Boží stvoření

• USA Child of God (více)

Child of God je příběhem násilníka a vyvrhele společnosti Lestera Ballarda, jež se odehrává na úpatí Apalačských hor v Tennessee na začátku šedesátých let dvacátého století. Ballard se rozhodl pro zničující život mimo civilizaci a společenské konvence. Přišel o rodiče, bydlení i sebeúctu. Žije v jeskyni a díky krutým zločinům a vlastní degradaci klesl na samotné dno společnosti. (Cinemax)

Malarkey

James Franco natočil totální psycho. Něco, o čem se bojí leckdo promluvit. A natočil to víceméně dobře, i když je tam plno hluchých a bezvýznamných míst. Každopádně Scott Haze byl jasná volba. Já nevím, jestli ho James viděl už někdy předtím s něčím podobným v tomto filmu, ale hůř ani líp vybrat nemohl. Díky němu je totiž tenhle film hodný zapamatování. ()

LIVINGDEAD

Jamese Franca v roli hnusného špindíry bych nepoznal, ve Vládci OZ vypadal jako člověk. A to hovno u prdele, to byla fakt síla. Je to ale nechutný, nudný a naprosto nic neříkající film. ()

xxmartinxx

Špína a hnus bez naděje na cokoliv jiného. Hnusný film, který je stejně bezpředmětný jako přežívání jeho protagonisty ze dne na den. ()

dobytek

Úychlnej film o jednom retardovi, kterej chodí po lese, vydává nějaký nelidský zvuky a občas souloží s mrtvolou. Taky se mimochodem vysere a pak si klackem rozmaže hovna až na záda. Člověk neví, jestli má u toho zvracet, nebo se tomu smát. Koukal jsem na to dost nevěřícně. Ale vůbec mě to nebavilo a celkově to je docela blbost. ()

Bebacek

V rámci svého duševního zdraví bych se možná měla raději začít dívat na nějaké pěkné, sluníčkové a pozitivní filmy. ()

Gilmour93

Na prvním rande se s ní vyspí, aniž by ji políbil či znal její jméno. Na druhém přijde záchvěv romantiky, rozdávají se dárky, šeptají milostná slůvka a pak to opět skončí sexem, po kterém mu nemá kdo odpovědět, jestli byl dobrý. Orgasmus přítelkyně nemusí řešit, stejně tak antikoncepci, ale co když ona zahoří něčím jiným než láskou? To je apalačský vyvrhel Lester Ballard a jeho nekonvenční přístup k partnerským vztahům.. Sice mě sraly zatmívačky, regionální bendžo songy, tvůrčí manýry při střelbě na plyšáky i bílý Hazeův chrup, ale Franco se s na adaptaci setsakramentsky těžkou látkou popasoval celkem se ctí. Dostat tam tu stupňující se izolaci od společnosti, morální úpadek a zásadní roli osudu jakožto pána nad životem a smrtí (alfou a omegou McCarthyho tvorby) jde filmovým jazykem jen velmi obtížně, takže se není co divit, že se to některým smrskne jen na hnusný film, kde si zdivočelý retard utírá prdel větví a souloží s mrtvolami.. ()

paascha

Typický McCarthyho svět hezkých a přátelských lidí, upřímných a milých obvatel překrásné země kdesi v dáli za mořem. Zaplaťbůh... ()

S.Quentin QUALE

Nevím. co Franca nutí točit takovéto filmy, no šanci na úspěch vidím jen mizivou. Valná většina diváků si film o dementním nekrofilním hovadu ráda odpustí, ostatní, kteří třeba podobné vody vyhledávají, budou stoprocentně zívat kvůli nizoučkým exploitačním točkám. Scott Haze hraje povětšinu času svou one man show přesvědčivě, no pár okamžiků, kdy se neudržel, a vypadal moc "normálně", se tam našlo. Se zakončením se tvůrci taky moc nevycajchnovali, takže osobně bych doporučil třeba toto, jelikož Child of God je v této sortě asi tak třetí ligou. 60% ()

sochoking

Vynikajúci herecký výkon hlavného predstaviteľa, avšak film je podľa mňa zbytočný. Ale to vidlácke banjo tam výborne pasovalo! Nedoporučujem si dávať u filmu svačinku. ()

