Scanners II

• Kanada

Scanners II: The New Order

Horor / Akční

Kanada, 1991, USA: 104 min

Velitel policie Forester "loví" scannery, telepaty, kteří žijí na okraji společnosti, a zneužívá je k dosažení svých mocenských ambicí. Sice nastoluje ve městě nový řád a kriminalita rapidně klesá, avšak neváhá scannery použít k likvidaci svých konkurentů. U některých scannerů využívá drog, aby je mohl ovládnout, na jiné stačí trochu diplomacie a zobou mu z ruky. A právě na příběhu dvou nových scannerů v jeho "stáji" se odvíjí celý děj. Jedním z nich je naivní student David, syn Camerona Valea z předchozího dílu a druhým je psychopatický maniak Peter. Oproti předcházejícímu dílu ubylo psychologie a přibylo akce. Gore efektů je celkem dost, jsou povedené a dojde i na legendární výbuchy hlav.(1.5.2006)

Na Cronenberguv original to nema, nicmene na to ze se jedna o vylozene bckove pokracovani to vubec neni spatne. Povedene telepaticke souboje, uvedeni novych schopnosti jako kontrola lidi skrze jejich vlastni pohled, 80's soundtrack, skvela lokace v podobe vyzkumneho strediska/korporatni budovy. Z hercu mi extremne nesedl Raoul Trujillo, ktery byl neskutecne otravny. 5/10(30.3.2008)

CITÁT - Myslím, že máme dalšího. Připravte se........ Je to sice trochu slabší, než příběh první, ale má to také něco do sebe. Opět depresivní hudba, povedený příběh a dokonce herci, ikdyž skoro neznámí, jsou mi víc sympatičtější. CITÁT - Něco se stalo, poručíku?......Gelsona si ve filmu zahrál Vlasta Vrana. Finále bylo trochu uslzené a celkem čekané. Povedlo se i těch pár gore scén. CITÁT - Neexistují žádní telepaté........(2.10.2014)

• kingik

Pokračování úspěšného hororu po deseti letech v ryze béčkovém provedení Christiana Duguaye. Hrdiny předchozího dílu byly neobyčejné bytosti, schopné nejen číst, ale i ovlivňovat cizí myšlenky. Tentokrát se ve hře ocitá jejich potomek, který o svých telepatických schopnostech ještě netuší. Po poměrně komplikovaném prvním dílu se o slovo hlásí podivně splácaná dvojka. První díl byl hodně o invenci a o režisérovi Davidu Cronenbergovi. Tou jeho méně věhlasnější kolega Duguay rozhodně nevládne a snaží se film rozpohybovat akčností v typicky béčkovém provedení. Nic z toho, co obstojně fungovalo a dominovalo v jedničce, tady už nefunguje, navíc se to celé zmítá v nestylotvorné křeči. Když už nějaká ta hlava exploduje, tak už to není tak efektní jako v předchozím případě a moment překvapení se v tomto případě nekoná. Tvůrci to však se sérií nezabalili a v dalším díle přišlo snad ještě větší fiasko než ve dvojce. Ta je však rovněž velmi uhozená a v podstatě nenápaditá. Upracovaný Duguay není propracovaný Cronenberg. 20%(25.3.2013)

• eraserhead666

Těch Scannerů, ať už hlavních nebo vedlejších, jsem za poslední čtvrtstoletí viděl tolik, že si vlastně už ani nevybavuji, zda jsem viděl ty úplně první Cronenbergovské. Jedno vím každopádně jistě. Ten nápad, příběhová myšlenka rozhodně není na sérii, měla hezky pěkně zůstat v původním filmu. Tohle se moc rozvádět nedá. A co si srovnám tohle s trojkou a těmi Volkinovými pomstami nebo jak se to jmenuje ta pozdější série, tak to jen dokazuje. Jeden krásný mozkový gejzír z hlavy a koulení očima dobrý film neudělá. A taky neudělalo. Někde od půlky už předvídatelná nuda.(2.3.2016)

• - Natáčení probíhalo v Montrealu. (Terva)