Pro dobrotu na žebrotu

Chris Cornwell

Kostýmy:

Keith G. Lewis
  • Real Tom Hardy

"THEY SAY THE STORM IS GOING TO BE REALLY, REALLY BAD." ------------ Sklamanie z obsadenia, minimálne pre mňa v plnom rozsahu. Leslie Bibb tak 9 minút dokopy max., jej pohľady však stáli za to, kráľovná juhu Kate del Castillo sotva 2 minúty... mrhanie ako vínko... čiže... teraz to celé stojí a padá na Idrisovi a Taraji P., ktorá naposledy dobre zahrala tak pred desiatimi rokmi, takže inak, tiaž celého filmu má na pleciach Idris Elba, skvostný skvelý herec, ktorému tu však neverím ani ň, jeho slová nemajú váhu a keby hneď v úvode nepovedali, že má na konte 5 tiel, prvú hodinu by som si myslel, že je len zblúdený tulák, ktorému sa pokazilo auto, tak zhodou náhod zazvonil u pohľadnej spoluobčanky, kde sa mu tak veľmi zapáčilo, až sníval o tom, že tam zostane naveky. Niekde v scenári a réžii zrejme nastala chyba.(31.12.2019)

Tuctová připomínka omšelých thrillerů plných obehraných klišé, v nichž osamělá žena čelí psychopatovi. Neotřelé tentokrát je, že se jedná o afroameričany. Uprchlý trestanec, osamělá žena jen s dvěma malými dětmi, manžel na záletech, rozlehlý dům se zajímavě odlehlým dojmem, atraktivní kamarádka se staví na pozdní návštěvu, průtrž mračen, noc. Film má dlouhou expozici, kdy režisér uznal, že postavy je nutné dobrou polovinu filmu představovat. Divák tedy sleduje klábosení v domě, kdy trestanec má slušné vystupování a paní domu je natolik hodná, že ho celého zmáčeného pozve k sobě domů. Je to však zpuchlá dýně, na kterou by nevlezl ani Kajínek, nezbude tedy milému chlápkovi, než se na nevzhlednou ženu obořit, honit ji po domě a vyvolat napětí, popřípadě tasit zbraň. No jo, pane režisére, ale kečup jste nechal v rekvizitárně. Ačkoliv korpulentně disponovaná žena omlátí atleticky disponovanému maníkovi o hlavu všechno, co má v baráku po ruce, krve by se jeden nedořezal. Šrámy a krev si musel divák domyslet. Ke všemu Colin pokaždé vstane a je v kondici. Režisér dost rychle uklidil atraktivní ženské akvizice do kouta. Kate del Castillo a Leslie Bibb rychle opustily scénu. Mohlo být zajímavější, kdyby v domě zůstala majitelka i její kamarádka, ale ne. Ani nebyl moc jasný záměr trestance, proč se vlastně zabývá ženou, která mu nepřinesla žádné velké výhody. Z vily se divák přesune na noční "rodinný" výlet, na kterém se samozřejmě namane policista, který pojme podezření, co to se ženou cestuje za podivína, jenž má uprostřed noci na klíně mimino. Posledním místem pobytu unesené ženy je byt delikventovi zavražděné přítelkyně. Zde se odehraje závěrečný střet. Tradá, film si schoval na závěr mini pointu, jejíž pravděpodobnost zavání nesmyslem. Thrillerový žánr nebyl tímto kouskem s televizně pojatým scénářem obohacen o mnoho objevných a novátorských prvků. Za zmínku stojí to, že nikdo po uprchlém a nebezpečném vězni nepátrá, žádná zmínka v médiích. Ten byl podezřelý z únosu a zabití pětice mladých žen, ale padne o tom slovo jen u úvodního slyšení, kdy komise zamítá jeho podmínečné propuštění. Dál se touto kauzou film nezabývá. Idris Elba, který film produkčně zaštítil, zřejmě zatoužil po výrazně záporné roli. Nevedl si špatně, nemá primitivní vzhled a hrát umí, ale divák přece jen čekal, že to více rozbalí. Do role protihráčky byla vybrána prakticky neznámá Taraji P.Henson, která plnila požadavky mámy od dětí, ale divák jí fandit nebude. Nejvýraznějším hercem byla znepokojivá až zlověstná noční a deštěm zmáčená atmosféra, do níž mohl být zasazen o mnoho působivější thriller. Technická stránka na nízkorozpočtový film byla více než dobrá. Horší už to bylo s momentem překvapení ve filmu. Ten se nedostavil. Vzešla z toho průměrná záležitost. 50%(30.9.2015)

Rozpočet $13,2miliónaTržby USA $52,543,632Tržby Celosvetovo $54,323,210Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,426,007 //počet predaných kusov 57,544Tržby za predaj DVD v USA $5,918,291 //počet predaných kusov 236,346║ nehorázne naivné, banálne, absolútne prestrelený thriller ktorý kolabuje hlavne vo svojej druhej polovici a to stŕmhlav dolu /20%/(25.4.2015)

Miestami som mal pocit, že je to dosť dobre rozbehnutý thriller, no vždy prišiel nejaký tupý zvrat, nad ktorým som len krútil hlavou. Po scenáristickej stránke to nebolo veru zlé, ale tie niektoré nelogické situácie to celé kazili. Až z toho napokon vzišla úplne neprirodzená hra na mačku a myš. Terry toho dementa toľko krát udrela alebo bodla kadečím a do 3 sekúnd bol Colin úplne v poriadku. Ešteže pri každej situácii keď už mala Terry namále, tak mala pri sebe nejaký ťažký alebo ostrý predmet, ktorým sa oslobodila. Keď sa do deju primiešal nečakane aj Terryn manžel, myslel som, že to celé naberie úplne inší spád. Bohužiaľ nie. Mohli to veru aj nejako inak zdramatizovať, veď možnosť sa doslova núkala...(15.1.2015)

• Hapretor

Když jsem viděl Ídrise Ebolu ve filmu Pacifik Rim, kde hrál vojáka - plukovníka či co - a měl totálně patetický a debilní projev k přeživším, že bych si po něm radši prohnal kulku hlavou, než vlez do obrovského robota, říkal jsem si, že tento herec není dobrý. Ano, on to není dobrý herec, ale tady mu to celkem šlo a dalo se tomu věřit. SPOILER!!! A tento snímek je velmi rasistický. S běloškou se páral jen pár vteřin, zlomil jí krk bez mrknutí oka a s černoškou se tak zahazoval, až to nandala ona jemu. Ta její blonďatá kamarádka byla neuvěřitelně protivná a laciná - dostala ťafku právem. Naopak mamina unavená, spořádaná, chytrá, ehm kozatá, ... měla všechno, aby mi byla sympatická. Škoda obyčejného scénáře a méně schopných herců.(7.1.2015)

• Henry Simmons

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 5 (koba)