Černobylské deníky

Chernobyl Diaries

Horor

USA, 2012, 89 min

• Rocky62

V zajímavostech je uvedeno, že myšlenka filmu je podle USA a Ruska cynická a znevažuje oběti černobylské katastrofy, což je názor, se kterým se plně ztotožňuji. Tzv. Pripjať vypadá jak romské ghetto Chánov a pohled z okna na "černobylskou elektrárnu" působí jako rozmazaná fotografie nedávno zdemolované Rustonky v Praze. Pokud k tomu přičtu naprosto idiotské postavy a dialogy, nezbývá mi než si v klidu poplakat nad znesvěcením všeho, co souvisí s touto událostí a vyvinout veškeré úsilí na to, abych co nejrychleji zapomněl na tento příšerný zážitek. 1* za scénu s medvídkem. 5%(10.4.2014)

Ufff...Nahodilo to skvělou atmošku, která sice dýchala Béčkovou mlhou, ale to mi nezabránilo se bavit. Díky za zábavu.(5.12.2012)

Jsem asi divnej ale mě se to líbilo. Dobrá atmosféra a prostředí. Konec je navíc ve znamení vítezství zla a film má navíc i příjemnou délku.(22.12.2012)

Jak se jmenoval Černobyl před katastrofou ? ....... Černoje :D:D Jinak celkem dobrej filmek, něco ve stylu Hory mají oči ... skupinka lidí si vyjedou na "extrémní" výlet s Rusákem, kterej jak už to bývá odpadne jako první :D a pak, jak se setmí, to začíná být opravdu strašidelné. Díval sem se na to před spaním, neměl sem to dělat :D Ale musím uznat, že si dokázaly vybrat sexy héérečky . 3*(22.1.2013)

• Marty7CZ

Škoda, potenciál Černobyl fatálně nevyužitej, nebylo v podstatě vůbec nic vidět /každej se přece těší na pěkný mutantíky/, holky byly krásný, ale to bylo všechno. Film stál asi 27kč včetně kafe. Škoda!!!!(27.1.2013)

• Lilien

ako zaujímavo ČD začali a navodili slušnú atmosféru, tak rýchlo aj skončili. A nasledovalo iba trápne utekanie pred niečim čo sa nazýva rozmazaná kamera. Dementnejší záver som už dávno nevidel.(27.1.2013)

Uvěřitelné prostředí. Za málo peněz povedený horůrek.(30.1.2013)

Moc dobrá podívaná. Musím se přiznat, měla jsem od začátku, až do konce pěkně nahnáno :D Bohužel mi tam chybělo víc "mutantů". Na tomhle hororovém tématu se mohl pan Parker víc vyřádit. Ale atmosféru to mělo hodně děsivou, to se musí nechat :)(2.2.2013)

Ale jo vcelku dobrý film. Sice je to natočené tak za 5 korun ale to nevadí nenudí to a to je u filmu důležité.(3.3.2013)

Byl jsem docela překvapen tím jaký pouštěl tento film strach. V návaznosti na skutečné události v Černobylu se tento strach umocňoval tak, že musíte přemýšlet je-li to vůbec možné. Samozřejmě to možné není. Film má své pro i proti. K reaktoru by vůbec nedošli. I holohlaví lidožraví obyvatelé města Pripjať, kteří žijí ve skrýších byli možná trochu přes čáru. Konec filmu byl nekompromisní a chválihodný. Dám spravedlivé a zasloužené tři hvězdy...(17.3.2013)

• Petike

"...koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy..." HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. odpad!. Howg. Ďalší pán na holenie ! (Zaujímavé komentáre : Guthix, DDavidson, Davanity, rscott, Kryton)(17.10.2013)

• Skautka

Ach bože, je to jak naletět někomu na žertík prvního dubna. Dívat se na křičící američany jak postupně jeden za druhým mizí vinou divných tvorů (zombie :D) kdesi v prázdných budovách města Pripyat až ke konci zbudou jen dva zoufalci, kteří se nesmyslným pokusným podzemním tunelem dostanou až do samotného řidícího centra elektrárny...Really? :D :D Okamžitě pocítí známky radiace a hlavně přítomnost pokusných králíčků zombie. V osmdesáté minutě zůstává naživu pouze poslední oběť nepovedeného výletu, kterou čapnu jakože "doktoři" a s klidným svědomím ju šoupnou do temné haly, kde ji nechají napospas pochytaným zombíkům. Radši se zdržím odborných chyb a špatných faktů, které se o Černobylu ve filmu objevují. Jako po filmu jsem si řekla WTF? přečetla si "od tvůrců snímku Paranormal Activity a udělala Bye...(2.4.2014)

• Wolfinas

O pár zmutovaných pulců později...Dávám jednu hvězdu za historickou vložku.(8.10.2014)

• liberita

Celý film pôsobí až príliš lacno a je jasné, že veľmi vysoký rozpočet k dispozícii nemal, čo vidieť napríklad na nezaostrených pohľadoch na útočníkov a exteriéroch. To všetko by sa dalo prehliadnuť ak by sa postavy nekonali rovnako stupídne ako 80% ďalších postáv tínedžerských vyvražďovačiek. Je tiež na zamyslenie aký zmysel má pre nich donekonečna utekať pred prenasledovateľmi, keď ich najväčším nepriateľom je od začiatku veľmi vysoká radiácia, ktorej sú vystavení po celú dobu a snažiť sa neskôr zachraňovať teda prestáva dávať zmysel. Logika filmu chýba po celú dobu už od jeho názvu, ktorý mohol dej vystihovať oveľa lepšie. Jednu hviezdičku dávam filmu za akú takú snahu vytvoriť autentickú Pripjať a motív, ktorý síce nefunguje, ale predsa len sme tu v hororoch pokiaľ viem ešte nemali.(22.7.2016)

Pokiaľ Parker bude točiť filmy ako natočil tento, tak z neho môže byť celkom slušný rejža. Z okukaného námetu (partia ľudí uväznená na neznámom mieste obkolesená neznámym tajomnom) vyťažil horor s parádnou klaustrofobickou atmosférou, temný, mrazivý a do poslednej chvíle v skutku napínavý. Po šialenej jazde v Evidence ďalšie príjemné prekvapenie.(25.7.2012)

V jednoduchosti je síla... Není to dotažené, chtělo by to vyladit, ale pro mě nálada filmu fungovala poměrně dost dlouho. Strach a napětí si udržuje především divák sám, což mi vyhovuje - explicitní krváky nejsou moje gusto. ps: viděl jsem film s ruským dabingem a jsem za to upřímně rád, věřím, že původní americký nemohl být pro film lepší (především co se atmosféry týče).(30.7.2012)

• KateW

Místy to vypadalo na dobrý horor, nebudu lhát a řeknu lekala jsem se. Jenže výběr herců byl špatný, kamera amatérská. Nápad opět skvělý a provedení ubohé a smutné. Koukat se na to dá, ale proč když máte na výběr mnohem lepší kousky?(31.7.2012)

Škoda!!! Na to, aký mal tento film potenciál vďaka námetu a skvelému prostrediu, dopadol ako 1000000 ďalších amerických béčkových "HORROROV". Zaujme akurát amerických teenagerov a fanúšikov Pripjat-u čo je teda SAKRA málo!! Záver ale napovedá, že by sa mohlo jednať aj o druhý diel, z čoho síce netreba jasať ale pokiaľ tvorcovia výrazne popracujú na príbehu, horrorových scénach (desivé scény budú SKUTOČNE desivé), hereckých výkonoch apod. môže ešte v spojitosti s ÚŽASNOU ATMOSFÉROU dostať značka CH.D. potrebný cveng! A práve vďaka atmosfére dávam tri hviezdy.(6.8.2012)

• Uragan

Z Černobylského prostředí jde udělat podle mě daleko lepší horor... toto mělo s hororem velice málo společného...(7.8.2012)

• Franche

Chápu, že to jako bylo naschvál, ale tady už šlo fakt vidět hodně málo.(10.9.2012)

• nwx

To natočili jen půl scénáře a došly prachy?? Tak to pokazit! Začal jsem na 5 hvězdičkách a končím na jedné. Taková škoda! Scénáristé jsou blázni. Ani se nedostali do elektrárny, ani u sarkofágu nebyli, ani u bazénu, který je na všech fotkách. Vůbec napětí negradovali a pak to ke všemu tak useknou? A co to malé děcko? Fakticky pokažená chuť. Škoda škoda škoda.(5.10.2012)