poster

Larger Than Life

Sci-Fi / Krátkometrážní

Nový Zéland, 1997, 13 min

Režie:

Ellory Elkayem

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Bloody13
  ****

  Elkayemův kraťas, který předcházel Pavoučímu teroru. V něm žena v domácnosti čelí útokům pavouků, kteří kvůli úniku toxických látek narostli do obřích rozměrů. Černobílým obrazem a lehkou nadsázkou evokuje převážně sci-fi béčka 50. a 60. let, kdy filmovým celuloidům dominoval přerostlý hmyz. Pavouci jsou plně digitální a prací proslulé firmy Weta, takže radost pohledět. Elkayem je spíš tvůrčím břídilem (Return of the Living Dead 4 a 5), ale tyhle parodie mu jdou pěkně.(16.8.2011)

 • darkrobyk
  *****

  Roztomilý předchůdce Pavoučího teroru. Veselá scénka ve vaně, sprchovém koutě i s plynovým sporákem. Jen v závěru jsem čekal obří tarantuli jako poctu filmu z 50.let...ale konec vtipný byl.(9.8.2015)

 • Campbell
  *****

  Parádní kraťas k předcházejícímu Elkayemu projektu Eight legged freaks. Škoda jak říkal Bloody že Eight legged freaks jsou asi jediným filmem který se tomuhle režisérovy povedl, to ostatní je celkem otřes. Mladá ženská Jo se nastěhuje do nového domu, ten je ale plný pavouků. Je až neuvěřitelné co se režisérovy povedlo do filmu dostat. Humor kterej perfektně sedl, parádní efekty které jsou na rok 1997 fakt parádní. A hlavně nádherná pocta 50 let který měly takovýhlech filmů nespočet(např. Tarantula). Není moc věcí co bych vytkl snad jen to že někteří umělý pavouci vypadaly trošku až moc uměle. Ale to je malá vada na týhle parádě. Ještě bych chtěl zmínit hudbu která je dokonalá a strašně mi evokovala staré grotesky.(9.4.2012)

 • PanCitron
  ****

  Parádní atmosféra, téměř jak z oněch starých filmů na které snímek odkazoval. Rozhodně povedených 11 minut.(17.7.2012)

 • SOLOM.
  ****

  Pavoučí teror mě moc nebavil, ale tenhle kousek se Elkayemovi povedl. Pavouci sice nepatří k mým nejoblíbenějším „monster movies“ , ale díky pohledné Rebecce Hobbs mi to tentokrát moc nevadilo. Černobílost snímku byla super, podobně jako hudební doprovod. Kupodivu se jim povedli i ti digitální pavouci.(19.1.2013)

 • JohnMiller
  ***

  Je to v podstate taká hovadinka (v tom dobrom slova zmysle samozrejme) ktorá odkazuje na monster braky päťdesiatich rokov. Pre mňa sú to tie naj-podradnejšie filmy v celej kinematografií. Nedokážem ich pozerať zo žiadnou nadsádzkou ani s úsmevom na perách. Proste niečo ako Vincent Price a spol. Na to neprídem nikdy na chuť. Vystihnúť tie správne klišoidné momenty sa režisérovi podarilo na výbornú. úvod a koniec boli najlepšie. Ináč dobre nakrútené ale také neoriginálne suché (To bol cieľ chápem ale aj tak nič extra)(3.2.2014)

 • Stejšn
  ***

  Velice zručně natočené, s dobrou hudbou a kamerou. Pavouků se nebojím, ale tady jsou skutečně odpudiví.(10.12.2015)