Boží stvoření

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 104 min

• zdenny

Takovéto filmy mě hodně lákají a přitahují. Ale ne všechny se mi pak líbí. Třeba tento (připomínající mi český film "Václav") byl pouze o debilovi, který si utíral prdel klackem, šukal mrtvé holky a uměl perfektně střílet. Akorát nevím, kde pořád bral náboje. Celkovou nemohoucnost filmu podkreslují oba poldové. Já nevím, jestli se povinně dívali na Ramba, ale pitomci to byli pořádní. Závěr filmu už byl jen vyústěním celého toho blábolu.(26.11.2015)

Absolutně nechutný Scott Haze - jak tu bylo několikrát zmiňováno - ten film je zapamatovatelný právě tou syrovostí i surovostí, kterou postava tohoto herce "přežívá". Jako hlavní vyvrhel společnosti to má těžké, ale já se mu ani nedivila...Původně jsem si myslela, že film se odehrává v mnohem starším období - styl mluvy i oblečení a stále bezproblémové chozenjí s puškou po městě mi to vnukl a proto jsem poté byla v šoku, když jsem si všimla, že to zase až tak hodně dávno není :) Ten film není pro každého, jelikož Lester není ten, kterého byste chtěli mít za souseda...ale postupem času se to božsky stupňovalo a při scéně blonďatých vlasů a dámských šatů...už jsem si byla jista, že se to ubírá hodně špatným směrem....Jasný důkaz toho, co se může stát, když žena vstoupí do života muže :D :D Fajn - žerty stranou. Neznamená to, že to podporuji či že se v tom nějakým způsobem vyžívám, ale kamera je prostě skvělá a když někdo dokáže tak skvěle znázornit syrovost života lidí na okraji společnosti - smekám.(27.11.2014)

Nevím. co Franca nutí točit takovéto filmy, no šanci na úspěch vidím jen mizivou. Valná většina diváků si film o dementním nekrofilním hovadu ráda odpustí, ostatní, kteří třeba podobné vody vyhledávají, budou stoprocentně zívat kvůli nizoučkým exploitačním točkám. Scott Haze hraje povětšinu času svou one man show přesvědčivě, no pár okamžiků, kdy se neudržel, a vypadal moc "normálně", se tam našlo. Se zakončením se tvůrci taky moc nevycajchnovali, takže osobně bych doporučil třeba toto, jelikož Child of God je v této sortě asi tak třetí ligou. 60%(19.7.2014)

• 666Carnage

Lester Ballard (Boží stvoření) = Nekrofil, blázen a vidlák. Film je drsný a nebojí se ukázat svojí nechutnou stránku. Hlavní představitel hraje dobře ale to je skoro jediný dobrý na filmu. Příběh je nudný a tupý a rozhodně si mě nijak nezískal. A zbytečně dlouhý, posledních 15 minut leze jeskyní a pak běhá po louce to bylo zbytečný. 30%(26.2.2015)

Francovi sa podarilo z celkom jednoduchého románu spraviť ešte jednoduchší film. Skvelo vyňal nepodstatné a ponechal iba hlavnú dejovú líniu a to bez toho aby odstránil prvky typické pre McCartyho tvorbu. Sto minút ubehlo ako hodina a ja som film strávil lepšie ako som očakával aj keď ide o zvrátené dielo, ktoré pôsobí sympatickejšie v knižnej podobe. Divákom, ktorí odchádzali s kinosály, odporúčam o filme si niečo prečítať pred tým ako sa pevne rozhodnem, že naň pôjdem. Ostatným, ktorým sa film aspoň trochu páčil navrhujem prečítať knihu.(30.6.2014)

• - Příběh se odehrává v Tennessee, natáčení však probíhalo v Západní Virginii. (Pria)

• - Film je adaptací stejnojmenného románu Cormaca McCarthyho, který prozradil, že postava Lestera Ballarda (Scott Haze) je inspirována skutečnou osobou. (Pria)

• - Zajímavou paralelu vytváří film na konci, kdy hlavní hrdina bojuje bez ruky o život v jeskynním komplexu. Podobný problém řešil režisér James Franco ve filmu 127 hodin (2010), kde hrál zaklíněného horolezce. (markyzgero)