Ukrajinu, reku nakukneme za humno, že jak to vo svete chodí. To ta Ukrajina je pekné miesto, priam roh hojnosti pre našinca. Prvé dni nič zaujímavé, čo by až tak stálo za zmienku. Deň tretí : Joži šebe skamaradzil s mistnyma, ale už pekne spisovne - našiel nám sprievodcu, ochotného ukázať nám aspoň z diaľky výdobytky modernej doby, uvidíme jadrovú elektráreň, ten Jurij je chlapák a vraj nás zoberie aj do takého popiči mesta, ktoré budeme mať len pre seba, všetko za pár mincí. Deň ďalší: pridávajú sa k nám Karči a Klára, odvoz je últraolinkluziv, Jurij to má proste pod palcom. Pri vstupe do mesta komplikácia, vojakom sa nepáčime. Jurij je ale borec, ako som už párkrát spomínal a všetko má naďalej pod palcom, takže do mesta sa dostaneme. Mesto nič ohurujúce, pár mutantov, medvede lozia po byte, aha, zmutovaní psi, nič čo by sme neznali aj u nás na východze! Ďalšie drobné komplikácie, Jurij už nemá pod paľcom nič, akurát vlastné telesné zostatky, troška nezvládol situáciu. Ja som bol šikovnejší a prišiel som len o nohu. Neskôr troška konflikt s bráchom Jožim, zas ma zatiahol do prúseru, idze sa flákať po celej Ukrajine a nechal ma aj s Magdou v motore. Vykonávam pytačky a uchádzam sa o Magdu. Súhlasí!! Nevidzeť za oknami tie netvory, bol by to najkrásnejší deň v mojom živote... v Černobyle, 5. októbra 2012.) No, popravde takto som to celé nejako vnímal, keď už hrozilo, že nejaká scéna zaujme, pochovala sa ďaleko rýchlejšie než Grécka ekonomika. Doteraz som sa dvakrát tešil na filmový výlet na Ukrajinu, ale zatiaľ to ani raz nebolo tak fakinkúl jak som si predstavoval, hoci to vyľudnené prostredie malo niečo do seba. Toho pravého ukrajinského zážitku sa asi fakt dočkám, až keď sa do tých pohostinných končín, len toť, kúsok za hranicami poberiem. Síce asi počkám kým sa v Mukačeve a blízkom okolí prestane strieľať. Radšej by som asi predsa len uprednostnil tých nevydarených mutantov, len podľa svojho scenára. Ten Peliho mi prišiel dosť nevydarený.(20.7.2015)

 • MatejNosal
  ***

  Pekné lokácie, divné správanie hlavných postáv, občasné lakačky, tá s medveďom najsilnejšia a nevýrazná hudba. Ako B film je to príjemná oddychová záležitosť. (50%)(27.3.2017)

 • Maja238
  **

  Zvláštní shoda okolností... Nikdy jsem se o město duchů Pripjať nezajímala a o Chernobylu nemluvím. A najednou na to omylem narazím na Wikipedii a hned si o tom musím najít co nejvíce informací. Ve stejný den díky CSFD narazím na tento film, jež by mne jinak určitě nezaujal. Obrázky z opuštěného městečka, kde se na zemi povalují staré a zapomenuté předměty denní potřeby, kde polorozpadlé budovy bez života nutí člověka k hlubšímu a depresivnějšímu zamyšlení, mi nahánějí husí kůži a zároveň budí moji neukojitelnou touhu po vědění a zvědavost. Čekala jsem, že stejný nebo alespoň podobný účinek bude mít i tento film, jenže omyl...(20.6.2012)

 • Shredder
  odpad!

  Po prve, neviem o akej amaterskej rucnej kamere sa to tu v komentaroch pise, kedze film je natoceny uplne klasicky (okrem asi 30 sekundovej scenky), akurat ze kamera je otrasna. Po druhe, uz mam dost tychto srackovych hororov z poslednych rokov. Tazko povedat, co je najhorsie, pretoze som nenasiel ani jedno pozitivum. Prostredie je sice uzasne, ale absolutne nevyuzite, drviva vacsina filmu je nuda pocas ktorej sa nic nedeje, mutantov ukazu tak 2x na sekundu, kamera je nepozeratelna, je rozstrasenejsia nez ked niekto nahrava video na mobil a chybaju strasidelne sceny aj lakacky. Dej ani netreba komentovat - Americania pridu do Cernobylu, hladaju hadicky do auta, poslednych par minut utekaju pred tienmi v pozadi. Uroven filmu je pravdepodobne nizsia nez pri studenskych snimkoch a aj ked mal film len malicky rozpocet -1 000 000 dolarov, posobi skor, ako by bol natoceny maximalne za 3000. Pardon, ale tieto odpady ako The Devil Inside, The Darkest Hour, The Shrine, 11-11-11 etc. nemaju so skutocnymi horormi nic spolocne, je to len kopa hnoja, ktory by lepsie natocila aj opica.(26.7.2012)

 • Crybaby
  **

  Tento film mohol kludne ostat pri dramatickej stranke a vobec sa nemusel hrat na horor. Po tej hororovej stranke to bolo dost zle, lakacky skoro ziadne, napatie bolo sice celkom dobre, ale s tym faktom, ze polovicu filmu vlastne vidite tmu, a neviete co sa deje. Nahanacky boli strasne predlzene, oziareni ludia tiez velmi nezabodovali. Celkovo tento film nema nadej na uspech, dalsi amatersky pocin z kategorie "hororov" pri ktorych sa budete bat len jednej veci a to toho ze sa nikdy neskoncia.(31.7.2012)

 • kenileja
  ***

  Jsem příznivcem všech druhů opuštěných a chátrajících staveb a když jsem se dozvěděl, že vznikl film o skupince lidí, kteří se vydali do města Pripjať (snad největší koncentrace polorozpadlých staveb), docela jsem se těšil na zpracování záběrů. No jo, jenže tohle byla prachsprostá lekačka, čekačka a hra na honěnou s ozářenými pacienty (říkejme jim zrůdičky), psy a jedním medvědem. Asi by mi to nevadilo, kdyby to nějak dávalo smysl. V 90 minutách filmu, přibližně reálného času (pár střihů) prostě museli stihnou téměř vše, co tam bylo ukázáno (Pripjať není moc velké město). Jenže jim to celé "nic" trvalo 2 dny! Vždyť to je úplný nesmysl. Navíc za tu dobu by chcípli žízní, jen tak mimochodem. No, stavby "pěkné", ne až tak autentické, ale pořád s určitou vypovídající hodnotou. Trochu mě štve, že téměř vše jsme viděli v noci, za úplného šera. Takže ucházející lekačka, ale nic víc. Překvapil mě závěr, to jo, pro mě docela nečekaný.(7.8.2012)

 • IBI
  ****

  Po shlédnutí komentářů s negativním hodnocením tady jsem hodně váhal, zda má cenu strávit 90 minut u Černobylských deníků a víte co, počkal jsem si na klasickou DVD kopii (narozdíl od 90% lidí, kteří stáhli kamerový záznam a divili se, že tam "hovno a piču" vidí) a k mému překvapení jsem vůbec nebyl zklamán! Polovinu filmu samozřejmě tvoří samotný Černobyl, který byl až donedávna trestuhodně opomínán jako lokace vhodná pro tento žánr a pokud Vám není tato oblast zcela ukradená, tak si určitě atmosféru první poloviny filmu, kdy Vás film bez dlouhých spektáklů hodí rovnou do centra děje, užijete. Nečekejte dokument, čekejte Hory mají oči v Černobylu a budete spokojení, v poslední době šly do kina fakt o hodně větší sra*ky. (4 hvězdy obvykle běžným hororům nedávám, ale jako protest proti místnímu NEobjektivnímu hodnocení milerád udělám vyjímku)(17.8.2012)

 • NerudaDavid
  **

  Těšil jsem se jako hrom, ale nejsem zklamanej. Nečekal jsem mnoho, avšak dostal jsem ještě míň. Chernobyl Diaries není vůbec špatnej film a koukat se na něj rozhodně dá. Ovšem hlavně za předpokladu, že máte rádi Černobyl a tajemno kolem něj. Užíval jsem si atmosféru mrtvého města, jako bych tam byl. Ovšem to je to nejlepší, co divák dostane. Pár leknutí (ze začátku klasicky hned vysvětlených) která ovšem nechají člověka ledově klidným. Nápady jsou dobré, ale časem je to furt to stejné dokola a přitom divák téměř nic nevidí... žádný velký posun v ději, jen se furt nějaká partička dokola motá a postupně se ztrácí jednotliví výletníci. Klasické drnkání na struny zombíků a nemrtvých, které v tomto případě vyznívá, jako neskutečné klišé.(21.9.2012)

 • Kingjiri
  **

  Ve filmu skutečně zaujme jen slušná výprava, která místama navozuje pocit, jako by se vážně natáčelo v Chernobylu. Jenomže těhlech originálních scénériií jako stvořenejch pro poctivej atmosférickej horor nakonec tvůrci nedokázali pořádně využít. Na vině byl předevšim nudnej scénář, kterej neposkytnul ani jednu pořádně hororovou scénu a byl zajímavej jen v posledních pár minutách. Po většinu stopáže se na snímek dívat dalo, ale všechno totálně pohřbila debilní pointa. Kromě výpravy byl už sympatickej jen fakt, že se natáčelo klasickym způsobem a ne v poslední době oblíbenou found footage formou.(9.10.2012)

 • Psycho.R
  *

  Slaboučkej, levnej a bezatmosferovej film. Neviděl jsem tu nic nového. Námět se dal využít milionkrát lépe. Klasický je táké přístup k danému tématu. Hrdinové zastavují u známého ruského kola a vedle autodromu, kde je údajně díky mechu vysoká radioaktivita. V každém případě - postavy se chovají bezdůvodně jako v jakémkoli hororu a jsou značně nesympatický. Prostě špatnej film.(22.10.2012)

 • martyraz
  ***

  Kto hrával PC hru Stalker, tak myslim ,že spozná pár miest (ruské kolo,parkovisko).Na mna filmík celkom zapôsobil a najviac som sa zľakol, ked rusák močil ruku v jazierku.(18.11.2012)

 • Indy21
  ***

  Ufff...Nahodilo to skvělou atmošku, která sice dýchala Béčkovou mlhou, ale to mi nezabránilo se bavit. Díky za zábavu.(5.12.2012)

 • Chuppa
  ***

  Jsem asi divnej ale mě se to líbilo. Dobrá atmosféra a prostředí. Konec je navíc ve znamení vítezství zla a film má navíc i příjemnou délku.(22.12.2012)

 • MIRAS133
  ***

  Jak se jmenoval Černobyl před katastrofou ? ....... Černoje :D:D Jinak celkem dobrej filmek, něco ve stylu Hory mají oči ... skupinka lidí si vyjedou na "extrémní" výlet s Rusákem, kterej jak už to bývá odpadne jako první :D a pak, jak se setmí, to začíná být opravdu strašidelné. Díval sem se na to před spaním, neměl sem to dělat :D Ale musím uznat, že si dokázaly vybrat sexy héérečky . 3*(22.1.2013)

 • Marty7CZ
  *

  Škoda, potenciál Černobyl fatálně nevyužitej, nebylo v podstatě vůbec nic vidět /každej se přece těší na pěkný mutantíky/, holky byly krásný, ale to bylo všechno. Film stál asi 27kč včetně kafe. Škoda!!!!(27.1.2013)

 • Lilien
  *

  ako zaujímavo ČD začali a navodili slušnú atmosféru, tak rýchlo aj skončili. A nasledovalo iba trápne utekanie pred niečim čo sa nazýva rozmazaná kamera. Dementnejší záver som už dávno nevidel.(27.1.2013)

 • Megynka
  ***

  Myslím, že se z toho "nádherného" místa dalo vytěžit MNOHEM víc!!! Mohla by tam z toho být dokonalá duchařina. Neurazilo to, ale ani nějak zvlášť nenadchlo, zmutovance moc nemusím a ten konec? ... Navíc jsem se několikrát musela rozčílit, když hlavní postavy dělaly naprosto nesmyslené věci, jako nezavírání dveří nebo řvaní na celé kolo, když je neměl nikdo slyšet ... ale co, viděla jsem i horší věci :) a herci se vlastně chovají stupidně snad v každém hororu. Jen bych ráda reagovala na to, že si každý stěžuje na tmu - díky bohu za ni ...(28.1.2013)

 • vozralec
  ***

  Uvěřitelné prostředí. Za málo peněz povedený horůrek.(30.1.2013)

 • Talina
  **

  Eech nuda. Lekačky jsou někdy povedené, ale že bych se z toho v noci počůrávala to ani zdaleka ne. Čekala jsem od toho víc, no...(31.1.2013)

 • Ramona.66
  ****

  Moc dobrá podívaná. Musím se přiznat, měla jsem od začátku, až do konce pěkně nahnáno :D Bohužel mi tam chybělo víc "mutantů". Na tomhle hororovém tématu se mohl pan Parker víc vyřádit. Ale atmosféru to mělo hodně děsivou, to se musí nechat :)(2.2.2013)

 • fanik15
  ***

  Ale jo vcelku dobrý film. Sice je to natočené tak za 5 korun ale to nevadí nenudí to a to je u filmu důležité.(3.3.2013)

 • TommyDiamond
  ***

  Byl jsem docela překvapen tím jaký pouštěl tento film strach. V návaznosti na skutečné události v Černobylu se tento strach umocňoval tak, že musíte přemýšlet je-li to vůbec možné. Samozřejmě to možné není. Film má své pro i proti. K reaktoru by vůbec nedošli. I holohlaví lidožraví obyvatelé města Pripjať, kteří žijí ve skrýších byli možná trochu přes čáru. Konec filmu byl nekompromisní a chválihodný. Dám spravedlivé a zasloužené tři hvězdy...(17.3.2013)

 • dannyd14
  odpad!

  Dobre ošetrená atmosféra, ale herci spolu so scenárom boli silno ožiarení. Záver je v podaní tragikomédie.(5.9.2013)

 • Petike
  odpad!

