Komentáře uživatelů k filmu (81)

 • gudaulin
  ***

  Film, který scénářem i provedením odpovídá prvorepublikové produkci, má nicméně plus v podobě silného hereckého obsazení a zkušené režie Martina Friče. Staromilská romantická záležitost - celkový dojem 55 %.(19.1.2008)

 • tomtomtoma
  ****

  Něco takového jako komedie, co vše se může stát, když jste vášnivým pytlákem a potkáte mladou krásnou kněžnu, která má za muže nemocného starce. Celkem dobrý výkon podali Otomar Korbelář v hlavní roli sedláka Jana Sochora, Vlasta Fabianová v roli kněžny a Zdeněk Dítě v roli jejich syna. Romantická komedie o životě na venkově, když ještě šlechta žila na svých zámcích. O starých tajemstvích, která tak nějak vyplouvají schodou náhod na povrch.(1.10.2009)

 • tuntavala
  ***

  Dvojpihy na leve tvari vse prozrazuji.(26.2.2013)

 • marhoul
  *****

  Filmy Martina Friče neztrácejí šmrnc ani dnes. Prstýnek mám moc ráda. Jana Dítětová je prostě kouzelná a Vlasta Fabiánová září z plátna jako hvězda na nebi. Obě dámy odešly do nebe filmového ve stejném roce- 1991.(26.8.2018)

 • Compadre
  ***

  Od Friče celkem podprůměr, ale stejně se na to dá docela dobře dívat...mladá kněžna má doma starého dědka a jede se povyrazit na venkov, kde klofne drsného chasníka Korbeláře a samozřejmě z tohoto potkání vzejde syn. Pak už je všechno jasný...jen jsem na konce čekal, že se třeba vysvětlí, že chasník je otec mladého knížete, ale naco z filmu dělat zbytečný drama, že...pohodová stará komedie(8.9.2009)

 • PollyJean
  ***

  z průměru zachraňuje jen v druhé půli neustále jedovatě glosující Sochorova postava. Mladý pár zavánějící incestem je dost nevěrohodně vyřešený a jestli jeden výprask mladému rozmazlenci stačil...(26.7.2010)

 • klúčik
  ***

  Klasická romantická komédia, ktorú milovala moja mama. 70%.(27.9.2005)

 • vitekpe
  ****

  dnes tak znama replika postavy pana farare "...sodoma gomora..." je zde k videni v podani J. Marvana. Jinak pomerne svizna komedie s V. Fabianovou v cele (a s - samozrejme vynikajici - R.Slemrovou)...(29.6.2008)

 • ghatos
  ***

  Už vzhledem k době natočení zajímavý film. Návrat k řemenu podporuji (podívejte se dnes na většinovou kulturu chování mládeže - to je na pár facek). 70%.(28.12.2012)

 • Ferinka
  ***

  Nevěra v prvorepublikovém (potažmo protektorátním) podáním je rozkošně jiná než která koliv jiná....(6.11.2011)

 • Candida
  *****

  Pro tenhle film mám také slabost...(7.9.2008)

 • Kroupa
  ****

  Krásný a romantický film s vynikajícími prvorepublikovými herci. Ideální, pokud si chcete obměkčit srdéčko a trochu se i zasmát a máte rádi filmy s patinou.(24.11.2006)

 • Jeremiah
  **

  Ha-ha, vy skutečně věříte tomu, že by se nějaká šlechtična spustila s vesnickým chasníkem??? Nenechte se vysmát - tento film, i když je jinak kvalitně zahraný, natočený v krásné přírodě, je "Červená knihovna" po česku. Vím, že byl točen v těžké době, ale pro subjektivní hodnocení nemohu dát více než 2.(7.7.2010)

 • Biopler
  ***

  Príjemná svižná komédia, nič viac, nič menej. Zápletka s nemanželským synom pekne zvládnutá, aj keď na konci akosi nedotiahnutá, škoda.(14.12.2011)

 • Brtniik
  ****

  Neuvědomuji si, zda jsem tento film někdy v minulosti viděl. O to víc jsem byl velice překvapen, jak byl (na tu dobu, tehdejší výrazové prostředky a odstup od vzniku) vkusný. Jiná tehdejší tvorba byla snad až povinně „veselá“ (dost často až bláznivě), tento byl umírněně romantický a bez mála reálný. Mac Fič o5 nezklamal.(27.8.2018)

 • Denny
  ****

  Kostýmní komedie se staré monarchie byl posledním českým filmem nasazený do kin za okupace. Nezapomenutelný kníže F.Smolíka.(24.1.2003)

 • Véronique
  ***

  Tak tento film, i přes svou malebnou atmosféru, si mě nikdy nezískal. A je to způsobeno především pro mě ne moc zdařilým hereckým obsazením. Dvojice Korbelář - Fabianová ještě nebyla nejhorší, avšak v případě jejich potomků nastává problém. Celkový dojem jinak milého filmu mně osobně kazí výkon Jany Dítětové. Podobný pocit jsem měla i v případě filmu "Škola, základ života", kde jedinou kaňkou bylo obsazení "Máňi"... Na druhou stranu je atmosféra filmu opravdu povedená, mile zde působí "stařičká" babička Růžena Šlemrová. Dalším pozitivem pro mě samotnou je i konec filmu...(24.1.2008)

 • MovieFive
  **

  Jestli byl Frič mistrem vkusných komedií, tak tady šlápl vedle. Za prvé, takle si komedii nepředstavuju a za druhé je to zkrátka naivní film. Ne že by filmy dnes a v dřívější době nesloužily především zábavě a odreagování a dokážu si představit, že Prstýnek plnil svojí úlohu dobře; ale tady ta naivita bije do očí až moc. Na film se dá vcelku pěkně dívat, přesto mi na něm něco vadilo a celkově mě zklamal jak sám film, tak Frič.(15.10.2012)

 • sarkareifova
  ****

  Mám ráda staré české filmy a Prstýnek se mi líbil. Klasický příběh o venkovské holce a knížepánovi, který se do ní zamiluje. Tátovi se to samosebou nelíbí, ale děti si stejně dělají co chtějí. Jenže kdyby věděli co jim tatínek neřekl. Nakonec mi jich bylo až líto.(19.7.2014)

 • Hapretor
  ***

  Jen na pár filmů "pro pamětníky" se dokážu dodívat. Tento patří mezi ně.(1.8.2016)

 • E lan
  ***

  Podivuhodně na svou dobu zvláštní film, bez povrchních komediálních postav a příběhů. Jen Zdeněk Dítě v hlavní roli mi rozhodně nepřirostl k srdci. Přesto dobrý počin...(12.7.2009)