poster

Extracted

 • Austrálie

  Extracted

Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

Režie:

Nir Paniry

Kamera:

Mark Putnam

Hudba:

Tim Ziesmer

Střih:

John Suits
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • George Stobbart
  **

  Zbytočne rozvláčna sci-fi dráma o vedcovi, ktorý sa dokáže dostať do spomienok iných, no sám sa dostane do nebezpečenstva, keď sa ocitne "v hlave" feťáka s úlohou zistiť či spáchal vraždu. Aj keď sa film snaží zapadnúť do zaujímavej žánrovej škatuľky, lemovanej titulmi ako Butterfly Effect, Timecrimes, The Cell, Inception či Dreamscape, nedarí sa mu svoju partiu rozohrať natoľko, aby pohltil aj diváka. Nápad síce nie je zlý, ale postavy sú nezaujímavé, všetko pôsobí akosi chladne, vďaka nízkemu rozpočtu až príliš minimalisticky a navyše sa to bezdôvodne vlečie, až postupom stopáže film stráca na zaujímavosti. Našťastie sa to v podarenom finále konečne prebudí, takže celkový dojem z filmu nakoniec nie je až taký slabý.(23.11.2012)

 • lennyd
  ****

  Tomův vynález by mohl změnit svět. Díky němu se dokáže vnořit do mysli jiných lidí, a pomocí jejich vzpomínek s nimi komunikovat (s mentálně či jinak postiženými) a nebo třeba vynutit přiznání. Jeho první zkouškou bude za pomoci vzpomínek odsouzeného feťáka zjistit, zda je opravdu vrahem své přítelkyně. Ale při přenosu se něco zhatí, a Tomův zůstane v mysli odsouzeného uvězněn. Jedinou možností jak se dostat ven je začít spolupracovat se svým "nositelem" ... Tak mně rozvláčnost ani nevadila, naopak jsem si dokázal všechny příběhové linie víc užít. Samotná zápletka není nikterak originální, podobný námět byl použit i při více než dvacet let starém Vnitřním vesmíru, ale v Extracted je to trochu jiné (nehrajeme si s tady s tělem, ale s myslí). Ale všechno do sebe hezky zapadalo - i to co na první pohled vypadalo nelogicky, tak při hlubším zamyšlení dává smysl (leckdy si na něco můžeme vzpomenout, až pokud nám někdo jen kapánek napoví, atd). A nakonec, mám rád filmy, které se tváří nenápadně (i když tento svým posterem docela lákal), a přesto mi dokáží přinést zajímavé téma..(2.12.2012)

 • DobraVila
  ****

  Nízkorozpočtový. To je presne to, čo tento film vystihuje. A teraz je na divákovi, či to vezme ako kladnú alebo zápornú stránku filmu. Musím uznať, že miestami je film neistý a kolíše nad priepasťou, avšak pri takomto druhu filmu sa to dá odpustiť. Herecké obsadenie aj výkony sú dosť dobré, milo ma prekvapili. Najmä môj miláčik Sasha Roiz na ktorého sa neskutočne dobre pozerá. Námet je zaujímavý aj celková myšlienka je veľmi pekná avšak chýba tomu nejaký punc. Napríklad Shyamalan by sa s touto réžiou vedel nádherne pohrať. Ale keď vidím to slabé hodnotenie ostáva mi len konštatovať, že masové publikum proste nedokáže film tohto typu dostatočne oceniť. Toto z nás spravila komerčná kultúra, pasívnych prijímateľov, ktorí sa vôbec nezamyslia nad posolstvom filmu a nepochopený ho zavrhnú. A toto nie je jediný prípad, toto sa týka celého radu filmov, škoda.(24.8.2015)

 • liskam
  **

  Hrozitánsky zpomalenej film. A i když je spotáž nějakých 85 minut, připadal jsem si, jako bych sledoval dvou a půl hodinový film. Nejvíce za to mohl rozvláčný, suchý scénář a mizerná režie, které rozhodně nepomáhli ani bezvýrazní herci. Připadali mi jako v šedivých maskách bez jakýchkoli emocí. 2 slunce a slabých 45%(11.5.2014)

 • davistercz
  *

  Hodně slabý filmek u kterého jsem čekal velkolepou akci. Nakonec jsem nic nedostal a jenom jsem schytal 85 nudných minut. Film ze začátku působí slibně, ale až postupem času si uvědomujete, že to stoji za...... . Co k tomu dodat? Film mě prostě zklamal. Nic víc, alespon si to zaslouží 1* za ten obal.(28.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace