Černobylské deníky

Černobyľské denníky

Chernobyl Diaries

Horor

USA, 2012, 89 min

Zmutovaná ryba? Zmutovaný pes? Zmutovaní lidé? Tak proč sakra není ten medvěd zmutovaný? To je asi obyvatel vedlejšího Yellowprivjatského parku. Film obsahuje mnoho logických chyb, ale zrovna tohle byl pro mě film u kterého mi to ani tak nevadilo. Já jsem se solidně bavil. byl jsem natěšený a dostal jsem hutnou dávku adrenalinu tak, jak jsem očekával. Děkuji za tento film s tímto místem, už objednávám u Čedoku dovolenou...(12.8.2012)

Škoda, že tvůrci neměli koule natočit to přímo v Pripjati. Srbské panelákové sídliště, kde se natáčelo, je sice hnusné dostatečně, ale přesto vypadá, že se v něm normálně bydlí a štáb jen řekl obyvatelům, ať nevykukují z oken. Chtělo by to především víc vegetace. Jinak film samotný je spíše průměrný horor, postavy se chovají hloupě, ale to už k žánru patří. Naštěstí NEJDE o "found footage" subžánr, takže se na to dá i koukat. Konec potěšil.(10.10.2012)

Tak to je celkem hardcore, nebo alespoň tak od půlky až do úplného konce. Rozhodně vím, kam se nikdy nechci jet podívat na výlet. Škoda jen, že do takovýchto snímků s opravdu dobrým tématem všichni dávají mladé a nezkušené herce, které to jenom kazí. Atmosféra je skvělá, stejně jako akce a napětí, je to vše udělané hodně reálně. Tady je to hodně podhodnocené, řekla bych že se každý musí ponořit do děje aby nehledal zbytečnosti.(3.8.2012)

• Cherish

Tak takhle vedle jsem nesáhla hodně dlouhou dobu. Neuvěřitelně nelogická sračka, opravdu lituji té hodiny a půl mého života, kterou mi už nikdo nikdy nevrátí. Přitom začátek vypadal slibně, ale co se dělo potom? V jednání postav nebyla ani špetka logiky a to říká člověk, který před nelogičnostmi (především v hororech) přivírá oči, aby si nekazil zážitek. Tady to ale nešlo, protože to bylo do očí bijící. A to nemluvím o tom, jak byly některé postavy otravné. Snad půl filmu jsme si říkali, zabte už někdo tu odbarvenou krávu, jen ať přestane ječet. Bohužel ji zabili až ke konci. No, většinou se zdejším hodnocením nenechávám odradit, tady jsem ale měla.(1.2.2013)

• mcb

Tohle už doslova ztrácí smysl - když se nejedná o žánr found-footage, proč je to natočené roztřepanou ruční kamerou? S její "autentickou" přítomností, která však není součástí děje, ztrácí Chernobyl Diaries veškerou působivost a stává se z ní jen zmatené a amatérské pobíhání vyprázdněným panelákovým sídlištěm. Bez atmosféry, bez napětí, bez strachu. Prostě nic.(20.10.2012)

• - Scenárista Oren Peli dostal po prvý krát nápad natočiť tento film pri tom, ako si prezeral blog s fotografiami dievčaťa, ktoré cestovalo cez Pripjať na motorke. (katherine.)

• - Budova, ze které skupina pozoruje v dáli elektrárnu, je 5patrový dům nacházející se pár desítek metrů od kolotoče. Ten se však ve skutečnosti nachází vzhledem k elektrárně ve vzdálenější části města a okolní stavby se nenachází v takové blízkosti. I kdyby byl, výhled by znemožnovaly další budovy a porost. (Adrai)

• - Průvodce Jurij (Dimitri Diatchenko) je oblečený podobně jako Viktor Zakhaev z počítačové hry „Call of Duty 4: Modern Warfare“ (2007). (Sprite)