Solid State

USA / Itálie, 2012, 90 min

Stefano Milla

Dom Capuano

• ricci.s

Už by bolo naozaj na čase, aby sa o charizmatickú Debbie Rochon staral niekto, kto nemá úplne prázdne vrecká, aj keď si nemyslím, že to bude tak skoro. Možno je ale pre niektorých hercov kvantita dôležitejšia ako kvalita, a na tú herečku sa mi proste pozerá dobre, aj keď hraje v neskutočných sračkách... napr. ako je táto. S hororom to vlastne nič nemalo, triky sú trápne, digitálne, masky smiešne, atmosféra tu nie je žiadna, príbeh taktiež za nula bodov, proste je to sci-fi výplach, ktorý nestojí ani za zakopnutie. Nad vodou to vlastne drží iba kameraman,. ktorý vykúzlil z minima maximum, keďže sa jedná o poloamatérsky film. Celkovo u mňa tak na 30%, čiže nestojí to veľmi ani za ten môj komentár, no napriek tomu prekvapivo nemôžem povedať, že by som pri tom nejako výrazne trpel - asi len vďaka tej Debbie.(26.2.2013)

Taká odľahčená, nezávislácka blbinka, ktorá trochu mieša sci-fi, horor a komédiu, no v ničom príliš nevyniká. Cez Zem preletí veľký meteorit, z ktorého kus dopadne blízko rockovej skupiny, ktorá je práve na európskom turné. V odľahlom mestečku zisťujú, že je všetko vyľudnené a zdá sa, že vesmírny úlomok môže mať dopad aj na nich. Som prekvapený - na to, že som podvedome čakal úplný shit, to bolo pozerateľné a nakoniec som sa ani nejako nenudil. Má to síce chabý dej, efekty a aj hercov; okrem sympatickej scream queen Debbie Rochon v hlavnej úlohe, ale bolo tu aj viacero dobrých momentov, miestami príjemne hustla atmosféra a v exteriéroch sa objavovala nečakane pekná kamera, ktorá ponúkala chytľavé zábery. Takže nakoniec to bolo celkom zábavné hororové béčko, aspoň pre mňa teda.(23.2.2013)