Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

janejudyjune

Výborné téma. Je opravdu div, že se do tématu Černobyl nehrne více lidí. Napadá mě tisíc námětů na příběhy. Chtěla jsem to vidět kvůli tomu prostředí, já sama bych do Pripjatu jela, kdyby to šlo. Příšery jsou rozmazané, pořád se někde a před někým/něčím utíká. Tma a mihotavé světlo baterky zakrývá kulisové (?) nedostatky, radši. Mohlo to mít pointu, alespoň malou, docela maličkou. Doufala jsem, že recenze ve filmových časopisech lžou a já budu mít pravdu s tím, že je to bomba, ale ve skutečnosti se jedná spíš o zapomenutou hloubkovou minu. Škoda, chtělo to lépe uchopit. Pro tenhle příběh mohli zvolit jakékoli opuštěné americké město. ()

Duffson

Tento "horor" opravdu nic noveho neprinasi. Prostredi Cernobylu je desive samo o sobe a proto by z toho slo opravdu dostat vice. Ale jako beckovy horor ** . ()

Lamarr

Dobrý námět, ze kterého se ale dalo vytřískat mnohem víc. Atmosféra Pripyaťi byla taková spíš fajn, než aby se dalo říct děsivá, mystická nebo tak nějak. Humanoidní monstra jsou ve filmu vidět jen párkrát, nějaký lekačky nečekejte, filmaři za masky spíše šetřili, než aby se na nich pořádně vyblnuli. Pro mě podpůměrný horor, kde za zhlédnutí stojí tak zhruba dvacet až třicet minut. ()

Allica

Fungovalo to trochu ze začátku. Potom se atmosféra začala kazit. Nejvíce to tu zde kazí především obsazení a jejich kostýmy - takže sledujete spíš bandu "šampónků". ()

nogi

trochu pokakaná až za ušima(klasický lekačky plus oblíbený téma), ale jinak celkem brak (provedení, rozpracování nápadu)... na REC (to originální) to nemá... ()

macherano

Čakal som niečo dobré námet to malo priam na úspech ale žiaľ to nevyšlo podľa predstáv bolo to ponuke ale zle spracované veľká škoda fakt som sa nato tešil A ten koniec bol fakt odflaknuty :'( ()

Dexies

dobrý námět, jen škoda, že nebyl prakticky využit ... a kdyby bylo méně nelogických věcí, tak by to tomu taky neuškodilo ... ()

althinka

čo dodať ... jedná pobavená "rudá hvězda" za to batoľa:D muž sa na ňom smeje doteraz a robí mi divadlo pobiehaním imaginárnych zombie baby nožičiek po paplóne. Všetko prepáčim, ale tú kameru, jačanie replík jeden cez druhého, totálne nereálnych záberov na Černobyľ (chladiace veže? WTF??? A viditeľné z kilometra ... pri pohľade z blízka vo veľkosti hračky? To nikdy nik z nich neprešiel okolo jadrovej elektrárne?)... to neprekúsnem:) a o ostatných nelogickostiach (čo k hororu patrí) v štýle SPOILER"aha schody, mrkneme čo je v pivnici" ... alebo "bývalý vojak exne prvý, no my namiesto úteku zo zóny radiácie budeme hľadať napoly zožraného Jurija ... a o tej "chorobe z ožiarenia" nehovoriac:D aaaaa ... a záver ... stačilo povedať "áno, vedia o mne doma, v Amerike" .. a nebyť na večeru:D KONIEC SPOILERU za mňa viac nie ... nuda! Veľká nuda .. a jediné čo rozosmieva, je text distribútora:) ()

bratr_jezek

Slabé a nelogické. Nesympatická partička slepená dohromady snad jen pro režisérovu radost touží se toulat rozpadlým a těžce radioaktivním Černobylem. Amatérská kamera typu Záhada Blair witch nefunguje, zlo, které nevidíte sice může děsit, ale tady to působí křečovitě a trapně, závěr sice nechci prozradit, ale je to jedna velká nelogičnost vzniklá jen proto, že už nevěděli, jak tuto blbost ukončit ()

Pelmeninator

Absolútne poštačujúce, ak si človek chce pustiť zvukovú kulisu. Akurát, že vďaka pridrbaným zvukovým efektom som párkrát skoro vyletel z kože. Nebyť tmavých stiesnených priestorov Székesfehérvárskych bytoviek (či v kerom maďarskom veľkomeste sa to natáčalo) nedal by som ani 1*... Sprievodca Yurij nemohol zomrieť pretože takého rýdzeho Gopnika som vo filme ešte nevidel. Zmutovaní obyvatelia Pripjati si to zrejme uvedomovali, lebo ho mali v pi*i celých tých 5 rokov čo tam vozil turistov. Až keď doviezol dodávku plnú Amerikaňskich spiov, prestali mutanti squatovať na reaktore, dali si vodku a išli imperialistov odstrániť. ()

Brick.s

Toto nemá ani smysl komentovat. Ale přesto to zkusím. Slabé a nezajímavé. Dle mého názoru si tento film hraje na něco co není... Za mě 15% ()

charlie.sambora

Můj oblíbený film. Asi proto, že mám ráda hru Stalkera, který je z prostředí Pripyatě. Bohužel, kdo očekává od filmu skutečnou Pripyať, má smůlu. Každopádně nápad dobrý. ()

K1K0

Amatérsky hororček alebo skôr študentský pokus o horor príjemne spracovaný, atmosféra by aj sedela no nič výnimočné. Pri niektorých scénach napínavé ale potom to celkom upadá, kto nevidel niečo zo slovenskej tvorby, odporúčam si pozrieť Trhlina (2019) je to dosť podobná tvorba. Opustené mestá mam rád tak isto aj post apokalyptické čerešničky. Ako horor mi to príjemne sedí, no žiaľ žiadna sláva. ()

Aceboris

Nápad v celku slušný, poňatie žiaľ nie. Film je založený na zvukovej stránke a tým pádom na Vašej predstavivosti, žiadne monštrá, žiadna krv. Jeden vycvičený medveď v budove.  Opäť tu máme malé americké poňatie reality v inej krajine. To , že Amíci chodia po celom svete a fotia si opustené budovy a sú s toho nadšení, ako keby to doma nemali. Stačí si pozrieť Detroit a jeho štvrti a nemusia riešiť Černobyl a to tam nemali ani takú obrovskú katastrofu.  Dej je o ničom,  dievčatá vybrali opäť sexi aby bolo aspoň na čo pozerať. Väčšina času sa odohráva v starom UAZe počas pár nocí , zarosené okná, vzdychanie, škriekanie, nariekanie. Za oknami niečo čo sa nedá identifikovať. Ten čo má zbraň nemá baterku, by ma zaujímalo ako by strieľal do tmy na cieľ keď ten čo baterku má bude svietiť na opačnú stranu. Prehnaný vreskot, nelogické a úplne zbytočné dialogy, žiadna hudba. Veľká slabota. Otázka znie prečo tým američanom stále niekto ubližuje. Za mňa 1/10 ()

MorbiDeath odpad!

Len sprostí američania môžu niečo také primitívne natočiť a ešte si z celej tej veci okolo Černobyľskej havárie robiť srandu. Rádioaktívny odpad, nie film! ()