Jak vyloupit spermabanku

Ako vylúpiť spermobanku

The Babymakers

Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 95 min

Tak takhle už jsem se dlouho nenasmála! Opravdu výborná komedie, plná nepředvídatelných scén a skvělého humoru. Herci sice nejsou až tak moc známí, ale jsou výborní a svých rolí se zhostili dokonale. Příběh je zajímavý a nenudí. Divím se, že je to tady tak podhodnocené, jelikož já jsem po dlouhé době opravdu od srdce zasmála.(21.1.2013)

• Jara.Cimrman.jr

"Dřel jsem devět měsíců ve snaze tě oplodnit." No a co. Já jsem byl k této činnosti také dvakrát dlouhodobě zneužíván a stěžuju si snad? Nestěžuju, ale zpět k filmu. Krást vlastní sperma je skvělý nápad a natočit o tom tento nezábavný nesmysl je neodpustitelné. Alespoň závěrečná operace Pouštní sperma byla celkem vtipná a Audrey stála za hřích, takže jsem právě našel důvody pro udělení nějaké té hvězdy.(21.1.2016)

Komedie, co převážně působí nanicovatě. Paradoxně je to její největší přednost. Manželskému páru se dlouho nedaří početí, převládá v jejich vztahu frustrace, až se chlápek, co jeho současné spermie vykazují problém, rozpomene, že před pár lety uložil svoji podstatně kvalitnější životadárnou tělní tekutinu ve spermabance, Nenapadne jej nic lepšího, než se svými kamarády uložený vzorek dostat zpět. Samotné "loupeži" je věnován jen menší závěrečný prostor, daleko více času zabere to komediálně přepálené předtím. A je poměrně z čeho vybírat. Vtipy mají dost rozdílnou kvalitu, Paul Schneider v hlavní roli je neinterpretuje úplně mimořádně, je zde ale mnohem zdatnější parta kolem něj, které jednoznačně vládne Jay Chandrasekhar, kterému není možné se nezasmát a který je současně i režisérem filmu. Kupodivu to není tolik napěchované přisprostlými gagy, některé z nich jsou z kategorie bizár, jiné spíše potěší diváky než divačky. Pro dámy tenhle film moc určen není. Ve velkém mužském útlaku je i Olivia Munn. Spousta vtipů má jasný zásah na pánské rozmnožovací ústrojí, načež je to podbarveno mužským flegmatismem i smýšlením, takže divačky moc z filmu mít nebudou. Chandrasekhar není nijak mimořádný režisér, jednoduchý děj je stižen rozháraností, je fajn, že je oblepen vtipy, co mají svoji originalitu. Celkově to pobaví docela svérázným stylem. 8/10(1.6.2018)

• lennyd

Tommymu a Audrey se i po několika letech po svatbě nedaří otěhotnět. Navštíví proto lékaře, kde se Tommy dozví, že jeho spermie nejsou .. ehm .. tak čílé jak by měly být. Tommymu to ale nesedí, protože před lety několikrát daroval sperma (aby vydělal na snubní prsten), a vše bylo v pořádku. Jelikož se ve spermabance netváří, že by mu chtěli jeho dávný dar vydat, vymyslí se svými přáteli a nájemným indickým gangsterem plán na vykradení spermabanky. Ale i skvělé plány mohou mít trhliny - a tento jich má více než málo ... Znáte to, máte chuť se trochu zasmát, a tak sáhnete po první komedii, na kterou narazíte - a tentokrát to byli Babymakers. A i když musím uznat, že jsem se několika drobnými minipříběhy docela pobavil (indický "plán" na vykradení spermabanky nebo odběr "materiálu"), tak jako celek mi film moc nesedl - téma bylo takové podivné, a nápady na získání zpět svého materiálu hlavním hrdinou většinou přiblblé. Z hereckého obsazení bych zmínil snad jen "indického ganstera" Jaye Chandrasekhare, o ostatních bych se radši (v rámci ušetření sprostých slov) nezmiňoval..(8.12.2013)

• Phietros

Sperma sem, sperma tam, sakra proč já jsem ho někam kdysi ukládal. Celé se to točí kolem Tommyho, který zjistí, že jeho spermie jsou pomalé a jedinou záchranou je najít jeho darované spermie, které jsou nejspíš v pořádku! Začíná cesta hledání a v neposlední řadě nápad, vyloupit vlatní sperma! Stupidní, ani né vtipné scény, místy (lehce) zábavné, ale jako celek nezáživné. 45%(30.3.2016)

• - Natáčelo se v Kalifornii (USA), konkrétně ve městech Santa Clarita a Los Angeles. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. března 2012 na filmovém a hudebním festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)