Kurz přežití s Rayem Mearsem

• Velká Británie Survival with Ray Mears
Velká Británie, 2010, 47 min

Ray Mears

Poznejte pestré techniky přežití predátorů v jejich přirozeném prostředí. Jak se s každodenními nástrahami vypořádávají levharti v Namibii, medvědi v Britské Kolumbii či vlci v Idahu? (oficiální text distributora)

Paity

Asi patřím mezi ty, kteří od takového pořadu očekávali zcela něco jiného. Chtěl jsem pořad se skutečnými radami pro člověka, který se ocitne v nějaké pustině. Toho jsem se ale nedočkal. ()

Sennhie

U všech těch pořadech o přežití jsem se pokaždé těšil na setkání s divokou zvěří či alespoň nějaké pěkné záběry zvěře v jejím přirozeném prostředí. Ray toto přenesl na úplně jinou úroveň a jeho výpravy do divočiny za těmi nejvíce hrůzu nahánějícími predátory je vskutku úctyhodné. Zvláště, když se vrhne s týmem do lesa, kde není vidět ani na metr, ale s osmdesátiprocentní pravděpodobností je jisté, že za rohem číhá grizzly. Prostě bravurní. Dech beroucí až hororové momenty, kdy jsem se modlil, aby vše dopadlo v pořádku. Zde se můžete přesvědčit, že respekt k Matce přírodě se vyplácí. Nejenže vás metr od vás plovoucí medvěd nesežere, ale taky vám umožní vidět to nejkrásnější, co tato planeta nabízí. ()