Spisovatelé

(festivalový název)

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 97 min

• MartinezZ

Tak tohle už ale byl solidní cílený výplach, nicméně už hodně mimo realitu a tak nějak tu chybí žánr Sci-Fi. Plusy snad jen že se po delší době někde objevila Jennifer Connelly, že výběr její filmové dcery na Lily Collins padl celkem dobře a že herci většinou dobře zahráli, ale to, co se tam dělo, bylo mimo. Fakt mimo.(21.3.2014)

Po príšernom dni, ktorý som dnes mala, ma naozaj veľmi potešilo, že tento príjemný film mal šťastný koniec a neskutočne výborné songy, napríklad aj ten od pána Smitha http://www.youtube.com/watch?v=hPD-a1FjUtU ... a takých chlapcov ako boli Wolff a Lerman by som hneď brala :-)(18.12.2013)

Tohle je film, kde jsou momenty, které vás dostanou, ale stejně tak i momenty, za které chcete a budete tvůrce nenávidět. Místy to má náběh na skvělou romantickou komedii moderního ražení, místy je to neskutečná otrava, která se propadá do standardních klišé. Jennifer Connelly je skvělá jako vždy, Lily Collins (jako filmová dcera Jennifer vybrána naprosto skvěle) výborná jako cynička, méně dobrá jako romantická hrdinka. Na Grega Kinneara se rád dívám, podobné filmu mu sedí. Není to nic skvělého, finále je nudně urputné, ale stejně jsem se bavil.(18.4.2014)

V podstatě jsem dostal přesně to, pro co jsem si přišel. Inteligentní romanticko komediální drama, které se vás dotkne a vy se za to nestydíte. Velice mile mě překvapila Lily Collins, která ač mi nijak moc fyzicky nepřitahovala, naprosto si mě omotala kolem prstu. Jestli je na vině charisma, nebo velké herectví, to nevím. A taky musím ocenit podobu Lily Collins a Jennifer Connely. Tu mámu s dcerou jsem jim absolutně věřil. Hrozně příjemný film. 8/10(21.9.2014)

Asi moje třetí nejoblíbenější rom-com vůbec. Film se netočí jen kolem lásky, ale vztahů obecně. Odlehčeně a vlastně i dost po pravdě kombinuje životní útrapy náctiletých, dospívajících a dospělých v kabátu rodiny spisovatelů. Dost vtipných i silných momentů, výborně zvolené herecké obsazení, odkazy na dobrá literární díla a autory, a ještě navíc skvělý soundtrack. Jo, tohle já můžu. (Dávám plus za doporučení Eda Brubakera a jeho Criminala)(12.3.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Severná Karolína. (MikaelSVK)

• - Po filmu Perks of Being a Wallflower (2012), je The Stuck in Love druhým snímkem, kde se postava, kterou ztvárnil Logan Lerman, plánuje stát spisovatelem. (FMJ)

• - Mezi známé spisovatele, kteří jsou ve filmu zmíněni a jejich dílo diskutováno či citováno, patří Stephen King, Richard Ford, Joan Didion a Raymond Carver. Hlas Stephena Kinga dokonce ve filmu i zazní, když volá Rustymu (Nat Wolff) ohledně jeho povídky. (PogoJoe)