  "...koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy..." HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. odpad!. Howg. Ďalší pán na holenie ! (Zaujímavé komentáre : Guthix, DDavidson, Davanity, rscott, Kryton)(17.10.2013)

 • Skautka
  **

  Ach bože, je to jak naletět někomu na žertík prvního dubna. Dívat se na křičící američany jak postupně jeden za druhým mizí vinou divných tvorů (zombie :D) kdesi v prázdných budovách města Pripyat až ke konci zbudou jen dva zoufalci, kteří se nesmyslným pokusným podzemním tunelem dostanou až do samotného řidícího centra elektrárny...Really? :D :D Okamžitě pocítí známky radiace a hlavně přítomnost pokusných králíčků zombie. V osmdesáté minutě zůstává naživu pouze poslední oběť nepovedeného výletu, kterou čapnu jakože "doktoři" a s klidným svědomím ju šoupnou do temné haly, kde ji nechají napospas pochytaným zombíkům. Radši se zdržím odborných chyb a špatných faktů, které se o Černobylu ve filmu objevují. Jako po filmu jsem si řekla WTF? přečetla si "od tvůrců snímku Paranormal Activity a udělala Bye...(2.4.2014)

 • Wolfinas
  *

  O pár zmutovaných pulců později...Dávám jednu hvězdu za historickou vložku.(8.10.2014)

 • CharlieSs
  ***

  Do řitě, co zas ten konec?!(16.4.2015)

 • liberita
  *

  Celý film pôsobí až príliš lacno a je jasné, že veľmi vysoký rozpočet k dispozícii nemal, čo vidieť napríklad na nezaostrených pohľadoch na útočníkov a exteriéroch. To všetko by sa dalo prehliadnuť ak by sa postavy nekonali rovnako stupídne ako 80% ďalších postáv tínedžerských vyvražďovačiek. Je tiež na zamyslenie aký zmysel má pre nich donekonečna utekať pred prenasledovateľmi, keď ich najväčším nepriateľom je od začiatku veľmi vysoká radiácia, ktorej sú vystavení po celú dobu a snažiť sa neskôr zachraňovať teda prestáva dávať zmysel. Logika filmu chýba po celú dobu už od jeho názvu, ktorý mohol dej vystihovať oveľa lepšie. Jednu hviezdičku dávam filmu za akú takú snahu vytvoriť autentickú Pripjať a motív, ktorý síce nefunguje, ale predsa len sme tu v hororoch pokiaľ viem ešte nemali.(22.7.2016)

 • Tatizz
  ****

  Pokiaľ Parker bude točiť filmy ako natočil tento, tak z neho môže byť celkom slušný rejža. Z okukaného námetu (partia ľudí uväznená na neznámom mieste obkolesená neznámym tajomnom) vyťažil horor s parádnou klaustrofobickou atmosférou, temný, mrazivý a do poslednej chvíle v skutku napínavý. Po šialenej jazde v Evidence ďalšie príjemné prekvapenie.(25.7.2012)

 • Lurtz37
  ***

  V jednoduchosti je síla... Není to dotažené, chtělo by to vyladit, ale pro mě nálada filmu fungovala poměrně dost dlouho. Strach a napětí si udržuje především divák sám, což mi vyhovuje - explicitní krváky nejsou moje gusto. ps: viděl jsem film s ruským dabingem a jsem za to upřímně rád, věřím, že původní americký nemohl být pro film lepší (především co se atmosféry týče).(30.7.2012)

 • KateW
  **

  Místy to vypadalo na dobrý horor, nebudu lhát a řeknu lekala jsem se. Jenže výběr herců byl špatný, kamera amatérská. Nápad opět skvělý a provedení ubohé a smutné. Koukat se na to dá, ale proč když máte na výběr mnohem lepší kousky?(31.7.2012)

 • Nightmare89
  ***

  Škoda!!! Na to, aký mal tento film potenciál vďaka námetu a skvelému prostrediu, dopadol ako 1000000 ďalších amerických béčkových "HORROROV". Zaujme akurát amerických teenagerov a fanúšikov Pripjat-u čo je teda SAKRA málo!! Záver ale napovedá, že by sa mohlo jednať aj o druhý diel, z čoho síce netreba jasať ale pokiaľ tvorcovia výrazne popracujú na príbehu, horrorových scénach (desivé scény budú SKUTOČNE desivé), hereckých výkonoch apod. môže ešte v spojitosti s ÚŽASNOU ATMOSFÉROU dostať značka CH.D. potrebný cveng! A práve vďaka atmosfére dávam tri hviezdy.(6.8.2012)

 • Uragan
  **

  Z Černobylského prostředí jde udělat podle mě daleko lepší horor... toto mělo s hororem velice málo společného...(7.8.2012)

 • Franche
  **

  Chápu, že to jako bylo naschvál, ale tady už šlo fakt vidět hodně málo.(10.9.2012)

 • nwx
  *

  To natočili jen půl scénáře a došly prachy?? Tak to pokazit! Začal jsem na 5 hvězdičkách a končím na jedné. Taková škoda! Scénáristé jsou blázni. Ani se nedostali do elektrárny, ani u sarkofágu nebyli, ani u bazénu, který je na všech fotkách. Vůbec napětí negradovali a pak to ke všemu tak useknou? A co to malé děcko? Fakticky pokažená chuť. Škoda škoda škoda.(5.10.2012)

 • Adrai
  *

  Zklamání roku - úžasný trailer navnadil a on přitom obsahuje celej film. Fakt teď děkuji distributorům že to nedali v CZ do kin. Jsem o týden starší než zóna, zajímá mě prakticky odmala, když vyšel STALKER musel jsem ho mít i když nám na něj počítač stačil jen tak tak (a dohrál jsem všechny tři díly - jedna z nejlepších herních sérií) a pro příští rok docela dost uvažuji o několikadenním výletu - dokud to tam opravdu kompletně nesrovnají se zemí. Takže film z Černobylu = velká očekávání která bohužel nebyla naplněna. Absolutní většina kraťasů ve stylu STALKEra co tu na CSFD najdete má lepší atmosféru, příběh, postavy - o hře samotné nemluvě. Místo natáčení - jistá podoba tam je ale rozdílů je opravdu hodně. No a postavy a příběh - většina klaďasů to schytá (jak překvapivé) a o záporácích se něco dozvíte v jedné větě na konci filmu ... jinak nic. Škoda :((7.10.2012)

 • vieriX
  ***

  Slušný horor, který má všechny béčkové aspekty začne to výletem který se později změní v boj o život. Film nám chce vnutit, že vše v černobylu nebylo tak jak jsme slyšeli. Je tu spousta lidí, kteří byly vystaveny radiací a stali se z nich zrůdy a mutanti. Nevím co to je za nová moda, že každý horor v poslední době musí byt natočen na roztřepanou kameru. Je to průměr, ale pobaví a újmu při jeho sledování neutrpíte.(7.10.2012)

 • Havala
  **

  Až překvapivě dobrá lekačka - horror. Bohužel podporuje zcestný názor že Pripijat je plný mutantů z dob katastrofy, což je neskutečná blbost. Upřímně čekal jsem spíše nějakou duchařinu po zemřelých obyvatelích nebo větší zapojení do vojenského konfliktu apod. Pokažení dodávky bylo neskutečně laciný trik. Samotný průběh a spád filmu byl dobrý, až na ten dlouhý a nesmyslný evropský začátek - asi pro omezence v USA kde takto probíhají jejich evropská dovolená- jsem se vcelku dobře bavil. Přítomnost mutantů sráží těžce hodnocení.(1.12.2012)

 • Pajotka
  ***

  Dala bych spíše 2,5 * . Tíživá atmosféra liduprázdného města byla fajn, ale kromě pár lekaček jsem se od filmu víc nedočkala.(14.12.2012)

 • Zombiepod
  **

  Ďalšia banálna docu-horror sračka, ktorá neukáže jediný záber zo skutočného Pripyatu. Spracovanie je však ako-tak vierohodné a Parker si režijne nevedie najhoršie, za nízky peniaz dokázal vytvoriť miestami slušnú chernobylskú atmosféru. Ostatok je na tom už trochu horšie, postavy sú nevýrazné a chovajú sa nanajvýš nelogicky a hlúpo (pri takomto druhu filmu však nič prekvapujúce), v závere sa naháňačka len zbytočne ťahá a príšerky si tiež veľmi neužijeme. Podstatne lepšie ako Paranormal Activity, stále však len strata času.(28.1.2013)

 • Budisovie
  **

  2 hviezdičky za prostredie a nápad. Ostatné nestálo za veľa.(24.2.2013)

 • FandaHoffman
  ***

  Tíživá amtosféra 7/10(25.2.2013)

 • Marator
  *

  NALÉHAVÉ DOPORUČENÍ!!!! Bradley Parkre UŽ NIC NETOČ!!! Věděl jsem, že půjde o typický scénář. Mladí Američani navštíví "děsivou" východní Evropu a všichni postupně umřou. Chtěl jsem se na to podívát čistě se zájmem o vybydlenou a industriální architekturu města Pripjať a 2 km vzdálenné Jaderné elektrárny Černobyl. Kdybych tušil, že to není točené přímo na místě a v podstatě se to ani trochu nepřiplížilo skutečné podobě opuštěného města, nesnažil bych se na tento brak ani pomyslet. Existuje tolik materiálů v podobě fotek, jak vypadá místo katastrofy z roku 1986, ale těmhle lajdákům ani nestálo za to, se nad tím pozastavit. Proboha aspoň ty chladící věžě (známe třeba z Dukovan),které tam rozhodně nestály, nemusely být! Proto jsem se ptal, proč spojovali tuhle hororovou sračku s Černobylem? A hned sem poznal, jak jsem naivní. Přece kšeft. 1 hvězdičku dávám jen za to proběhnutí medvěda obyvákem. To mě pobavilo.(4.3.2013)

 • kakyn
  **

  Nudný a předvídatelný "thriller", protože brát to jako horor, to fakt ne. Jedinou děsivou věcí byly herecký výkony. Uvěřil sem jim ten jejich strach a začal sem se bát taky.... ale zase obdivuju jejich kondičku. Pořád jen utíkat a utíkat...kdyby se třeba zastavili na chvilku a pár těch holých, hnusných lebek jebli těma tyčema co se všude kolem válí...ale když chtějí běhat, at si běhají. V celým filmu nebyla ani jedná scéna u které bych se lekl. Dopředu bylo jasný, kdy tam něco proběhne, kdy se něco objeví tam nebo tam, kdy to někoho zatáhne do tmy anebo kdy se na ně usměje nějakej ten pizizub. Na tenhle film zapomenu tak rychle, jak se mi stáhl. Možná mi utkví v paměti scéna jak po nich hodil židli a nasadil výraz "get the fuck out of my house"...(5.3.2013)

 • PetrKai
  **

  Ideální pro lekavé. Tenhle film jsem musel po 45 minutách vypnout, protože jsem měl z neustálého lekání srdce až v kalhotech.(19.3.2013)

 • Miagy
  **

  "Horor" z cernobylskeho prostredia z mesta Pripjať, odohrávajúci sa v opustenom areáli mesta. PLUS: atmosféra opusteného mesta, celkový dojem - ale len myšlienka, že sa to skutočne stalo naháňala hrôzu ( nemyslím mutantov , ale výbuch reaktora), film s obrovským !!! no nevyužitým potenciálom MINUS: nudné a hlúpe dialógy, žiadne hororové ba ani lakacie scény, nudný záver, predvídateľnosť, slabé herecké výkony bez emócií. Film....skôr dokument, ale horor nie...(25.3.2013)

 • george82
  *

  Aneb skupinka naprosto tupých amíků chce zažít něco extra a tak se vydají do Černobylu. Co k tomu říct. Snad jen No comment a ať amíci netočí horory tohohle typu.(27.4.2013)

 • Pitryx
  *

  No já jsem čekal více a tak jsem byl dosti zklamán. Psi tam byli zbyteční, mělo to zůstat založeno na "těch druhých". Zbytečně zdlouhavý úvod a pak už jen běhání ve tmě. Takže nic moc. Mimochodem by mně zajímalo, jak se dostali z Pripjati do hlavního reaktoru. Nebo ke chladícím věžím. 201208127708/8425(13.9.2013)

 • Krahulda
  ***

  První polovina filmu byla zajímavá a atmosferická, ale poté se to přeměnilo opět do úplného nesmyslu. Zase mutanti! Za tu první polovinu tři hvězdy.(13.10.2013)

 • Davanity
  odpad!

  Absolutní hovadina, s prominutím, od začátku do konce. Zezačátku jsem tomu dávala šanci, ale takových chyb ve filmu jsem ještě neviděla. Zřejmě ten, kdo tento film vymyslel nic o černobylu nevěděl natož o tom jak na člověka může působit radiace. Často sleduji spoustu dá se říct béčkových hororů, ale tohle je blbost na blbost, která aspoň trochu znalého diváka opravdu drásá celý film.(14.10.2013)

 • joelly01
  ***

  A tak co bych lhala, zadny zazrak jsem necekala a zadny se nekonal a ze by me to nejak extra urazilo se rict neda. Libil se mi ten napad (trestuhodne nevyuzity!) a i celkova atmosfera "Cernobylu" byla docela v poho. Ty slabsi tri tomu davam s docela cistym svedomim.(26.11.2013)

 • Daryl.Dixon
  **

  Když jsem byl prcek, tak jsme si s kámošem hráli na husity a podomácku vyrobenými řemdihy jsme mlátili jak hovada do sena, jako že odtud vylézá nepřítel, který byl samozřejmě jen fiktivní. Kdyby to tenkrát někdo natočil na kameru, tak z toho mohl být podobný film jako tento, jen na jiné téma, finančně by vyšel stejně a maskéři by neměli na chleba. Nemohu upřít, že po celou dobu je tam určité napětí, sem tam nějaké bubu nebo baf, ale to by v hororu asi být mělo. Kdybych měl z celého filmu vyzdvihnout jednu scénu, tak by to byla ta s běžícím medvědem, protože toho jsem, na rozdíl od mutantů, alespoň viděl. Až budu chtít příště zažít zase nějaké napětí, tak raději strčím olíznuté prsty do zásuvky.(11.6.2014)

 • BodG
  *

  Souhra nesmyslných rozhodnutí, idiotských reakcí, nesouvislého sledu událostí a nelineárního děje. Jak se dá dostat z toho městečka přímo k reaktoru krátkým sprintem podzemním tunelem když ta vzdálenost je několik kilometrů? Navíc žádný tunel tudy nevede. Jak by přežili tak blízko reaktoru? Na konci opět nenápadná snaha američanů udělat z rusáků ty špatné. Pro fanoušky laciných lekaček asi ideální, avšak na více než jedno podívání to také nevidím, bez nápadu a smyslu.(14.7.2014)

 • zubrik66
  *

  čakal som, že sa začnem báť. No potom som sa začal báť, že sa toho ani nedočkám. A môj strach bol opodstatnený. Film natočený na mobil s herectvom na úrovni škrečka čo sa točí v kolotoči. Strašidelné na tom filme je to, že to vôbec pustili do kín. Film vhodný akurát tak pre kvalitné televízne odrhovačky v štýle majto či juj plus...(22.11.2014)

 • Levak.Bob
  ***

  Hele jako neni to fakt horor A třídy, ale dá se na to dívat, a nejen to. Mám za to, že všichni herci odvedli dobrej výkon, a i přes nízkorozpočtovej charakter ten sníme působí. Horor factor je podobnej jako u Paranormal activity, což chápu, že spoustu lidí neosloví, ale dejte tomu šanci - i tohle má svoje místo v žánru ;-)(6.4.2015)

 • moviefan4
  ****

  Stále to mám rád tú atmosféru, dej a hlavne premakaný koniec ktorý ma vždy donúti sa nad touto vecou zamyslieť. Chválim vyber soundtracku. Od režiséra by som chcel vidieť viac takýchto snímkou.(15.6.2015)

 • Petulka88
  **

  Nápad možná nebyl tak úplně špatnej, provedení je ale zoufale nudný a nezáživný. Hutnější atmosféru mají i halloweenský speciály Simpsonů...(4.7.2015)

 • AlexUnited
  ****

  Dokážem pochopiť všetky výčitky, objektívne rozumiem tomu prečo napr. borci ako verbal a Livingdead zadelili len po jednej hviezde, navzdory sľubnej téme je to možno až príliš odfláknuté, až príliš veľa času sa odohráva v tme ale ja som sa pri tom dobre bavil a nenudil sa ani sekundu (a toto je pre mňa to najpodstatnejšie). Oceňujem, že poradie likvidácie postáv nebolo až tak klišovité a predvídateľné ako som očakával, chválim tentokrát slovenský dabing TV JOJ, ktorý nešetril poriadnou dávkou ostrejších výrazov (každú chvíľu kurva, do riti a zasraný) a to že mutantov (alebo čo to vlastne bolo) nebolo poriadne (resp. vôbec) vidieť mi neprekáža, možno to bolo tak aj lepšie.(30.4.2017)

 • Morton Eucrow
  ***

  Ak by som do hodnotenia zahrnul aj nehorázne teplo v kine, boli by to len 2*. Predvídateľný dej, jediná "gore" scéna so zlomenou nohou a vlastne ani neviem, ako tie kreatúry vyzerajú a či sú inteligentné alebo len zombiekoidné. Trochu sklamanie...(6.7.2012)

