poster

Extracted

 • Austrálie

  Extracted

Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Taková zpatlaná kombinace Ducha a dejme tomu té Cely. Vědec vleze do vzpomínek zločince, ale zůstane tam. Využívá pak paměť zločince, aby s ním mluvil a ten aby mluvil s manželkou vědce, jako že žije. Nakonec zjistíme, jak to skutečně bylo i s tím zločinem. Jakmile jsou jasná pravidla, zhruba po půl hodině, je skoro jasné, jak to skončí a kam to celé vede. Nemá to nic navíc, čím by to zaujalo. Snad jen tím, že naše paměť je pěkná mrcha, a nikdy se na ni nedá spolehnout. Ale to snad ví každý.(7.4.2013)

 • davistercz
  *

  Hodně slabý filmek u kterého jsem čekal velkolepou akci. Nakonec jsem nic nedostal a jenom jsem schytal 85 nudných minut. Film ze začátku působí slibně, ale až postupem času si uvědomujete, že to stoji za...... . Co k tomu dodat? Film mě prostě zklamal. Nic víc, alespon si to zaslouží 1* za ten obal.(28.3.2013)

 • lennyd
  ****

  Tomův vynález by mohl změnit svět. Díky němu se dokáže vnořit do mysli jiných lidí, a pomocí jejich vzpomínek s nimi komunikovat (s mentálně či jinak postiženými) a nebo třeba vynutit přiznání. Jeho první zkouškou bude za pomoci vzpomínek odsouzeného feťáka zjistit, zda je opravdu vrahem své přítelkyně. Ale při přenosu se něco zhatí, a Tomův zůstane v mysli odsouzeného uvězněn. Jedinou možností jak se dostat ven je začít spolupracovat se svým "nositelem" ... Tak mně rozvláčnost ani nevadila, naopak jsem si dokázal všechny příběhové linie víc užít. Samotná zápletka není nikterak originální, podobný námět byl použit i při více než dvacet let starém Vnitřním vesmíru, ale v Extracted je to trochu jiné (nehrajeme si s tady s tělem, ale s myslí). Ale všechno do sebe hezky zapadalo - i to co na první pohled vypadalo nelogicky, tak při hlubším zamyšlení dává smysl (leckdy si na něco můžeme vzpomenout, až pokud nám někdo jen kapánek napoví, atd). A nakonec, mám rád filmy, které se tváří nenápadně (i když tento svým posterem docela lákal), a přesto mi dokáží přinést zajímavé téma..(2.12.2012)

 • liskam
  **

  Hrozitánsky zpomalenej film. A i když je spotáž nějakých 85 minut, připadal jsem si, jako bych sledoval dvou a půl hodinový film. Nejvíce za to mohl rozvláčný, suchý scénář a mizerná režie, které rozhodně nepomáhli ani bezvýrazní herci. Připadali mi jako v šedivých maskách bez jakýchkoli emocí. 2 slunce a slabých 45%(11.5.2014)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  Poměrně zajímavá variace na několikrát probírané téma. Její hlavní problém je ale v tom, že většinu času jede až na příliš velký volnoběh. Rozvláčněné tempo posledních pár minut bohužel nezachrání. Zvláště, když na snímku jde až příliš vidět nedostatek financí. Zase tak zlé to ovšem není a na tu třetí hvězdu chybí opravdu málo.(17.7.2013)