My Mate's a Primate

Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2005, 10 min

Video film skupín Animal Defenders International (ADI) ukazuje utrpenie primátov v oblastiach zábavy, lovu, obchodu a laboratórneho výskumu. (whack)

whack

Tento krátky dokument je nahliadnutím na naše prázdne stránky, uvidíme, čo sa skrýva za smiechom v cirkusoch, ale aj dopady ťažieb dreva a palmového oleja na primáty, a vedecky nespoľahlivý výskum liekov pre ľudí na primátoch. je to problematika, ku ktorej je treba zaujať stanovisko. ()

Khalesi

Je dôležité aby sme si raz a navždy odvykli považovať za normálne to, že sa dívame na zvieratá cez mreže, alebo ich vídame uviazané na reťazi. Cirkusy ani zoologické záhrady nie sú prirodzeným miestom pre život divokých zvierat. Verte mi, že ak vaše dieťa neuvidí za svoj život živú opicu, určite mu to neublíži, ale uvedomte si, že tej opici pobyt v Zoo, či cirkuse zničí šancu na akúkoľvek dôstojnú existenciu. Áno, opice sú naši najbližší príbuzní, zavreli by ste takto do klietky členov svojej rodiny? Svojich najbližších. Nemáme právo vlastniť ich telá, ani ich slobodu, či životy. Začnime myslieť inak i keď to miliardám uhynutých zvierat už nepomôže, ešte stále sú tu tie, ktoré potrebujú našu pomoc a lásku práve teraz. Podajme im pomocnú ruku. ()