Boží stvoření

• USA Child of God (více)

Child of God je příběhem násilníka a vyvrhele společnosti Lestera Ballarda, jež se odehrává na úpatí Apalačských hor v Tennessee na začátku šedesátých let dvacátého století. Ballard se rozhodl pro zničující život mimo civilizaci a společenské konvence. Přišel o rodiče, bydlení i sebeúctu. Žije v jeskyni a díky krutým zločinům a vlastní degradaci klesl na samotné dno společnosti. (Cinemax)

Trailer

S.Quentin QUALE

Nevím. co Franca nutí točit takovéto filmy, no šanci na úspěch vidím jen mizivou. Valná většina diváků si film o dementním nekrofilním hovadu ráda odpustí, ostatní, kteří třeba podobné vody vyhledávají, budou stoprocentně zívat kvůli nizoučkým exploitačním točkám. Scott Haze hraje povětšinu času svou one man show přesvědčivě, no pár okamžiků, kdy se neudržel, a vypadal moc "normálně", se tam našlo. Se zakončením se tvůrci taky moc nevycajchnovali, takže osobně bych doporučil třeba toto, jelikož Child of God je v této sortě asi tak třetí ligou. 60% ()

Malarkey

James Franco natočil totální psycho. Něco, o čem se bojí leckdo promluvit. A natočil to víceméně dobře, i když je tam plno hluchých a bezvýznamných míst. Každopádně Scott Haze byl jasná volba. Já nevím, jestli ho James viděl už někdy předtím s něčím podobným v tomto filmu, ale hůř ani líp vybrat nemohl. Díky němu je totiž tenhle film hodný zapamatování. ()

dobytek

Úychlnej film o jednom retardovi, kterej chodí po lese, vydává nějaký nelidský zvuky a občas souloží s mrtvolou. Taky se mimochodem vysere a pak si klackem rozmaže hovna až na záda. Člověk neví, jestli má u toho zvracet, nebo se tomu smát. Koukal jsem na to dost nevěřícně. Ale vůbec mě to nebavilo a celkově to je docela blbost. ()

Chrustyn

Jeden z režijních pokusů Jamese Franca, tentokrát o pohledu do duše narušeného psychopata. Špinavá předloha McCarthyho je z filmu cítit, hlavně v jeho pomalém tempu, ale bohužel se jedná o slabé zpracování, jelikož tempo je vyloženě utahané a psychopatický Haze je pro roli silně nevýrazný a nepřesvědčivý. ()

Gilmour93

Na prvním rande se s ní vyspí, aniž by ji políbil či znal její jméno. Na druhém přijde záchvěv romantiky, rozdávají se dárky, šeptají milostná slůvka a pak to opět skončí sexem, po kterém mu nemá kdo odpovědět, jestli byl dobrý. Orgasmus přítelkyně nemusí řešit, stejně tak antikoncepci, ale co když ona zahoří něčím jiným než láskou? To je apalačský vyvrhel Lester Ballard a jeho nekonvenční přístup k partnerským vztahům.. Sice mě sraly zatmívačky, regionální bendžo songy, tvůrčí manýry při střelbě na plyšáky i bílý Hazeův chrup, ale Franco se s na adaptaci setsakramentsky těžkou látkou popasoval celkem se ctí. Dostat tam tu stupňující se izolaci od společnosti, morální úpadek a zásadní roli osudu jakožto pána nad životem a smrtí (alfou a omegou McCarthyho tvorby) jde filmovým jazykem jen velmi obtížně, takže se není co divit, že se to některým smrskne jen na hnusný film, kde si zdivočelý retard utírá prdel větví a souloží s mrtvolami.. ()

• James Franco chtěl původně natočit adaptaci McCarthyho románu „Krvavý poledník“. Z důvodu nedostatku času musel od projektu odstoupit. (Pria)
  • Film je adaptací stejnojmenného románu Cormaca McCarthyho, který prozradil, že postava Lestera Ballarda (Scott Haze) je inspirována skutečnou osobou. (Pria)
  • Příběh se odehrává v Tennessee, natáčení však probíhalo v Západní Virginii. (Pria)