• GilEstel
  ***

  Parodie prtvorepublikové červené knihovny, která se zpočátku ani jako parodie netváří. Jistě. Nová poválečná kinematografie hledala nové trendy a přístupy. Tohle je ale poněkud přehnaný výsměch tomu, co bylo dříve téměř svaté. Stejně jako většina filmu působí depresivním dojmem dávno zapomenutého přízraku nechtěnné doby, působí tak i smutné hledání humoru v místech, kde ho člověk běžně nehledá. 55%(7.1.2013)

 • Zagros
  ****

  První československá parodie, která je navíc přímo skvělá. Co je na ní tak skvělého? Třeba dialogy, u který se budete velmi často smát nahlas a většinu času minimálně usmívat. Obsazení - je takřka totožné s filmy z nichž si dělá legraci. Ruku v ruce s tím herecké výkony, kdy všechny klišé, kýče a banální fráze pronášejí naprosto vážně a tím jen přidávají další level k povedené zábavě. Žánr parodií mi nikdy k srdci nepřirostl, ale Pytlákova schovanka ano. Dokáže diváky oslovit i po téměř sedmdesáti letech a to se u parodií jenom tak nevidí. Klobouk dolů a čtyři hvězdy k tomu.(25.5.2018)

 • andrii
  *****

  "....On ti neřekl, jak se jmenuje? Řekl, ale nebylo ho slyšet, protože tehdy byl film ještě němý..." :-) Sladké je procházeti se růžovou zahradou, kde náhody jen kvetou a baviti se na účet líbivých dostaveníček, večerů pod lampou. Zasněný a melancholicky elektrizující je ten pohled Váš, česká femme fatale, Hano Vítová.(13.3.2017)

 • tomtomtoma
  *****

  Výborná a zábavná parodie na romatické slaďáky. Herci předvádějí výborné výkony a hlavně je to ta stará dobrá parta z období před válkou.V hlavních úlohách jsou výborní Oldřich Nový v roli šlechetného milionáře Reného a Hana Vítová v roli čisté vesnické dívky Elén. Jsou tam snad všechny různé možnosti z romantických filmů. Několik lásek, opětovných shledání, šťastných náhod ke konci, ztráta a návrat paměti. Otomar Korbelář zase hraje pytláka, který zapoměl, že je kníže, Eman Fiala hraje na klavír a výborný je i Zdeněk Dítě v roli houslisty Sedloně. Romantika s humorným nadhledem. Nádherná ztřeštěná komedie, která si krásně hravě utahuje z přílišného sladkobolu ve filmech.(1.10.2009)

 • spacylemon
  ***

  "Soud jejich manželství rozloučil pro její nepřekonatelný odpor k výškám nad 550 metrů." Takových skvělých hlášek, jen škoda, jak jsou roztahané. To je samá hluchá pasáž, samá operetní vložka, až je to skoro k nepřežití... A "21letá" Vítová? :D To snad byl taky jenom fór. Vždyť kdyby se zamlada pořádně snažila, tak mohla mít v té době sama 21letou dceru.(12.3.2017)

 • - Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář je satirickým filmem, který se vysmívá prvorepublikovým milostným kýčům. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Herci se sjížděli na místě natáčení i tehdy, kdy neměli záběr, a sledovali, jak si se scénářem poradí jejich kolegové a snažili se odkoukat nové parodické prvky pro své postavy. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Filmovalo se v obci Rokoš u Průhonic. (M.B)