 • Cechyno4
  ***

  Chernobyl Diaries v hororové brandži nepřichází s ničím novým. Několikrát okoukaný příběh, zasazen do prostředí, kde se stala opravdová katastrofa. Pár lekaček zafunguje. Prostředí okolo Černobylu působí opravdu depresivně a ponuře. Problém je však to, že celou hodinu filmu divák neví co sleduje. Bytosti, které útočí na hlavní hrdiny se zde v záběrech vůbec neobjevují. Takže ani já nevěděl s kým mám to dočinění. Ke konci filmu to již všichni zjistí. Nedokázal jsem se ubránit srovnání monster s těmi z Wrong turn. Suma sumárum však přece jen černobylské deníky patří do lehčího nadprůměru.(3.8.2012)

 • whysoserious
  ***

  Velmi povedené... ruční kamera k tomu neuvěřitelně sedí, atmosféra se stává čím dál více tísnivou a navíc- lidi se stejně nejvíc bojí toho, co nevidí, takže letmé náznaky nepřátel namísto explicitní brutality jsem ocenil... Samosebou, že to není dokonalý film, ale hodně příjemně mě překvapil a rozhodně si nemyslím, že by byl až tak strašně špatný, jak tu líčí některé komentáře. Tři hvězdy si určitě zaslouží.(27.8.2012)

 • Vimrak158
  *

  Po dlouhé době jsem se velmi těšil na nějaký pěkný horor, jelikož s horory to bylo poslední dobou velmi slabé, a horor navíc z prostředí Černobylské jaderné elektrárny, mě nalákalo o to více. Dá se říci, že film je klasický, v poslední době moderní, teenagerovský horor, kde skupinka lidí zavítá do uzavřeného- opuštěného města Pripjať aby si zpestřila život nějakým nově nepoznaným adrenalinem. Vše se samozřejmě zvrtne a oni se musí začít zajímat o důležitější věci než hezké fotky do alba. Od příběhu jsem si nic nesliboval, ale tohle je extrém. Příběh je neuvěřitelně hloupý, ,,o ničem“ , a člověk nezíská žádný důvod film dokoukat až do konce. Herecké výkony jsou průměrné a ani nenadchnou ani neurazí. Lekaček je pár a každá je naprosto předvídatelná. Prostředí je velmi zajímavé, ale v tomto filmu se s ním vůbec nepracuje a využito mělo být mnohem, mnohem více. Nejlepší na celém filmu je paradoxně písnička při závěrečných titulcích. Už ne, dost !(10.9.2012)

 • rigby
  *

  Horor? Je tohle vůbec film? Pár kamarádíčků si vyjede na výlet do Pripjati, tam si v noci trochu zařvou, sehrajou spoustu uječených hysterických scének, natočí z toho domácí video a pak to vydávají za film. Laciná legrace, která není už ani k tomu smíchu. Takhle opravdu ne!(4.10.2012)

 • Veju007
  **

  2 hvězdičky pouze za ten konec.(6.10.2012)

 • Shorty20
  ****

  Průměrný horor s vynikajícím námětem, ze kterého by se ale dalo vytěžit daleko více. Zajímavý styl kamery se mi líbil. Něco mezi amatérskou a klasickou kamerou, kdy kameraman není součástí příběhu je dobrý nápad, nad kterým by se měli zamyslet tvůrci ostatních "found footage" hororů. Odpadají tím nelogické situace, kdy kameraman bojuje o život a vesele si to ještě všechno natáči (např. Cloverfield). Jinak lekačky u mne celkem fungovali, i když jich nebylo moc, ale více se mi líbila ta atmosféra rozpadlého opustěného města duchů, které sice jako Pripyat nevypadá ale svůj ůčel to splnilo. Na to že je to první film tohoto režiséra, tak dávám palec nahoru.(31.10.2012)

 • DonBraso
  ****

  Bych nedal nikdy nějaký hvězdičky z milosti,ale tady tak učinim,už jenom,že to tady má stejný hodnocení jako Wrong Turn 4 :D Tak trochu srandy stranou a hůrá na film,který se vykulatil v pěkný počin,kde díky bohu konečně(ano,stejnak ty masky byly hrozný) skoro za celý film,nebylo poznat,kdo nám to tam loupe perníček a až v závěru,sem tam dezolát dostal hlad.Konec brilatní až si řiká kdo chce co chce,začlo to mít spád a to já většinou ani tak moc nemusim,spíše mě bavila zas ta omáčka na začátku,když pořád člověk neví,proti komu vůbec bude odolávat.Kamera šla,určitě dobrý nápad to pověsit za herce,inu zas ta kamera držela nějak moct přesně,ale tady mě to tak nevadilo u rádoby amatérských filmů.Atmoška super,stejnak z nás nikdo nebyl v Chernobylu a určitě tam nedaj amíky,který sotva mají prachy aby tam mohli točit,takže iluze šla,stromy,houpačky a hovna jsem si nevšímal,pro mě ta iluze stačila a Stalker se tam našel.Někdo psal ke konci Resident Evil a má pravdu,přesně tak a lépe a úplný konec určitě čekal naprosto každý od začátku filmu,jak už bývá zvykem,že ano,takže já ho nečekal a byl takový teengerský apetit ze školních lavic.Inu co,bral jsem to jako střílečku,viděl jsem se tam v nějaký hře určitě,to na mě působilo jak radiace v inverzi a kupodivu mi tento počin sednul.(16.11.2012)

 • Conducteir
  *

  Já teda než se sem vyjádřim musim napsat že koukat na tuhle blbost byl úlet moji ženy:-)) Moje žena miluje horory stejně jako já jenže na co se budeme dívat plánuju já. Jsem totiž děsně rozmazlenej a jak vidim kousek pod 50 procent, právem odvracím pozornost. Jenomže žena přišla se super nápadem. "Dneska by jsme si mohly pustit film který jsem objevila já" řekla a dodala " koneckonců, dycky koukáme jen na to co chceš ty." "A na jaký film chceš koukat" ptám se já. " Na Černobylské deníky" odvětí spíše tázavě. " Ale to je prej děsná kravina" odvětím. " Jasm tomu dal 3 hvězdičky" protestuje. Jasm je fanoušek hororu a já tedy že dem na to. Pustíme si to a uvidíme. Musim přiznat že jsem se vydržel skoro do pulky. Pak jsem usnul. Probudil jsem se až na konci filmu a byl jsem rád že jsem to prospal. Žena uznala že jsem měl opět pravdu a mě se po tomto drobném partnerském vítězství tuze krásně usínalo:-)(24.11.2012)

 • george16
  ***

  Další z hixploitation z buranova. Middle of the nowhere je tady černobyl, a burani jak jinak zmutovaní lidi ovlivnění radiací. Variace na mnoho filmů podobného typu, který bych řekl, že je tak průměr - rozhodně jsou horší. Na jedno zkouknutí to zas tak strašný není.(18.1.2013)

 • Flopik
  ***

  No neviem myslel som že to bude lepšie.3 hviezdy len pre tú atmosféru a skvelé miesto na natáčanie.Čo am nasralo je to že ten mladší brat a jeho žena umreli ako prvý no druhý.To som mal vážne nervy lebo oni tam ani veľmi ísť nechceli.Neviem slabý horor , vlastne ma nič nevystrašilo.Akože nápad to bol dobrý ale výsledok no nič moc.(27.1.2013)

 • Sattiens
  ****

  Po shlédnutí Světové invaze a Skylinu bych se klidně podíval do LA. Černá hodina od návštěvy Ruska taky neodradí ale pokud se chcete podívat do Ukrajiny na Černobyl, doporučuji si tenhle snímek pustit až po zájezdu (pokud se ve zdraví vrátíte). Výborná atmosféra filmu a dobře zvolené místo dělá svoje a určitě minimálně jednou budete přemýšlet nad tím, jaké by to bylo být na místě hrdinů, kteří se sice občas chovají jako pitomci ale to na kvalitě filmu nijak neubírá.(4.2.2013)

 • Ondrew
  ***

  Uplna pohodicka. Pozera sa na to dobre a o ti napriek faktu, ze ide jednoznacne o klasicku jednohubku, ktoru bohate staci vidiet raz. Atmosfera je rozhodne slusna, ako priaznivca vsetkeho industrialneho, opusteneho a este v idealnom pripade aj zamoreneho radiciou... mlask, mlask :). Btw, autori sa urcite nehcali inspirovat pocitacovou trilogiou S.T.A.L.K.E.R., to je dla mojho nazoru uplne evidentne. Zaroven to znamena, ze fanusikovia danej hry si k hodnoteniu mozu pripocitat jednu hviezdu navyse, nakolko celkove prostredie je proste lahodka. Kazdopadne, odomna je to za 65%.(7.2.2013)

 • Mrs.SMEGhead
  ****

  Dlouho jsem se rozmýšlela zda-li mám udělit 3* nebo 4*... Čtvrtou hvězdičku tyto deníky nakonec získaly tím, že i přes americký původ se ve filmu vyskytuje minimum typických amerických scének, kdy (když to přeženu) střílí sexy bloncka (90-60-90) z ákáčka a ani to s ní nehne, scének, kdy má revolver nekonečno nábojů a podobně...(8.2.2013)

 • Mr.Keli
  *

  Z pohledu lehce znajícího člověka o tématu Chernobylu, se jedná o totální psychárnu v tom nejhorším slova smyslu. Dál nebudu rozebírat. 10%.(11.2.2013)

 • beso74
  **

  Americkí turisti sú nepoučiteľní, ak necestujú po nejakých pochybných hosteloch, doprajú si ultimatívne adrenalínové dobrodružstvo v mieste, ktoré aj vrany oblúkom obchádzajú, Najradšej majú kanibalské kmene v Amazónii alebo európsku divočinu menom Černobyľ. Ale tentokrát to už aj na môj vkus prehnali. Ísť s cudzím človekom na odľahlé miesto do zakázanej oblasti na aute, ktoré prežívalo svoje najlepšie roky v čase, keď sa moja babka učila chodiť, bez akéhokoľvek ochranného odevu kvôli zopár fotkám opustených prázdnych budov, nanešťastie aj to nie úplne prázdnych, tak to si zasluhuje minimálne nomináciu na ocenenie DEMENT ROKA v kategórii menšie kolektívy a páry. Popozerať sa to síce dá, ale potešenie z toho je rovnaké, ako keď vás chytia policajti pre prekročenie rýchlosti a oznámia, že mohli by pýtať 200 ečka, ale že im stačí, keď zaplatíte len 150...(13.2.2013)

 • Aywes
  *

  To je ale divná móda natáčet variace na Blair Witch.Tentokrát v okolí pozůstalých domů po cigánech.Tak jsme si zase zakřičeli, uviděli jak mizejí hl."hrdinové" a samozřejmě taky jednoho rusáka.Takže aby bylo jasno.Namakanej rusák cvičen ve speciálních jednotkách, dostane přes pysky hned jako první?A ještě když má v ruce pistoli?Přece ho nemůže sundat banda zfetovaných plešounů.Soundtrack?Nulový.Jako náhradu tu máte křik celkem hezkejch prdelek.Atmosféra žádná.Prostě se vezme baterka a běžíme, běžíme, běžíme.Kolikrát už tu takový film byl?Mockrát.Takže já doufám, že při natáčení nezemřel žádný pes(sabaki!) a tudíž oceňuji tento film jednou hvězdičkou.Za ty hezký prdelky.(15.2.2013)

 • hackstolle
  ***

  50%. Par veci bych udelal trochu jinak. Nerikam, ze lepe. Ale jinak.(19.2.2013)

 • rasto87
  **

  Dobré na tomto filme bola určite asi prvá polovina filmu, kde sa cestovalo do tajomného, opusteného a trošku desivého Černobyľu. Škoda že režisér pri tomto aj neostal a nevyvíjal film takýmto smerom, kde hladné psy trhali všetko čo zbadali a taktiež ma pobavila scéna s medveďom v budove, ale všetky tieto klady zabila druhá polovina filmu, kde nastával totálny chaos v kamere a to hlavne tým, že postavy sa úplne strácali z dejiska. No a záver nebudem radšej komentovať, to bola hotová katastrofa.(22.2.2013)

 • CrazymanM
  **

  Nic moc,vážení!Neříkám,že tady nebylo nějaké napětí a trochu strachu,ale jinak hrozná blbost,nic nebylo pořádně vidět(akorát ten medvěd a ten byl teda hodně počítačovej!),prostě zklamání!!!(3.3.2013)

 • theFtip
  ***

  Vcelku se to dalo, občas to bylo i strašidelné. Ale ty klišé už 1000x ohraná a stále se používají dokola(zničené auto například), a taky už od půlky filmu víte jak to dopadne. Tvrdohlavost a debilita zúčastněných taky nemá meze a to je problém, když už se ve filmu něco povedlo, hned tento dojem zničila další slaboduchá scéna... Lidi jako Shane Van Dyke by se vůbec k psaní scénářů neměli dostat... 50% (3.5.2013)

 • jirijo
  ***

  Tak tedy po osmistéšedesátépáté - partička amerických výletníků pořádá "spanilou jízdu" po vzdálených končinách (= tentokrát po Evropě) až jeden navrhne, že by bylo fajn to trochu okořenit. Nejdená se tentokrát o útulný hostel v Bratislavě ani o venkovské sídlo kdesi na pláních Texasu, ale o ukajinské městečko Pripjať, které leží vedle jadérné elektrárny Černobyl. Po příjezdu a prohlídce okolí (ruské kolo, opuštěné paneláky s méďou béďou...) však auto vypoví službu a s příchodem noci začnou být naši výletníci koseni těmi, kterým navštěvnící jaksi nejsou po chuti... Podobných filmů jsou tucty, tenhle kousek vytahuje z kalných vod podprůměru skutečnost, že tvůrci nebyli (úplně) neschopní (Oren Peli stojí za Paranormal Activity) a dokázali ve druhé polovině vydolovat jakous takous atmosféru, sem tam proloženou lekačkou se zmutovanou zrůdičkou. Herecký ansámbl je ovšem krutě nevýrazný (kromě vnad přítomných dam :-), nejlepší je průvodce Uri, který však zařve jako první. Jako čistě spotřební hororové zboží snímek svůj účel plní, tak nashle někdy příště ve vzdálených končinách :-)(25.5.2013)

 • maniacxl
  ***

  Béčkový,ale dívatelný horor,i když tu roztřepanou kameru si mohli odpustit.V té tmě jsem taky mohl vidět víc,ale co už.Konec mohl dopadnot lépe,než takhle.55%.(5.8.2013)

 • Mira00
  **

  Je to pěkný, ikdyž vlastně ani ne(27.9.2013)

 • heavy66
  **

  Půlka filmu je jak rozhlasová hra, bubáci nejsou vidět a strach nevzbuzují. Na druhou stranu umístění děje do Pripjati je originální, to musí být příšerné místo i bez mutantů!(16.11.2013)

 • Shimmy
  ****

  Byla jsem na tenhle film hrozně zvědavá, tahle tragédie mě vždycky moc zajímala, nejen kvuli mému osobnímu přístupu k této události. Ale byla jsem celkem zklamaná. Zombíci mi přišli až moc přehnaní vzhledem k situaci, a konec mě zklamal. Navzdory tomu, záběry z onoho místa a neustálé napětí tomuhle filmu naopak přidává na líbivosti.(3.1.2014)

 • lobo87
  **

  Ďalší zbytočný americký "horor", ktorý sa tentokrát priživuje na Černobyle. Film ničím neprekvapí a nemá čo ponúknuť. Obsadenie je nesympatické a prostredie absolútne nevyužité... 45%(3.6.2014)

 • Black_doll
  ****

  Takové skvělé hororové téma. Přímo geniální! Prvotní nápad super, ale dalo se z toho vysosat daleko, daleko víc.... škoda.(10.7.2014)

 • silak_xup
  **

  Na horory moc nekoukám protože jsem posera ale jelikož mě už delší dobu láká cokoliv ohledně Černobylu, tak jako že si teda pustim film z prostředí Černobylu. Nejlíp to tu vystih Verbal, nevím jestli to byl účel ale v tom filmu fakt není nic vidět a je to celkově tak divně natočený... Od scény, kdy se posere auto a skupinka je nucená přenocovat v Pripjati tak člověk jako furt čeká že už se něco stane, ale prakticky jen mizí jeden člen skupinky za druhým a divák pořádně nevidí jak. Pár záběrů jakýchsi zmutovaných lidí tam je, ale dohromady tak 15 vteřin. Dvě hvězdičky za docela slušnej konec, ale horor to podle mě teda není.(2.3.2015)

 • MickeyStuma
  ****

  Využít prostředí Černobylského okolí pro nervy drásající příběh se ukázal jako dobrý nápad. Všudypřítomná radiace, neznámá zmutovaná zvěř a pozor ... i zřejmě někdo další. Využívá se zavedeného motivu, kdy parta mladých lidí se s průvodcem zajedou podívat do Černobylské oblasti. Jenomže nic nejde podle plánu a tak pomalu nastává noc plného hrůzy a zoufalství. Vizuálně to opět vypadá jako známé picture-motion, ale není tomu tak. Ruční kamera je sice použita, ale nikdo ze členů výpravy ji nedrží v ruce. Největší hrůza samozřejmě nastává v noci za naprosté tmy, což je zrovna tady takřka dvojnásobné. Opuštěné paneláky, zarostlé ulice vegetací, absolutní ticho a ani jiskřička světla. Tento film doporučuji shlédnout za stejných podmínek, jinak se nedá patřičně užít. Tedy pochopitelně stačí jen ta tma a ticho. Divák se tak více vžije do jejich situace a pokud se do konce snímku hrůzou nepos..e, bude mít neskonalý děsuplný zážitek na spoustu hodin.(3.7.2015)

 • SmoldaMara
  *

  Na konci jsem si myslel, že se zlepší dojem, ale on se ještě zhoršil.(10.9.2015)

 • Juuroo
  **

  Ďalší horor, ktorého jediné plus v porovnaní s mnohými podobnými filmami je lokalita, kde sa dej odohráva. Rýchlo to uteká, „ľakačky“ takmer žiadne, ale stále lepšie ako podobná záležitosť – Záhada hory mŕtvych. 2*(19.9.2015)

 • Sammy.Boy
  ****

  Na turistický výlet je po světě i spousta jiných zajímavých lokací!(23.3.2017)

 • JardoLe
  ****

  Celkom v pohode horor o cernobyle,kde partia mladych ludi skuma opustene mesto,no po case zistuju,ze nie je uplne opustene,pacilo sa mi to,malo to napatie a je to zaujimavy namet na film...:-)(29.4.2017)

 • Solverino
  *

  Jedna hvězda za exteriéry (i když natáčené zřejmě v Srbsku), jinak zralý opět na odpad! Směšné scény až ten konec stojí trochu za to...(26.7.2012)

 • necrosrandist
  **

  Pro mě hodně atraktivní prostředí (jakožto znalce herní série Stalker) přecijen trochu vyvažuje ten zbylý kreténismus. Ale že ho tam je…(30.7.2012)

 • wrong3
  ***

  Zajímavé prostředí-super atmosféra mrtvého města...Jinak průměr...(31.7.2012)

 • aichwald
  **

  Dvě hvězdy za atraktivní prosředí jinak strašná bída !!! Z tohohle námětu se dalo vytřískat mnohem víc !!!(6.8.2012)

 • davistercz
  *****

  Nevím proč tak nízké hodnocení, protože mě se to opravdu líbilo i když jsem na to koukal s ruským dabingem... Konečně filmaři vymysleli něco kvalitního a jiné strašidelné prostředí než jsou jen domy, kde se straší v ostatních hororech. Černobylské deníky to je opravdu povedený horor, který stojí za tu cenu se na to podívat! Žádnou logiku v tom nehledejte.. prostě prosté parta lidí je na výletě do městečka zamořeným radiací a konec si domyslete.... Skvělé obsazení a skvělý nápad, který se mi opravdu velmi líbil. Jen se mi nelíbil konec, jak dopadla ta dvojce.. to filmaři s prominutím posrali.(16.8.2012)

 • djbarrel
  ***

  Mno asi takhle. Plusy filmu jsou pár skvělých lekaček (jako třeba ten medvěd mě fakt dostal), poměrně zajímavý nápad, přeci jen povětšinou se za radiací vydáváme úplně jinam než do radioaktivní bašty Černobylu a taky vcelku slušné tempo. Což je ale pohříchu tak všechno, protože ve filmu není skoro nic vidět. Děj se odehrává povětšinou za hluboké tmy, ve které se skrývá "cosi" a těch pár záběrů na světle jsou buď kecy v autě a nebo několik pobíhajích (nezmutovaných) psů. No naštěstí je tempo solidní a tak se člověk ani nestihne nudit. Jediný co mě, ale vyloženě ve filmu štvalo, byla kamera. Roztřesená ala Paranormal Activity či Blair Witch, ale nikdo z přítomných kameru neměl ... no nic. Vcelku solidní movie, ale pokud očekáváte kvalitní zmutovaná monstra, musíte jinam. 55 %(28.8.2012)

 • Chris_Mike
  **

  Hm, tak nic no, je pravda, že jsem od toho nemohl nic čekat a taky jsem nic nedostal. Vážně jsem se nebál, vážně jsem se občas nudil. Vážně?(29.8.2012)

 • Apaachee
  **

  Velké zklamání. Do půlky filmu jsem čekal, že se v tak skvěle atmosférické oblasti stane něco pořádného, nečekaného nebo něco, co tu dlouho nebylo, ale s příchodem bubáků přišla i vlna zklamání. Režie byla nejspíš v jiné oblasti a kameraman se třásl víc než naši američtí "hrdinové" a to radši nemluvím o záběru, protože doteď pořádně nevím, jak vlastně bubáci vypadali. Při souboji nebylo vidět absolutně nic a jednání amíků opět hodně pod úrovní logiky. Těšil jsem se, že uvidím po dlouhé době něco nadupaného, ale opět hrůza.(30.8.2012)

 • Berzeger
  *

  No to snad ne. Tohle má být od tvůrců Paranormal Activity? Kam zmizelo napětí? Strach? Haló, tohle měl být horor. Na Černobylské deníky jsme se dívali s přítelkyní a jednohlasně jsme se shodli na několika věcech - Prvních 15 - 20 minut je úplně zbytečných a pro děj zcela nepodstatných (co je nám do toho, že postavy si plánují cestu po Evropě, a po tom, že potkali bandu místních kreténů, neštěknul ani pes). Film není vůbec strašidelný - lekli jsme se maximálně dvakrát, a to dosti lacině, strašidelná scéna je snad jen jedna, a ta trvá 15 vteřin. Jinak je to nuda a děs. Jedna hvězdička za prostředí Pripjati.(7.9.2012)

 • punco
  ***

  Napriek veľkej zvedavosti( som fanda opustenych miest a budov) ale zároveň žiadnych očakávaní, som dostal film ktorý ani nenadchne, ale ani neurazí. Hororové klišé spojené s aspoň pre mňa príjemnou kamerovou a svetelnou robotou a asi troma ľakačkami má aj nejakú tú atmosféru. Pozretie neurazí, ale vracať sa k tomu netreba.(17.9.2012)

 • Dejavu_UH
  **

  Zajímavý survival z mé oblíbené lokality, trošku po amerykánsku přehnané, jinak vcelku slušné. Akorát si s tím mohli dát trošku práce, zmutovaní zombíci už tu byli. Dávám za dvě.(28.9.2012)

 • qwertasip...
  *

  Atraktivní a tajemné prostředí opuštěného města Pripjať nabízí spoustu zajímavých témat ke zpracování, nicméně toto je klasický příklad toho, kdy dvouapůlminutový trailer překoná celý film - žádné napětí, žádná lekačka, žádná hudba, prostě nic! Nechoďte do kina a ušetřené peníze raději věnujte na výzkum Parkinsonovy choroby, aby byla menší pravděpodobnost, že si zas za kameru stoupne nějakej další rozklepanec... Tvůrci asi museli obdržet pořádnou dávku radiace, jinak si natočení takovéhle připitomělé zoufalosti nedovedu vysvětlit – leda, že by vás bavilo sledovat bandu uječených amíků, která běhá ve tmě po lese…(6.10.2012)

 • srncek
  *****

  To prostredie vám vyrazí dych ... 90%(17.10.2012)

 • J.X.S
  *

  Keďže sa zaujímam o tématiku Černobyľu už nejaký ten piatok, tak ma film hneď zaujal... Z traileru to vyzeralo dobre... No po zhliadnutí filmu som ostala znechutená... Kravina,kravina a ešte raz kravina... Okolo Černobylu(Pripyatu) tento film ani nešiel,to ma dosť nasralo... Myšlienka "pôvodných obyvateľov zmutovaných radiáciou ktorí žerú ľudí" akoby prebratá z filmu Hory majú oči... Chaotická kamera, nelogické konanie postáv... Grcám! Pre ľudí ako ja, je tento film úplná sračka... Jedna hviezdička za vôbec myšlienku skúsiť filmovo spracovať tak atraktívne miesto...(6.11.2012)

 • tyrs26
  *

  Film začínal velmi dobře a nadějně, ovšem poté to bylo jedno velké zklamání...(22.11.2012)

 • kikin01
  ***

  Zase tak hrozný to nebylo. Možná už jsem na to starý, ale dejme si ruku na srdce, já jsem byl chvílemi docela nervózní. Kdo se do toho opravdu vžije, dívá se na to v noci a sám, tak mu bude běhat mráz po zádech jako mě, a ty lekačky, to se musí leknout snad každý. Mělo to svoje mouchy, a určitě to mohlo být kvalitnější, ale tak akorát. Horory nevyhledávám, ale byl jsem na to zvědavý a v pohodě.(3.12.2012)

 • Ricko
  ***

  Celkem originální horor o tom, jak se z nevinného výletu mladých lidí do Černobylu, respektive sousedního města Pripjať stane boj o holý život... Jako nic převratného, ale mně se tyhle filmy prostě líbí :) Ke konci scénáristé teda už dost ztráceli dech, ale všechno to vylepšili a vyšperkovali když ne geniálním, tak určitě originálním koncem. Dávám 3/5 hvězdičky.(31.1.2013)

 • benqsiemens
  *

  Tohle bylo slabý jak čaj. Prvních několik desítek minut to bylo dosti nudné a nezáživné, asi aby se to pak mohlo rozjet. To bohužel nepřišlo a musel jsem přetrpět dalších několik nekonečných desítek minut bídy. Nebylo čeho se bát a když už se něco objevilo, tak to nebylo vidět, no když už to vidět bylo, tak to bylo tak ubohý, že to snad ani nemůže někdo myslet vážně. Prostě a jednoduše blbost.(1.2.2013)

 • Kletus
  *

  Nic sem od toho nečekal a přesto se mi dostalo míň než sem čekal. Prvních 45 minut je nejzajímavějšíc a to tím, že je tu ukázána ponurá atmosféra rádoby Prypjati. V ten moment kdy ten rusák nemůže nastartovat auto to začíná ten ten pravej horor a tim myslim, že se budete bát toho, že to nepřízní osudu někdo někdy opět pustí ve vaší přítomnosti. Herci jsou nesympatičtí prostředí začne být dost okoukaný a kamera je strašná přesně tak jak tu vetšina uživatelů popisuje. Film končí přesně tak jak by člověk očekával. Je vidět, že s tim měl co dočinění ten samej nimand co udělal stejnej zločin proti lidskosti jménem Paranormal Activity s tim rozdílem, že dostal vetší prostor. Tento film je naprostá ztráta času, kterej bych radši strávil šťupováním ponožek.(21.2.2013)

 • Hookins86
  odpad!

  Byly časy, kdy by se mi to líbilo, ale bohužel už jsem tak rozmlsanej, že to musím jebnout do odpadu. Čekal jsem mutanty ve stylu hory mají oči, ale jsou tu jen špatně namaskovaní blbci, co jen unesou a pak dělaj bůh ví co. Strašně špatně natočená sračka...(23.2.2013)

 • jokino
  *

  Snaha o niečo bola pekná, ale tak skvelý potenciál ostal absolútne nevyužitý! Čo je velká škoda.. Snáď sa niečoho dočkáme nabudúce..ak nejaké bude..(10.3.2013)

 • mimozakon
  *

  Asi jedine pozitivne bolo ze som si poobzeral miesta, ktora poznam zo Stalkera z City of Pripyat(12.3.2013)

 • maluti
  **

  Velké zklamání. Jedna hvězda za pár lekáček a druhá za ten konec. A medvěď? Ten tomu filmu dal korunu :D(16.3.2013)

 • toomm
  **

  Co říct. Očekával jsem průšvih a taky duchy. Prostředí neuvěřitelně působivé, ponurá atmosféra pusté Pripjati má hodně do sebe a mě osobně fascinovala dávno před objevením tohoto filmu. Osobně jsem v tom neviděl found footage, spíš jen kameru od amatérského kameremana. Na jedno podívání obstojné, zklamáním pro mě byla absence nějaké pořádné zápletky a rozuzlení. Vesměs se ve filmu nic zajímavého nestalo. 45%(2.4.2013)

 • Nominant
  ***

  Po vzhliadnutí traileru som bol natešený ako malé decko a plný očakávaní. No nastal deň D, keď som si tento film pozrel a čakalo ma veľké sklamanie. Čakal som viac - nápad dobrý, ale mohol byť viac rozvitejší, viac hororovejší, proste VIAC. Prvá polovica filmu bola gradujúca, keď sa všetko "brutálne" udialo a ďalšia polovica sa len ťahala a už som len očakával ako sa už môže tento film skončiť. Nápad dobrý, ale mohlo sa z toho vyťažiť viac (už len to prostredie) + herecké výkony ušli = 3* (priemer) / Škoda, mohlo to byť viac.(3.4.2013)

 • TheKLF
  **

  Atmosféra filmu ušla, měl sem ale dojem jako bych koukal na ruskou verzi filmů Hory mají oči, ovšem pro děti bez krví stříkajících efektů ;-)(6.4.2013)

 • adakraj
  ***

  No na to, že před yvdáním všichni hlásali, že to bude vynikající film, tak po shlédnutí to nepotvrzuji. Jako nedá se říci, že to je špatný film, ale není ani moc dobrý. Na zabavení stačí, ale to je málo čekal jsem víc bohužel.(16.4.2013)

 • mikimiki09
  **

  film plný hororového klišé, nesympatických hrdinů a nelekavých lekaček. finále uzavře debilní konec a leckterý divák si ulehčně oddechne. ne tedy úlevou, že je ten strašidelný film za ním, ale spíš proto, že hrdinové dostali, co si zasloužili. na druhou stranu, počáteční procházka po Pripjati byla pěkně natočená. škoda, že je teď tak moderní do všech hororů cpát dementní a zmutované kanibaly.(2.5.2013)

 • Destiny65
  *

  skvělé téma na film, ale naprosto zpackané zpracování, jeden bod dávám za rybu, která mě donutila smát se až do konce filmu. Upřímně doufám že tohle už nikdy víc nebudu nucena absolvovat(9.5.2013)

 • kobras5
  odpad!

