poster

Extracted

 • Austrálie

  Extracted

Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SaNcHeZ_cz
  **

  Poměrně zajímavá variace na několikrát probírané téma. Její hlavní problém je ale v tom, že většinu času jede až na příliš velký volnoběh. Rozvláčněné tempo posledních pár minut bohužel nezachrání. Zvláště, když na snímku jde až příliš vidět nedostatek financí. Zase tak zlé to ovšem není a na tu třetí hvězdu chybí opravdu málo.(17.7.2013)

 • George Stobbart
  **

  Zbytočne rozvláčna sci-fi dráma o vedcovi, ktorý sa dokáže dostať do spomienok iných, no sám sa dostane do nebezpečenstva, keď sa ocitne "v hlave" feťáka s úlohou zistiť či spáchal vraždu. Aj keď sa film snaží zapadnúť do zaujímavej žánrovej škatuľky, lemovanej titulmi ako Butterfly Effect, Timecrimes, The Cell, Inception či Dreamscape, nedarí sa mu svoju partiu rozohrať natoľko, aby pohltil aj diváka. Nápad síce nie je zlý, ale postavy sú nezaujímavé, všetko pôsobí akosi chladne, vďaka nízkemu rozpočtu až príliš minimalisticky a navyše sa to bezdôvodne vlečie, až postupom stopáže film stráca na zaujímavosti. Našťastie sa to v podarenom finále konečne prebudí, takže celkový dojem z filmu nakoniec nie je až taký slabý.(23.11.2012)

 • Cyberboy
  **

  Pokud to omylem stáhnete kvůli plakátu inspirovanému posledním Bournem nebo Soucre Code (jako třeba já), tak nedávejte "extract", ale rovnou "delete". Ušetříte svůj čas i místo na disku. Opajcnutá myšlenka, nudní herci a mizerné triky. Celkově nezajímavé, ani nevím proč jsem to vůbec dokoukal. Jako alternativu ke stejnému žánru doporučuji řádově kvalitnější The Cell. (3/10)(8.1.2013)

 • pan_ponozka
  **

  Nízkorozpočtový frk, co se snaží svézt na vlně Inception a Butterfly effect.. Ono základ to má zajímavý, ale provedení stojí za prd. Nevím, jak v ameerice, ale já si nevybavím přesné detaily bytu ani 5 minut poté, co jsem jím prošel, a oni jsou schopni to dát v takových detailech, jako jsou fotky, puštěná televize, nebo čas na budíku. A to prosím pěkně s x měsíčním zpožděním a s krevním obrazem, že by duněl i JxD. Ale dobře, k ději je to nezbytné. Pak to ale padá na urputně krkolomných šišlajících hercích, kterým to zkrátka nevěřím. Sorry, prostě ne. 4/10(26.12.2012)

 • lennyd
  ****

  Tomův vynález by mohl změnit svět. Díky němu se dokáže vnořit do mysli jiných lidí, a pomocí jejich vzpomínek s nimi komunikovat (s mentálně či jinak postiženými) a nebo třeba vynutit přiznání. Jeho první zkouškou bude za pomoci vzpomínek odsouzeného feťáka zjistit, zda je opravdu vrahem své přítelkyně. Ale při přenosu se něco zhatí, a Tomův zůstane v mysli odsouzeného uvězněn. Jedinou možností jak se dostat ven je začít spolupracovat se svým "nositelem" ... Tak mně rozvláčnost ani nevadila, naopak jsem si dokázal všechny příběhové linie víc užít. Samotná zápletka není nikterak originální, podobný námět byl použit i při více než dvacet let starém Vnitřním vesmíru, ale v Extracted je to trochu jiné (nehrajeme si s tady s tělem, ale s myslí). Ale všechno do sebe hezky zapadalo - i to co na první pohled vypadalo nelogicky, tak při hlubším zamyšlení dává smysl (leckdy si na něco můžeme vzpomenout, až pokud nám někdo jen kapánek napoví, atd). A nakonec, mám rád filmy, které se tváří nenápadně (i když tento svým posterem docela lákal), a přesto mi dokáží přinést zajímavé téma..(2.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace