Kouzlo přítomného okamžiku

• USA The Spectacular Now (více)

Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady. (HBO Europe)

Epco

Raz to doženie každého. Leto netrvá večne, život nie je party, každý sme syn / dcera svojho otca / matky. Nakoniec to dohnalo aj mňa a priznal som si že ma film nudi, a ani mi to netrvalo tak dlho ako ústrednému hradinovi. ()

montel

Středoškoláci Sutter (Miles Teller) a Cassidy (Brie Larson) tvoří ideální pár, který nezkazí žádnou párty. Kvůli vzájemné žárlivosti však jejich vztah zničehonic skončí a Sutter si najde zálibu v alkoholu. Po jednom večírku jej najde ležet na cizím trávníku nesmělá dívka Aimee (Shailene Woodley). Počáteční kamarádský vztah se postupem času promění v milenecký a oba spolu plánují budoucnost. Sutterova láska k alkoholu a k expřítelkyni Cassidy však trvá a po zjištění, že táhne Aimee ke dnu se rozhodne učinit radikální krok...Herci sice nebyli příliš sympatičtí a nohy jim ještě podkopával hrozný český dabing. Příběh je ale dobře napsán, měl jsem konečně pocit, že se povedl natočit film, který na diváka působí reálně a opravdově. Vše podtrhl velmi zajímavý konec, který mě překvapil, což mám ze všeho nejraději a tak nezbývá než tvůrcům poblahopřát. 65% ()

breebee

Hodně zvláštní film. Vůbec bych netipovala, že mi může být Miles Teller sympatický, ale zpočátku tomu tak skutečně bylo. Jak film plynul, přestala jsem ho chápat, přestala jsem pobírat smysl toho všeho a chvilkama jsem si říkala, co je vlastně point těch 130ti minut. Ale závěrečných 5 minut všechno srovnalo, takže nakonec dávám 4*. Shailene jako vždy nemůžu nic vytknout, má velký potenciál a nejspíš jí teď budeme vídat častěji. Miles nakonec taky nezklamal, ačkoliv obě hlavní postavy asi nedojdou velkého pochopení zejména u diváků, kteří čekali lehčí romantickou komedii. Mě se film ale líbil, musím vážně vyzdvihnout tu neobvyklou plynulost, protahování na první pohled nudných scén a zvláštní nečekaný děj. Pochybuju, že film ještě někdy uvidím, ale jsem ráda, že jednou jsem u toho mohla být. ()

(fun)tomas

Na prvý pohľad vám možno tak nepríde, no Spectacular Now je film s hlbšou myšlienkou. Stredobodom príbehu je chlapec s prapodivným menom Sutter. Sutter je triedny vtipálek a zároveň poriadne sebavedomý a výrečný chalan. Nikdy nechýba na žiadnej párty a vždy má po ruke ploskačku. Ako hovorí názov filmu, jednoducho sa snaží užiť si každý okamih v prítomnosti. Vo svojej podstate je to dobrý človek, no nedokáže sa vyznať sám v sebe. Potreboval spoznať až Aimee. To ona mu ukázala, aký v skutočnosti je a aký môže byť. Film sa sústreďuje na nich dvoch avšak z pohľadu Suttera. Ak sa dokážete stotožniť s hlavným hrdinom, v tom prípade budete Kúzlo prítomného okamihu považovať za spektakulárne dielo. ()

Lostris...

Film, u kterého mě mrzí celkové hodnocení. Aimee je introvertní chytrá holka, která má o své budoucnosti jasnou představu. Alespoň o ní sní. Sutter je týpek, který žije přítomností a je přesvědčený, že právě v tom tkví tajemství šťastného života. ...Nejlepší na dnešku je právě to "now"... Nutno dodat, že bez kelímku s alkoholem ho uvidíte tak maximálně ve dvou záběrech... Dva lidi, kteří by spolu za "normálních" okolností pravděpodobně neskončili. Jenže co je normální. A tak se stane, že Aimee vstoupí do Sutterova života. Způsob, jakým se jejich vztah vyvíjí, je hrozně sympatický a přirozený. Opakuju to už poněkolikáté, ale Miles Teller je jeden z nejpřirozenějších herců, které jsem měla možnost vidět. Je to jeden z těch "obyčejných filmů, kde se neděje nic velkolepého", ale který je nesmírně lidský a citlivý. A je mi neskutečně blízký. Asi proto, že jednoho takového Suttera znám a přesně vím, čím byl pro Aimee tak přitažlivý. ()

Gamine

Příjemní herci, příběh, hudba.. taková oddychovka. Líbilo se mi, že to nebylo přeslazené, ani v jiném směru přehnané. Žánru komedie/romantický se většinou vyhýbám, přijde mi že často sklouzává do kýče nebo klišé, ale tenhle film se obojímu vyhnul obloukem, příjemně mě to překvapilo. Miles Teller je zvláštní typ herce, rozhodně má potenciál. ()

athena07

Mám ráda Milese i Shailene, ale tohle se nepovedlo. Oba hrdinové jsou na facku, Sutter za to, jak je nezodpovědný a egoistický a Aimee za to, jak je naivní. Film nic nepřináší, neodnáší a ani jsem se moc nepobavila. Naštěstí má jen 1,5 hodinu. A na toto téma byly natočeny mnohem lepší filmy. ()

P@\/EL

Film, který se nese spíše v poklidném tempu a sem tam nabídne, né vyloženě vtipnou, ale spíše úsměvnou situaci. Hlavní hrdina na mě působil jako pohodový sympaťák, kterému se hodí fandit, nikoliv jako arogantní frajírek, což bylo jen a jen dobře. Hlavní hrdinka taky vyloženě neštve, ale ani ničím zvláštním nenadchne. Sečteno, podtrženo - jedná se o průměrnou dramatickou podívanou s komediálními prvky. ()

Supremit

Sympatický kinematografický počin, ktorého hlavnou témou je kríza hlavného hrdinu počas ktorej hľadá sám seba. Emočne je to pomerne presýtený film a spoločne s obsiahnutou tématikou u mňa vyústil do depresívneho večera. Vskutku mám o čom premýšľať - akou cestou sa vydať... ()

Wineology_

Souhrn dramatických scének, které byly ale příšerně spojené do jednoho celku. Jako by každou tu část toho filmu psal někdo jiný, pak to dali do ruky nedostudovanému patlalovi s vysokou školou života a ten z toho poskládal film. Mám rád klasické zápletky a jednoduchou romantiku, ale tady to bylo vytaženo do extrému tím, že to bylo až příliš obyčejné. Žádná špetka snahy se trochu odlišit. Škoda, protože potenciál jak v hereckém obsazení, tak v hudbě, kameře a prostředí byl velký. ()

xxxLussyxxx

Skvělý film, začátek sice slabší rozjezd, kdy jsem to chtěla vypnout, ale nakonec se rozjelo a já se bavila. Líbilo se mi, že film působil přirozeně, láska sice taková pubertální, až chvílemi trapná, ale působilo to opravdu přirozeně. Konec mě ale zklamal... domysli si :D ()

copyrig4t

Velmi milý film,z kterého jsem si vzal i nějaké to ponaučení.Hodně realistický,přirozený,hodně krát jsem se vžil do příběhu a zanechalo to ve mně určitou stopu.Herecký výkon dvou hlavních postav byl výborný.Zvlášť Shailene zahrála tu nevinnost úžasně. ()

zougr

Chápem, čo to malo byť a chápem, čo to chcelo povedať, ale obávam sa, že väčšinu času ma to pekne míňalo. Celý príbeh sa posúval veľmi pomaličky, čo na jednej strane prispievalo k tej toľko ospevovanej realistickosti, ale po čase tomu začne chýbať šťava a keď konečne príde čosi, čo by sa dalo považovať za plot twist, hneď vzápätí je to posunuté do úplne absurdnej roviny. K celému tomu prispieva fakt, že smiech/chichot/whatever Shailene Woodley (nech je ona sama akokoľvek sympatická) nie je niečo, čo mám chuť počúvať 90 minút, rovnako ako jej neveľmi sympatická a priveľmi naivná Aimee. Takisto Miles Teller môže ako John Cusack vyzerať, ale jeho charizma mu chýba. Potenciál by to aj malo, ale ak je toto "najlepší coming of age movie roku", tak si tie ostatné radšej nepustím. ()

stuj

"Spravný film pro středoškoláky". Týpek, co má na střední všechno - popularitu, zábavu, kámoše, holky - se po kalbě probudí na trávníku před barákem jedný z těch obyčejných, nezajímavých spolužaček. A jelikož neví, jak se tam octl a kam se mu podělo auto, tak k hledání využije spolužačku. Samozřejmě se zapovídají a... víte jak to bývá. Každopádně koukat se na to dá a čím dýl film běžel, tím jsem byl zvědavější, zda vybočí ze standardů, anebo zda se jich bude držet. P.S.: herci vypadali přirozeně - žádný modelové a barbýny. ()

loyeme

Tento film ma dostal jednym a to svojou prirodzenostou, nevtieravostou. Neslo oprehnane prepracovany scenar, ale bola to taka mlada realna romantika s normalnym koncom. Ziadne deti na Porsche, ani sexi chlapci a dievcata naokolo v bikinach a satockach, ziadne Dior handry. Je to o mladych ludoch, ktory ziju priemernym zivotom a obcas potrebuju postrcit - A hlavne si uvedomit, ze ak chcu nieco dosiahnut v zivote a mat niekoho blizkeho musia sa zamysliet sami nad sebou a nieco pre uspech urobit. Som rada, ze niekto produkuje este aj taketo pekne filmy, ktore sa netocia len okolo sexu, zurok a drog, v ktorych hlavni hrdinovia preziju v spolocnosti napriek svojej rozmaznanosti a stupidite,ale skor o tom, ze deti z obycajnych rodin takto neziju ani by nemali ak z nich maju vyrast normalni dospeli ludia. P.S. ta scenka s holkou, ked vystupila z auta bola zabita :)) ...ale ja by som mojho frajera uz viac asi po tom vidiet nechcela :D ()

pimpmybigmac

Neočakával som od tohto filmu žiadne zázraky, takisto niesom ani fanúšikom žánrov dráma a romantický, do ktorých sa film radí. Ku komédií ma dosť ďaleko, tých zopár kŕčovito vtipných momentov nestačí. Na druhej strane veľké prekvapenie keď sa človek vžije do deja, v podstate ničím novým film nieje ale príjemne zobrazuje život mladých ľudí, ich zvyky, útrapy, školský život a roztomilú nevedomosť, že to čo príde po škole bude omnoho náročnejšie. Miles Teller nijak zvlášť pohľadný ani charizmatický ale v konečnom dôsledku sympatický teenager, naopak Shailene Woods - výborný výber herečky, citlivé, plaché, mladé dievča. Jej postava zobrazuje aká vie byť prvá láska silná a občas aj slepo dokáže odpustiť takmer hocičo. Ja som sa bavil, príjemná pohodovka, určite odporúčam (nielen kvôli Shai ;)). ()

Grandimir

Překvapila mě nakonec neskutečná.. Jak to nazvat.. Asi temnota tohoto filmu. Při scéně, kdy se vraceli z návštěvy ve mě doslova zamrazilo, jako u žádného jiného filmu. Čekal jsem trochu víc té komedie, když už je to nahoře napsané, ale nedočkal jsem se asi žádné. Naopak jsem dostal film, ve kterém dokážu vidět hloubku a mám z něj rozporuplné pocity. Největší asi ke konci, viděl bych ho jinak. Ale film jsem si užil. Je přirozený, uvěřitelný. Možná až na svlékací scénu, nedokážu si takto představit první milostné dobrodružství, ale možná je to mnou. ()

MegaMass

Prijemna pohodovka pre mladych ale aj starsich, ktori urcite radi zaspominaju na bezstarostne casy a stredoskolske lasky. Romantickych filmov ktore ma chytili za srdce je fakt malo, jelikoz su vsetky gycove a na jedno kopyto. Spectacular Now popisuje obdobie posledneho rocnika strednej skoly, jedno z najdolezitejsich zivotnych etap, kde clovek do znacnej miery ovplyvnuje buducost svojimi rozhodnutiami. Hlavny hrdina, Miles Teller je prikladom mladika so slobodnou dusou, bez zavazkov, ktory ma strach z dospelosti a z povinnosti ktore su s nou spojene. Zije len pre pritomny okamih, nevynecha ani jednu party a odmieta sa stotoznit s realitou, kde vsetci jeho rovesnici myslia na buducnost, univerzity a karieru. V tom spoznava mlade a nevyrazne dievca s blaznivymi snami do buducnosti a detskymi predstavami o laske. Film bol rozhodne zaujimavy a prijemny na pozeranie. Prijemny bol najma pohlad na mladu Aimee ktora stelesnovala slusne a nesmele dievca, ktore neskazila dnesna doba a urcite naplnila predstavy mnohych chlapcov o idealnej a bezhlavo milujucej partnerke. ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Channing Tatum konečně režíruje

Channing Tatum konečně režíruje

23.11.2014

Ze striptéra hercem, z herce režisérem? Channing Tatum (Útok na Bílý dům) už několikrát dokázal, že si dokáže plnit velké sny. A již brzy si odškrtne další, jelikož hodlá společně se svým kamarádem… (více)