Scanners III

Yves Langlois

Kostýmy:

Laurie Drew
  • Terva

EPHEMEROL opět v akci. Třetí příběh sice hezky začíná, ale to je vše. CITÁT - Telepati! Snad na to nevěříte?......... Úvodní scéna se povedla. Ano byla to nešťastná náhoda, ale já se smál. CITÁT - Mami, podívej, letí Santa Klaus...... Tedy ona ho nazvala hezky Česky Děda Mráz, ale nevím zda Mráz je příjmení nebo jen pojem:) Příběh jako celek se mi vůbec nelíbil. Je tu až moc přehnaného a hodně nezvládnutého humoru, nebo spíše pokusu o humor, který vyšel spíš trapně než úsměvně. Nejhorší díl trilogie. CITÁT - Říkala, že to nemá žádné vedlejší účinky........(2.10.2014)

• MM_Ramone

Deti žien, ktorým lekári predpisovali v tehotenstve experimentálny liek Ephemerol trpeli množstvo zdravotných problémov, ktoré boli dôsledkom vedľajších účinkov tohto farmaceutika. Mali migrény, záchvaty zúrivosti a halucinácie. Vyvinula sa u nich silná telepatická a telekinetická sila. Väčšina z nich na tieto následky zomrela. No niektorým jedincom sa podarilo prispôsobiť tomuto stavu. Ich deti niesli ďalej tento telepatický gén. Stali sa z nich Scanneri. **(20.9.2016)

• eraserhead666

Ve své době a v mém tehdejším náctiletém mládí bych to zřejmě ocenil lépe, protože tehdy se prostě takové filmy točily. Dneska už to ztrácí hodně na lesku, přesto se musí ocenit taková ta aura přelomu osmdesátých a devadesátých let. Obecně je to docela patlanina, spojující klasické duchovní kecy, až přehnaně karikované herectví ve vyhrocených situacích (ty ksichty, které scanneři dělají při svém telepatickém působení jsou mnohdy k smíchu) a pár (ovšem žalostně málo) povedených scén (Helenino vypořádání s dr. Baumannem a Alexovo vypořádání se s protivníkem v otáčivých dveřích). Helena (Liliana Komorowska) je po herecké stránce nic moc, ale mrcha je to solidní a v závěru ukáže, že má opravdu jiskru. Celá scanners série by se dala dobře pojímat jako mírně drsnější předchůdce pozdější sci-fi série X-Men. 1,5*(3.10.2010)

Duguay režíruje tradične výborne.. - a tentokrát z úplne iného konca. Čo spočiatku vyzerá ako nudná katastrofa, rozvinie sa do úplne neodolateľného, ultimátne zmlsaného Béčka, na ktorom najviac neudivuje odlišnosť od Cronenbergovho originálu, ale od druhého pokračovania toho istého tvorcu z toho istého roku! Akoby tu bol zámer vytvoriť čisto kanadský film nadväzujúci na Cronenberga, a popritom v americkej koprodukcií niečo nabitejšie, efektnejšie a ľahšie stráviteľné pre hamburgerožrútov, takže sa tu menej hovorí a viacej strieľa, mláti, vybuchuje aj súloží, zopár scén sa zvrhne do absurdného humoru a ženské postavy sú poriadne šťavnaté. ( a pri spôsobe, akým sa hlavná záporáčka chystá ovládnuť svet, si možno všimnúť aj inšpiráciu Davidovým VIDEODRÓMOM )(11.5.2015)

• GodComplex

Nejslabsi dil cele serie, ale stale je to OK. Prvni pulka vypadala velmi nadejne, prostredi saolinskeho klastera v thajsku, transformace hlavni Scannerky atd. V druhe casti se to ale kapku zvrhlo, Komorowska prilis prehravala, jeji soukroma armadicka scanneru pusobila extremne otravne a finalni telepaticky souboj jen slabe zavzpominal na predchozi dily. 4/10(23.4.2008)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě a Thajsku. (Terva)

• - Śéfa punkáčů si zde Jason Cavalier, jehož postavě ve druhém díle Scanner II: The New Order (1991) explodovala hlava v prodejně potravin. (Terva)

• - Spoiler: Elton Monet (Colin Fox) si tesne pred smrťou číta knihu "Shakespeare Ten Great Plays". (Paldiny)