  Asi jsem se na tento snímek těšil až moc, každopádně nejde to ohodnotit lépe. První polovina filmu diváka znudí, druhá polovina trochu zaujme a konec tomu zasadí hřebík do rakve. Kdyby se skupinka lidí ocitla v jejich situaci, bylo by dost pravděpodobné, že by někdo dokázal přežít, protože by nedělali takové kraviny jako ve filmu (proč ne, půl dne budeme hledat zbraně, když bychom se místo toho za tu dobu mohli dostat do bezpečí), ale budíž. Lekaček tu je až bídně málo (to jsem se už více lekal u PA4) a co jiného by mělo film zachránit? Snad né mutanti, kteří tam jsou úplně nevyužití. 10% (viděno na DVD česky).(25.5.2013)

 • Weezy
  **

  Většinu filmu se ve filmu nic nedělo.Bylo mi hned jasné že ta dodávka nenastartuje, s příběhem si podle mě moc práce nedali.80% filmu byla pouze tma a útěk. Dvě hvězdy dávám jen za tu rybu a že se jim podařilo přežít noc v cigánské osadě.(3.9.2013)

 • Sluti
  *

  Už podle traileru jsem si řikal, že tohle je film, který nechci nikdy vidět, protože mě naštve (už jen z toho důvodu, že bych sám rád někdy na prohlídku města duchů vyrazil). No upoután na lůžku a lehce poblouzněn horečkou jsem si řek "ale tak já to teda zkusim". Jednu hvězdu dávám za celkem ucházející atmosféru, kdy se sice všechno většinu času topí ve tmě, ale pro člověka, který stejně zvědavě okusil PC hru Stalker: ShoCh (kde ovšem spokojenost byla na docela jiné úrovni), to prostě fungovalo. Přišla řada na divokou zvěř, proběhnutí pár socialistický kulturáků a bytovek a nakonec samozřejmě v zamořeném městě i nějaký ten zmutovaný obluďák. Největším problémem podobných filmů je už klasicky ta banda uřvaných nesympatických hlavních hrdinů, kterým člověk tu smrt vyloženě přeje, jen ať už zmizí ze záběru. Kdyby si mutanti hnedka zkraje radši vzali celou grupu a byl by to boj geroje Jurije a celé pojaté jako vzpomínka na one-man badass osmdesátkové filmy, tak by to bylo fajn, takhle škoda nevyužitého potenciálu Pripjate. Nechal bych dve *, ale ze autori z cloveka navic delaji hovado a nechaji hlavni hrdiny uzivat si prochazky mistnimi lesy, koupacky v pripjatskych tunkach a rabovani motohrbitova a hrdinove stale resi, ze jim vynechava baterka, kdyz uz by sami byli blizko ke krev zvracejicim lampionum (hlavne, ze jim to geiger udelatko parkrat zaprska, ze "tudy teda rozhodne ne!"), tak necham jednu aspon za tu atmosferu.(17.9.2013)

 • saxxx
  *****

  Solídny snímok s temnou atmosférou.(11.12.2013)

 • Trilobajt
  odpad!

  Šokující film - v žádném případě! Film plný děsu a hrůzy - to sotva! Tak to dopadá když se do scénáře sere tvůrce onoho úchvatného snímku Paranormal Activity... Od tohoto filmu jsem si sliboval hodně. Co může diváka lákat víc než zpustlá oblast Černobylu, v tomto případě exkurze do městečka Prypyať. Tak lajdácky nevyužít toho "krásné" prostředí... To nemluvím o tom, že chování všech účastníků je naprosto debilní a nelogické. Baf, éééé, tam někdo je! Kde? Nevím! Utíkejte! Naprostá špička v horor žánru. Můžu jen vřele doporučit. Stejně jsem hňup. Měl jsem to ani ne v půlce vypnout, vymazat z počítače a pro jistotu naformátovat harddisk.(23.1.2014)

 • bulawaio
  ***

  6/10. Já byl tak překvapen. Dle zdejšího hodnocení to měla být docela srajda a ono to bylo docela povedený. Gratulace k výbornému výběru místa, kde koncentrovaná radiace si i reálně pohrává s přírodou. Parta relativně v klídku se vydává na exkurzi k Černobylu, kde se jim velmi nečekaně rozbije auto a tak se musí s místním obyvatelstvem trošičku seznámit. Na pozadí máte pár paneláčků jak z východního Slovenska a partička běhá od budovy do budovy dokud není konec. Mno takhle by to mohlo vypadat dost nudně, ale není tomu tak. Režisér velmi dobře navodil atmosféru a minimalizoval zbytečně hluchá místa, takže děj pěkně odsýpá, i když posledních dvacet minut trochu splývá. Každopádně tenhle kousek rozhodně nepotěší ty, co mají rádi přímý boj s monstrem se spoustou krve. Naopak u mě dost často platí pravidlo "čím méně, tím lépe". Pokud se s tímto smíříte čeká vás příjemná zábava.(16.3.2014)

 • Malkinka21
  ***

  SPOILER - Celkom v pohode horor, aj keď vidno, že veľa rozpočtu k dispozicií nebolo. Ja osobne mám rada horory, ktoré sú založené na základe opustených budov a zmutovaných príšeriek. Film sám o sebe nebol ani z ďaleka taký strašidelný ako som očakávala po videní traileru a taktiež tam tí mutanti ani nebolo moc vykreslení a ukazaní, začo dávam palec dole, jediné čo bolo ukázané bol medveď v bytovke, normálne psy a jedno malé dievčatko, ktorému do tváre taktiež vidno nebolo. Záver filmu bol pre mňa obrovským sklamaním, keď jedinú zachránenú, Ukrajinci znova hodili medzi mutantov. Dávam 3 hviezdičky.(12.5.2014)

 • TonoM
  ***

  Suprový námět na horor , bkhužel ohranná písnička a celkem nuda,slabé obsazení... ale furt za ten Námět... 55%(5.6.2014)

 • Tevisek
  odpad!

  Jediné, co má tento film společného s Černobylem, je název. Již dříve jsem na toto téma zhlédla několik zajímavých dokumentů. Když jsem poté koukla na tento ,,film,, udělalo se mi lehce nevolno. Nepřestávám kroutit hlavou ....(4.11.2014)

 • lusa
  **

  Asi nepatrím k ľuďom, ktorý by s nadšením zdieľali nápad urobiť si dobrovoľne výlet do radioaktívnej Pripjate. Desila ma akurát tak vlastná nuda.. 2* (lebo černobyľská trágedia ma fascinuje..)(14.5.2015)

 • vika.evil
  *****

  Podle mě docela propracovaný horor, natočený na neskutečném místě. Herecke výkonny nejsou tak špatné.Jen mi vadí ty lekačky, mohlo by jich být více a konec by podle mě docela rychlý a očekavála jsem ho jinak. Chvílemi jsem se vážně i bála.Doporučuji skouknout.(30.9.2015)

 • brasek
  **

  Prikláňam sa k názoru, že snímok patrí do kategórie lacných hororov. Príbeh má pointu, dá sa na to pozerať... lenže nie sú vytiahnuté žiadne chute, ožiarení pacienti na úteku sú nevýrazní a laxní. Najlepšia scéna je medveď v paneláku.(22.10.2016)

 • Mamlas
  odpad!

  Amatérská sračka, total shit.(23.10.2016)

 • fininka
  odpad!

  Kokotina fakt(10.12.2016)

 • Pepi74
  ****

  Velice doporučuju pro milovníky Urbexu. Je vidět, že i v bývalé Jugoslávii a též Maďarsku se může vytvořit Černobyl. Dějově nic moc ale jinak za 4!!(10.12.2016)

 • Kennedy_R
  **

  Slabé, čekal jsem více. Příznačně to popsal verbal. Raději si příště pustím Tarkovského Stalkera, který je minimálně o třídu lepší.(13.12.2016)

 • Mafiapau
  odpad!

  Podle mě je už lepší film "Little Hercules" než tahle sračka.(7.2.2017)

 • Scraffy
  **

  Pomerne dobrý nápad na horor, ale nestačí si len zohnať povolenie na natáčanie! Herci sú úplný amatéri, ktorý by nevedeli uhrať ani len paródiu na niečo a nie už horor. Prostredie je pekné, no niekedy sa doslova strácate v príbehu. Ku koncu sa už len pozeráte, že čo za blbosti tý amíci vymyslia. Finále filmu, ako behajú pri reaktory je asi to jediné, čo je dobré, inak veľká zlátanina!(19.9.2017)

 • Frantisek.Fu
  ***

  50%(5.5.2018)

 • ellysium
  ****

  Film je koukatelný,dá se u něj vydržet,hodně připomíná film Ruiny,kdy parta mladých taktéž zkouší extrémy...Doporučuji na nudnou půlnoc...čtyři kousky....(2.6.2012)

 • pájap
  ****

  líbilo hooodně.pravda asi je to proto,že jsem přímo hotovej z městečka pripjat a moooc bych se tam chtěl podívat.do toho skutečného....a proto na mě tenhle film působil stísněně a děsivě.což u hororu je asi plus ne?? jako neúctu k obětem havárie bych to nebral....už je to dlouho a kde jinde by se mohli reálně objevit mutanti ,když ne v černobylu.....????(19.7.2012)

 • ShortyIC
  ****

  Film sa mi celkom páčil, aj keď je pravda, že sa dalo z toho "vyťažiť" viac. Prostredie sa mi veľmi páčilo. Len koniec mi nejako nesadol. Taktiež mi vadila kamera, ktorá sa v tom najlepšom začala "kývať,mykať" ... Ale filmu dávam 4 hviezdy :-)(21.7.2012)

 • musolini
  **

  Za poslední třetinu filmu bych dal 3 hvězdy,ale za celý film jen tak tak 2.Nápad dobrý,ale to zpracování,napětí žádný,až na konci v tom něco bylo.Na film jsem se těšil delší dobu a pak přišlo zklamání.Kamera hrozná,dost často nebylo vůbec nic vidět,je to velká škoda.(25.7.2012)

 • chem.peace
  **

  Tak výbornej námět a tak zmrvený....(26.7.2012)

 • Napajka
  **

  Proč se mi zdá, že Američani umí dělat horory jen jako remaky japonských a španělských skvostů, nebo dle šablony: parta lidí vleze někam, kam nemají... Od první chvíle víte, co se bude dít, kdo po těch jelimanech půjde a přesně odhadnete závěrečnou scénu. Škoda.(29.7.2012)

 • halberdier
  ***

  Vždy mě fascinovala opuštěná místa podobné městu Pripjať, kam bych se taky jednou rád vydal. Miluji hru S.T.A.L.K.E.R, proto je mé hodnocení toho spíš podprůměrného horroru celkem vysoké. Herecké výkony za moc nestojí, příběh není vůbec originální, lekačky taky moc nefungují. Ale ty tři hvězdičky za atmosféru Pripjati prostě dát musím (přestože se zde film nenatáčel). Věřím, že se z toho dalo vyždímat mnohem víc. Bohužel se tak nestalo.(31.7.2012)

 • tixi
  ***

  Ano je to otrepane partia mladych ľudi na nespravnom mieste v nespravny čas ale neviem prečo furt ma to bavi a vcelku to bolo aj strašideľne škoda toho konca60%.(31.7.2012)

 • Agnostik
  ****

  Náhodou docela originální nápad o černobylské katastrofě konkrétně jejích možných následcích.Natočeno jak poznat sice za uplně levnej peníz evidentně,přesto docela dobře odvedená lekačka.Dávám 4 hvězdičky za snahu i za nápad který se jen tak nevidí.Dobrá práce!(2.8.2012)

 • mmanina
  odpad!

  megaodpad! :-)(3.8.2012)

 • Tomiczekk
  ****

  No čekal jsem podle hodnocení, že to bude větší propadák, šlo by z toho sice víc vymáčknout, ale koukatelný to bylo(11.8.2012)

 • Diceros
  **

  Vpodstatě co jsem očekával tak přesně to sem dostal. SPOILER Pravdou je že jsou ve filmu chyby jako například pohled na elektrárnu kde chybí sarkofág, či dokonce na konci se uvádí že se dostali k reaktoru čímž sarkofág totálně zazdili. Také bych vypíchnul nelogičnost utíkání čím dál víc do podzemí a čím dál víc do oblastí kde jim hlásí přístroj vyšší a vyšší radiaci. /SPOILER Prostě není to horor roku co si budem povídat, ale i tak jsem se dobře bavil a film měl slušnou atmosféru. Jak jsem řekl co jsem očekával to jsem dostal... U mě za 2,5*(12.8.2012)

 • bezprezdivky
  *

  Chápu, že při sledování hororu je potřeba zapojit fantazii, ale tvůrci by aspoň NĚCO ukázat měli. Jinak se můžu jít zamknout do sklepa a spustit představivost, co by tam asi mohlo být a nemusím se dívat na tenhle film. Přitom areál narychlo opuštěného města u Černobylské elektrárny je natolik exkluzivní prostředí, že se původně zdálo, že film ani nejde zkazit. No tak jde ......(17.8.2012)

 • Guthix
  odpad!

  WTF ?! Raz za rok sa idem (na pozvanie) pozreť do našeho nového kina a musím príjsť s prepačením na takúto p*čovinu ? Cestou som sa s kamarátom vsadil o pivo že uhádnem minimálne 7 bodov ktoré sa tam stanú , samozrejme som vyhral ... Od začiatku neuveritelná nuda a to som dal za to 4,50€ ... snažím sa nájsť aspoň niečo čo nebolo úplne amatérsky spravené ...AHA ! už to mám .... titulky ... 5%(24.8.2012)

 • Georginek
  ***

  Vubec ne spatny survival snimek. Dle hodnoceni jsem cekal vetsi bidu. Pro fandy hororu dobrej film. Videt to v kine v HD a slusnym zvukem a ne RS, dal bych i 4. Myslenka super, miluju vse kolem cernobylu, a chci tam taky jet, snad dopadnu lepe nez ihle amici. Nicmene je skoda, ze exteriery a interiery byly dost odlisne od originalu.......3+(29.8.2012)

 • Carteriiino
  *****

  100 ludí 100 chutí. Jediné čo mi trošku vadilo bol záver s (neviem či to tak smiem nazvať) zombiekami alebo čo to bolo a samozrejme ten neutíchajúci ženský krik (:D) ale niečo mi na tom filme príde sympatické, mystické. Nieje to klasika subnukleárneho sveta a podobne ale originálne zábery mesta Prypiať a elektrárne Černobyol ktoré nám si myslím dosť prblížil ako to tam vypadá, takže film čo sa týka dokumentárnej stránky nadrámec splnil moje očakávania. Priznajte si, všetci ste o Černobylskej havárii počuli ale to je všetko, nikto sa v tom "nerýpal" viac a to je podľa mňa to hlavné čaro toho filmu :P(27.9.2012)

 • schindler
  **

  Škoda potenciál tu byl. Nekonečné chodby ošuntělých paneláků začnou po nějaké době nudit stejně jako hlavní představitelé. Mutanti se tu a tam jenom mihli jinak nebylo vůbec nic vidět. Škoda, že se tvůrci nenechali inspirovat filmem Hory mají oči, kde bylo vidět mnohem víc, něž by člověk vůbec čekal.(29.9.2012)

 • Kusic
  **

  Těšil sem se na ,,stalkerovskou" vyvražďovačku, čekal sem něco novýho. Nakonec to byl Resident Evil z Pripjatě. Dlouhou dobu se jen bloudilo prázdnými domy.. takhle to pokračovalo až do konce, jen se k nim přidalo pár zmutovaných a nasraných obyvatelů z okolí Chernobylu. Film nemá skoro ani hodinu a půl a já už tak od půlky vyhlížel, kdy bude konec. Škoda.(13.10.2012)

 • Čako
  odpad!

  Po prvním plesknutí mokrým hadrem o skla zamlžené dodávky si začne člověk představovat co bude následovat po tom. Ovšem pár dalších záběrů ho stejně hodí do dřímoty a polospánku takže si ani pořádně neuvědomuje, že tam venku někde běhají radioaktivitou znetvořené příšery, které ve většině záběrů kamery ani nejdou pořádně vidět, což se až do konce filmu nezmění a ubírá to na chabé hororové zápletce. Holčička na odlákání pozornosti, která vzápětí zmizí aby mohlo "nějaké" stvoření napadnout partu náctiletých zezadu; kulisák bušící na dveře ve snaze napodobit zmutované monstrum; kečupem politá zem a další efekty, které patří do béčkových hororů natočených růčo-stůčo. Kamera, která se ze začátku zdá být z první osoby se později ukáže jako velice neefektivní prvek filmu. Zakončeno průchodem skrz zabetonovaný reaktor což dokládá neschopnost tvůrců důstojně zakončit tento horor s abstraktními příšerami a absencí děje.(18.10.2012)

 • BillieM
  ***

  Prostředí je ponuré, děsivé, opuštěné město mi nahánělo husí kůži, to byl začátek. Parta lidí se jela podívat na opuštěné domy, všechno vypadalo skvěle, všichni byli nadšení, do té doby, než zjistili, že se jim porouchalo auto a pěšky by odtud došli k civilizaci za hodně dlouho. Potom začali mizet lidi, objevili se zlí psi bez páníčků, kteří lačnili po krvi. Přeživší šli hledat ztracené, narazili na příšery v podobě zmutovaných obyvatel zamořeného města a začalo jich ubývat. Honili se ve starých továrnách, kde byla ještě vysoká radiace, a nakonec se objevili nějací doktoři s vojákama. Ukázalo se, že o místních ví a poslední holku, která přežila jim hodili k večeři. Moc jsem se nebála, ale že to bylo v Černobylu, dávám 3*.(24.10.2012)

 • ScoRPy
  ***

  Parádní prostředí Černobylu, dobrý námět. V současné záplavě podprůměrných hororů na mě tento překvapivě zapůsobil. Byl sem spokojen a dovolím si říci, že si film tady na CSFD zaslouží větší hodnocení. Za mě pěkné 3*(28.10.2012)

 • Alboin
  *

  Ďalší lacný film s lacnými, nesympatickými hercami, lacnými kvázi trikmi a otrasným scenárom. Pri filmoch tohto formátu mám vždy chuť tú bandu úžasných, moderných, vraj krásnych ľudí zabiť sám. A urobil by som to omnoho veselším a kreatívnejším spôsobom ako tu prítomní mutanti. To prostredie je jediná vec, ktorá si zaslúži hviezdu. Dalo by sa to tak pekne využiť, ale oni namiesto toho spravia hovadinu, ktorej budú veriť všetko do detailu asi len ďalšie zmutované bytosti z produkcie mekdonald.(3.11.2012)

 • naytsirk
  **

  Bál jsem se, že to bude nějaká děsná amatérská slátanina, ale ono to mělo docela šťávu… teda alespoň ze začátku to vypadalo, že by to nemuselo být až tak pitomý… ale bylo… Příběh jako takový je v pořádku, nic extra, ale neurazí… Prostředí moc povedený, ale to ostatní stálo za pytel… Zrůdu aby člověk pohledal a uspěchané finální rozuzlení mě skoro až urazilo….(13.11.2012)

 • Ace.A.T.L.
  ***

  Pokud se na celej film budete dívat tak, že to neni o litrech krve, střevech venku a podobný srágory, tak to neni až tak blbý. Předkládá se nám tady myšlenka, že neni Černobyl a Pripjať zamořenej až tak, ale že drží lidi mimo, z jinýho důvodu. Nezvrhlo se to v nic stupidního a naopak si to udrželo svojí průměrnou hladinu. Určitě bych tenhle film neodsoudil. Jen jsou lidi zhejčkaný potokama krve, digitálníma nestvůrama a efektama a nedokážou to ocenit. Na víc jak 3* to nemá, ale atmosféra zajímavá, herecky taky ušlo, myšlenka lákavá a zpracování ucházející. Za mě 3* a DOPORUČUJU(30.11.2012)

 • torSion
  *

  No já nevím, ale nic jsem neviděl..(13.12.2012)

 • ES13
  *

  verbal: zavolat tchýni :'D pobavil si mě. Ale jinak naprosto souhlasim. Podprůměr!(31.12.2012)

 • joemikes
  *

  Néééé.... Dobře, jedna star aspoň za unikátní záběry ze sídliště v Pripyat, které mi připomněly hodiny u compu a vraždění zmutovaných zviřátek co měly rády tmu a lidské maso. Ale, před romantickou procházkou v tomto vyvoněném místě by si měl povinně nejdřív každý zahrát S.T.A.L.K.E.R - Call of Pripyat, ať ví do čeho jde, děcka z dodávky očividně S.T.A.L.K.E.R nehráli. Nicméně co z toho ubohýho místa nakonec filmaři udělali za paskvil, je teda síla :-((9.1.2013)

 • reccal
  **

  Nic světoborného, nápad se zmutovanými obyvateli nijak originální, klasická americká skupina vylízaných puberťáků. Výsledek? Horor na jedno zkouknutí, neurazí, ale ničím nepřekvapí. Na druhou stranu ve mně zůstalo pár nepříjemných momentů, což ve výsledku celý film příliš nezachrání. 2 1/2 hvězdy.(22.1.2013)

 • Michaluss
  ****

  Já jsem spokojený. Nezávisle na tom, že film neměl moc zvláštních efektů - potřebujeme dnes všechno udělané počítačově, se spoustou krve a potácejícími se třicetimetrovými mutanty? Kde jsou časy "levného strachu" ala Blair Witch Project? Kromě hloupého, přesto racionálního konce, přesně jak by se to stalo v zemích bývalého Sovětského svazu, a několika hloupostí, co postavy udělaly, jsem se bavil celou dobu a rád bych viděl něco jako druhý díl. Filmů, zvlášť takového rázu, je o Černobylu zoufale málo.(27.1.2013)

 • MiniRecenze
  **

  Už podle názvu se jistě pozná kde se bude horor odvíjet.Bude to hlavně název k důvodu aby jste se na film podívaly.Budete očekávat zajímavou podívanou a "zábavu".Bohužel,není tomu tak.Přes slibný začátek , film neuvěřitelnou silou spadne dolů.Mezi klady bych zařadil krom nadějného začátku i kameru(ale jen do poloviny filmu) a prostředí samotného Černobylu.Po půlce filmu jde bohužel i kamera do haj***.Záběry jsou kolikrát rozstřesené,že to neuvidíte v kde jakém filmu "z ruky".A když náhodou se Vám podaří zaregistrovat co je tam vlastně nahání,tak budete zklamaní. Z celkového námětu se dalo "vytřískat" daleko víc. NIC MOC!!!(27.1.2013)

 • Mark1983
  ****

  Já jsem se bavil celkem slušně,což pro mě mělo i dostatečně tajemnou atmosféru.Souhlasím,že existují i lepší filmy,ale Černobylské deníky nejsou vůbec k zahození.(28.1.2013)

 • ButchCB
  *

  možná kdybych se nezajímal o město Prypjať, svého času nepropařil hodiny u hry S.T.A.L.K.E.R, tak bych i o nějakou hvězdičku dal navíc, ale takhle musím říct, že mě to nikterak nenadchlo a i když mám rád občas nějaký laciný horror, tak tady jsem byl zklamán. To jen, že se jménu dá přívlastek Černobylské, z toho ještě nedělá radioaktivní ...(4.2.2013)

 • fabregas1
  **

  Ty vole ja nevím právě. Asik u mě ne no. Do odpadu to nedám určitě, ale bylo toho málo k vidění, snad jindy.(17.2.2013)

 • Sekacik123
  *

  Humus a otras, chce se mi zvracet ....(19.2.2013)

 • ZdenoMolnar
  ****

  Dobré prostredie,dobrý film ak sa človek doma nudí.(23.2.2013)

 • Chlo0opek
  ***

  Taková klasickej horor obzvláštněný pouze přítomností Černobylu. Slabší 3*.(26.2.2013)

 • onlyK2
  ***

  Toto je lehčí horor přesně podle mého gusta. Chmurné, tmavé prostředí se skutečnou historií, sem tam nějaká lekačka, minimum krve, ale tajemno a "není vidět čeho se bát".(4.3.2013)

 • Maarty86
  ***

  Celkem průměrný horrorový snímek, kde hodně z atmosféry dělá především prostředí kolem Černobylu, které se bohužel celkově ve filmech moc nevyskytuje, což je podle mě škoda. Pár lekaček tu proběhne, stopáž je na takový film akorát a plusem budiž i že úvod není nijak zdlouhavý. Celkově to na víc než 3* nevidím, fandům horroru nebo lidem, které zajímá vše okolo této jaderné katastrofy, bych řekl koukněte na to, alespoň za to jedno shlédnutí to stojí - 65%(11.3.2013)

 • Raggnar
  *****

  Nápad dobrý, děj poměrně nečekaný, dokázal mě udržet do konce filmu v napěti. Avšak opět neselhala US tvorba, kde skupinka amerických cestovatelů jako obvykle mizí jeden po druhým, a děj se vyvíjí přesně jako v každém jiném US horroru. Např. Zmizne jeden, za ním se vydá další, ten taky zmizne, zbytek skupiny se rozdělí, postupně mizí a poslední dva-tři naleznou své přátele a nakonec se snaží dostat pryč. Naopak jsem ani nepoznal, že se film odehrál v srbsku, prostředí vypadalo hodně reálně a bylo dobře udělané. 75%(2.4.2013)

 • Allein4
  **

  Slušný začátek, bohužel víceméně zkažený nudnou druhou polovinou filmu a naprosto nezáživným koncem. V hlavních rolích šestice nesympatických harantů, takže jediný, kdo tam u mě měl plusové body, byl jejich průvodce Yuri. A ten bohužel poměrně brzy zahynul. Možná, že i ty dvě hvězdy v hodnocení jsou moc, ale zas takový brak to nebyl a námět byl ucházející. Škoda jen toho zpracování.(8.7.2013)

 • Insomnia.k
  *

  Možná sem blbej a asi sem si toho nevšimnul,ale proč dopr... nepoužily mobily:-D(8.8.2013)

 • SobikGSXR
  ****

  Viděno s ruským dabingem, což ještě více nabuzovalo atmosféru... To, že zde můžeme mluvit o rozpočtu filmu v nižších cenových hladinách ještě neznamená, že film je špatný, naopak, nechává pracovat vaši fantazii se strachem a to se někomu s rozpočtem až na půdu nemusí nikdy podařit. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a za to jsem rád.(16.8.2013)

 • Lightning
  *

  Čekal jsem víc.. mnohem víc. Prohlídka "Prypjatě", se mi líbila, nicméně po zabití Juriho, jsem toho už moc neviděl, protože tam snad ani nic skoro vidět nešlo.. Konec tomu dal korunku úplnou.. hodnocení? 1/10.. nikdy víc tohle.(31.10.2013)

 • zeromen
  ***

  Čekal jsem od filmu daleko víc. Myslím že toto téma je velice dobré pro kvalitní horor ale bohužel tady to moc nefunguje. Pár scének je docela dobrých ale zbytek je moc levný. Doufám že další film na toto téma bude mnohém lepší.(18.7.2014)

 • StanleyVanH
  ****

  Příběh o5 klasický po Americku, parta dobrodružnejch blbounů jede na expedici do Pripaťu a postupně tam vychcípaj, prostě klasika. Film dobrý, jen o hvězdu méně za to, že to pořád bylo na tom samém úseku a moc se to zbytečně odehrávalo v autě.(4.2.2015)

 • Declen
  ***

  Párty vyvražďovačka s vcelku příjemnou atmosférou.(7.6.2015)

 • Red.Dwarf
  **

  Než horor bych to označil za komédii :-D velmi to připomíná podobnou komedii v americkejch horách.... dvě hvězdy za obrázky Pripjati....(8.6.2015)

 • Scaevola
  **

  Samozřejmě, že to byla jednoduchá hra o to, kterak jednotlivé postavy zemřou a v jakém pořadí, podbarvená tím, jací jsou ve východní Evropě divní lidé od mutantů po doktory a majitele cestovek... ale moderní radiací zamořené ruiny opuštěného města měly svou podbízivou atmosféru, tudíž nejsem ochoten snížit se až k minimálnímu hodnocení.(23.9.2015)

 • Dexies
  **

  dobrý námět, jen škoda, že nebyl prakticky využit ... a kdyby bylo méně nelogických věcí, tak by to tomu taky neuškodilo ...(5.12.2015)

 • Monellito
  ***

  Čekal jsem víc, ale určitě mě to nezklamalo. 3 hvězdy zaslouženě, víc však ne. Dalo se z toho vytěžit bohužel víc(31.12.2016)

 • kajza80
  **

  Film byl docela děsivý, ale chybělo mi tam bližší pouto mezi mnou a hlavním hrdinou takové to jakoby seznámení. Hlavní byl asi ten jeden chlap, ale bylo mi celkem jedno, jestli přežije nebo zemře, protože za to mohl on a tak jsem ho brala i jako zápornou postavu. Prostě takový lehce podprůměrný horor.(12.1.2017)

 • Jandecka
  ****

  70%(27.12.2017)

 • P/\/EL
  *

  dokážu si to představit jako noční můru, takovýhle sny, kde člověk před něčim zoufale utíká občas bejvaj, teda já občas i něco takovýho míval, ale teda v tomhle filmu bída, bída, prakticky nestrašidelné, zabitej potenciál, nj, tak co spíš zfilmovat herního Stalkera, no, všichni jak se furt držej pohromadě, tak si tim pomáhaj překonat strach a nějak se to přenáší i na diváky, kdyby byly víc rozdělený, jak to v horrorech bejvá, no lekačky fakt bída a ten konec........nene, ani nápad....zlatej REC_starý dobrý slashery..._jinak téma Černobylu mám sjetý, přečteno nespočet věcí, nalezeno webů, zkouknuto dokumentů, člověk si řiká, no, konečně to někoho napadlo, jenže je to těžce nízkorozpočtový, atmosféra slabá, představoval bych si to uplně jinak, zrovna ten doku styl se pro tohle nějak nehodí, dokázal bych si představit pár zmutovanejch zvířátek, ale hlavně pozor na digitálnost, to, že mutanti nejsou pořádně vidět by ani neva, ale je to trošku laciné, mutantní zombí, hodně postav, tají se to jakože před světem, nedokážou se jich zbavit, nebo jakože udržujou, vykrmujou turistama, no, fakt připitomělý......dávno mohlo něco s Černobylem bejt, možná nějaký pokusy jsou, ale.......ježiš mě napadá ještě, že vlastně ani nejsou žádný pořádný filmy na téma Černobylu, jen dokumenty, kde tu a tam něco hraného, no, nechápu, jak je to možný, proč se tomu filmaři vyhejbaj....takový téma....takovejch dramat...stačilo by podle známejch skutečností......(8.7.2012)

 • kubo14789
  ***

  Celkom dobry film, nenatacalo sa v skutocnom meste Pripjat, tym padom to straca na dobrej atmosfere, bat som sa tiez nebal, velakrat som sa zlakol, myslim, ze toto bola hlavna priorita vo filme - vystrasit divaka. Malo to dej, herecké výkony celkom dobré. Recenziu nájdete na http://nenormalny.blogspot.sk/2012/07/cernobylske-denniky.html .(9.7.2012)

 • Strapuch90
  ***

  Co si budeme povídat - scénář opravdu nepřinesl nic nového - skupinka američanů na výletě po Evropě už přeci jen spadá do skupiny hororových klišé. Nemůžu ale říct, že bych se během filmu nudila. Prostředí Černobylu celkem fungovalo, filmové tempo taky nebylo špatné...2 a půl hvězdičky, zaokrouhlím na 3 (za tu zmínku o Praze) :)(28.7.2012)

