poster

Extracted

 • Austrálie

  Extracted

Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Tomův vynález by mohl změnit svět. Díky němu se dokáže vnořit do mysli jiných lidí, a pomocí jejich vzpomínek s nimi komunikovat (s mentálně či jinak postiženými) a nebo třeba vynutit přiznání. Jeho první zkouškou bude za pomoci vzpomínek odsouzeného feťáka zjistit, zda je opravdu vrahem své přítelkyně. Ale při přenosu se něco zhatí, a Tomův zůstane v mysli odsouzeného uvězněn. Jedinou možností jak se dostat ven je začít spolupracovat se svým "nositelem" ... Tak mně rozvláčnost ani nevadila, naopak jsem si dokázal všechny příběhové linie víc užít. Samotná zápletka není nikterak originální, podobný námět byl použit i při více než dvacet let starém Vnitřním vesmíru, ale v Extracted je to trochu jiné (nehrajeme si s tady s tělem, ale s myslí). Ale všechno do sebe hezky zapadalo - i to co na první pohled vypadalo nelogicky, tak při hlubším zamyšlení dává smysl (leckdy si na něco můžeme vzpomenout, až pokud nám někdo jen kapánek napoví, atd). A nakonec, mám rád filmy, které se tváří nenápadně (i když tento svým posterem docela lákal), a přesto mi dokáží přinést zajímavé téma..(2.12.2012)

 • pan_ponozka
  **

  Nízkorozpočtový frk, co se snaží svézt na vlně Inception a Butterfly effect.. Ono základ to má zajímavý, ale provedení stojí za prd. Nevím, jak v ameerice, ale já si nevybavím přesné detaily bytu ani 5 minut poté, co jsem jím prošel, a oni jsou schopni to dát v takových detailech, jako jsou fotky, puštěná televize, nebo čas na budíku. A to prosím pěkně s x měsíčním zpožděním a s krevním obrazem, že by duněl i JxD. Ale dobře, k ději je to nezbytné. Pak to ale padá na urputně krkolomných šišlajících hercích, kterým to zkrátka nevěřím. Sorry, prostě ne. 4/10(26.12.2012)

 • davistercz
  *

  Hodně slabý filmek u kterého jsem čekal velkolepou akci. Nakonec jsem nic nedostal a jenom jsem schytal 85 nudných minut. Film ze začátku působí slibně, ale až postupem času si uvědomujete, že to stoji za...... . Co k tomu dodat? Film mě prostě zklamal. Nic víc, alespon si to zaslouží 1* za ten obal.(28.3.2013)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  Poměrně zajímavá variace na několikrát probírané téma. Její hlavní problém je ale v tom, že většinu času jede až na příliš velký volnoběh. Rozvláčněné tempo posledních pár minut bohužel nezachrání. Zvláště, když na snímku jde až příliš vidět nedostatek financí. Zase tak zlé to ovšem není a na tu třetí hvězdu chybí opravdu málo.(17.7.2013)

 • Facerr
  ****

  Nenápadnej film, kterej paradoxně napadnul všechny své blízké svojí nápaditostí:), kupou zvratů a originalitou. Těmi blízkými myslím i takový bijáky, jako Počátek. Tentokráte to není sen ve snu, ale paměť v paměti. Ti, co si rádi u filmu zapřemejšlí, obzvlášt ocení konec Extracted. Zůstanou spokojení s tím, že vše bylo objasněno na pravou míru a určitě si pochválej, že po 80ti minutách docela zajímavýho příběhu se v pěti minutách odehrají příběhy další s velkým fofrem a gradací jak to má u silnýho konce bejt.(29.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace