Černobylské deníky

Chernobyl Diaries

Horor

USA, 2012, 89 min

• SexyAjinka

WTF?? Tak já nevím, kdo je to nějakej Parker, ale asi se na place moc nezdržel, protože tohle byla jasná ukázka toho, když chybí režie. Dále to nemělo děj, výpravu, smysl, pořádného predátora prostě nic. Měli jenom jednoho kameramana, který se den ode dne natáčení (a to natáčeli asi 5 dní podle výsledku) více a více unavoval až už kameru neudržel vůbec a ta plápolala jako praporek. Nakonec si nedělal ani starosti s tím, že stojí v pozadí, na co chodit pro dobré záběry?? Ti chytřejší "herci" si raději sami vyžebrali rychlou smrt, než aby se museli takto ponižovat a poskakovat. Tento film je katastrofa, já jsem ráda, že nějaká redukce filmů u nás v ČR stále existuje a tento film se do kin a snad ani na DVD nikdy nedostane..(21.7.2012)

• dex2man

Trestuhodně nevyužitý potenciál pro vytvoření hutné atmosféry, kterou oblast Pripjaťi sama o sobě evokuje a nemusel by být ani s nižším rozpočtem takový problém jí vystupňovat. To by si ale museli dát autoři trošku práce a ne si jen vystačit s partičkou hysterických turistů, pár čoklama a leklou rybou. Když už se něco děje, tak pro jistotu nevíte co, protože vidíte akorát hovno. Škoda, že se byt‘ jen z poloviny neinspirovali takovým Stalkerem (raději herním). Mohla to být o level jinačí podívaná.(9.5.2013)

Atmosféra je dost dobrá, jen ji je třeba podpořit dobrýma podmínkama, potom by tu možná někteří tolik nenadávali. Mě osobně tenhle horor vůbec nezklamal, dostal jsem zhruba to, co jsem očekával a tím je úchvatné prostředí, výborná atmosféra (podpořená právě vhodným prostředím pro horor) a jakási tajemnost, která se kolem toho všeho točí... Možná to chvílemi trochu zaskřípe, že si člověk řekne "to už je trochu moc", ale pořád je to v rámci snesitelnosti. Za sebe můžu říct, že mě Chernobylské deníky zaujaly, užil jsem si je a když to vezmu v rámci podobně ražených kousků, tak se jedná určitě o nadprůměrné dílko. 70%(27.11.2012)

• F.man

Když někdo posere obyčejný film, zase tak moc mě to nevzrušuje. Režisér dostane vyhubováno od studia, slízne si to na netu, herci dostanou zlatou malinu, diváci mají na co nadávat a všichni jsou vlastně spokojeni. Co mě ale dokáže slušně řečeno nasrat, když někdo totálně posere dobrý námět. To pak nemám moc slitování s chci po tom, který to spískal. minimálně hodit cihlu. A to je i případ Chernobyl Diaries. Ano, jen blázen by čekal od produkce takových rozměrů áčkovou duchařinu, ale prostředí a alespoň trochu ucházející námět mohli při ideální lunární kombinaci vytvořit hodné povedené béčko. Místo toho ale přišlo zatmění a divák tak dostane 89 minut ... čeho vlastně? Nějaké pakárny která by se mohla odehrávat úplně kdekoli, má totálně odpudivý námětem, ve kterém se po celou dobu neděje naprosto nic a co je nejhorší je fakt že postrádá jakoukoli logiku a je celý postavený a vypointovaný na totální píčovině. Sorry POMO, ale to tohle jinak napsat nejde. Sečteno podtrženo, dlouho jsem neviděl pakárnu, která by mě dokázala více nasrat. Have you heard of extreme tourism? (8.12.2012)

Až na pár výjimek (Paranormal Activity, série [Rec]) nemám rád vlnu hororů natočených ručních kamerou (a ještě k tomu když se to tváří jako "found footage") ale na tenhle jsem se těšil, hlavně kvůli námětu a slušnému traileru. Možná jsem se těšil až moc… Takhle, tohle je jeden z těch lepších hororů s ruční kamerou, má to slušnou atmosféru a ta kamera se ani moc netřese, ale film jako takový neumí vyděsit. Lekačky nejsou moc povedené a tak krom už zmíněné atmosféry zde není prakticky tak děsivého. Kdyby si tvůrci odmysleli ten konec, který každý, kdo už má něco nakoukáno, musel očekávat prakticky po celý film, šel bych možná ještě výš. Takhle je to jen 60 %. Rozhodně tenhle film není tak špatný, jak by se mohlo podle zdejšího hodnocení zdát, jak říkám, v poslední době jsem viděl pár podobných hororů točených ruční kamerou a tenhle byl koukatelný bez větších potíží a měl hlavně (alespoň) nějakou atmosféru.(22.7.2012)

• - Během útěku se skupina dostane na stadion, avšak jediná podobná stavba v celé oblasti je Centrální stadion v Pripjati, který má ale pouze jednoduchou tribunu na jedné z rovinek a navíc se nachází na opačné straně města, než podle filmu skupina utíká. (Adrai)

• - V Rusku a USA se ozvaly hlasy, že celá myšlenka je cynická a znevažuje oběti černobylské katastrofy. (Sufferer)

• - Film nebol premietaný pred kritikmi. (ShortyIC)