 • Smartynko
  ****

  Niekto si povie, že je to dokola tá stará otrepaná dejová línia s partiou mladých ľudí na strašidelnom mieste kde jeden po druho umierajú a nikto neprežije. Pokiaľ sa na to pozriete z tohto pohľadu tak áno je to tak. Ale čo sa týka spracovania nemôžem povedať, že by to bolo až také hrozné. Pôsobí to naopak celkom uveriteľne a aj keď ten klasický krik a vzlyky môžu miestami liezť na nervy stále to nie je také hrozné ako keď ste museli 5 minút v kuse počúvať meno Mike na konci Blair Witch 1. Dávam tomu 4 **** a nepreháňam. A pre tých čo sa sťažujú, že je tam hovno vidieť mám len jediný odkaz. Vždy lepšie desiť diváka atmosférou, ako mu servírovať hypermegacool vizuálne efekty bez atmosféry ako to robí väčšina filmových štúdií. Vôbec mi neprekáža, že som za celú tú dobu videl len záblesky nepriateľov tejto nešťastnej partie mladých ľudí. Rozhodne to niekomu ešte odporučím ako slušný oddychový horor. A chlapi neváhajte, priateľky sa rady pritúlia. :) PS: Na začiatku mi to mierne pripomenulo Hostel (to tá partia ľudí z Ameriky a sprievodca), potom sa to miestami dosť podobalo na Blair Witch (celá pasáž v Prypjati) a koniec je ako čerešnička vystrihnutá z Resident Evil. :)(31.7.2012)

 • dentalux
  *

  Premhrany potencial neuveritelne fakt ako sa tu krasne dalo vyhrat z atmoskou mestecka Pripjat ani nehovorím - jedine coho som sa naozaj zlakol na tomto c-pseudohorrore bolo to, že ako som sa hojdal na stolicke pri sledovaní tohto "skvostu" tak nieco zrazu prasklo a zjeb*l som sa aj so stolickou na zem...ako vtedy by ste ma mohli narezat a krv by som nepustil....ako fakt ze skoda reci...ako pise brat RSCOTT - Vysoko rádioaktívny odpad a neodporúčam sa k nemu približovať - ja len doplnim - zahrajte si radsej COD a tam zazijete poriadnu atmosferu z ostrelovackej misie:-))) toto len fakt vtedy ked musite ,,,1 hviezda za to, ze stolicka je OK._)(1.8.2012)

 • kyblik2
  *

  Chcel som si vážne predstaviť aspoň klasiku typu Hory majú oči skombinovanú s mestečkom Pripjať. Výsledok je viac než zlý. Nejdem sa tu hrať na experta na hodnotenia, ale ak fakto toto niekoho bavilo, obdivujem ho. Atmosféra bola krajšie zobrazená aj v hre STALKER. Toto bola, ale škoda peňazí. Jednu hviezdičku dávam za trailer, ktorý ma moc namotal. Odkaz pre stvoriteľov tohoto "skvostu" : "Už prosím nenatáčajte takéto drísty s vyškerenými americkými nehercami, ktorých som chcel vidieť mŕtvych už po piatich minútach, pretože boli vrcholne nesympatický. Chcel som držať palce aspoň nejakemu zápornému zlu, ale žiadne som vo filme nevidel......(3.8.2012)

 • stalker.ru
  **

  Průměrná americká produkce - špatná atmosféra, nevýrazní herci, neschopný kameraman a příběh taky nic moc. Celý film je založen na bezmoci partičky "děcek", která jedou na survival výlet s průvodcem, který "překvapivě" sloužil ve speciálních jednotkách, takže budete čekat dramatizaci děje, ale sundají ho jako prvního. Další půlka filmu je na principu "prasat na porážku". Nečekejte nic velkolepého, spíše průměrný horror a celkem předpovídatelným koncem. Kdybych se roky nezájímal o Černobyl, tak to v půlce vypnu.(4.8.2012)

 • DDavidson
  odpad!

  Jaderný odpad z Černobylu.(10.8.2012)

 • kohout08
  ***

  No tak lidí, jenom tak nízké hodnocení? 48 % ? To mi příjde docela málo. Já jsem se osobně velice dobře bavil :-)(15.8.2012)

 • Torcida.hr
  *****

  Mě se to teda líbilo. Ta atmosféra, kulisy...vypadalo to vážně jak v Černobylu. Na to, že se ti dva dostali až k reaktoru, měli pěkný oči :) ale nevím, jak to působí, tak nemůžu soudit. Prý se pořádaj exkurze do Černobylu...no já bych tam nejela ani za nic!(19.8.2012)

 • Mett0017
  *

  Stále se opakující scény, špatná kamera, přiblblej konec a dobrá atmosféra. Škoda mohlo to dopadnout mnohem lépe. Zahrajte si STALKERA a budete se bavit mnohem víc.(3.9.2012)

 • Kahlo
  **

  Čakal som teda niečo lepšie, keď som uvidel ukážky na film. Najviac mi tam vadí ten amaterizmus a nepravdivé prostredie. O tme v ktorej sa najviac vecí dialo ani nehovorím, tá ma štvala asi najviac. A hlavne, ak sa točí nejaký dokument, alebo thriller jak je to písané, nehodí sa k Černobylu také (znehodnotivé) dejstvo, že prišiel nejaký Vratko ktorého ani nebolo vidno a uniesol Jurija. Dobre, uznávam, síce som v Černobyle nebol, je dosť možné že tam niečo podobné existuje, ale až na toľko prehnane jak to je vo filme? nie, to sa sem naozaj nehodí. Jednu hviezdičku dávam zato,že som odhadol, aký to bude mať koniec a tú druhú preto, lebo tá herečka ktorá prežila najdlhšie ma zaujala.(14.9.2012)

 • tunerking
  **

  + originální nápad, boužel nedokončen , + prsatá blodána proto dávám dvě hvězdy, jinak jsem čekal víc !!!!!(5.10.2012)

 • Deacon59
  *

  Bez příběhu, bez režie, bez atmosféry. Pouze pro otrlé příznivce tohoto žánru. Hodně zbytečný film.(11.10.2012)

 • in flames
  *****

  Obstojní herci, krásne atmosferické prostredie, (až mám chuť si zahrať stalkera a metro 2033) a kamera vôbec nebola taká mizerná akoby sa dalo čakať, príbeh sa možno dal aj rozvinúť, ale mne v rámci žánru stačilo. Myslím, že je film v rámci csfd podhodnotený...(11.10.2012)

 • soulless
  ***

  On to zas takový odpad není a ne že ne. Casting se příjemně povedl a proto když se zrovna na place nemihne na 0.002s rozmazaná "zombie", je na co se dívat. Nicméně autoři mohli ještě víc přitlačit na pilu, tak film prakticky utekl, aniž by se něco dělo. 5/10(25.10.2012)

 • M.a.r.v.i.n
  *

  čekal jsem Bčkový horor z krásného prostředí které je velmi blízké... Čekal jsem příliš. Bradley Parker asi odkoukal režii na tomhle videu http://www.youtube.com/watch?v=bfMek-t15ZI ;-)(31.10.2012)

 • Trinactka
  *****

  Já jsem si říkala, že mi je jeden z té partičky povědomý, a hle - on to Jesse McCartney :D Bože bože... Na tento film jsem se hrozně moc těšila, říkala jsem si "Jo, konečně po dlouhé době něco s touto tematikou." Film je vcelku normální, párkrát jsem se u toho i zasmála.... Nevím proč, ale musím tomu dát 5* :D(8.11.2012)

 • Kazatop
  ****

  Lekavý, akorát tak dlouhý, atmosféra celkem bojavá. Konec pěkně šmahem bez zbytečnejch nesmyslů. Na téma horor/zombie úplně v cajku. Existuje tisíc dalších blbostí a nad nima tohle v pohodě vyčuhuje. Nějaký nesmysly a klišoidní scény samo byly, ale nic u čeho bych nedokázal přimhouřit oko. Medvěda jsem se leknul... :-) Divím se 47 pct, podlě mě 70-75 pct na tento žánr.(24.11.2012)

 • adelinka1999
  ***

  Vcelku dobrý horor až na uřvaný ženský který mě v hororech s***, ale jedno sem nepochopila co se stalo s Jessem McCartneym oni řekly že sou kromě té ženské všichni mrtvý ale jeho tělo neukázali, to fakt nechápu.(25.11.2012)

 • samurraj
  *****

  Tak takhle si představuji hororový film. Nechápu tak nízké hodnocení. Film určitě nebyl tak nákladný finančně, ale přesto se náramně povedl. Trošku mi to připomnělo styl "záhada Blair witch". Každopádně u mě plný počet hvězd.(26.11.2012)

 • Major776
  *

  Ach jo -celkem dobré téma, ale to zpracování - škoda.Kdy se už konečně amíci zbaví toho dementního systému?Výždycky to začíná stejně - napřed je všechno cool a samá přetvářka a když nastane průser tak se chovají jak debilové zmateně pobíhají a pořád řvou věty typu "Já ho tam nenechám!" a zařvou všici! Závěr trochu zvedá hodnocení - dobře tak!(2.12.2012)

 • klipers

  *(26.12.2012)

 • dr.who
  **

  Velke sklamanie..(17.1.2013)

 • culo7
  ***

  Veci týkajúce sa Černobylu ma vždy zaujímali, preto som sa odhodlal aj k tomuto filmíku. Ale toto, že je horor? Musím sa zasmiať, pán Parker. Občasné "Baf!" vyskočenie z tmy, absolútne dementní herci a zas a znova amatérska kamera (netrasie sa ako obvykle). Raz pozrieť a už nikdy si na tento film nespomenúť.(24.1.2013)

 • Berny77
  **

  Snaha se cení,zas taková hrůza to nebyla,což by měla bejt,když to má být horor.Téma dobré,provedení horší,dopad na diváky(jak na koho)žádný.Chvilkama spíš ůsměvné,už mi není patnáct,takže tohle jim fakt nežeru.(24.1.2013)

 • p.hubicka
  **

  Tak jako nápad je to super to se musí uznat ale nic víc... je tam opravdu hovno vidět, lekačky tam sou asi dvě.... hm.,.. tak 30%(27.1.2013)

 • srotak
  ***

  Nic nového pod sluncem ale na mě to z nějakýho důvodu zapůsobilo. Podle mě parádně natočený i když to neni ve stylu hollywoodských trháků, po skončení filmu jsem měl pocit že sem ten příběh prožil já sám.(27.1.2013)

 • BStone
  ***

  Poměrně nevýrazný,klišovitý horůrek,zato s pro mně zajímavými exteriéry. Ten pocit opuštěného města, ve kterém se stala tato tragédie,mi navozoval opravdu pocit napětí a slušné atmosféry. Horší už to bylo s chováním postav a celkovým pojetím snímku. Přiznám se,že jsem očekával, že tam najdou něco jiného,než bandu zmutovaných pacientů. V tomto směru jednozančné zklamání.Mohlo to být podstatně lepší,druhá půlka už docela nezvládnutá a předvídatelná,ale celkově se na to určitě dalo jedenkrát slušně kouknout. 45%(28.1.2013)

 • m.dodoss
  **

  Trochu trapná etuda na to jaké to je zamknout pár pokusných králíků do klece mno nebylo to nejhorší ale taky jsem od toho čekal trochu víc tak snad příště...(28.1.2013)

 • CostOnerOne
  ***

  Na mě to udělalo dobrý dojem, pár lekaček, levná kamera sympatický herci, mám rád filmy z takovýchto areálů, a koneckonců proč ne.. Dal bych o hvězdu víc kdyby to nemělo otevřený konec, bude další díl? Kdo ví..(30.1.2013)

 • Majo12061989
  *****

  Celkom super nízkotozpočtové béčko ktoré sta oplatí vidieť. Napínavý dej hustá atmosféra a klasický koniec. Nič nové ale za tie peniaze je to paráda....(1.2.2013)

 • luukaas
  *

  Docela podařený námět, jen zpracování kapičku pohořelo, ale i tak to nebylo špatné. Chybělo mě větší propracování zrůd, více lekaček a hlavně kdyby pořád všichni neřvali kolem sebe..................:))))))(2.2.2013)

 • eklokan
  ***

  Chválim námět, prostředí Chernobylu a tak mě docela zajímá, film měl ale několik naprosto nesouvisejících scén. Například medvěd co vyběhne v paneláku na lidi. Jinak celkovej dojem je takovej, že jsem čekal víc obrazů jak se radiace projevuje na zvířata, divocí psi a nějací zmutovaní lidé mi opravdu nestačili.(5.2.2013)

 • -krusty-
  ***

  EHF: Chápu, že černobylologové kroutí očima, ale já - jakožto na historické reálie ne až tak hledící divák - jsem byl víceméně spokojen. Pochválil bych v první řadě fajnový námět, protože vše kolem Černobylu a Pripjati je zajímavé a dodnes plné lehkého tajemství. Že se v Pripjati nenatáčelo bych štábu protentokrát prominul :-):-) Pokud nebudete k filmu přistupovat jako k mnohamilionovému projektu, musí vás uspokojit. Je to prostě moderní béčko s herci, kteří nejsou zas tak dobří a v in/exteriérech, které nejsou zas až tak vychytané. Je pravdou, že partička není zrovna sympatická a už první setkání s dokonalými děvčaty, z nichž blondýna nám cpe svůj dekolt až pod nos, jasně ukáže která země stojí za tímto filmovým kouskem. Film se rozjíždí relativně pozvolna a něco se začíná dít až po návratu k "mikrobusu". Nezastírám, že z námětu se dalo vyždímat více, ale doufám, že brzo vznikne další podobný film s podobným námětem a ČERNOBYLSKÉ DENÍKY budou hrdým průkopníkem a učitelem, jehož překonal žák. Atmosféra tam je, lekačky taky, mutanti útočí, povědomá architektura taky dělá své...jo, proč ne?(9.2.2013)

 • klobasa
  ***

  Ale jo.Dalo se na to koukat.Sice je to natočený za pár šupů a o Černobylu nemůže být ani řeč, ale i tak.Možná je to daný jen tím,že jsem dlouhou dobu neviděl žádný horor,ale u mě to na ty 3 * bylo.(24.2.2013)

 • darmik
  ****

  Pomalu se rozbihajici dej s par povedenyma scenkama kde se clovek muze i leknout, nicmene konec mne zklamal.(3.3.2013)

 • bakda
  **

  Mám rád takovéhle horory na jedno zkouknutí a zasmání se. Musím říct že na filmu se mi líbilo především prostředí a... no to je asi vše jen to prostředí :D Mám sice rád mutanty ale komparzista s gumovou maskou z výprodeje není mutant :D(3.3.2013)

 • pravda1
  **

  Pokus o horor sa tomu nedá uprieť ale bohužiaľ to pri tom pokuse aj zostalo.Nápad vcelku dobrý,lokácie tiež zaujímavo strašidelné ale pri tom sa to končí.Preto že tak nelogicky ako sa správajú postavy ,ako sú rýchlo unášané a zabíjané bez toho aby bolo niečo vidieť začne po čase nudiť.Jediná scéna z filmu čo stála za to je bežiaci medveď po chodbe opusteného paneláka.U mňa veľmi slabé....(20.3.2013)

 • dudel3333
  *

  ešte blbšie ako som čakal.Stara znama klasika........banda soplavych idiotov sa vybrala nevedno kde,nevedno s kym,čiže vedeli že nič nevedia.A nasleduje znamy scenar zahadne sa dačo stane,niekto zmyzne,idu ho hladat,niekto ich napadne,všetci utekaju,postupne umieraju ved ich IQ je menej ako 40 a na konci "infantilne"vyvrcholenie.Strašna blbovina s kopou tmy ,kde nikto nevie čo a kto.Dakujem za zabitie času(21.3.2013)

 • Edge_666
  odpad!

  Je mi líto, ale nenašel jsem nic, za co bych dal byť jednu jedinou hvězdu. (Jedině song Marilyna Mansona při závěrečných titulcích). Námět ála Hory mají oči nebo snad nějakého zombáckého vyvražďováku. Jenže ty mutanty uvidíme asi sekundu na závěr. Lidé se ztrácí a všichni víme proč, jen nám to neukáží. Nevidíme jedinou vraždu a někdo se možná sem tam lekne. Ne, takto se horor nedělá. Využití katastrofy v Černobylu s klasickým vyvražďovákem studentů (chytrák, jeho "horší" brácha, zhulený bohém, chytrá studentka a kozatá blondýna) v tomto případě opravdu nezabírá. Ne, ne a ne. Je to ztráta času.(23.3.2013)

 • eldedkus
  *

  Tak jo. Tohle je mazec. Špatný dějová linka bez nápadu zasazena do reálného prostředí, o kterém se ovšem autor scénáře, ani režisér nepokoušel zjistit ani základní informace. Výsledek? Nuda plná neskutečných nesmyslů. Koukat na tohle je asi jako porada s pologramotným šéfem. Film slibuje, že nás vezme do slibné kulisy, kterou nejen že nevyužije dějově, ale navíc ji totálně zmrší naprostou neznalostí reálií. Vrcholem všeho je, když tvůrci filmu zavádí skupinku "tajnou chodbou" z Pripjati přímo k reaktoru... Jedna scéna za pár světlejších momentů. A autorům scénáře vzkaz: nepište, když jste líní si cokoliv přečíst.(8.4.2013)

 • Eclipsis___
  **

  "Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity." Myslím, že viac netreba dodávať. Strach som dostal jedine z toho, že tento film neskončí. Lacná, bezefektná tupoidnosť bez logiky, napätia a pritom tak sľubný námet.(11.4.2013)

 • Bohdy67
  **

  Uzasny potencial mista...Pripjat a okolí černobylu, by mohli dát prostor fantazii nejednoho diváka..Bohůžel to co jsme dostali v tomto díle,člověka absolutně nenadchne. Téměř žádná smrt nebyla pořádně vidět,takže nějakej krvák se neděl. Možná právě proto,že scénař pomáhal dělat člověk z paranormal activity kde se v podstatě nic neděje,akorát by se člověk měl bát co se stane.... Ozáření lidé co nebyli deportováni a zůstali v oblasti Černobylu jsou opravdu super téma na "záporáky" (pomyneme li určitou nemožnost vůbec v oblasti přežít)... Ale třeba stylem "začali vylézat protože jim došel zdroj potravy. Zlikvidovali osazenstvo zakladny a ted se blizi k nejblizsimu obydlenemu mestu,nebo kosi bandu ruskejch kozáků...A hlavně jsou vidět a jsou opravdu brutální,hladový a zmutovaní...To je pak horor. Tohle bylo jen nicneříkající něco se stupidnim závěrem....30%(28.5.2013)

 • SkyWolf
  ***

  Pro mnohé může jít o laciný film natočený víceméně přes noc na koleni. Já si ale myslím, že atmosféra prostředí byla využita docela dobře. Nicméně po shlédnutí to ve mně nenechalo žádnou velkou odezvu. Mám rád tento styl hororů, protože člověk se většinou dočká lekaček, pár mordů a několika mutantíků na závěr. Levná atmosféra ale z celého filmu přímo sálala, a to je škoda.(8.6.2013)

 • Kaloon
  ***

  Zážitkový výlet do černobylu se promění v útěk před agresivním zlem neznámého původu. Poctivý katastrofický horor druhé kategorie. Od filmu jsem nic nečekal a o to více mě potěšil. Uvěřitelné lokace (výborné podzemní pasáže) i kvalitní uvození atmosféry strachu jsou sráženy některými méně podařenými pasážemi a poslabšími hereckými výkony. Překvapí i relativně zajímavý (snad až béčkově vtipný) konec.(4.8.2013)

 • Edith
  *

  Podle ukázek to vypadalo na dost skvělý horror, ale bohužel je to jen pokus o horror, u kterého se má člověk bát,ale toho jsem se za celou dobu filmu nedočkala. Příšerky, které vypadají něco jako " zombíci" vás mají vylekat k smrti. I toho jsem se nedočkala, spíše jsem u toho ještě brečela smíchy. Název filmu by pak vypadal uplně jinak!(9.10.2013)

 • JIP.XF.cz
  ****

  Strašně moc nelogičností, ale bál jsem se :) Vlastně se bojím ještě teďka! :-o(19.10.2013)

 • StudioKast
  ***

  Nesnášim ty horory, kdy ste hodku a půl napnutý a pak nakonec všichni stejně zemřou..(15.11.2013)

 • jigsaw44
  **

  Obyčajný béčkový až céčkový horor, ku ktorému potrebuje človek velmi velkú dávku predstavivosti. Ako to už zvykom býva skupinka nesympatických ludí (až na tú blondínu - Oliviu Dudy) sa vydá aj cez zákaz do Pripiate (ktorý sa na Pripiat ani nepodobá) a tam sa už klasicky a predvídatelne začnú diať štraši (skor smiešne) scény. Divák má dojem ako by snád bol tento film točený na mobil niekde vo vybývaných barákoch a bolo použito asi tak 5-10 litre kečupu. Zombíci vobec nevyzerali ako zombíci, takže si ich hrozostrašné výzory musíte proste domysliet. Ževraj to mal byt horror, no ja som sa dobre bavil a zároven som sa občas divil nad konzistenciou deja. Ale aby som len nekritizoval tak pochválim to, že aj ked evidentne náklady na výrobu tohto filmu sa pohybujú okolo sumy 0, tak dokázal dost zarobit. No zarobil asi iba z ilúzie toho, že ludia čakali od toho viac, tak zaplatili za lístok a potom odchádzali čiastočne sklamaní z kina.(16.11.2013)

 • Hektor.Troy
  odpad!

  Nedal som si povedat...chernobyl a mutanti?plus skvely plagat?PARADA....do zotmenia super partia mladych ludi,vyzeralo to velmi nadejne.A po zotmeni?-tupy,tupy,blby,hlupy TUPY film.viem si uzit aj beckove horory s hercami-nehercami,viem si uzit aj nelogicky sa chovajuce osoby v takomto type filmu.Ale toto bolo moc aj na mna.Ved tie scenky boli ako z rozpravky scooby doo,ked ich nahanaju strasidla-ani smajlika nedam.Vazne si neviem predstavit ze by sa to dalo natocit horsie.(4.12.2013)

 • Babbsi
  *

  Jeden z filmů, od kterého očekáváte přespříliš mnoho a nakonec nedostanete ani pětinu. Hvězdu si zaslouží tajemné prostředí. Mutantíci si hvězdu nezaslouží - ukázat se na dvou záběrech v mizerném světle není bůhvíjak dobrý výsledek.(9.12.2013)

 • Sakashi
  **

  Upoutávky v kině? Ano. Vidět celý film? Ne! Pokud příznivci céčkových hororů musí nutně přidat do své sbírky i Černobylské deníky, pak není třeba sledovat celý film, ale pustit si pouze trailer - ten totiž dá divákovi rozhodně víc, než samotný film a nesebere mu drahocenných 89 minut života.(11.12.2013)

 • sabres72
  *

  1 * hvezda za medveda...jinak tento pocin meli dat dohromady z Die Hard 2013 a mozna by to aspon nekdo ocenil !!(14.12.2013)

 • Lamac79
  ****

  Herecké výkony se rovnaj,tak dvoum hvězdičkám a to o kameře a efektech ani nemluvím.. Ovšem za to prostředí a scénář palec nahoru,takže takovej průměr tomu odpovídá...(14.2.2014)

 • lolicek123

  FILM ČENOBYLSKÉ DENIKY FILMU BYCH DAL SPÍŠE JMÉNO Paranormal Radioactivity csfd 47% zamně 25% Film klame už názvem ve filmu se žádný deník neukázal ... Hororové klišké s blbým příběhem a vývojem ,nesympatické hlavní postavy .. I když atmosféra je celkem fajn i tak je to blbost.. Takže jednoduše řečeno zase ten hloupý styl amatérské kamery i když v tomhle filmu se moc netřepe. A opět utíkání, křik, zmizení obětí a opět jde HOVNO VIDĚT!! pak je + to že mám rád opuštěná místa a ve filmu jich bylo až dost takže taky dobrý(24.3.2014)

 • janejudyjune
  *

  Výborné téma. Je opravdu div, že se do tématu Černobyl nehrne více lidí. Napadá mě tisíc námětů na příběhy. Chtěla jsem to vidět kvůli tomu prostředí, já sama bych do Pripjatu jela, kdyby to šlo. Příšery jsou rozmazané, pořád se někde a před někým/něčím utíká. Tma a mihotavé světlo baterky zakrývá kulisové (?) nedostatky, radši. Mohlo to mít pointu, alespoň malou, docela maličkou. Doufala jsem, že recenze ve filmových časopisech lžou a já budu mít pravdu s tím, že je to bomba, ale ve skutečnosti se jedná spíš o zapomenutou hloubkovou minu. Škoda, chtělo to lépe uchopit. Pro tenhle příběh mohli zvolit jakékoli opuštěné americké město.(5.7.2014)

 • Duffson
  **

  Tento "horor" opravdu nic noveho neprinasi. Prostredi Cernobylu je desive samo o sobe a proto by z toho slo opravdu dostat vice. Ale jako beckovy horor ** .(15.9.2014)

 • wendlik
  odpad!

  Tvůrcům bych doporučil zobnout pár jódových tabletek...(6.1.2015)

 • Ady99
  ***

  Ze začátku vypadá film slibně, ale jakmile došlo na postupné mizení lidí, tak už to šlo od desíti k pěti. Nicméně jsem trpělivě vyčkávala až do konce....čím dál tím horší. Třešničkou na dortu je naprosto debilní grafika, v některých částech záběry roztřesené až tak, že nelze nic vidět. Ani nevím proč dávám tak vysoké hodnocení...možná za tu atmosféru a dobrý začátek :)(21.2.2015)

 • Lamarr
  **

  Dobrý námět, ze kterého se ale dalo vytřískat mnohem víc. Atmosféra Pripyaťi byla taková spíš fajn, než aby se dalo říct děsivá, mystická nebo tak nějak. Humanoidní monstra jsou ve filmu vidět jen párkrát, nějaký lekačky nečekejte, filmaři za masky spíše šetřili, než aby se na nich pořádně vyblnuli. Pro mě podpůměrný horor, kde za zhlédnutí stojí tak zhruba dvacet až třicet minut.(10.5.2015)

 • nogi
  ***

  trochu pokakaná až za ušima(klasický lekačky plus oblíbený téma), ale jinak celkem brak (provedení, rozpracování nápadu)... na REC (to originální) to nemá...(16.8.2015)

 • macherano
  ***

  Čakal som niečo dobré námet to malo priam na úspech ale žiaľ to nevyšlo podľa predstáv bolo to ponuke ale zle spracované veľká škoda fakt som sa nato tešil A ten koniec bol fakt odflaknuty :'((24.9.2015)

 • Essential
  *****

  Už len za to prostredie je to jasných 5 hviezd. LUXUS. 90%(21.11.2015)

 • althinka
  *

  čo dodať ... jedná pobavená "rudá hvězda" za to batoľa:D muž sa na ňom smeje doteraz a robí mi divadlo pobiehaním imaginárnych zombie baby nožičiek po paplóne. Všetko prepáčim, ale tú kameru, jačanie replík jeden cez druhého, totálne nereálnych záberov na Černobyľ (chladiace veže? WTF??? A viditeľné z kilometra ... pri pohľade z blízka vo veľkosti hračky? To nikdy nik z nich neprešiel okolo jadrovej elektrárne?)... to neprekúsnem:) a o ostatných nelogickostiach (čo k hororu patrí) v štýle SPOILER"aha schody, mrkneme čo je v pivnici" ... alebo "bývalý vojak exne prvý, no my namiesto úteku zo zóny radiácie budeme hľadať napoly zožraného Jurija ... a o tej "chorobe z ožiarenia" nehovoriac:D aaaaa ... a záver ... stačilo povedať "áno, vedia o mne doma, v Amerike" .. a nebyť na večeru:D KONIEC SPOILERU za mňa viac nie ... nuda! Veľká nuda .. a jediné čo rozosmieva, je text distribútora:)(30.12.2015)

 • ensabahnur
  *****

  černobyľ je atmosfericky dokonalé hororové prostredie ,dalo sa to vyšperkovať lepšie ale nemožem dať menej ako *****(24.10.2016)

 • bratr_jezek
  *

  Slabé a nelogické. Nesympatická partička slepená dohromady snad jen pro režisérovu radost touží se toulat rozpadlým a těžce radioaktivním Černobylem. Amatérská kamera typu Záhada Blair witch nefunguje, zlo, které nevidíte sice může děsit, ale tady to působí křečovitě a trapně, závěr sice nechci prozradit, ale je to jedna velká nelogičnost vzniklá jen proto, že už nevěděli, jak tuto blbost ukončit(26.10.2016)

 • Joskarakoska
  ****

  Příjemné béčko....(5.12.2016)

 • Pelmeninator
  **

  Absolútne poštačujúce, ak si človek chce pustiť zvukovú kulisu. Akurát, že vďaka pridrbaným zvukovým efektom som párkrát skoro vyletel z kože. Nebyť tmavých stiesnených priestorov Székesfehérvárskych bytoviek (či v kerom maďarskom veľkomeste sa to natáčalo) nedal by som ani 1*... Sprievodca Yurij nemohol zomrieť pretože takého rýdzeho Gopnika som vo filme ešte nevidel. Zmutovaní obyvatelia Pripjati si to zrejme uvedomovali, lebo ho mali v pi*i celých tých 5 rokov čo tam vozil turistov. Až keď doviezol dodávku plnú Amerikaňskich spiov, prestali mutanti squatovať na reaktore, dali si vodku a išli imperialistov odstrániť.(11.12.2016)

 • Smashed
  ****

  Zmutovaný zvířata, zmutovaný lidi... chyběly mi tamuž jen zmutovaný kytky. Jako asi takhle: kdybych to měla hodnotit podle reálnosti, tak určitě nehodnotím 4 hvězdami. Páč si myslim, že daleko dřív, než by je sežrali zmutovaný lidožrouti, tak by je zamordoval ten medvěd s vlkama. Ale já jsem se fakt docela bála. Možná k tomu přispělo to, že jsem si to pustila o půlnoci a pak celou noc nezamhořila oka :-).(27.4.2017)

 • terc
  *

  Najstrasnejsie na tom filme bol film samotny ... hovadina je to,... jedna hviezdicka za pripjat(1.5.2017)

 • Brick.s
  *

  Toto nemá ani smysl komentovat. Ale přesto to zkusím. Slabé a nezajímavé. Dle mého názoru si tento film hraje na něco co není... Za mě 15%(12.5.2017)

 • Velislav
  **

  V prvej polovici roka 1986 sa stali tri zásadné veci: vybuchol Černobyľ, Challenger a narodila sa moja maličkosť. K denníkom; nie úplne zlé, dokonca si to vybudováva aj nejakú atmosféru, opustené budovy vedia fascinovať, len čím viac to graduje, tým sa to stáva menej a menej zaujímavým, potenciál tam bol. Post scriptum: lepšie mať mutujúceho pubertiaka, ako zmutované rybičky v rieke, zmutovaných psov v ohrádke a zmutovanú rodinku za stolom. Radioactivity rulez! 4/10(13.5.2017)

 • charlie.sambora
  *****

  Můj oblíbený film. Asi proto, že mám ráda hru Stalkera, který je z prostředí Pripyatě. Bohužel, kdo očekává od filmu skutečnou Pripyať, má smůlu. Každopádně nápad dobrý.(4.3.2018)

 • RMN88
  odpad!

  Radioaktivní ODPAD...DOSLOVA!(9.5.2018)

 • TinyMartina
  **

  Další jednoduchý "horor" s debilními postavami a upravenou realitou. Jako, že Pripjať není Pripjať, bych jim ještě odpustila (motá se tam příliš mnoho turistů, než aby se tam dalo něco podobného pohodlně natočit), ale jako nikdo jim nemůže sežrat, že se dá tak easy vlízt přímo do reaktoru.(13.11.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace