Scanners II

Scanners II: The New Order

Horor

Kanada, 1991, USA: 104 min

• kingik

Pokračování úspěšného hororu po deseti letech v ryze béčkovém provedení Christiana Duguaye. Hrdiny předchozího dílu byly neobyčejné bytosti, schopné nejen číst, ale i ovlivňovat cizí myšlenky. Tentokrát se ve hře ocitá jejich potomek, který o svých telepatických schopnostech ještě netuší. Po poměrně komplikovaném prvním dílu se o slovo hlásí podivně splácaná dvojka. První díl byl hodně o invenci a o režisérovi Davidu Cronenbergovi. Tou jeho méně věhlasnější kolega Duguay rozhodně nevládne a snaží se film rozpohybovat akčností v typicky béčkovém provedení. Nic z toho, co obstojně fungovalo a dominovalo v jedničce, tady už nefunguje, navíc se to celé zmítá v nestylotvorné křeči. Když už nějaká ta hlava exploduje, tak už to není tak efektní jako v předchozím případě a moment překvapení se v tomto případě nekoná. Tvůrci to však se sérií nezabalili a v dalším díle přišlo snad ještě větší fiasko než ve dvojce. Ta je však rovněž velmi uhozená a v podstatě nenápaditá. Upracovaný Duguay není propracovaný Cronenberg. 20%(25.3.2013)

• eraserhead666

Těch Scannerů, ať už hlavních nebo vedlejších, jsem za poslední čtvrtstoletí viděl tolik, že si vlastně už ani nevybavuji, zda jsem viděl ty úplně první Cronenbergovské. Jedno vím každopádně jistě. Ten nápad, příběhová myšlenka rozhodně není na sérii, měla hezky pěkně zůstat v původním filmu. Tohle se moc rozvádět nedá. A co si srovnám tohle s trojkou a těmi Volkinovými pomstami nebo jak se to jmenuje ta pozdější série, tak to jen dokazuje. Jeden krásný mozkový gejzír z hlavy a koulení očima dobrý film neudělá. A taky neudělalo. Někde od půlky už předvídatelná nuda.(2.3.2016)

Nad mé očekávání překvapivě dobré. Původní Scanners je hodně slušnej film i když ne Cronenbergův nejlepší. Od tohohle jsem moc nečekal ale nakonec jsem byl mile překvapen. Film solidně odsýpá není tu moc hluchých míst a gore je tu moc pěkné, jako třeba klasická vybuchující hlava jednoho zloděje. Hewlett je fajn a ostatní herci taky, teda kromě toho druhýho Scannera kterej byl děsně iritující. Nicméně se jedné o dobré béčko které rychle uteče.(2.4.2014)

Z Cronenbergova bizarního světa se přesunujeme ke "klukům z béčka". Opět se dočkáme explodujících hlav i mocenských intrik. Většina malého rozpočtu se zřejmě utopila v trikové stránce, která je na videofilm až překvapivě na velmi slušné úrovni. Bohužel všechno ostatní, od výpravy až po herce, působí velmi levně. Nechybí ani klasická miloučká klišé typu zachráněných rozkošných šťěnátek či zkratkovitý děj - on je zlej, já jsem hodnej, já ho zničím...následoval by spoiler...konec. Při vší té kritice ale nezapomínám na fakt, že osobně Scannery prostě žeru i s navijákem. Asi závist...(24.12.2014)

Christian Duguay se rozhodl po 10 letech natočit pokračování temného kultovního hororu Scanners. Film pojal jiným způsobem, béčkovým, plným krásných klišé a podařilo se mu film obdařit velkým napětím. Samotného mě to překvapilo, ale tento díl se mi líbil daleko víc, než první a zdá se mi maximálně povedený a úžasný.(11.7.2010)

• - Natáčení probíhalo v Montrealu. (Terva)