Willy Kufalt

Ačkoliv mnou posledně viděný film z dílny Jamese Franca (Úžasný propadák) byl ze zcela jiného soudka, moje dojmy při hodnocení jsou zhruba stejné: na jedné straně nemohu popřít, že mě ten film po celý čas bavil, byl zážitkem a slabší 4 hvězdičky vnímám s ohledem na spoustu kladů jako zasloužené, na druhé straně opět nezapřu ani menší zklamání, protože s ohledem na námět jsem to čekal ještě zajímavější... v tomto případě bych rozhodně uvítal alespoň kousek psychologie u tak zvrhlé hlavní postavy, s případným objasněním minulosti a kořenů. *** Franco tady stejně jako v As I Lay Dying projevuje obrovský cit pro filmařinu v přírodních exteriérech, mnohdy to působilo na mě strhujícím dojmem i v zdánlivě výplňových scénách, které zrovna nic kontroverzního nepřinášely. Příběh nekrofilního vyvrhele byl už sám o sobě děsivý a kontrastní „country“ atmosféra tomu dávala osobitý punc – oceňuji, že to i díky ní nespadlo do žádného všedního horroru a dýchalo mnohem více silným realismem, než pokusem o uměle temnou stylizaci. Naprosto parádních, nesmírně napínavých je posledních 15 minut z jeskyně, aneb akční scény z těsnějších a omezenějších prostorů aby jeden pohledal! Famózní výkon Scotta Hazea tvoří pak samostatnou kapitolou, určitě jedno z nejlepších ztvárnění psychopatického sériového vraha na plátně, co jsem viděl, zapáleně odehraný, dokonale odpudivý, z něj skutečně bylo cítit tu odpornou fascinaci zvráceností a psychickou narušenost jdoucí až do jemně groteskních rozměrů (...a opět si neodpustím tu poznámku: kam se hrabe všemi opěvovaný "Joker" Joaquin Phoenix). Fakt škoda, že Francův film, ač filmařsky skvělý a oslnivý, naráží zase na trochu plytký scénář s povrchně vedeným příběhem, protože kdyby Boží stvoření mělo v sobě pořádně rozpracovanou psychologii hlavního antihrdiny nebo nějakou další vrstvu (ať už kritiku společnosti, více rozvinutou linku s policisty či třeba hlubší myšlenku), asi by to fakt bylo NĚCO... I v této podobě to sice vystačilo na sugestivní zážitek, ale zase musím souhlasit i s těmi, co v tom vidí částečně samoúčelnou nechutnost, protože i navzdory nevšedně odvážnému tématu z toho žádná hloubka nebo pozitivní myšlenka z druhé strany fakt neplyne. [75%] ()

Chrustyn

Jeden z režijních pokusů Jamese Franca, tentokrát o pohledu do duše narušeného psychopata. Špinavá předloha McCarthyho je z filmu cítit, hlavně v jeho pomalém tempu, ale bohužel se jedná o slabé zpracování, jelikož tempo je vyloženě utahané a psychopatický Haze je pro roli silně nevýrazný a nepřesvědčivý. ()

Arsenal83 odpad!

Čisté psycho, magorina. Aký bol zmysel tohto výkalu je pre mňa veľkou neznámou. Na ukľudnenie som si musel dať lyžičku sody bikarbony. ()

rikitiki

O čem asi může být ten román? Že i lidský odpad je boží stvoření? Že ho takhle vlastně nestvořil bůh, ale lidé, kteří ho už od dětství nechali žít v zoufalé samotě? Že z okraje společnosti můžeš snadno přepadnout, když ti nikdo nepodá ruku? O čem je ten román nezjistím, protože po shlédnutí filmu ho nemám chuť číst a jen si myslím, že některé předlohy by se neměly zfilmovat. _____ Protože na plátně se odehrává jen samá hrůza a nechutnost, počínaje vykonáním potřeby téměř na kameru a postupně to ještě akceleruje. Jeden pomatený nešťastník a zrůda běhá sám po lese a páchá čím dál větší odpornosti. K čemu takové vyprávění? Herecký výkon nejspíš výborný, protože Scott Haze mi byl opravdu odporný, ale příběh těží jen z jeho zběsilého počínání, jakoby se jím opájel a k tomu už nic jiného nenabídne. SHRNUTÍ: Když si nedokážeš udržet ani plyšové kamarády a mrtvou ženskou, tak jsi fakt divnej. ()

SOLOM.

Zajímavý film, ale zas až taková zvrhlá prasárna jak tu někteří popisovali, to nebyla. Jsem zvyklý na ještě větší úchylárny. Hlavní hrdina byl správný magor a když už ho společnost zavrhla, přeskočilo mu ještě víc – příležitostný prc s mrtvou holkou v něm probudil novou touhu a pak už nedokázal přestat. No nekrofílii určitě nefandím – ale nejvíc mě rozsekala ta stará ožralá ženská, co ho obvinila ze znásilnění – do tohohle koštěte by nešel ani takový magor zvrhlé prase, jako byl Ballard. Konec se vůbec nepovedl a vyloženě mě zklamal. Obyčejný průměr a nic, co bych musel vidět znovu. Když si budu chtít zas někdy pustit nějakou prasárnu, tak se raději mrknu na něco z Asie. ()

JASON_X

Víte, kdo je to Dítě Boží? To je prosím jeden retard, který mluví jako neandrtálec, chová se jako neandrtálec a má IQ jako neandrtálec. Prostě zdegenerovaný buran a typický příslušník společenské vrstvy, které se v Americe říká white trash. Názorný příklad jeho blbosti - když si do své lesní boudy přinese na rameni mrtvou holku na šukačku, tak místo toho, aby vevnitř nechal zimu, aby mu ta jeho fajnová pusina vydržela co nejdýl čerstvá, on naopak hned zatopí... Fakt, nekecám, od Lune Froide jsem ve filmu neviděl tak věrohodně zobrazenou láskyplnou nekrofilii. Ale to je teprve magorův rozjezd... Co je ovšem nejnezapomenutelnější scéna filmu? KDYŽ SE TEN MENTÁL A HUMUSÁK V PÁTÝ MINUTĚ VYSRAL V LESE NA SNÍH A PAK SI NAPROSTO NATURALISTICKY A BEZ CENZURY ROZETŘEL HOVNO KLACKEM MEZI PŮLKAMA! Kurva bych blil, tenhle dechberoucí moment jako kdyby vyhřezl z nějakýho německýho fekálního porna... Scott Haze je ďábel, v tomhle kousku supertěžce zaválel a jeho (téměř) one man show je fantastická. A pro McCarthyho předlohu hned příští týden pálím do knihovny. ()

Morholt

Příběh o podivném a úchylném retardovi se zvířecími sklony, který bydlí v divočině, kde si dělá co ho napadne. Spíš než o pokus o psycho- thriller z toho měl Franco udělat obyčejný lesní hororovou naháněčku, ve které mentál obtěžuje milenecké páry a vesničany. Bylo by to určitě zábavnější. Takhle stojí za zmínku jen výkon neznámého Scotta Hazeho. 30% ()

Terva

CITÁT - Tohle je můj pozemek!!...... Srací scéna na začátku příběhu mě celkem zvedla žaludek a změnila finální hodnocení. Vlastně abych napsal pravdu, čekal jsem nějaký smysluplný western, ale je to jen o buranech. Divný děj, špatný hudební doprovod a nějak mě nevzalo ani herecké obsazení a "umění". ()

CBD

James Franco natočil velice slušnou adaptaci knihy, kterou většina lidí raději přehlédne. Child of God je stejně jako McCarthyho útlý román o denním zápasu s existencí, opovržení společnosti a čtenářském/diváckém balancování mezi lítostí a znechucením. Nevědět do čeho přesně jdu, nejspíš mám s filmem daleko větší problém. Jako McCarthyho fanda ovšem nemohu nevidět, že Franco na plátno přenesl nejen atmosféru knihy, ale i zásadní prvky, které z ní dělají i po desetiletích kontroverzní četbu. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy