Legend of Harrow Woods, The

Horor

Velká Británie, 2011, 78 min

• George Stobbart

Strašne nudná a zdĺhavá amatérska kravina o študentoch, ktorí prídu do lesov Harrow Woods preskúmať zmiznutie hororového pisálka, pričom narazia na záhadu siahajúcu do dávnej minulosti. Aspoň tak sa teda tvári obsah, v skutočnosti však ide len o zmätené motanie retardovaných postáv v lese, ktoré občas dokonca drzo odkazujú na E.A. Poa či H.P. Lovecrafta. Film ale okrem bohapustej nudy ponúkne iba zopár nočných scén kde úplne nič nie je vidieť + otravné flashbacky a na to, že netrval ani hodinu a pol mi prišiel naozaj nekonečný a vyčerpávajúci.(22.3.2012)

• Campbell

Ach jo Poe se musí obracet v hrobě, nevím jestli je tvůrce nějakej jeho fanoušek ale cituje ho tu v hodně případech a hlavně strašně nevhodně. Film jsem si obstaral jen a díky kvůli účasti walkena(abych pak zjistil že zde namluvil jen pár vět, ve filmu vidět není)a díky celkem kvalitnímu plakátu. Tak co by jste řekly? Hezky rozpadlej dům v lesích obehnán hnusnou zelení, měsíc krásně svítící na barák. To mělo obstarat kvalitní atmosférickou podívanou ne? No tak jsme se zklamal. On film nemá ani ždibet atmosféru a scény z minulosti byly strašně špatně natočený. Film běží i na found footage ale nedaří se mi zde vůbec nic. FF vypadaj strašně lacině a nedokáže nahnat strach. Prostě tenhle film je průser který nedokáže uhnat ani jednu *. BTW: Co na tomhle bylo kurva 3D?(29.9.2012)

• dopitak

Jako kdyby Loyd A. Simandl navýšil rozpočet a pokoušel se točit profesionálně.... Souvislost s E. A. Poem neexistuje, resp. má být navozena citací jeho veršů. Je to čirá simandlovina, jen s tím rozdílem, že většina monologů a dialogů se odehrává před a ne mimo kameru. Chudák Norman Wisdom (přes kterého jsem se k tomuhle nesmyslu dostal) a jeho zřejmě poslední vystoupení před kamerou (zemřel v říjnu 2010), naštěstí všechny scény na záchodcích nemají žádnou souvislost s lesem, alespoň jsem na ní nepřišel. Jediná hvězdička je za všechny ty "nahoře bez", kterými se docela nešetří. Děj nebo logiku nečekejte a místní hodnocení berte smrtelně vážně.(25.12.2012)