Takový starší bráška Limonádového Joea. Geniální film, na kterém by ani po těch letech nebylo co měnit, stíhat či krátit, pokud by se něčeho takového nějaký blázen opovážil... PS: Moje babička brala ten film smrtelně vážně celý život, a to jej viděla mnohokrát, jistě více než desetkrát ;o)(28.12.2006)

Nashledanou!(15.2.2009)

Parodie jak má být, vždycky se směju, i když vím co bude.(27.5.2014)

Skvělá parodie s tím starým humorem, který si dost cynicky střílí z prvorepublikových českých filmů. Výborná ptákovinka.(19.3.2009)

Blonďatou Hanu Vítovou - prostý kvítek z Krušných hor, jsem příliš neskousla, ale komedie - parodie je to skvělá. Filmů s Oldřichem Novým navíc není nikdy dost.(31.12.2013)

• - Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář je satirickým filmem, který se vysmívá prvorepublikovým milostným kýčům. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Herci se sjížděli na místě natáčení i tehdy, kdy neměli záběr, a sledovali, jak si se scénářem poradí jejich kolegové a snažili se odkoukat nové parodické prvky pro své postavy. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Parodický žánr byl v době natáčení filmu něčím novým. Dle pozdějších vzpomínek představitele houslisty Michala Sedloňe, Zdeňka Dítěte, se v době natáčení na Barrandově stalo něco do té doby nevídaného. (Zdroj: ČSFD.cz)